3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

door
3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

Het kan soms snel gaan in een voetbalcarrière, zowel in goede als slechte zin. Een dikke drie jaar geleden werd Raphael Holzhauser nog bijna verkozen tot Gouden Schoen na zes geweldige maanden bij Beerschot, maar intussen is de Oostenrijker in de lagere krochten van het profvoetbal beland.

In 2021 moest Holzhauser het maar net afleggen tegen Lior Refaelov voor de belangrijkste individuele prijs in ons land, nadat hij grote indruk gemaakt had op het Kiel. Hij zou in het seizoen 2020/21 uiteindelijk afklokken op maar liefst zestien goals en zestien assists in de Jupiler Pro League.

Holzhauser zakte snel weg na mislopen Gouden Schoen

Dat straffe seizoen zou echter geen vervolg krijgen. Het volgende seizoen oogden de statistieken van Holzhauser al een pak minder en degradeerde Beerschot ook weer naar 1B. De spelmaker trok vervolgens naar OH Leuven, maar daar kon hij zich nooit doorzetten.

Hij werd na een half seizoen al verhuurd aan 1860 München in de Duitse derde klasse en begin dit jaar verliet hij OHL definitief voor het Luxemburgse Hesperange. Daar deed hij het wel uitstekend met tien goals en vijf assists in veertien wedstrijden. Desondanks moest hij deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club.

Nieuw avontuur in Malta

De intussen 31-jarige Holzhauser is op die manier nu in Malta beland, weet Gazet van Antwerpen. Hij tekende er een contract voor één seizoen bij Marsaxlokk, dat vorig vierde eindigde in de competitie en daardoor in de voorrondes van de Conference League aan de bak mocht. Daarin werden ze wel meteen uitgeschakeld door Partizani Tirana.

Het is dus een nieuwe stap terug voor Holzhauser, die tijdens zijn glorieperiode in Beerschot nog Oostenrijks international was. Hij verzamelde eind 2020 twee caps, maar daar zou het uiteindelijk ook bij blijven.

Had je meer van hem verwacht na zijn prestaties bij Beerschot?

Meest recent

Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

1
1
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

23
23
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

42
42
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

53
53
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

82
82
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

336
336
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

40
40
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

218
218
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

168
168
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

866
866
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

165
165
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

737
737
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

458
458
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

539
539
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

498
498
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

122
122
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

33
33
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

137
137
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

598
598
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

132
132
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

265
265
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

276
276
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

159
159
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

98
98
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47

Meer sportnieuws