Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

door
Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

Deze week wordt het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal afgetrapt met de eerste speeldag in de vernieuwde league phase. Het nieuwe format zal alvast voor een andere dynamiek zorgen dan de voorbije jaren. Club Brugge hoopt mee van de hervorming te kunnen profiteren.

LEES OOK: Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Zware opdracht voor Club in Champions League

De landskampioen mikt erop om de league phase te overleven, maar evident zal dat niet worden. Blauw-Zwart kreeg immers geen al te makkelijk programma voorgeschoteld. Het speelt thuis tegen Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus, terwijl het op verplaatsing aan de bak moet tegen Sturm Graz, AC Milan, Celtic en Manchester City.

De verwachting is dat Club toch rond de tien punten nodig zal hebben om na de league phase nog aan de bak te mogen. Ter herinnering: in het nieuwe format worden alle teams in één rangschikking gegooid. De eerste acht mogen meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een tussenronde en de laatste twaalf zijn Europees uitgeschakeld.

Opta geeft Club weinig kans op kwalificatie

Het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Voor de volledigheid geeft Opta Club ook nog 4,5 procent kans op de kwartfinale, 1,1 procent op een halve finale, 0,3 procent om de finale te halen en 0,1 procent kans om de Champions League te winnen. De enige acht clubs wier kansen nog lager geacht worden, zijn Dinamo Zagreb, Red Bull Salzburg, Sturm Graz, Brest, Rode Ster Belgrado, Shakhtar Donetsk, Slovan Bratislava en Young Boys.

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

5
5
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

14
14
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

188
188
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

40
40
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

60
60
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

197
197
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

187
187
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

332
332
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

144
144
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

38
38
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

137
137
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

186
186
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

139
139
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

240
240
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

225
225
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

195
195
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

46
46
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

290
290
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

356
356
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

54
54
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

195
195
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

213
213
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

339
339
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

395
395

Meer sportnieuws