Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

door
Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

Hoeveel krediet krijgt Dirk Kuijt nog als coach van Beerschot? Een feestend Charleroi maakte vanavond andermaal gehakt van de hekkensluiter, die ondertussen in een schijnbaar bodemloze put zit. Heymans en co mogen dan weer hoog mikken dit seizoen.

Charleroi en Beerschot gingen allebei met een slecht gevoel de interlandbreak in. De Zebra's leden een zware nederlaag op het veld van KV Mechelen, de Mannekes bleven achter met een schrale 1/18. Dirk Kuijt zag ondertussen wel heel wat nieuw bloed in zijn team verschijnen, met Shinton,Colassin, Dagba, Kosiah en Martha zagen we een heel andere basisploeg. Rik De Mil bracht de van Standard gehuurde Kyei in het elftal. Het Stade du Pays de Charleroi was vanavond onderdeel van een groot feest, de Zebra's vierden immers hun 120-jarig bestaan. Tegelijk was ook coach De Mil jarig.

LEES OOK: Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Heymans van goudwaarde voor Zebra's

Na een studieronde van een kwartier sloeg de thuisploeg genadeloos toe. Een voorzet vanop links kwam aan de tweede paal bij Heymans en die toverde zijn bloedvorm andermaal om in een mooie treffer: 1-0. De Zebra's behielden ook nadien eenvoudig de controle. Halfweg de eerste periode slalomde Bernier voorbij zijn man maar het daaropvolgende schot was... iets minder geslaagd.

Na een halfuur spelen was er eindelijk ook gevaar van de bezoekende kant, al resulteerde dat meteen in een dikke kans. Nieuwkomer Dagba mocht alleen op Koné afgaan, die laatste toonde zich de beste in het één-op-één duel. De Mannekes duwden plots door en kregen even later (even) een strafschop na een contact tussen Koné en Martha. De VAR kwam echter tussen en er werd terecht geen elf meter toegekend. Even later ontsnapte Beerschot aan een dubbele achterstand, na een monumentale blunder van Shinton werd het doelpunt van Bernier afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg waren Kuijt en co andermaal op weg naar een nederlaag.

Mannekes nog voor het uur KO geklopt

Beerschot hoopte na rust op de snelle gelijkmaker maar ontsnapte meteen nog een keer. Een voorzet van Dragsnes dwarrelde over Shinton en verdween pardoes op de lat. Even later volgde toch de (vermoedelijke) doodsteek: Heymans dwong Shinton tot een goede redding maar die laatste was kansloos op de rebound van Kyei, de 2-0 was een feit.

De Mannekes kregen op het uur nog een nieuwe mokerslag. Met veel geluk bereikte Guiagon ploegmaat Bernier en die zorgde voor ontluisterende 3-0 cijfers. De Zebra's gebruikten het bezoekend elftal nadien als een speelbal en verzuimden een paar keer om de score nog hoger te laten oplopen. Uiteindelijk werd het een eenvoudige zege voor Charleroi, dat zich in een lange feestnacht kan storten. Voor Beerschot is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

1-0 (16') Heymans, 2-0 (48') Kyei, 3-0 (58') Bernier

Moet Kuijt vliegen na deze nieuwe nederlaag?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

0
0
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

7
7
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

80
80
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

100
100
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

61
61
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

116
116
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

157
157
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

101
101
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

152
152
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

239
239
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

182
182
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

475
475
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

188
188
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

298
298
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

296
296
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

325
325
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

151
151
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

220
220
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

144
144
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

174
174
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

84
84
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

180
180
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

254
254

Meer sportnieuws