Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

door
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: 'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

91
91
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

133
133
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

133
133
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

72
72
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

84
84
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

52
52
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

109
109
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

127
127
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

185
185
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

63
63
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

146
146
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

413
413
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

80
80
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

94
94
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

105
105
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

864
864
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

121
121
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

114
114
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

419
419
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1266
1266
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

416
416
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws