Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

door
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

42
42
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

15
15
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

20
20
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

45
45
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

103
103
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

33
33
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

127
127
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

236
236
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

216
216
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

123
123
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

610
610
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

93
93
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

174
174
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

249
249
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

136
136
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

133
133
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

454
454
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

290
290
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

492
492
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

389
389
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

234
234
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

392
392

Meer sportnieuws