Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

1190 stemmen
Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

Jorne Spileers maakte vorig seizoen indruk bij Club Brugge, ondanks enkele dure fouten en blackouts. Hij trok zelfs de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco, die hem in twee interlandbreaks promoveerde van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Grote Europese clubs zoals Napoli en Liverpool volgden hem zelfs op de voet. Spileers leek op weg om uit te groeien tot een topverdediger, vergelijkbaar met Bjorn Engels.

Maar dit seizoen is Spileers volledig uit beeld bij Club Brugge. Hij heeft nog geen minuut gespeeld en staat achter Brandon Mechele, Joel Ordonez en nieuwkomer Zaid Romero in de pikorde. Analist Ludo Vandewalle vraagt zich af wat er met Spileers is gebeurd, vooral gezien zijn sterke prestaties van vorig seizoen en de huidige situatie onder trainer Nicky Hayen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Club Brugge wilde Spileers niet blokkeren: “Zou zot zijn”

Club Brugge heeft het volste vertrouwen in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. Daarom koos blauw-zwart er vorig seizoen bewust voor om geen extra centrale verdediger aan te trekken. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad destijds. -

Hoewel Spileers overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Toch begon Spileers het vorige seizoen sterk en foutloos, spelend met opvallend veel zelfvertrouwen. De tiener groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge.

In de weken en maanden die volgden, bleef Spileers goede prestaties leveren, maar vielen zijn individuele fouten steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten. Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht, maar het is ook duidelijk dat hij ook nog leergeld betaalde.

Nieuwe Bjorn Engels: vanuit de jeugd naar een Europese topverdediger

Jorne Spileers had af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Toch bleef Club Brugge achter hem staan, zelfs toen er twijfels van buitenaf kwamen. Voor de club draait het vooral om het proces; ze beseffen dat Spileers nog groeipijn kende en fouten maakte, maar bleven geloven in zijn potentieel.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Hoewel hij soms dure foutjes maakte, toonde Spileers veel moed. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid. Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Op de radar van Tedesco maar verliest basisplaats bij Club Brugge

Jorne Spileers kreeg vorig seizoen de nodige kritiek, maar wist zich sterk te herpakken en droeg bij aan maar liefst zeven opeenvolgende clean sheets. Zijn solide prestaties trokken niet alleen nationale, maar ook internationale aandacht.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Het product van de Brugse jeugdopleiding maakte afgelopen seizoen flinke stappen in zijn ontwikkeling. Aan de zijde van Brandon Mechele ontving hij aanvankelijk kritiek toen Club achterin kwetsbaar bleek, maar hij herpakte zich knap.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Uit de gratie van Hayen: wat is er gebeurd met Spileers?

Ondanks zijn veelbelovende prestaties vorig seizoen, is Jorne Spileers dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge. De jonge verdediger heeft in de huidige jaargang nog geen enkele minuut gemaakt in de competitie en staat plots helemaal achteraan in de pikorde.

Spileers moet dit seizoen Brandon Mechele, Joel Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Afgelopen zomer toonde FC Kopenhagen nog interesse in hem, maar een akkoord met Club Brugge bleef uit.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde recent vragen over Spileers' situatie, vooral nadat Romero tegen KV Kortrijk niet overtuigde. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af.

“Vorig seizoen tot de aanstelling van trainer Nicky Hayen een vaste waarde en in het huidige seizoen in de Jupiler Pro League nog geen minuut gespeeld.”

Moet Spileers zijn kans krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

28
28
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

30
30
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

29
29
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

129
129
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

61
61
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

225
225
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

237
237
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

443
443
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

315
315
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

385
385
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

221
221
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

279
279
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

807
807
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

529
529
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

293
293

Meer sportnieuws