"Tot 100 punten aftrek én degradatie Man City"

door

Is de neerval van Manchester City op komst? Vandaag gaat het ‘proces van de eeuw’ van start. De Premier League diende 115 aanklachten in namens financiële wanpraktijken langs de kant van de Engelse grootmacht.

Manchester City is al jaren een alleenheerser in Engeland. Onder Pep Guardiola zijn The Citizens steevast titelfavoriet. De afgelopen seizoenen werd er dan ook flink geïnvesteerd. Het Laatste Nieuws ontvouwt het nakende proces tegen de club van Rode Duivels Kevin De Bruyne en Jérémy Doku.

LEES OOK: Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Puntenaftrek én degradatie

Man City zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor 115 aanklachten. Als de Engelse topclub schuldig wordt bevonden riskeert het puntenaftrek en zelfs degradatie uit de Premier League. Dat zou een ramp betekenen voor City én De Bruyne/Doku.

De Premier League legde de klachten neer na financiële wanpraktijken. Tussen 2009 en 2018 zou de club meerdere inbreuken hebben gepleegd tegen de financiële regels. Het niet aangeven van inkomsten en lonen, sponsorcontracten onderwaarderen en het niet naleven van de FFP (Financial Fair Play-Regels).

Straffen zeker mogelijk

Men verwacht dat het proces zeker tien weken zal duren en een uitspraak zal er niet voor 2025 zijn. In de podcast TalkSport spreekt financiële expert Keira Maguira van een ‘realistisch doemscenario’. “Indien ze schuldig bevonden worden, is puntenaftrek een zeer realistisch scenario. Dan is 60 tot zelfs 100 punten aftrek een realistisch scenario. Ze zullen de club dan zo willen doen lijden dat ze degradatie niet meer kunnen ontlopen.”

Man City zelf beweert onschuldig te zijn over de hele lijn en het zou ook veel bewijs daarvoor hebben. Guardiola is ook vol vertrouwen dat alles van tafel zal worden geveegd. “Er zullen veel geruchten zijn en er zullen nieuwe ‘specialisten’ opduiken. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel bewezen is. We zullen zien”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard. Toch is zelfs een directe uitsluiting uit de Premier League zéker een optie.

Vind jij dat Man City zwaar gestraft moet worden?

Meest recent

Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

22
22
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

164
164
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

19
19
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

158
158
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

482
482
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

42
42
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

67
67
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

138
138
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

339
339
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

417
417
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

336
336
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

483
483
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

139
139
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

442
442
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

608
608
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

47
47
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

115
115
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

176
176
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

35
35
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

202
202
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

249
249
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

71
71
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

544
544
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

260
260
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

68
68

Meer sportnieuws