Bayern onthult twijfels over Kompany: “Kunnen we dat wel maken?”

166 stemmen
Bayern onthult twijfels over Kompany: “Kunnen we dat wel maken?”

Vincent Kompany is uitstekend begonnen bij Bayern München. De Belgische oefenmeester pakte een negen op negen in Duitsland en wist afgelopen speeldag in de Bundesliga uit te pakken met een 1-6 zege tegen Holstein Kiel. De aanstelling van Kompany zorgde echter voor heel wat gefronste wenkbrauwen.

Het Anderlecht-icoon kende net een minder seizoen met Burnley en degradatie van de Premier League naar de Championship. Bayern zelf was dan ook helemaal niet zeker van Kompany.

LEES OOK: 'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Grote twijfels

In het voetbalprogramma ‘Doppelpass’ op Sport 1 sprak sportief directeur van Bayern, Max Eberl, over de situatie van Kompany. De Belg was zéker niet de eerste keus. “Julian Nagelsmann en Ralf Rangnick belden af. Zij wilden niet. Nadat Rangnick had afgezegd, hebben we opnieuw gesproken met Kompany. Moet wel gezegd: Kompany stond vanaf het begin op onze lijst, met vijftien coaches.”

Eberl onthult ook dat er ferme twijfels waren over de capaciteiten van Kompany. “De vraag was: presenteer ik onze fans een coach die nog maar drie en een half jaar ervaring heeft als proftrainer en die is gedegradeerd uit de Premier League? Kunnen we dat wel maken? Dit kon een vraagteken zijn voor Bayern. In het begin heb ik dat idee te veel gewicht gegeven – en daar erger ik me nu aan.”

Geen spijt

En vooralsnog heeft Bayern geen spijt gehad van die keuze. De voormalige Rode Duivels is goed aan het seizoen begonnen en Der Rekordmeister staat meteen aan de leiding in de Bundesliga. “Uiteindelijk zei ik: ‘Kom op, het lot zal het je leren, hij moet het zijn.’ Nu zijn we blij dat hij het geworden is”, citeert Het Laatste Nieuws. Dinsdag wacht het Kroatische Dinamo Zagreb in de Champions League.

Eberl was ook zéér lovend over Kompany. "Vincent is een ongelooflijk empathisch persoon. Hij voelt voetbal met zijn hele wezen. Hij heeft een duidelijke visie op hoe hij wil voetballen, en dat is wat we vandaag de dag nodig hebben. Vanuit menselijk oogpunt weet hij hoe hij met spelers moet omgaan , hoe hij zijn ideeën precies moest communiceren - actief voetbal, agressieve druk, veel man-tegen-man en het nemen van risico's. Misschien was dat de laatste tijd niet het geval bij Bayern.”

Heeft Bayern de juiste keuze gemaakt met Kompany?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

42
42
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

41
41
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

274
274
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

127
127
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

265
265
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

293
293
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

136
136
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

598
598
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

523
523
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

740
740
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

247
247
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

805
805
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

380
380
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1312
1312
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

487
487
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

497
497
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws