STVV 'gokt' juist: "Man Utd met bod van 10 miljoen"

281 stemmen
STVV 'gokt' juist:

STVV kende een drukke mercato. De club haalde een resem nieuwe spelers, maar verkocht ook zeer goed. Sportief directeur André Pinto sprak via de clubkanalen over enkele dossiers. Daarbij kwam hij met een straffe anekdote.

LEES OOK: Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Smets en Steuckers

Matte Smets en Jarne Steuckers vertrokken naar KRC Genk. Dat vulde de clubkassa met amper 3 miljoen euro. Dat kwam omdat beiden een clausule hadden. Pinto reageerde op die kritiek.

"Steuckers had een slechte ervaring gehad met de vorige coach (Hollerbach, nvdr.) die hem niet gebruikte. We vonden dan toch een manier om zijn contract te verlengen, maar we moesten dan zelf ook wel een beetje toegeven om dit te kunnen doen. Financieel hebben we daarmee misschien wat verlies gemaakt, vanuit het standpunt van de fans. Maar we verdienden wél geld (800.000 euro, nvdr.), terwijl we ook helemaal met lege handen hadden kunnen achterblijven. We hebben sportief veel plezier aan hem gehad en zagen Steuckers via de voordeur Stayen verlaten."

De club probeert meer Belgische jongens van eigen streek in de ploeg te krijgen, wat steeds beter lukt. “De fans vroegen om meer lokale spelers te hebben en dat hebben we ook kunnen realiseren met jongens als Steuckers en Smets, ook al hebben we er financieel niet heel veel aan kunnen verdienen. Gelukkig hebben we met Suzuki wél veel geld kunnen vangen. Dat maakt deel uit van het voetbal: soms verlies je, soms win je."

Suzuki

Zion Suzuki werd voor 9 miljoen euro plus bonussen verkocht aan Parma. STVV kon hem voordien voor de neus van Manchester United naar Stayen halen.

"We wisten dat Suzuki zou gaan ontploffen. Toen hij kwam, was er al een bod van 10 miljoen euro van Manchester United, dus we wisten dat hij veel aandacht zou trekken. Gelukkig hadden we Zion al vastgelegd voor Man Utd op de proppen kwam. We hadden wel verwacht dat hij ooit veel geld zou opleveren, maar niet zo snel", besloot Pinto.

 

Straffe transfer van STVV?

Meest recent

MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

11
11
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

68
68
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

95
95
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

32
32
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

90
90
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

39
39
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

52
52
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

136
136
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

74
74
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

155
155
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

358
358
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

299
299
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

228
228
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

319
319
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

83
83
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

310
310
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

598
598
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

585
585
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

651
651
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

138
138
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

198
198
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63

Meer sportnieuws