Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

756 stemmen
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

11
11
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

163
163
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

115
115
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

59
59
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

200
200
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

239
239
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

62
62
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

479
479
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

411
411
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws