STVV dankt tovenaar Mazzu bij duur bevochten zege op OHL

115
STVV dankt tovenaar Mazzu bij duur bevochten zege op OHL

Een Mazzu-effect of zelfs Mazzu-time? Een herboren STVV pakte vandaag alvast zijn eerste driepunter en deed OHL voor het eerst kennismaken met een nederlaag. Een parel van Brahimi bezegelde het lot van de Leuvenaren.

STVV nam vandaag een 'herstart' na een dramatisch seizoensbegin. Coach Lattanzio werd afgedankt tijdens de interlandbreak, Felice Mazzu werd aangesteld als nieuwe T1 van de Kanaries. Zijn opdracht vandaag was meteen een zware: OHL kwam op bezoek, de Leuvenaren verloren dit seizoen nog niet. Bij de thuisploeg kwamen Patris en Brahimi in het elftal, Garcia gooide Akimoto, Gil en Banzuzi in de basis.

LEES OOK: Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Stayen geeuwt maar krijgt nog mooie suspens

Het werd een wel heel lange studieronde op Stayen, waarbij beide ploegen aanvankelijk geen enkele kans afdwongen. Pas op het halfuur was er een eerste (flauw) schot van Maziz dat thuisdoelman Kokubo aan het werk zette. OHL werd nadien wel sterker en op tien minuten van de rust schoot een bedrijvige Maertens vanuit een scherpe hoek op de thuisdoelman.

De Kanaries verdedigden dan wel prima in de eerste helft, aanvallend lieten ze helemaal niets zien,... tot in de blessuretijd van de eerste helft. Na een knappe interceptie werd Bertaccini gelanceerd en die toonde zich andermaal een koele killer: 1-0 stond het zo halfweg voor een zeer efficiënt STVV.

Absolute parel beslecht intense strijd

OHL wou absoluut een eerste nederlaag vermijden en probeerde meteen na rust de bakens te verzetten, de Kanaries wonnen echter aan vertrouwen en hielden aanvankelijk goed stand. Iets voorbij het uur klommen de bezoekers toch weer langszij. Een hoekschop werd door Verstraete prima aangesneden en Banzuzi knikte krachtig de 1-1 voorbij Kokubo.

We kregen iets meer animo in de tweede helft, waarin beide ploegen aasden op een driepunter. Op twintig minuten van het einde kreeg Maziz centraal een unieke kans op een tweede Leuvense goal maar van dichtbij vond hij nog de Truiense doelman op zijn weg.

Mazzu-Time op Stayen? Dat kwam er meteen! In de slotfase zorgde Brahimi met een absolute parel voor de 2-1, een schot dat langs Leysen in de winkelhaak zoefde. De Kanaries vochten nadien als leeuwen en bleven knap overeind. Zo kenden we twee primeurs: een eerste zege voor STVV en een eerste (zure) nederlaag voor OHL.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Bertaccini, 1-1 (64') Banzuzi, 2-1 (81') Brahimi

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak
225

Gaat Mazzu STVV weer richting de middenmoot brengen?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

63
63
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

188
188
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

155
155
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

140
140
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

208
208
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

484
484
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

70
70
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

262
262
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

531
531
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

180
180
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

447
447
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

118
118
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

412
412
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

345
345
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

417
417
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

386
386
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

524
524
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

98
98
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

287
287
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

355
355
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

245
245
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

225
225
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

214
214

Meer sportnieuws