Belgische ref afgemaakt: “Roept het telkens over zichzelf af”

door
Belgische ref afgemaakt: “Roept het telkens over zichzelf af”

De Belgische scheidsrechters hebben het niet gemakkelijk. Afgelopen seizoen kwam er al veel kritiek op de arbitrage in de Jupiler Pro League en dat lijkt dit seizoen niet anders. Ook Antwerp-icoon Patrick Goots houdt zich niet in.

Royal Antwerp FC won met 2-0 van Union SG, maar Goots zag een paar discutabele fases waarin scheidsrechter Lawrence Visser een hoofdrol speelde. De voormalige aanvaller was dan ook niet te spreken over het optreden van de ref.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Visser afgemaakt

Zo zag Gyrano Kerk een doelpunt worden afgekeurd. “Onterecht deze keer. Die duw in de rug van Sadiki… Zulke contacten kom je toch tientallen keren tegen in een wedstrijd? Hier wordt toch niet altijd voor gefloten?", citeert Gazet van Antwerpen huisanalist Goots.

Visser is ook telkens kop van jut bij Antwerp, weet de analist. "Hij heeft het al langer verkorven bij Antwerp-fans. Dat zal mijns inziens niet meer veranderen. Er leeft een gevoel van: met Visser is het altijd iets. Hij roept het telkens over zichzelf af.” 

Ook de gele kaart van Janssen was volgens Goots onterecht. “Neem nu die gele kaart voor Janssen. Ja, hij vierde uitbundig, maar dat deed hij omdat hij zich revancheerde op Moris, die na de gemiste penalty in de eerste helft géén geel kreeg voor een gelijkaardig vergrijp."

Verder vindt Goots dat de scheidsrechters in het algemeen ook te zwak zijn. Er wordt te snel geel gegeven voor protest. “Maak je nog maar aanstalten om iets te vragen, dan staat de scheidsrechter al als een agent te zwaaien”, aldus de voormalige speler van onder meer Antwerp.

Heeft Goots hier gelijk?

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

17
17
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

16
16
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

93
93
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

66
66
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

90
90
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

55
55
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

85
85
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

141
141
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

713
713
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

71
71
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

336
336
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

84
84
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

360
360
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

383
383
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

63
63
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

184
184
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

230
230

Meer sportnieuws