STVV 'gokt' juist: "Man Utd met bod van 10 miljoen"

door
STVV 'gokt' juist:

STVV kende een drukke mercato. De club haalde een resem nieuwe spelers, maar verkocht ook zeer goed. Sportief directeur André Pinto sprak via de clubkanalen over enkele dossiers. Daarbij kwam hij met een straffe anekdote.

LEES OOK: Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

Smets en Steuckers

Matte Smets en Jarne Steuckers vertrokken naar KRC Genk. Dat vulde de clubkassa met amper 3 miljoen euro. Dat kwam omdat beiden een clausule hadden. Pinto reageerde op die kritiek.

"Steuckers had een slechte ervaring gehad met de vorige coach (Hollerbach, nvdr.) die hem niet gebruikte. We vonden dan toch een manier om zijn contract te verlengen, maar we moesten dan zelf ook wel een beetje toegeven om dit te kunnen doen. Financieel hebben we daarmee misschien wat verlies gemaakt, vanuit het standpunt van de fans. Maar we verdienden wél geld (800.000 euro, nvdr.), terwijl we ook helemaal met lege handen hadden kunnen achterblijven. We hebben sportief veel plezier aan hem gehad en zagen Steuckers via de voordeur Stayen verlaten."

De club probeert meer Belgische jongens van eigen streek in de ploeg te krijgen, wat steeds beter lukt. “De fans vroegen om meer lokale spelers te hebben en dat hebben we ook kunnen realiseren met jongens als Steuckers en Smets, ook al hebben we er financieel niet heel veel aan kunnen verdienen. Gelukkig hebben we met Suzuki wél veel geld kunnen vangen. Dat maakt deel uit van het voetbal: soms verlies je, soms win je."

Suzuki

Zion Suzuki werd voor 9 miljoen euro plus bonussen verkocht aan Parma. STVV kon hem voordien voor de neus van Manchester United naar Stayen halen.

"We wisten dat Suzuki zou gaan ontploffen. Toen hij kwam, was er al een bod van 10 miljoen euro van Manchester United, dus we wisten dat hij veel aandacht zou trekken. Gelukkig hadden we Zion al vastgelegd voor Man Utd op de proppen kwam. We hadden wel verwacht dat hij ooit veel geld zou opleveren, maar niet zo snel", besloot Pinto.

 

Straffe transfer van STVV?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

30
30
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

8
8
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

53
53
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

39
39
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

65
65
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

39
39
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

86
86
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

32
32
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

79
79
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

183
183
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

374
374
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

54
54
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

218
218
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

41
41
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

100
100
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

96
96
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

627
627
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

265
265
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

184
184
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

161
161
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

335
335
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

48
48

Meer sportnieuws