STVV 'gokt' juist: "Man Utd met bod van 10 miljoen"

281 stemmen
STVV 'gokt' juist:

STVV kende een drukke mercato. De club haalde een resem nieuwe spelers, maar verkocht ook zeer goed. Sportief directeur André Pinto sprak via de clubkanalen over enkele dossiers. Daarbij kwam hij met een straffe anekdote.

LEES OOK: Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Smets en Steuckers

Matte Smets en Jarne Steuckers vertrokken naar KRC Genk. Dat vulde de clubkassa met amper 3 miljoen euro. Dat kwam omdat beiden een clausule hadden. Pinto reageerde op die kritiek.

"Steuckers had een slechte ervaring gehad met de vorige coach (Hollerbach, nvdr.) die hem niet gebruikte. We vonden dan toch een manier om zijn contract te verlengen, maar we moesten dan zelf ook wel een beetje toegeven om dit te kunnen doen. Financieel hebben we daarmee misschien wat verlies gemaakt, vanuit het standpunt van de fans. Maar we verdienden wél geld (800.000 euro, nvdr.), terwijl we ook helemaal met lege handen hadden kunnen achterblijven. We hebben sportief veel plezier aan hem gehad en zagen Steuckers via de voordeur Stayen verlaten."

De club probeert meer Belgische jongens van eigen streek in de ploeg te krijgen, wat steeds beter lukt. “De fans vroegen om meer lokale spelers te hebben en dat hebben we ook kunnen realiseren met jongens als Steuckers en Smets, ook al hebben we er financieel niet heel veel aan kunnen verdienen. Gelukkig hebben we met Suzuki wél veel geld kunnen vangen. Dat maakt deel uit van het voetbal: soms verlies je, soms win je."

Suzuki

Zion Suzuki werd voor 9 miljoen euro plus bonussen verkocht aan Parma. STVV kon hem voordien voor de neus van Manchester United naar Stayen halen.

"We wisten dat Suzuki zou gaan ontploffen. Toen hij kwam, was er al een bod van 10 miljoen euro van Manchester United, dus we wisten dat hij veel aandacht zou trekken. Gelukkig hadden we Zion al vastgelegd voor Man Utd op de proppen kwam. We hadden wel verwacht dat hij ooit veel geld zou opleveren, maar niet zo snel", besloot Pinto.

 

🚀

Straffe transfer van STVV?

Meest recent

Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

2
2
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

33
33
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

9
9
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

40
40
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

58
58
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

37
37
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

63
63
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

51
51
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

319
319
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

737
737
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

346
346
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

338
338
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

306
306
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

38
38
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

234
234
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

240
240
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

92
92
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

141
141
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

199
199
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

895
895
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

207
207
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

235
235

Meer sportnieuws