Bayern onthult twijfels over Kompany: “Kunnen we dat wel maken?”

door
Bayern onthult twijfels over Kompany: “Kunnen we dat wel maken?”

Vincent Kompany is uitstekend begonnen bij Bayern München. De Belgische oefenmeester pakte een negen op negen in Duitsland en wist afgelopen speeldag in de Bundesliga uit te pakken met een 1-6 zege tegen Holstein Kiel. De aanstelling van Kompany zorgde echter voor heel wat gefronste wenkbrauwen.

Het Anderlecht-icoon kende net een minder seizoen met Burnley en degradatie van de Premier League naar de Championship. Bayern zelf was dan ook helemaal niet zeker van Kompany.

LEES OOK: 'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Grote twijfels

In het voetbalprogramma ‘Doppelpass’ op Sport 1 sprak sportief directeur van Bayern, Max Eberl, over de situatie van Kompany. De Belg was zéker niet de eerste keus. “Julian Nagelsmann en Ralf Rangnick belden af. Zij wilden niet. Nadat Rangnick had afgezegd, hebben we opnieuw gesproken met Kompany. Moet wel gezegd: Kompany stond vanaf het begin op onze lijst, met vijftien coaches.”

Eberl onthult ook dat er ferme twijfels waren over de capaciteiten van Kompany. “De vraag was: presenteer ik onze fans een coach die nog maar drie en een half jaar ervaring heeft als proftrainer en die is gedegradeerd uit de Premier League? Kunnen we dat wel maken? Dit kon een vraagteken zijn voor Bayern. In het begin heb ik dat idee te veel gewicht gegeven – en daar erger ik me nu aan.”

Geen spijt

En vooralsnog heeft Bayern geen spijt gehad van die keuze. De voormalige Rode Duivels is goed aan het seizoen begonnen en Der Rekordmeister staat meteen aan de leiding in de Bundesliga. “Uiteindelijk zei ik: ‘Kom op, het lot zal het je leren, hij moet het zijn.’ Nu zijn we blij dat hij het geworden is”, citeert Het Laatste Nieuws. Dinsdag wacht het Kroatische Dinamo Zagreb in de Champions League.

Eberl was ook zéér lovend over Kompany. "Vincent is een ongelooflijk empathisch persoon. Hij voelt voetbal met zijn hele wezen. Hij heeft een duidelijke visie op hoe hij wil voetballen, en dat is wat we vandaag de dag nodig hebben. Vanuit menselijk oogpunt weet hij hoe hij met spelers moet omgaan , hoe hij zijn ideeën precies moest communiceren - actief voetbal, agressieve druk, veel man-tegen-man en het nemen van risico's. Misschien was dat de laatste tijd niet het geval bij Bayern.”

Heeft Bayern de juiste keuze gemaakt met Kompany?

Meest recent

Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

8
8
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

19
19
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

35
35
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

24
24
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

184
184
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

173
173
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

146
146
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

173
173
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

144
144
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

36
36
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

55
55
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

146
146
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

100
100
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

202
202
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

245
245
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

136
136
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

435
435
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

65
65
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

356
356
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

249
249
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42

Meer sportnieuws