Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

1190 stemmen
Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

Jorne Spileers maakte vorig seizoen indruk bij Club Brugge, ondanks enkele dure fouten en blackouts. Hij trok zelfs de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco, die hem in twee interlandbreaks promoveerde van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Grote Europese clubs zoals Napoli en Liverpool volgden hem zelfs op de voet. Spileers leek op weg om uit te groeien tot een topverdediger, vergelijkbaar met Bjorn Engels.

Maar dit seizoen is Spileers volledig uit beeld bij Club Brugge. Hij heeft nog geen minuut gespeeld en staat achter Brandon Mechele, Joel Ordonez en nieuwkomer Zaid Romero in de pikorde. Analist Ludo Vandewalle vraagt zich af wat er met Spileers is gebeurd, vooral gezien zijn sterke prestaties van vorig seizoen en de huidige situatie onder trainer Nicky Hayen.

LEES OOK: Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Club Brugge wilde Spileers niet blokkeren: “Zou zot zijn”

Club Brugge heeft het volste vertrouwen in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. Daarom koos blauw-zwart er vorig seizoen bewust voor om geen extra centrale verdediger aan te trekken. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad destijds. -

Hoewel Spileers overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Toch begon Spileers het vorige seizoen sterk en foutloos, spelend met opvallend veel zelfvertrouwen. De tiener groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge.

In de weken en maanden die volgden, bleef Spileers goede prestaties leveren, maar vielen zijn individuele fouten steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten. Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht, maar het is ook duidelijk dat hij ook nog leergeld betaalde.

Nieuwe Bjorn Engels: vanuit de jeugd naar een Europese topverdediger

Jorne Spileers had af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Toch bleef Club Brugge achter hem staan, zelfs toen er twijfels van buitenaf kwamen. Voor de club draait het vooral om het proces; ze beseffen dat Spileers nog groeipijn kende en fouten maakte, maar bleven geloven in zijn potentieel.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Hoewel hij soms dure foutjes maakte, toonde Spileers veel moed. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid. Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Op de radar van Tedesco maar verliest basisplaats bij Club Brugge

Jorne Spileers kreeg vorig seizoen de nodige kritiek, maar wist zich sterk te herpakken en droeg bij aan maar liefst zeven opeenvolgende clean sheets. Zijn solide prestaties trokken niet alleen nationale, maar ook internationale aandacht.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Het product van de Brugse jeugdopleiding maakte afgelopen seizoen flinke stappen in zijn ontwikkeling. Aan de zijde van Brandon Mechele ontving hij aanvankelijk kritiek toen Club achterin kwetsbaar bleek, maar hij herpakte zich knap.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Uit de gratie van Hayen: wat is er gebeurd met Spileers?

Ondanks zijn veelbelovende prestaties vorig seizoen, is Jorne Spileers dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge. De jonge verdediger heeft in de huidige jaargang nog geen enkele minuut gemaakt in de competitie en staat plots helemaal achteraan in de pikorde.

Spileers moet dit seizoen Brandon Mechele, Joel Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Afgelopen zomer toonde FC Kopenhagen nog interesse in hem, maar een akkoord met Club Brugge bleef uit.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde recent vragen over Spileers' situatie, vooral nadat Romero tegen KV Kortrijk niet overtuigde. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af.

“Vorig seizoen tot de aanstelling van trainer Nicky Hayen een vaste waarde en in het huidige seizoen in de Jupiler Pro League nog geen minuut gespeeld.”

Moet Spileers zijn kans krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke bestemming voor Verschaeren'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

16
16
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

32
32
Dender bevestigt exit Ferrera, nog bekende naam vertrekt

Voor FCV Dender kwam na twee seizoenen een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro League. Ze ...

23
23
Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

98
98
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

83
83
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

35
35
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

65
65
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

94
94
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

241
241
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

115
115
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

96
96
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

144
144
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

405
405
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

138
138
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

343
343
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

261
261
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

121
121
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

93
93
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

108
108
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

489
489
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

750
750
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

231
231
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

408
408

Meer sportnieuws