Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

door
Slecht nieuws voor Club Brugge: uitschakeling lonkt

Deze week wordt het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal afgetrapt met de eerste speeldag in de vernieuwde league phase. Het nieuwe format zal alvast voor een andere dynamiek zorgen dan de voorbije jaren. Club Brugge hoopt mee van de hervorming te kunnen profiteren.

LEES OOK: Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Zware opdracht voor Club in Champions League

De landskampioen mikt erop om de league phase te overleven, maar evident zal dat niet worden. Blauw-Zwart kreeg immers geen al te makkelijk programma voorgeschoteld. Het speelt thuis tegen Dortmund, Aston Villa, Sporting CP en Juventus, terwijl het op verplaatsing aan de bak moet tegen Sturm Graz, AC Milan, Celtic en Manchester City.

De verwachting is dat Club toch rond de tien punten nodig zal hebben om na de league phase nog aan de bak te mogen. Ter herinnering: in het nieuwe format worden alle teams in één rangschikking gegooid. De eerste acht mogen meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een tussenronde en de laatste twaalf zijn Europees uitgeschakeld.

Opta geeft Club weinig kans op kwalificatie

Het statistiekenbureau Opta heeft echter niet meteen een goed oog in de kansen van Club. Zij geven hen 18 procent kans om het tot de laatste zestien te schoppen. Daarmee staan ze pas op de 28ste plaats in de rangschikking. Meer dan waarschijnlijk lonkt dus de uitschakeling.

Voor de volledigheid geeft Opta Club ook nog 4,5 procent kans op de kwartfinale, 1,1 procent op een halve finale, 0,3 procent om de finale te halen en 0,1 procent kans om de Champions League te winnen. De enige acht clubs wier kansen nog lager geacht worden, zijn Dinamo Zagreb, Red Bull Salzburg, Sturm Graz, Brest, Rode Ster Belgrado, Shakhtar Donetsk, Slovan Bratislava en Young Boys.

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

6
6
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

113
113
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

82
82
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

340
340
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

184
184
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

284
284
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

247
247
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

631
631
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

578
578
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

78
78
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

92
92
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

218
218
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

81
81
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

164
164
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

92
92
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

189
189
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

109
109
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

312
312
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

99
99
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

383
383
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

73
73

Meer sportnieuws