STVV 'gokt' juist: "Man Utd met bod van 10 miljoen"

door
STVV 'gokt' juist:

STVV kende een drukke mercato. De club haalde een resem nieuwe spelers, maar verkocht ook zeer goed. Sportief directeur André Pinto sprak via de clubkanalen over enkele dossiers. Daarbij kwam hij met een straffe anekdote.

LEES OOK: 'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Smets en Steuckers

Matte Smets en Jarne Steuckers vertrokken naar KRC Genk. Dat vulde de clubkassa met amper 3 miljoen euro. Dat kwam omdat beiden een clausule hadden. Pinto reageerde op die kritiek.

"Steuckers had een slechte ervaring gehad met de vorige coach (Hollerbach, nvdr.) die hem niet gebruikte. We vonden dan toch een manier om zijn contract te verlengen, maar we moesten dan zelf ook wel een beetje toegeven om dit te kunnen doen. Financieel hebben we daarmee misschien wat verlies gemaakt, vanuit het standpunt van de fans. Maar we verdienden wél geld (800.000 euro, nvdr.), terwijl we ook helemaal met lege handen hadden kunnen achterblijven. We hebben sportief veel plezier aan hem gehad en zagen Steuckers via de voordeur Stayen verlaten."

De club probeert meer Belgische jongens van eigen streek in de ploeg te krijgen, wat steeds beter lukt. “De fans vroegen om meer lokale spelers te hebben en dat hebben we ook kunnen realiseren met jongens als Steuckers en Smets, ook al hebben we er financieel niet heel veel aan kunnen verdienen. Gelukkig hebben we met Suzuki wél veel geld kunnen vangen. Dat maakt deel uit van het voetbal: soms verlies je, soms win je."

Suzuki

Zion Suzuki werd voor 9 miljoen euro plus bonussen verkocht aan Parma. STVV kon hem voordien voor de neus van Manchester United naar Stayen halen.

"We wisten dat Suzuki zou gaan ontploffen. Toen hij kwam, was er al een bod van 10 miljoen euro van Manchester United, dus we wisten dat hij veel aandacht zou trekken. Gelukkig hadden we Zion al vastgelegd voor Man Utd op de proppen kwam. We hadden wel verwacht dat hij ooit veel geld zou opleveren, maar niet zo snel", besloot Pinto.

 

Straffe transfer van STVV?

Meest recent

United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

2
2
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

122
122
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

129
129
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

193
193
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

381
381
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

127
127
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

68
68
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

621
621
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

343
343
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

144
144
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

319
319
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

871
871
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

140
140
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

334
334
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

121
121
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

352
352
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

348
348
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

137
137
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

195
195
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

178
178
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74

Meer sportnieuws