3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

door
3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

Het kan soms snel gaan in een voetbalcarrière, zowel in goede als slechte zin. Een dikke drie jaar geleden werd Raphael Holzhauser nog bijna verkozen tot Gouden Schoen na zes geweldige maanden bij Beerschot, maar intussen is de Oostenrijker in de lagere krochten van het profvoetbal beland.

In 2021 moest Holzhauser het maar net afleggen tegen Lior Refaelov voor de belangrijkste individuele prijs in ons land, nadat hij grote indruk gemaakt had op het Kiel. Hij zou in het seizoen 2020/21 uiteindelijk afklokken op maar liefst zestien goals en zestien assists in de Jupiler Pro League.

Holzhauser zakte snel weg na mislopen Gouden Schoen

Dat straffe seizoen zou echter geen vervolg krijgen. Het volgende seizoen oogden de statistieken van Holzhauser al een pak minder en degradeerde Beerschot ook weer naar 1B. De spelmaker trok vervolgens naar OH Leuven, maar daar kon hij zich nooit doorzetten.

Hij werd na een half seizoen al verhuurd aan 1860 München in de Duitse derde klasse en begin dit jaar verliet hij OHL definitief voor het Luxemburgse Hesperange. Daar deed hij het wel uitstekend met tien goals en vijf assists in veertien wedstrijden. Desondanks moest hij deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club.

Nieuw avontuur in Malta

De intussen 31-jarige Holzhauser is op die manier nu in Malta beland, weet Gazet van Antwerpen. Hij tekende er een contract voor één seizoen bij Marsaxlokk, dat vorig vierde eindigde in de competitie en daardoor in de voorrondes van de Conference League aan de bak mocht. Daarin werden ze wel meteen uitgeschakeld door Partizani Tirana.

Het is dus een nieuwe stap terug voor Holzhauser, die tijdens zijn glorieperiode in Beerschot nog Oostenrijks international was. Hij verzamelde eind 2020 twee caps, maar daar zou het uiteindelijk ook bij blijven.

Had je meer van hem verwacht na zijn prestaties bij Beerschot?

Meest recent

'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

0
0
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

12
12
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

43
43
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

101
101
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

20
20
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

166
166
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

104
104
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

140
140
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

75
75
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

96
96
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

56
56
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

116
116
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

201
201
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

59
59
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

431
431
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

79
79
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

273
273
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

96
96
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

120
120
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

105
105
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

80
80
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

401
401
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

334
334

Meer sportnieuws