3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

door
3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

Het kan soms snel gaan in een voetbalcarrière, zowel in goede als slechte zin. Een dikke drie jaar geleden werd Raphael Holzhauser nog bijna verkozen tot Gouden Schoen na zes geweldige maanden bij Beerschot, maar intussen is de Oostenrijker in de lagere krochten van het profvoetbal beland.

In 2021 moest Holzhauser het maar net afleggen tegen Lior Refaelov voor de belangrijkste individuele prijs in ons land, nadat hij grote indruk gemaakt had op het Kiel. Hij zou in het seizoen 2020/21 uiteindelijk afklokken op maar liefst zestien goals en zestien assists in de Jupiler Pro League.

Holzhauser zakte snel weg na mislopen Gouden Schoen

Dat straffe seizoen zou echter geen vervolg krijgen. Het volgende seizoen oogden de statistieken van Holzhauser al een pak minder en degradeerde Beerschot ook weer naar 1B. De spelmaker trok vervolgens naar OH Leuven, maar daar kon hij zich nooit doorzetten.

Hij werd na een half seizoen al verhuurd aan 1860 München in de Duitse derde klasse en begin dit jaar verliet hij OHL definitief voor het Luxemburgse Hesperange. Daar deed hij het wel uitstekend met tien goals en vijf assists in veertien wedstrijden. Desondanks moest hij deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club.

Nieuw avontuur in Malta

De intussen 31-jarige Holzhauser is op die manier nu in Malta beland, weet Gazet van Antwerpen. Hij tekende er een contract voor één seizoen bij Marsaxlokk, dat vorig vierde eindigde in de competitie en daardoor in de voorrondes van de Conference League aan de bak mocht. Daarin werden ze wel meteen uitgeschakeld door Partizani Tirana.

Het is dus een nieuwe stap terug voor Holzhauser, die tijdens zijn glorieperiode in Beerschot nog Oostenrijks international was. Hij verzamelde eind 2020 twee caps, maar daar zou het uiteindelijk ook bij blijven.

Had je meer van hem verwacht na zijn prestaties bij Beerschot?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

57
57
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

113
113
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

56
56
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

75
75
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

193
193
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

133
133
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

49
49
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

288
288
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

229
229
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

114
114
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

390
390
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

87
87
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

759
759
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

264
264
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

209
209
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

354
354
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

137
137
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

125
125
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

417
417
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws