Nainggolan hard voor 'gouden generatie' Duivels: "Te veel diva's"

door
Nainggolan hard voor 'gouden generatie' Duivels:

Radja Nainggolan vergaarde de voorbije jaren een reputatie als 'enfant terrible'. De intussen 36-jarige middenvelder maakte er nooit een geheim van dat hij graag een sigaretje rookt en een stapje in de wereld zet, terwijl hij ook nooit verlegen zit om een straffe uitspraak. Dat wordt hem uiteraard lang niet altijd in dank afgenomen.

Het zorgde er bijvoorbeeld voor dat zijn carrière als Rode Duivel met een sisser eindigde. Il Ninja verzamelde tussen 2009 en 2018 30 caps voor ons land, waarin hij zes keer scoorde. Het enige grote toernooi dat hij meemaakte was echter het EK in 2016.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Rode Duivels zoals sterrenensemble PSG

In 2018 werd hij door Roberto Martinez gepasseerd voor het WK in Rusland, waarop Nainggolan prompt een punt achter zijn internationale carrière zette. Hij miste uiteindelijk dus het hoogtepunt van de zogenaamde 'gouden generatie'. Maar van die generatie blijkt Nainggolan niet echt een hoge pet op te hebben.

In de podcast Gurulandia vergelijkt hij de Rode Duivels van toen met het PSG van Neymar, Messi en Mbappé: een sterrenensemble waar de ego's regelmatig clashten.

Te veel diva's bij Rode Duivels

"Lukaku, Hazard, De Bruyne, Courtois zijn spelers van wereldklasse. Maar als je die allemaal samen zet, dan heb je te veel diva's", stelt hij toch hard. "Ze willen allemaal dé man zijn, de belangrijkste speler. Maar dat kan natuurlijk nooit werken."

Ondanks al die ego's in de kern, wist Roberto Martinez ogenschijnlijk wel de vrede in de spelersgroep te bewaren. Intussen is Hazard uiteraard al gestopt en Courtois clashte dan weer na enkele maanden al met nieuwe bondscoach Domenico Tedesco, waardoor hij voorlopig weigert voor de nationale ploeg uit te komen.

Denk je dat Nainggolan gelijk heeft?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

258
258
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

221
221
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

121
121
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

59
59
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

177
177
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

327
327
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

286
286
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

122
122
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

44
44
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

115
115
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

237
237
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

291
291
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

570
570
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

373
373
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

458
458
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

140
140
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

672
672
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

664
664
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

431
431
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

448
448
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

306
306
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2317
2317
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

156
156

Meer sportnieuws