STVV 'gokt' juist: "Man Utd met bod van 10 miljoen"

281
STVV 'gokt' juist:

STVV kende een drukke mercato. De club haalde een resem nieuwe spelers, maar verkocht ook zeer goed. Sportief directeur André Pinto sprak via de clubkanalen over enkele dossiers. Daarbij kwam hij met een straffe anekdote.

LEES OOK: STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

Smets en Steuckers

Matte Smets en Jarne Steuckers vertrokken naar KRC Genk. Dat vulde de clubkassa met amper 3 miljoen euro. Dat kwam omdat beiden een clausule hadden. Pinto reageerde op die kritiek.

"Steuckers had een slechte ervaring gehad met de vorige coach (Hollerbach, nvdr.) die hem niet gebruikte. We vonden dan toch een manier om zijn contract te verlengen, maar we moesten dan zelf ook wel een beetje toegeven om dit te kunnen doen. Financieel hebben we daarmee misschien wat verlies gemaakt, vanuit het standpunt van de fans. Maar we verdienden wél geld (800.000 euro, nvdr.), terwijl we ook helemaal met lege handen hadden kunnen achterblijven. We hebben sportief veel plezier aan hem gehad en zagen Steuckers via de voordeur Stayen verlaten."

De club probeert meer Belgische jongens van eigen streek in de ploeg te krijgen, wat steeds beter lukt. “De fans vroegen om meer lokale spelers te hebben en dat hebben we ook kunnen realiseren met jongens als Steuckers en Smets, ook al hebben we er financieel niet heel veel aan kunnen verdienen. Gelukkig hebben we met Suzuki wél veel geld kunnen vangen. Dat maakt deel uit van het voetbal: soms verlies je, soms win je."

Suzuki

Zion Suzuki werd voor 9 miljoen euro plus bonussen verkocht aan Parma. STVV kon hem voordien voor de neus van Manchester United naar Stayen halen.

"We wisten dat Suzuki zou gaan ontploffen. Toen hij kwam, was er al een bod van 10 miljoen euro van Manchester United, dus we wisten dat hij veel aandacht zou trekken. Gelukkig hadden we Zion al vastgelegd voor Man Utd op de proppen kwam. We hadden wel verwacht dat hij ooit veel geld zou opleveren, maar niet zo snel", besloot Pinto.

 

Straffe transfer van STVV?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

114
114
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

63
63
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

122
122
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

632
632
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

79
79
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

186
186
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

661
661
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws