Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

81
Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

Hoeveel krediet krijgt Dirk Kuijt nog als coach van Beerschot? Een feestend Charleroi maakte vanavond andermaal gehakt van de hekkensluiter, die ondertussen in een schijnbaar bodemloze put zit. Heymans en co mogen dan weer hoog mikken dit seizoen.

Charleroi en Beerschot gingen allebei met een slecht gevoel de interlandbreak in. De Zebra's leden een zware nederlaag op het veld van KV Mechelen, de Mannekes bleven achter met een schrale 1/18. Dirk Kuijt zag ondertussen wel heel wat nieuw bloed in zijn team verschijnen, met Shinton,Colassin, Dagba, Kosiah en Martha zagen we een heel andere basisploeg. Rik De Mil bracht de van Standard gehuurde Kyei in het elftal. Het Stade du Pays de Charleroi was vanavond onderdeel van een groot feest, de Zebra's vierden immers hun 120-jarig bestaan. Tegelijk was ook coach De Mil jarig.

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Heymans van goudwaarde voor Zebra's

Na een studieronde van een kwartier sloeg de thuisploeg genadeloos toe. Een voorzet vanop links kwam aan de tweede paal bij Heymans en die toverde zijn bloedvorm andermaal om in een mooie treffer: 1-0. De Zebra's behielden ook nadien eenvoudig de controle. Halfweg de eerste periode slalomde Bernier voorbij zijn man maar het daaropvolgende schot was... iets minder geslaagd.

Na een halfuur spelen was er eindelijk ook gevaar van de bezoekende kant, al resulteerde dat meteen in een dikke kans. Nieuwkomer Dagba mocht alleen op Koné afgaan, die laatste toonde zich de beste in het één-op-één duel. De Mannekes duwden plots door en kregen even later (even) een strafschop na een contact tussen Koné en Martha. De VAR kwam echter tussen en er werd terecht geen elf meter toegekend. Even later ontsnapte Beerschot aan een dubbele achterstand, na een monumentale blunder van Shinton werd het doelpunt van Bernier afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg waren Kuijt en co andermaal op weg naar een nederlaag.

Mannekes nog voor het uur KO geklopt

Beerschot hoopte na rust op de snelle gelijkmaker maar ontsnapte meteen nog een keer. Een voorzet van Dragsnes dwarrelde over Shinton en verdween pardoes op de lat. Even later volgde toch de (vermoedelijke) doodsteek: Heymans dwong Shinton tot een goede redding maar die laatste was kansloos op de rebound van Kyei, de 2-0 was een feit.

De Mannekes kregen op het uur nog een nieuwe mokerslag. Met veel geluk bereikte Guiagon ploegmaat Bernier en die zorgde voor ontluisterende 3-0 cijfers. De Zebra's gebruikten het bezoekend elftal nadien als een speelbal en verzuimden een paar keer om de score nog hoger te laten oplopen. Uiteindelijk werd het een eenvoudige zege voor Charleroi, dat zich in een lange feestnacht kan storten. Voor Beerschot is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

1-0 (16') Heymans, 2-0 (48') Kyei, 3-0 (58') Bernier

Moet Kuijt vliegen na deze nieuwe nederlaag?

Meest recent

Olise naar Real Madrid? Bayern krijgt cruciaal nieuws

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

5
5
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

8
8
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

30
30
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

85
85
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

25
25
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

111
111
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

33
33
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

223
223
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

38
38
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

215
215
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

156
156
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

422
422
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

22
22
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

279
279
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

387
387
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

321
321
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

386
386
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

203
203
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

367
367
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

388
388
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

373
373
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

223
223
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

681
681
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

586
586
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

192
192

Meer sportnieuws