3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

door
3 jaar geleden bijna Gouden Schoen: Holzhauser zakt verder af

Het kan soms snel gaan in een voetbalcarrière, zowel in goede als slechte zin. Een dikke drie jaar geleden werd Raphael Holzhauser nog bijna verkozen tot Gouden Schoen na zes geweldige maanden bij Beerschot, maar intussen is de Oostenrijker in de lagere krochten van het profvoetbal beland.

In 2021 moest Holzhauser het maar net afleggen tegen Lior Refaelov voor de belangrijkste individuele prijs in ons land, nadat hij grote indruk gemaakt had op het Kiel. Hij zou in het seizoen 2020/21 uiteindelijk afklokken op maar liefst zestien goals en zestien assists in de Jupiler Pro League.

Holzhauser zakte snel weg na mislopen Gouden Schoen

Dat straffe seizoen zou echter geen vervolg krijgen. Het volgende seizoen oogden de statistieken van Holzhauser al een pak minder en degradeerde Beerschot ook weer naar 1B. De spelmaker trok vervolgens naar OH Leuven, maar daar kon hij zich nooit doorzetten.

Hij werd na een half seizoen al verhuurd aan 1860 München in de Duitse derde klasse en begin dit jaar verliet hij OHL definitief voor het Luxemburgse Hesperange. Daar deed hij het wel uitstekend met tien goals en vijf assists in veertien wedstrijden. Desondanks moest hij deze zomer weer op zoek naar een nieuwe club.

Nieuw avontuur in Malta

De intussen 31-jarige Holzhauser is op die manier nu in Malta beland, weet Gazet van Antwerpen. Hij tekende er een contract voor één seizoen bij Marsaxlokk, dat vorig vierde eindigde in de competitie en daardoor in de voorrondes van de Conference League aan de bak mocht. Daarin werden ze wel meteen uitgeschakeld door Partizani Tirana.

Het is dus een nieuwe stap terug voor Holzhauser, die tijdens zijn glorieperiode in Beerschot nog Oostenrijks international was. Hij verzamelde eind 2020 twee caps, maar daar zou het uiteindelijk ook bij blijven.

Had je meer van hem verwacht na zijn prestaties bij Beerschot?

Meest recent

Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

1
1
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

47
47
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

8
8
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

61
61
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

136
136
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

75
75
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

97
97
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

172
172
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

72
72
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

274
274
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

450
450
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

112
112
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

256
256
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

190
190
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

332
332
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

380
380
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

78
78
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

825
825
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

416
416
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

597
597
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

161
161

Meer sportnieuws