Belgische ref afgemaakt: “Roept het telkens over zichzelf af”

door
Belgische ref afgemaakt: “Roept het telkens over zichzelf af”

De Belgische scheidsrechters hebben het niet gemakkelijk. Afgelopen seizoen kwam er al veel kritiek op de arbitrage in de Jupiler Pro League en dat lijkt dit seizoen niet anders. Ook Antwerp-icoon Patrick Goots houdt zich niet in.

Royal Antwerp FC won met 2-0 van Union SG, maar Goots zag een paar discutabele fases waarin scheidsrechter Lawrence Visser een hoofdrol speelde. De voormalige aanvaller was dan ook niet te spreken over het optreden van de ref.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Visser afgemaakt

Zo zag Gyrano Kerk een doelpunt worden afgekeurd. “Onterecht deze keer. Die duw in de rug van Sadiki… Zulke contacten kom je toch tientallen keren tegen in een wedstrijd? Hier wordt toch niet altijd voor gefloten?", citeert Gazet van Antwerpen huisanalist Goots.

Visser is ook telkens kop van jut bij Antwerp, weet de analist. "Hij heeft het al langer verkorven bij Antwerp-fans. Dat zal mijns inziens niet meer veranderen. Er leeft een gevoel van: met Visser is het altijd iets. Hij roept het telkens over zichzelf af.” 

Ook de gele kaart van Janssen was volgens Goots onterecht. “Neem nu die gele kaart voor Janssen. Ja, hij vierde uitbundig, maar dat deed hij omdat hij zich revancheerde op Moris, die na de gemiste penalty in de eerste helft géén geel kreeg voor een gelijkaardig vergrijp."

Verder vindt Goots dat de scheidsrechters in het algemeen ook te zwak zijn. Er wordt te snel geel gegeven voor protest. “Maak je nog maar aanstalten om iets te vragen, dan staat de scheidsrechter al als een agent te zwaaien”, aldus de voormalige speler van onder meer Antwerp.

Heeft Goots hier gelijk?

Meest recent

'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

86
86
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt belangrijk nieuws

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

37
37
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

148
148
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

21
21
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

192
192
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

150
150
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

365
365
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

79
79
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

604
604
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1070
1070
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

344
344
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

293
293
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

305
305
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

463
463
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

481
481
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

221
221
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

380
380
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

99
99
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

228
228
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

986
986
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

229
229
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

360
360
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

323
323

Meer sportnieuws