"Tot 100 punten aftrek én degradatie Man City"

door

Is de neerval van Manchester City op komst? Vandaag gaat het ‘proces van de eeuw’ van start. De Premier League diende 115 aanklachten in namens financiële wanpraktijken langs de kant van de Engelse grootmacht.

Manchester City is al jaren een alleenheerser in Engeland. Onder Pep Guardiola zijn The Citizens steevast titelfavoriet. De afgelopen seizoenen werd er dan ook flink geïnvesteerd. Het Laatste Nieuws ontvouwt het nakende proces tegen de club van Rode Duivels Kevin De Bruyne en Jérémy Doku.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Puntenaftrek én degradatie

Man City zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor 115 aanklachten. Als de Engelse topclub schuldig wordt bevonden riskeert het puntenaftrek en zelfs degradatie uit de Premier League. Dat zou een ramp betekenen voor City én De Bruyne/Doku.

De Premier League legde de klachten neer na financiële wanpraktijken. Tussen 2009 en 2018 zou de club meerdere inbreuken hebben gepleegd tegen de financiële regels. Het niet aangeven van inkomsten en lonen, sponsorcontracten onderwaarderen en het niet naleven van de FFP (Financial Fair Play-Regels).

Straffen zeker mogelijk

Men verwacht dat het proces zeker tien weken zal duren en een uitspraak zal er niet voor 2025 zijn. In de podcast TalkSport spreekt financiële expert Keira Maguira van een ‘realistisch doemscenario’. “Indien ze schuldig bevonden worden, is puntenaftrek een zeer realistisch scenario. Dan is 60 tot zelfs 100 punten aftrek een realistisch scenario. Ze zullen de club dan zo willen doen lijden dat ze degradatie niet meer kunnen ontlopen.”

Man City zelf beweert onschuldig te zijn over de hele lijn en het zou ook veel bewijs daarvoor hebben. Guardiola is ook vol vertrouwen dat alles van tafel zal worden geveegd. “Er zullen veel geruchten zijn en er zullen nieuwe ‘specialisten’ opduiken. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel bewezen is. We zullen zien”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard. Toch is zelfs een directe uitsluiting uit de Premier League zéker een optie.

Vind jij dat Man City zwaar gestraft moet worden?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

59
59
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

162
162
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

80
80
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

123
123
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

89
89
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

389
389
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

418
418
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

37
37
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

324
324
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

152
152
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

195
195
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

176
176
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

377
377
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

512
512
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

116
116
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

64
64
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

71
71
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

233
233
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1787
1787
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

305
305
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

177
177
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws