"Tot 100 punten aftrek én degradatie Man City"

door

Is de neerval van Manchester City op komst? Vandaag gaat het ‘proces van de eeuw’ van start. De Premier League diende 115 aanklachten in namens financiële wanpraktijken langs de kant van de Engelse grootmacht.

Manchester City is al jaren een alleenheerser in Engeland. Onder Pep Guardiola zijn The Citizens steevast titelfavoriet. De afgelopen seizoenen werd er dan ook flink geïnvesteerd. Het Laatste Nieuws ontvouwt het nakende proces tegen de club van Rode Duivels Kevin De Bruyne en Jérémy Doku.

LEES OOK: ‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Puntenaftrek én degradatie

Man City zal zich voor de rechtbank moeten verantwoorden voor 115 aanklachten. Als de Engelse topclub schuldig wordt bevonden riskeert het puntenaftrek en zelfs degradatie uit de Premier League. Dat zou een ramp betekenen voor City én De Bruyne/Doku.

De Premier League legde de klachten neer na financiële wanpraktijken. Tussen 2009 en 2018 zou de club meerdere inbreuken hebben gepleegd tegen de financiële regels. Het niet aangeven van inkomsten en lonen, sponsorcontracten onderwaarderen en het niet naleven van de FFP (Financial Fair Play-Regels).

Straffen zeker mogelijk

Men verwacht dat het proces zeker tien weken zal duren en een uitspraak zal er niet voor 2025 zijn. In de podcast TalkSport spreekt financiële expert Keira Maguira van een ‘realistisch doemscenario’. “Indien ze schuldig bevonden worden, is puntenaftrek een zeer realistisch scenario. Dan is 60 tot zelfs 100 punten aftrek een realistisch scenario. Ze zullen de club dan zo willen doen lijden dat ze degradatie niet meer kunnen ontlopen.”

Man City zelf beweert onschuldig te zijn over de hele lijn en het zou ook veel bewijs daarvoor hebben. Guardiola is ook vol vertrouwen dat alles van tafel zal worden geveegd. “Er zullen veel geruchten zijn en er zullen nieuwe ‘specialisten’ opduiken. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel bewezen is. We zullen zien”, citeert Het Laatste Nieuws de Spanjaard. Toch is zelfs een directe uitsluiting uit de Premier League zéker een optie.

🚀

Vind jij dat Man City zwaar gestraft moet worden?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

0
0
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

15
15
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

21
21
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

59
59
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

79
79
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

88
88
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

62
62
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

66
66
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

350
350
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

87
87
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

49
49
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

180
180
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

216
216
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

284
284
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

152
152
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

197
197
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

432
432
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

106
106
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

619
619
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

348
348
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

146
146
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

165
165
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

83
83

Meer sportnieuws