"Tot 100 punten aftrek én degradatie Man City"

door

Is de neerval van Manchester City op komst? Vandaag gaat het ‘proces van de eeuw’ van start. De Premier League diende 115 aanklachten in namens financiële wanpraktijken langs de kant van de Engelse grootmacht.

Manchester City is al jaren een alleenheerser in Engeland. Onder Pep Guardiola zijn The Citizens steevast titelfavoriet. De afgelopen seizoenen werd er dan ook flink geïnvesteerd. Het Laatste Nieuws ontvouwt het nakende proces tegen de club van Rode Duivels Kevin De Bruyne en Jérémy Doku.

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Puntenaftrek én degradatie

Man City zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor 115 aanklachten. Als de Engelse topclub schuldig wordt bevonden riskeert het puntenaftrek en zelfs degradatie uit de Premier League. Dat zou een ramp betekenen voor City én De Bruyne/Doku.

De Premier League legde de klachten neer na financiële wanpraktijken. Tussen 2009 en 2018 zou de club meerdere inbreuken hebben gepleegd tegen de financiële regels. Het niet aangeven van inkomsten en lonen, sponsorcontracten onderwaarderen en het niet naleven van de FFP (Financial Fair Play-Regels).

Straffen zeker mogelijk

Men verwacht dat het proces zeker tien weken zal duren en een uitspraak zal er niet voor 2025 zijn. In de podcast TalkSport spreekt financiële expert Keira Maguira van een ‘realistisch doemscenario’. “Indien ze schuldig bevonden worden, is puntenaftrek een zeer realistisch scenario. Dan is 60 tot zelfs 100 punten aftrek een realistisch scenario. Ze zullen de club dan zo willen doen lijden dat ze degradatie niet meer kunnen ontlopen.”

Man City zelf beweert onschuldig te zijn over de hele lijn en het zou ook veel bewijs daarvoor hebben. Guardiola is ook vol vertrouwen dat alles van tafel zal worden geveegd. “Er zullen veel geruchten zijn en er zullen nieuwe ‘specialisten’ opduiken. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel bewezen is. We zullen zien”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard. Toch is zelfs een directe uitsluiting uit de Premier League zéker een optie.

🚀

Vind jij dat Man City zwaar gestraft moet worden?

Meest recent

"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

10
10
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

18
18
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

77
77
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

76
76
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

39
39
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

24
24
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

36
36
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

37
37
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

201
201
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

101
101
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

245
245
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

198
198
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

240
240
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

557
557
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

272
272
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

139
139
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

480
480
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

202
202
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

485
485
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

90
90
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

100
100
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

25
25
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

82
82

Meer sportnieuws