Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

81 stemmen
Feestend Charleroi duwt Beerschot verder in bodemloze put

Hoeveel krediet krijgt Dirk Kuijt nog als coach van Beerschot? Een feestend Charleroi maakte vanavond andermaal gehakt van de hekkensluiter, die ondertussen in een schijnbaar bodemloze put zit. Heymans en co mogen dan weer hoog mikken dit seizoen.

Charleroi en Beerschot gingen allebei met een slecht gevoel de interlandbreak in. De Zebra's leden een zware nederlaag op het veld van KV Mechelen, de Mannekes bleven achter met een schrale 1/18. Dirk Kuijt zag ondertussen wel heel wat nieuw bloed in zijn team verschijnen, met Shinton,Colassin, Dagba, Kosiah en Martha zagen we een heel andere basisploeg. Rik De Mil bracht de van Standard gehuurde Kyei in het elftal. Het Stade du Pays de Charleroi was vanavond onderdeel van een groot feest, de Zebra's vierden immers hun 120-jarig bestaan. Tegelijk was ook coach De Mil jarig.

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Heymans van goudwaarde voor Zebra's

Na een studieronde van een kwartier sloeg de thuisploeg genadeloos toe. Een voorzet vanop links kwam aan de tweede paal bij Heymans en die toverde zijn bloedvorm andermaal om in een mooie treffer: 1-0. De Zebra's behielden ook nadien eenvoudig de controle. Halfweg de eerste periode slalomde Bernier voorbij zijn man maar het daaropvolgende schot was... iets minder geslaagd.

Na een halfuur spelen was er eindelijk ook gevaar van de bezoekende kant, al resulteerde dat meteen in een dikke kans. Nieuwkomer Dagba mocht alleen op Koné afgaan, die laatste toonde zich de beste in het één-op-één duel. De Mannekes duwden plots door en kregen even later (even) een strafschop na een contact tussen Koné en Martha. De VAR kwam echter tussen en er werd terecht geen elf meter toegekend. Even later ontsnapte Beerschot aan een dubbele achterstand, na een monumentale blunder van Shinton werd het doelpunt van Bernier afgekeurd wegens buitenspel. Halfweg waren Kuijt en co andermaal op weg naar een nederlaag.

Mannekes nog voor het uur KO geklopt

Beerschot hoopte na rust op de snelle gelijkmaker maar ontsnapte meteen nog een keer. Een voorzet van Dragsnes dwarrelde over Shinton en verdween pardoes op de lat. Even later volgde toch de (vermoedelijke) doodsteek: Heymans dwong Shinton tot een goede redding maar die laatste was kansloos op de rebound van Kyei, de 2-0 was een feit.

De Mannekes kregen op het uur nog een nieuwe mokerslag. Met veel geluk bereikte Guiagon ploegmaat Bernier en die zorgde voor ontluisterende 3-0 cijfers. De Zebra's gebruikten het bezoekend elftal nadien als een speelbal en verzuimden een paar keer om de score nog hoger te laten oplopen. Uiteindelijk werd het een eenvoudige zege voor Charleroi, dat zich in een lange feestnacht kan storten. Voor Beerschot is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

1-0 (16') Heymans, 2-0 (48') Kyei, 3-0 (58') Bernier

Moet Kuijt vliegen na deze nieuwe nederlaag?

Meest recent

Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2345
2345
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

20
20
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

34
34
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

114
114
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

38
38
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

122
122
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

41
41
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

15
15
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

138
138
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

158
158
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

154
154
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

93
93
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

31
31
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

106
106
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

113
113
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

106
106
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

228
228
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

45
45
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

166
166
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

351
351
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

400
400
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

384
384
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

71
71
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

67
67

Meer sportnieuws