Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

door
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: Witte rook: Anderlecht pakt uit met lastminute aanwinst

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

Witte rook: Anderlecht pakt uit met lastminute aanwinst

Wie dacht dat het een drukke dag zou worden bij RSC Anderlecht kwam bedrogen uit, want op Deadline ...

114
114
'Renard stelt Hasi teleur: alarmfase rood in Anderlecht'

RSC Anderlecht is momenteel bezig aan een race tegen de klok om met Mihajlo Ilic op de valreep nog ...

154
154
AA Gent strikt oude bekende, deadline-drama bij Standard

Naar jaarlijkse traditie schakelen heel wat Beligsche ploegen een versnelling hoger op de slotdag ...

158
158
'Race tegen de klok bij RSCA: rampscenario voor Renard?'

Nu de deadline met rasse schreden nadert breken er nog spannende momenten aan voor RSC Anderlecht. ...

199
199
D-Day: Beerschot stunt, uitgaand verkeer in Genk & Charleroi

Om middernacht sluit ook in België de transfermarkt onverbiddelijk haar deuren. In de late ...

147
147
'Precaire wending: Anderlecht slikt enorme klap op mercato'

RSC Anderlecht lijkt voor het verstrijken van de transferdeadline nog een extra aanwinst te ...

906
906
Club domineert Rode Duivels: "Hij is een wereldvoetballer"

De selectie van de Rode Duivels heeft een aardig blauw-zwart tintje gekregen. Met Brandon Mechele, ...

516
516
Deadline deals: Antwerp, OHL, Zulte Waregem én KVK slaan toe

Een weekje na de meeste Europese landen, gaat ook in België de transfermarkt achter slot en ...

195
195
Spaanse gala-avond eindigt in nachtmerrie Yamal

Europees kampioen Spanje heeft zondagavond nog eens stevig uitgehaald. Zo won de ploeg van ...

201
201
Antwerp versterkt middenveld, Westerlo scoort lucky-transfer

Maandag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. En dus ...

105
105
'Anderlecht haalt uit: deadline-aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht wil vlak voor het verstrijken van de transferdeadline nog stevig toeslaan. Zo werken ...

1046
1046
'Plottwist in Gent: Leko keert kar, oude bekende tekent'

AA Gent heeft al een drukke zomer achter de rug, maar ook in de late uurtjes van de mercato zitten ...

486
486
Lokeren en Beveren zorgen voor transfervuurwerk

Sporting Lokeren en SK Beveren hebben op de laatste dag van de mercato nog heel wat transfers ...

256
256
Herman Brusselmans laat verbijsterend nieuws vallen

Eén van onze meest geliefde, maar tegelijk ook meest controversiële BV's heeft andermaal ...

165
165
Croky Cup: ontdek hier alle affiches in de 1/16de finales

Het interlandvoetbal ruimt komend weekend opnieuw plaats voor de nationale competities. Terwijl we ...

246
246
'Anderlecht all-in: Renard drukt door voor nieuwe spits'

RSC Anderlecht haalde deze zomer een karrenvracht aan nieuwkomers in huis. Hoewel zij nog niet echt ...

636
636
'Vuurwerk bij AA Gent: Vanzeir out, JPL-revelatie in?'

AA Gent beantwoordde Ivan Leko zijn roep om versterking door Michal Skoras los te weken bij Club ...

636
636
Coucke zet Vandenhaute definitief buitenspel bij RSCA

Op de slotdag van de mercato heeft RSC Anderlecht nog veel werk aan de winkel, maar achter de ...

1291
1291
'Bolat verlaat Westerlo: doelman heeft nieuwe club beet'

Sinan Bolat gaat nog een transfer afronden. De ervaren doelman staat officieel onder contract bij ...

171
171
Bekende politicus zorgt voor rel bij Duivels-match

Het Lotto Park veranderde gisterenavond in één grote feesttempel, zo leek het alvast. ...

355
355
Massimo Bruno verrast iedereen met Belgische transfer

Massimo Bruno was al enkele maanden op zoek naar een club. Na zijn passage bij KV Kortrijk was de ...

204
204
Beerschot pakt alsnog uit met grote stunttransfer

Beerschot is moeizaam aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League, maar ze hebben de fans ...

217
217
Stijnen baalt: zomeraanwinst na maand al weg bij Patro

Zeer opmerkelijk nieuws vanuit Maasmechelen. Patro Eisden heeft daar een volgende vertrekker ...

106
106
Jackpot voor Antwerp: megatransfer officieel afgerond

Het zat er al dagen, zelfs weken aan te komen, maar ondertussen is het ook officieel. Mahamadou ...

479
479
Toptransfer voor Anderlecht: "12 miljoen euro"

RSC Anderlecht moet vandaag nog spelers van de hand doen, maar het blijkt akelig stil in het Lotto ...

1162
1162

Meer sportnieuws