Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

door
Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

Deze week wordt het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal afgetrapt met de eerste speeldag in de vernieuwde league phase. Het nieuwe format zal alvast voor een andere dynamiek zorgen dan de voorbije jaren. Club Brugge hoopt mee van de hervorming te kunnen profiteren.

LEES OOK: Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Zware opdracht voor Club in Champions League

De landskampioen mikt erop om de league phase te overleven, maar evident zal dat niet worden. Blauw-Zwart kreeg immers geen al te makkelijk programma voorgeschoteld. Het speelt thuis tegen Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus, terwijl het op verplaatsing aan de bak moet tegen Sturm Graz, AC Milan, Celtic en Manchester City.

De verwachting is dat Club toch rond de tien punten nodig zal hebben om na de league phase nog aan de bak te mogen. Ter herinnering: in het nieuwe format worden alle teams in één rangschikking gegooid. De eerste acht mogen meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een tussenronde en de laatste twaalf zijn Europees uitgeschakeld.

Opta geeft Club weinig kans op kwalificatie

Het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Voor de volledigheid geeft Opta Club ook nog 4,5 procent kans op de kwartfinale, 1,1 procent op een halve finale, 0,3 procent om de finale te halen en 0,1 procent kans om de Champions League te winnen. De enige acht clubs wier kansen nog lager geacht worden, zijn Dinamo Zagreb, Red Bull Salzburg, Sturm Graz, Brest, Rode Ster Belgrado, Shakhtar Donetsk, Slovan Bratislava en Young Boys.

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

Lardot deelt vingertik uit: Essevee bestolen tegen STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

5
5
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

179
179
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

251
251
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

189
189
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

81
81
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

171
171
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

815
815
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

184
184
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

47
47
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

39
39
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

319
319
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

277
277
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

162
162
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

389
389
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

347
347
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

229
229
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

68
68
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

383
383
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

131
131
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

75
75
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

249
249
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

427
427
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

426
426
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

349
349

Meer sportnieuws