Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

1190
Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

Jorne Spileers maakte vorig seizoen indruk bij Club Brugge, ondanks enkele dure fouten en blackouts. Hij trok zelfs de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco, die hem in twee interlandbreaks promoveerde van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Grote Europese clubs zoals Napoli en Liverpool volgden hem zelfs op de voet. Spileers leek op weg om uit te groeien tot een topverdediger, vergelijkbaar met Bjorn Engels.

Maar dit seizoen is Spileers volledig uit beeld bij Club Brugge. Hij heeft nog geen minuut gespeeld en staat achter Brandon Mechele, Joel Ordonez en nieuwkomer Zaid Romero in de pikorde. Analist Ludo Vandewalle vraagt zich af wat er met Spileers is gebeurd, vooral gezien zijn sterke prestaties van vorig seizoen en de huidige situatie onder trainer Nicky Hayen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

Club Brugge wilde Spileers niet blokkeren: “Zou zot zijn”

Club Brugge heeft het volste vertrouwen in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. Daarom koos blauw-zwart er vorig seizoen bewust voor om geen extra centrale verdediger aan te trekken. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad destijds. -

Hoewel Spileers overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Toch begon Spileers het vorige seizoen sterk en foutloos, spelend met opvallend veel zelfvertrouwen. De tiener groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge.

In de weken en maanden die volgden, bleef Spileers goede prestaties leveren, maar vielen zijn individuele fouten steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten. Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht, maar het is ook duidelijk dat hij ook nog leergeld betaalde.

Nieuwe Bjorn Engels: vanuit de jeugd naar een Europese topverdediger

Jorne Spileers had af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Toch bleef Club Brugge achter hem staan, zelfs toen er twijfels van buitenaf kwamen. Voor de club draait het vooral om het proces; ze beseffen dat Spileers nog groeipijn kende en fouten maakte, maar bleven geloven in zijn potentieel.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Hoewel hij soms dure foutjes maakte, toonde Spileers veel moed. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid. Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Op de radar van Tedesco maar verliest basisplaats bij Club Brugge

Jorne Spileers kreeg vorig seizoen de nodige kritiek, maar wist zich sterk te herpakken en droeg bij aan maar liefst zeven opeenvolgende clean sheets. Zijn solide prestaties trokken niet alleen nationale, maar ook internationale aandacht.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Het product van de Brugse jeugdopleiding maakte afgelopen seizoen flinke stappen in zijn ontwikkeling. Aan de zijde van Brandon Mechele ontving hij aanvankelijk kritiek toen Club achterin kwetsbaar bleek, maar hij herpakte zich knap.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Uit de gratie van Hayen: wat is er gebeurd met Spileers?

Ondanks zijn veelbelovende prestaties vorig seizoen, is Jorne Spileers dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge. De jonge verdediger heeft in de huidige jaargang nog geen enkele minuut gemaakt in de competitie en staat plots helemaal achteraan in de pikorde.

Spileers moet dit seizoen Brandon Mechele, Joel Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Afgelopen zomer toonde FC Kopenhagen nog interesse in hem, maar een akkoord met Club Brugge bleef uit.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde recent vragen over Spileers' situatie, vooral nadat Romero tegen KV Kortrijk niet overtuigde. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af.

“Vorig seizoen tot de aanstelling van trainer Nicky Hayen een vaste waarde en in het huidige seizoen in de Jupiler Pro League nog geen minuut gespeeld.”

Moet Spileers zijn kans krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

9
9
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

46
46
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

70
70
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

54
54
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

65
65
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

30
30
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

121
121
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

143
143
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

76
76
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

73
73
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

71
71
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

170
170
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

55
55
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

65
65
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

423
423
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

78
78
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

129
129
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

335
335
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

56
56
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

504
504
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

134
134
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

174
174
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

53
53
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws