Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

door
Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

Hoeveel krediet krijgt Dirk Kuijt nog als coach van Beerschot? Een feestend Charleroi maakte vanavond andermaal gehakt van de hekkensluiter, die ondertussen in een schijnbaar bodemloze put zit. Heymans en co mogen dan weer hoog mikken dit seizoen.

Charleroi en Beerschot gingen allebei met een slecht gevoel de interlandbreak in. De Zebra's leden een zware nederlaag op het veld van KV Mechelen, de Mannekes bleven achter met een schrale 1/18. Dirk Kuijt zag ondertussen wel heel wat nieuw bloed in zijn team verschijnen, met Shinton,Colassin, Dagba, Kosiah en Martha zagen we een heel andere basisploeg. Rik De Mil bracht de van Standard gehuurde Kyei in het elftal. Het Stade du Pays de Charleroi was vanavond onderdeel van een groot feest, de Zebra's vierden immers hun 120-jarig bestaan. Tegelijk was ook coach De Mil jarig.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Heymans van goudwaarde voor Zebra's

Na een studieronde van een kwartier sloeg de thuisploeg genadeloos toe. Een voorzet vanop links kwam aan de tweede paal bij Heymans en die toverde zijn bloedvorm andermaal om in een mooie treffer: 1-0. De Zebra's behielden ook nadien eenvoudig de controle. Halfweg de eerste periode slalomde Bernier voorbij zijn man maar het daaropvolgende schot was... iets minder geslaagd.

Na een halfuur spelen was er eindelijk ook gevaar van de bezoekende kant, al resulteerde dat meteen in een dikke kans. Nieuwkomer Dagba mocht alleen op Koné afgaan, die laatste toonde zich de beste in het één-op-één duel. De Mannekes duwden plots door en kregen even later (even) een strafschop na een contact tussen Koné en Martha. De VAR kwam echter tussen en er werd terecht geen elf meter toegekend. Even later ontsnapte Beerschot aan een dubbele achterstand, na een monumentale blunder van Shinton werd het doelpunt van Bernier afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg waren Kuijt en co andermaal op weg naar een nederlaag.

Mannekes nog voor het uur KO geklopt

Beerschot hoopte na rust op de snelle gelijkmaker maar ontsnapte meteen nog een keer. Een voorzet van Dragsnes dwarrelde over Shinton en verdween pardoes op de lat. Even later volgde toch de (vermoedelijke) doodsteek: Heymans dwong Shinton tot een goede redding maar die laatste was kansloos op de rebound van Kyei, de 2-0 was een feit.

De Mannekes kregen op het uur nog een nieuwe mokerslag. Met veel geluk bereikte Guiagon ploegmaat Bernier en die zorgde voor ontluisterende 3-0 cijfers. De Zebra's gebruikten het bezoekend elftal nadien als een speelbal en verzuimden een paar keer om de score nog hoger te laten oplopen. Uiteindelijk werd het een eenvoudige zege voor Charleroi, dat zich in een lange feestnacht kan storten. Voor Beerschot is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

1-0 (16') Heymans, 2-0 (48') Kyei, 3-0 (58') Bernier

Moet Kuijt vliegen na deze nieuwe nederlaag?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

49
49
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

274
274
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

37
37
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

516
516
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

819
819
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

569
569
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1236
1236
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

207
207
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

504
504
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

887
887
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

652
652
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

630
630
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws