"Tot 100 punten aftrek én degradatie Man City"

door

Is de neerval van Manchester City op komst? Vandaag gaat het ‘proces van de eeuw’ van start. De Premier League diende 115 aanklachten in namens financiële wanpraktijken langs de kant van de Engelse grootmacht.

Manchester City is al jaren een alleenheerser in Engeland. Onder Pep Guardiola zijn The Citizens steevast titelfavoriet. De afgelopen seizoenen werd er dan ook flink geïnvesteerd. Het Laatste Nieuws ontvouwt het nakende proces tegen de club van Rode Duivels Kevin De Bruyne en Jérémy Doku.

LEES OOK: Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

Puntenaftrek én degradatie

Man City zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor 115 aanklachten. Als de Engelse topclub schuldig wordt bevonden riskeert het puntenaftrek en zelfs degradatie uit de Premier League. Dat zou een ramp betekenen voor City én De Bruyne/Doku.

De Premier League legde de klachten neer na financiële wanpraktijken. Tussen 2009 en 2018 zou de club meerdere inbreuken hebben gepleegd tegen de financiële regels. Het niet aangeven van inkomsten en lonen, sponsorcontracten onderwaarderen en het niet naleven van de FFP (Financial Fair Play-Regels).

Straffen zeker mogelijk

Men verwacht dat het proces zeker tien weken zal duren en een uitspraak zal er niet voor 2025 zijn. In de podcast TalkSport spreekt financiële expert Keira Maguira van een ‘realistisch doemscenario’. “Indien ze schuldig bevonden worden, is puntenaftrek een zeer realistisch scenario. Dan is 60 tot zelfs 100 punten aftrek een realistisch scenario. Ze zullen de club dan zo willen doen lijden dat ze degradatie niet meer kunnen ontlopen.”

Man City zelf beweert onschuldig te zijn over de hele lijn en het zou ook veel bewijs daarvoor hebben. Guardiola is ook vol vertrouwen dat alles van tafel zal worden geveegd. “Er zullen veel geruchten zijn en er zullen nieuwe ‘specialisten’ opduiken. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel bewezen is. We zullen zien”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard. Toch is zelfs een directe uitsluiting uit de Premier League zéker een optie.

Vind jij dat Man City zwaar gestraft moet worden?

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

15
15
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

189
189
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

172
172
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

86
86
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

25
25
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

425
425
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

99
99
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

140
140
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

327
327
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

136
136
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

93
93
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

384
384
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

342
342
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

469
469
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

151
151
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws