Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

1190
Spoorloos op de bank: wat heeft Hayen tegen Spileers?

Jorne Spileers maakte vorig seizoen indruk bij Club Brugge, ondanks enkele dure fouten en blackouts. Hij trok zelfs de aandacht van bondscoach Domenico Tedesco, die hem in twee interlandbreaks promoveerde van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Grote Europese clubs zoals Napoli en Liverpool volgden hem zelfs op de voet. Spileers leek op weg om uit te groeien tot een topverdediger, vergelijkbaar met Bjorn Engels.

Maar dit seizoen is Spileers volledig uit beeld bij Club Brugge. Hij heeft nog geen minuut gespeeld en staat achter Brandon Mechele, Joel Ordonez en nieuwkomer Zaid Romero in de pikorde. Analist Ludo Vandewalle vraagt zich af wat er met Spileers is gebeurd, vooral gezien zijn sterke prestaties van vorig seizoen en de huidige situatie onder trainer Nicky Hayen.

LEES OOK: Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge wilde Spileers niet blokkeren: “Zou zot zijn”

Club Brugge heeft het volste vertrouwen in het potentieel van Jorne Spileers en Joel Ordonez. Daarom koos blauw-zwart er vorig seizoen bewust voor om geen extra centrale verdediger aan te trekken. “Het zou zot zijn om hen te blokkeren”, stelde Het Nieuwsblad destijds. -

Hoewel Spileers overduidelijk getalenteerd is, was zijn gebrek aan ervaring een punt van discussie. Kun je van een jonge speler verwachten dat hij de leiding neemt in de verdediging?

Toch begon Spileers het vorige seizoen sterk en foutloos, spelend met opvallend veel zelfvertrouwen. De tiener groeide op kousenvoeten uit tot een vaste waarde in de defensie van Club Brugge.

In de weken en maanden die volgden, bleef Spileers goede prestaties leveren, maar vielen zijn individuele fouten steeds meer op, wat soms resulteerde in tegendoelpunten. Spileers werd overal een grote toekomst toegedicht, maar het is ook duidelijk dat hij ook nog leergeld betaalde.

Nieuwe Bjorn Engels: vanuit de jeugd naar een Europese topverdediger

Jorne Spileers had af en toe last van blackouts, wat gezien zijn jonge leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau niet verrassend was. Bovendien speelde hij een periode tegen zijn natuurlijke voet, wat duidelijk zichtbaar was in de opbouw van het spel.

Toch bleef Club Brugge achter hem staan, zelfs toen er twijfels van buitenaf kwamen. Voor de club draait het vooral om het proces; ze beseffen dat Spileers nog groeipijn kende en fouten maakte, maar bleven geloven in zijn potentieel.

Club Brugge zag in Spileers een nieuwe Bjorn Engels, een talent dat vanuit de eigen jeugdopleiding had kunnen uitgroeien tot een Europese topverdediger.

Hoewel hij soms dure foutjes maakte, toonde Spileers veel moed. Hij is comfortabel aan de bal, durft in te stappen, leest het spel goed en beschikt over de nodige snelheid. Bij Club Brugge gaat het niet enkel om het winnen van wedstrijden, maar ook om het ontwikkelen van spelers. Zonder tijd en vertrouwen kan dat proces niet slagen.

Op de radar van Tedesco maar verliest basisplaats bij Club Brugge

Jorne Spileers kreeg vorig seizoen de nodige kritiek, maar wist zich sterk te herpakken en droeg bij aan maar liefst zeven opeenvolgende clean sheets. Zijn solide prestaties trokken niet alleen nationale, maar ook internationale aandacht.

Bondscoach Domenico Tedesco promoveerde hem tijdens de interlandperiodes van november en maart van de Jonge Duivels naar de Rode Duivels. Ondertussen kwam ook aan het licht dat grote Europese clubs als Napoli, Liverpool, Arsenal en Tottenham hem nauwlettend volgden.

Het product van de Brugse jeugdopleiding maakte afgelopen seizoen flinke stappen in zijn ontwikkeling. Aan de zijde van Brandon Mechele ontving hij aanvankelijk kritiek toen Club achterin kwetsbaar bleek, maar hij herpakte zich knap.

Tijdens de reguliere competitie was hij een basisspeler, al moest hij in de play-offs genoegen nemen met een plek op de bank. Ondanks zijn degelijke prestaties, verloor hij uiteindelijk de concurrentiestrijd van Joel Ordonez.

Uit de gratie van Hayen: wat is er gebeurd met Spileers?

Ondanks zijn veelbelovende prestaties vorig seizoen, is Jorne Spileers dit seizoen volledig uit de schijnwerpers verdwenen bij Club Brugge. De jonge verdediger heeft in de huidige jaargang nog geen enkele minuut gemaakt in de competitie en staat plots helemaal achteraan in de pikorde.

Spileers moet dit seizoen Brandon Mechele, Joel Ordonez én nieuwkomer Zaid Romero voor zich dulden. Afgelopen zomer toonde FC Kopenhagen nog interesse in hem, maar een akkoord met Club Brugge bleef uit.

Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, stelde recent vragen over Spileers' situatie, vooral nadat Romero tegen KV Kortrijk niet overtuigde. "Wat is er gebeurd met Jorne Spileers?" vroeg hij zich af.

“Vorig seizoen tot de aanstelling van trainer Nicky Hayen een vaste waarde en in het huidige seizoen in de Jupiler Pro League nog geen minuut gespeeld.”

Moet Spileers zijn kans krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

24
24
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

127
127
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

91
91
Alderweireld op 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

143
143
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

115
115
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

163
163
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

186
186
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

112
112
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

282
282
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

275
275
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

38
38
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

47
47
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

176
176
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

63
63
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

121
121
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

178
178
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

546
546
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

294
294
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

29
29
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

137
137
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

107
107
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

275
275
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

221
221
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

345
345
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

385
385

Meer sportnieuws