Matthys verklapt: "Transferakkoord met Club Brugge"

door
Matthys verklapt:

Tim Matthys wist als de sportieve baas van KV Mechelen toch wel een aardige kern bij elkaar te halen. Daarnaast verkocht de club ook voor heel wat miljoenen euro's. In Het Laatste Nieuws gaf hij meer uitleg over twee toch wel opmerkelijke transfersdossiers.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: middenvelder kan beschikken'

Vanheusden geen risico

KV Mechelen stuntte door Zinho Vanheusden op huurbasis weg te halen bij Internazionale. Dat gebeurde op financieel verantwoorde wijze en Matthys wist een toch wel straffe deal af te sluiten met de Italiaanse club. De Maneblussers lopen geen enkel risico.

"We hebben een constructie uitgewerkt met Inter dat Zinho ons alleen geld kost als hij speelt. Er is dus financieel gezien nul risico verbonden aan die deal. Als hij fit is, hebben we er een international bij. Op Standard hebben we meteen gezien hoe belangrijk Zinho voor ons kan zijn." Momenteel is hij wel out met een blessure.

Mukau weigerde Club Brugge

KV Mechelen verkocht Ngal'ayel Mukau voor 5 miljoen euro aan Lille OSC. Nochtans leek die aanvankelijk op weg te zijn naar Club Brugge, maar dat liep alsnog mis. Matthys gaf meer uitleg over die uitgaande transferdeal.

"Na een dag onderhandelen had ik met Dévy Rigaux (Director of Football bij Club Brugge, nvdr.) een akkoord gevonden. Uiteindelijk zijn Club en Mukau er onderling niet uitgeraakt. Dan ben ik aan tafel gaan zitten met andere clubs en is het Lille geworden", aldus Matthys. Mukau speelde ondertussen toch al 130 minuten in de Franse Ligue 1.

Maakte Mukau een goede keuze?

Meest recent

'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

4
4
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

150
150
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

444
444
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

85
85
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

268
268
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

185
185
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1432
1432
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

154
154
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

196
196
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

296
296
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

324
324
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

451
451
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

595
595
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1069
1069
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

151
151
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

609
609
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

310
310
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

738
738
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

588
588
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

772
772
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

374
374
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

820
820
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2873
2873

Meer sportnieuws