Nainggolan hard voor 'gouden generatie' Duivels: "Te veel diva's"

door
Nainggolan hard voor 'gouden generatie' Duivels:

Radja Nainggolan vergaarde de voorbije jaren een reputatie als 'enfant terrible'. De intussen 36-jarige middenvelder maakte er nooit een geheim van dat hij graag een sigaretje rookt en een stapje in de wereld zet, terwijl hij ook nooit verlegen zit om een straffe uitspraak. Dat wordt hem uiteraard lang niet altijd in dank afgenomen.

Het zorgde er bijvoorbeeld voor dat zijn carrière als Rode Duivel met een sisser eindigde. Il Ninja verzamelde tussen 2009 en 2018 30 caps voor ons land, waarin hij zes keer scoorde. Het enige grote toernooi dat hij meemaakte was echter het EK in 2016.

LEES OOK: Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Rode Duivels zoals sterrenensemble PSG

In 2018 werd hij door Roberto Martinez gepasseerd voor het WK in Rusland, waarop Nainggolan prompt een punt achter zijn internationale carrière zette. Hij miste uiteindelijk dus het hoogtepunt van de zogenaamde 'gouden generatie'. Maar van die generatie blijkt Nainggolan niet echt een hoge pet op te hebben.

In de podcast Gurulandia vergelijkt hij de Rode Duivels van toen met het PSG van Neymar, Messi en Mbappé: een sterrenensemble waar de ego's regelmatig clashten.

Te veel diva's bij Rode Duivels

"Lukaku, Hazard, De Bruyne, Courtois zijn spelers van wereldklasse. Maar als je die allemaal samen zet, dan heb je te veel diva's", stelt hij toch hard. "Ze willen allemaal dé man zijn, de belangrijkste speler. Maar dat kan natuurlijk nooit werken."

Ondanks al die ego's in de kern, wist Roberto Martinez ogenschijnlijk wel de vrede in de spelersgroep te bewaren. Intussen is Hazard uiteraard al gestopt en Courtois clashte dan weer na enkele maanden al met nieuwe bondscoach Domenico Tedesco, waardoor hij voorlopig weigert voor de nationale ploeg uit te komen.

Denk je dat Nainggolan gelijk heeft?

Meest recent

Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

5
5
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

188
188
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

189
189
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

251
251
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

109
109
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

219
219
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

44
44
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

257
257
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

206
206
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

452
452
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

634
634
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1110
1110
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

418
418
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

322
322
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

345
345
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

227
227
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

444
444
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

237
237
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1016
1016
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

236
236
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56

Meer sportnieuws