3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

door
3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

Het kan soms snel gaan in een voetbalcarrière, zowel in goede als slechte zin. Een dikke drie jaar geleden werd Raphael Holzhauser nog bijna verkozen tot Gouden Schoen na zes geweldige maanden bij Beerschot, maar intussen is de Oostenrijker in de lagere krochten van het profvoetbal beland.

In 2021 moest Holzhauser het maar net afleggen tegen Lior Refaelov voor de belangrijkste individuele prijs in ons land, nadat hij grote indruk gemaakt had op het Kiel. Hij zou in het seizoen 2020/21 uiteindelijk afklokken op maar liefst zestien goals en zestien assists in de Jupiler Pro League.

Holzhauser zakte snel weg na mislopen Gouden Schoen

Dat straffe seizoen zou echter geen vervolg krijgen. Het volgende seizoen oogden de statistieken van Holzhauser al een pak minder en degradeerde Beerschot ook weer naar 1B. De spelmaker trok vervolgens naar OH Leuven, maar daar kon hij zich nooit doorzetten.

Hij werd na een half seizoen al verhuurd aan 1860 München in de Duitse derde klasse en begin dit jaar verliet hij OHL definitief voor het Luxemburgse Hesperange. Daar deed hij het wel uitstekend met tien goals en vijf assists in veertien wedstrijden. Desondanks moest hij deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club.

Nieuw avontuur in Malta

De intussen 31-jarige Holzhauser is op die manier nu in Malta beland, weet Gazet van Antwerpen. Hij tekende er een contract voor één seizoen bij Marsaxlokk, dat vorig vierde eindigde in de competitie en daardoor in de voorrondes van de Conference League aan de bak mocht. Daarin werden ze wel meteen uitgeschakeld door Partizani Tirana.

Het is dus een nieuwe stap terug voor Holzhauser, die tijdens zijn glorieperiode in Beerschot nog Oostenrijks international was. Hij verzamelde eind 2020 twee caps, maar daar zou het uiteindelijk ook bij blijven.

Had je meer van hem verwacht na zijn prestaties bij Beerschot?

Meest recent

Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

14
14
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

17
17
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

52
52
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

107
107
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

178
178
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

117
117
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

73
73
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

138
138
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

77
77
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

151
151
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

83
83
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

114
114
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

105
105
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

159
159
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

297
297
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

657
657
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

277
277
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

119
119
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

94
94
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

259
259
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

137
137
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

190
190

Meer sportnieuws