Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

door
Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

Jorne Spileers maakte vorig seizoen indruk bij Club Brugge, ondanks enkele dure fouten en blackouts. Hij trok zelfs de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco, die hem in twee interlandbreaks promoveerde van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Grote Europese clubs zoals Napoli en Liverpool volgden hem zelfs op de voet. Spileers leek op weg om uit te groeien tot een topverdediger, vergelijkbaar met Bjorn Engels.

Maar dit seizoen is Spileers volledig uit beeld bij Club Brugge. Hij heeft nog geen minuut gespeeld en staat achter Brandon Mechele, Joel Ordonez en nieuwkomer Zaid Romero in de pikorde. Analist Ludo Vandewalle vraagt zich af wat er met Spileers is gebeurd, vooral gezien zijn sterke prestaties van vorig seizoen en de huidige situatie onder trainer Nicky Hayen.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge wilde Spileers niet blokkeren: “Zou zot zijn”

Club Brugge heeft het volste vertrouwen in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. Daarom koos blauw-zwart er vorig seizoen bewust voor om geen extra centrale verdediger aan te trekken. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad destijds. -

Hoewel Spileers overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Toch begon Spileers het vorige seizoen sterk en foutloos, spelend met opvallend veel zelfvertrouwen. De tiener groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge.

In de weken en maanden die volgden, bleef Spileers goede prestaties leveren, maar vielen zijn individuele fouten steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten. Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht, maar het is ook duidelijk dat hij ook nog leergeld betaalde.

Nieuwe Bjorn Engels: vanuit de jeugd naar een Europese topverdediger

Jorne Spileers had af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Toch bleef Club Brugge achter hem staan, zelfs toen er twijfels van buitenaf kwamen. Voor de club draait het vooral om het proces; ze beseffen dat Spileers nog groeipijn kende en fouten maakte, maar bleven geloven in zijn potentieel.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Hoewel hij soms dure foutjes maakte, toonde Spileers veel moed. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid. Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Op de radar van Tedesco maar verliest basisplaats bij Club Brugge

Jorne Spileers kreeg vorig seizoen de nodige kritiek, maar wist zich sterk te herpakken en droeg bij aan maar liefst zeven opeenvolgende clean sheets. Zijn solide prestaties trokken niet alleen nationale, maar ook internationale aandacht.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Het product van de Brugse jeugdopleiding maakte afgelopen seizoen flinke stappen in zijn ontwikkeling. Aan de zijde van Brandon Mechele ontving hij aanvankelijk kritiek toen Club achterin kwetsbaar bleek, maar hij herpakte zich knap.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Uit de gratie van Hayen: wat is er gebeurd met Spileers?

Ondanks zijn veelbelovende prestaties vorig seizoen, is Jorne Spileers dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge. De jonge verdediger heeft in de huidige jaargang nog geen enkele minuut gemaakt in de competitie en staat plots helemaal achteraan in de pikorde.

Spileers moet dit seizoen Brandon Mechele, Joel Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Afgelopen zomer toonde FC Kopenhagen nog interesse in hem, maar een akkoord met Club Brugge bleef uit.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde recent vragen over Spileers' situatie, vooral nadat Romero tegen KV Kortrijk niet overtuigde. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af.

“Vorig seizoen tot de aanstelling van trainer Nicky Hayen een vaste waarde en in het huidige seizoen in de Jupiler Pro League nog geen minuut gespeeld.”

Moet Spileers zijn kans krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

9
9
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

13
13
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

34
34
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

356
356
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

38
38
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

267
267
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

42
42
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

403
403
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

62
62
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

88
88
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

191
191
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

28
28
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

108
108
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

99
99
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

56
56
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

124
124
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

179
179
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

245
245
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

89
89
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

543
543
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

167
167
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

177
177
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

419
419
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

160
160
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

181
181

Meer sportnieuws