Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

756 stemmen
Zorgwekkende Solet-deal: Anderlecht speelt met vuur

Anderlecht zoekt met urgentie naar een centrale verdediger vanwege de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen door een overbelasting aan de achillespees.Een transfervrije optie is Oumar Solet, die al langer op de radar staat. De 24-jarige Fransman, die onlangs RB Salzburg verliet, was vorig seizoen een vaste waarde in Oostenrijk en stond vorige zomer op het punt om naar TSG Hoffenheim te vertrekken voor 7 miljoen euro. De transfer mislukte echter vanwege problemen met zijn medische keuring.

Solet heeft sinds 2022 meerdere blessures gehad en miste 21 wedstrijden. Salzburg beëindigde recent de samenwerking met Solet, die nu transfervrij beschikbaar is. Naast Anderlecht toont ook PAOK Saloniki interesse. Solet, die zichzelf ziet als een defensieve rots en zich spiegelt aan topverdedigers zoals Virgil van Dijk, blijft een risicovolle, maar potentieel waardevolle optie voor geïnteresseerde clubs.

LEES OOK: Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Anderlecht op zoek naar transfervrije centrale verdediger

Jan Vertonghen blijft kampen met een aanhoudende overbelasting van zijn achillespezen en zal zeker niet terugkeren voor de volgende interlandbreak. Zijn herstel verloopt trager dan verwacht, waardoor een snelle comeback uitgesloten is.

Dit plaatst coach Brian Riemer in een moeilijke situatie, aangezien hij momenteel slechts twee centrale verdedigers heeft: Jan-Carlo Simic en Mathias ‘Zanka’ Jorgensen Met deze flinterdunne bezetting rijst de vraag of dit voldoende zal zijn voor de komende weken.

Riemer overweegt om Leander Dendoncker een linie naar achteren te schuiven, of Amando Lapage van de RSCA Futures een kans te geven. Een andere optie is de zoektocht naar een transfervrije verdediger.

Tijdens de persconferentie grapte Riemer al over de naam van Joel Matip (ex-Liverpool), maar volgens journalist Sacha Tavolieri heeft Anderlecht ook serieuze interesse in de 24-jarige Oumar Solet.

Solet zou zomerse knaltransfer maken: tussen 12 en 15 miljoen euro

Sacha Tavolieri meldt dat Anderlecht concrete interesse toont in Oumar Solet, een naam die al langer op de radar staat bij paars-wit. De Fransman, tot voor kort een vaste waarde bij RB Salzburg, heeft ervaring op het hoogste niveau, waaronder in de Oostenrijkse Bundesliga en Champions League.

In december werd zijn marktwaarde nog geschat op 17 miljoen euro. Afgelopen zomer leek een transfer vrijwel zeker, met tal van Europese topclubs die hem volgden, waaronder Napoli, Liverpool, PSV, Aston Villa, Manchester United, West Ham, Bayern München, Bayer Leverkusen, Stuttgart, Wolfsburg, Borussia Dortmund en Internazionale.

Solet stond klaar voor de volgende stap in zijn carrière, en met een contract dat liep tot juni 2025, zag RB Salzburg dit als een van de laatste kansen om te cashen op hun defensieve talent. Ze hoopten op een transfersom tussen de 12 en 15 miljoen euro, maar een deal bleef uit.

7 miljoen-transfer naar Hoffenheim viel in het water

Oumar Solet droomde er afgelopen zomer van om zijn carrière naar een hoger niveau te tillen en de kleuren van een topclub te verdedigen. "Ik wil mijn skills aan de hele wereld tonen," zei hij in december tegen Goal. Hoewel hij altijd een fan van de Premier League is geweest, stond hij open voor elke topcompetitie.

Solet beschikt over een indrukwekkend profiel: met zijn lengte van 1 meter 92, snelheid, voetballende kwaliteiten en vermogen om linies te doorbreken met zijn passes, biedt hij veel meer dan alleen defensieve zekerheid.

Zijn ervaring in de Bundesliga en Ligue 1, gecombineerd met zijn fysieke kracht en dominantie in één-tegen-één duels, maakt hem een complete verdediger. Niet voor niets werd hij door Le Parisien "de rots van RB Salzburg" genoemd.

Solet straalt zelfverzekerdheid uit en laat zien dat geen enkele tegenstander makkelijk langs hem komt. Hij spiegelt zich aan onverzettelijke verdedigers zoals Mats Hummels, Virgil van Dijk en Thiago Silva.

“Als verdediger moet je uitstralen dat niemand je kan passeren. Ik hou van het duel met spitsen, dat is mijn mindset,” verklaarde hij. Vorige zomer leek Solet dicht bij een transfer naar TSG Hoffenheim te staan voor 7 miljoen euro, maar de deal viel op het laatste moment in het water.

Salzburg zet Solet op straat: zorgwekkende blessurehistoriek

De 24-jarige Oumar Solet slaagde niet voor de medische keuring bij TSG Hoffenheim, wat de geplande transfer van 7 miljoen euro deed afketsen. "Ik heb zijn blessurehistorie bekeken, en dat is zorgwekkend," verklaarde Mike Verweij, journalist bij De Telegraaf.

“Als hij bij Hoffenheim niet door de keuring komt, wat zegt dat dan voor andere clubs zoals PSV?" Solet kampte sinds 2022 met zeven blessureperiodes of fitheidsproblemen, waardoor hij 21 wedstrijden miste.

Na de gemiste transfer naar Hoffenheim besloten RB Salzburg en Solet vorige week om in onderling overleg hun samenwerking te beëindigen. Solet werd aan het eind van vorig seizoen al uit de selectie gezet door interim-coach Onur Cinel, vermoedelijk wegens disciplinaire redenen.

Hij trainde vorige zomer een tijd met satellietclub FC Liefering, maar stond niet meer op de spelerslijst voor de Champions League. Sinds vorige week zit de Franse verdediger dus zonder club, waardoor hij transfervrij op te pikken is.

Anderlecht zou een mogelijke bestemming kunnen zijn, net als PAOK Saloniki, die hem willen contracteren als opvolger van Konstantinos Koulierakis, die naar VfL Wolfsburg is vertrokken.

Anderlecht moet Solet halen

Meest recent

Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

2
2
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

30
30
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

23
23
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

43
43
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

143
143
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

256
256
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

269
269
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

111
111
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

99
99
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

812
812
'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

180
180
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

234
234
Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

Club Brugge heeft voor een serieuze stunt gezorgd op de transfermarkt. Als opvolger van Simon ...

322
322
Bizar: Gianni Infantino publiceert dankwoord voor Belgen

Gianni Infantino heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij voetbalminnend België. De ...

269
269
Ontknoping WK 2026: één halve finalist aanzienlijk benadeeld

Dinsdagavond is het zover, dan worden de halve finales op het WK 2026 op gang getrapt. Bij de vier ...

174
174
Courtois speelt hard: Mannaert moet buigen of breken

Thibaut Courtois leek bij zijn terugkeer naar de Rode Duivels één duidelijke afspraak ...

465
465
'Club krijgt het heet: Tresoldi al rond met nieuwe ploeg'

Club Brugge zal deze zomer cashen op verschillende sterkhouders, maar is niet van plan om al zijn ...

417
417
'Stunttransfer Youri Tielemans: één laatste struikelblok'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

200
200
Witte rook rond Trossard, makelaar Lukaku haalt uit

Nu hun WK erop zit kunnen de Rode Duivels niet enkel met een welverdiende vakantie, een aantal van ...

160
160
Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

1090
1090
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

362
362
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

396
396
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

557
557
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

444
444
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

580
580

Meer sportnieuws