Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

door
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

51
51
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

174
174
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

22
22
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

87
87
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

132
132
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

311
311
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

81
81
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

209
209
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

236
236
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

86
86
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1762
1762
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

473
473
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

202
202
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

159
159
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

667
667
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

66
66
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

45
45
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

395
395
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

254
254
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

657
657
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

281
281
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

87
87

Meer sportnieuws