STVV dankt tovenaar Mazzu bij duur bevochten zege op OHL

115 stemmen
STVV dankt tovenaar Mazzu bij duur bevochten zege op OHL

Een Mazzu-effect of zelfs Mazzu-time? Een herboren STVV pakte vandaag alvast zijn eerste driepunter en deed OHL voor het eerst kennismaken met een nederlaag. Een parel van Brahimi bezegelde het lot van de Leuvenaren.

STVV nam vandaag een 'herstart' na een dramatisch seizoensbegin. Coach Lattanzio werd afgedankt tijdens de interlandbreak, Felice Mazzu werd aangesteld als nieuwe T1 van de Kanaries. Zijn opdracht vandaag was meteen een zware: OHL kwam op bezoek, de Leuvenaren verloren dit seizoen nog niet. Bij de thuisploeg kwamen Patris en Brahimi in het elftal, Garcia gooide Akimoto, Gil en Banzuzi in de basis.

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Stayen geeuwt maar krijgt nog mooie suspens

Het werd een wel heel lange studieronde op Stayen, waarbij beide ploegen aanvankelijk geen enkele kans afdwongen. Pas op het halfuur was er een eerste (flauw) schot van Maziz dat thuisdoelman Kokubo aan het werk zette. OHL werd nadien wel sterker en op tien minuten van de rust schoot een bedrijvige Maertens vanuit een scherpe hoek op de thuisdoelman.

De Kanaries verdedigden dan wel prima in de eerste helft, aanvallend lieten ze helemaal niets zien,... tot in de blessuretijd van de eerste helft. Na een knappe interceptie werd Bertaccini gelanceerd en die toonde zich andermaal een koele killer: 1-0 stond het zo halfweg voor een zeer efficiënt STVV.

Absolute parel beslecht intense strijd

OHL wou absoluut een eerste nederlaag vermijden en probeerde meteen na rust de bakens te verzetten, de Kanaries wonnen echter aan vertrouwen en hielden aanvankelijk goed stand. Iets voorbij het uur klommen de bezoekers toch weer langszij. Een hoekschop werd door Verstraete prima aangesneden en Banzuzi knikte krachtig de 1-1 voorbij Kokubo.

We kregen iets meer animo in de tweede helft, waarin beide ploegen aasden op een driepunter. Op twintig minuten van het einde kreeg Maziz centraal een unieke kans op een tweede Leuvense goal maar van dichtbij vond hij nog de Truiense doelman op zijn weg.

Mazzu-Time op Stayen? Dat kwam er meteen! In de slotfase zorgde Brahimi met een absolute parel voor de 2-1, een schot dat langs Leysen in de winkelhaak zoefde. De Kanaries vochten nadien als leeuwen en bleven knap overeind. Zo kenden we twee primeurs: een eerste zege voor STVV en een eerste (zure) nederlaag voor OHL.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Bertaccini, 1-1 (64') Banzuzi, 2-1 (81') Brahimi

Gaat Mazzu STVV weer richting de middenmoot brengen?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

57
57
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

41
41
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

130
130
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

529
529
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

164
164
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

68
68
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

202
202
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1023
1023
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

665
665
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

474
474
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws