Lucas Stassin haalt hard uit naar Anderlecht-bestuur

door
Lucas Stassin haalt hard uit naar Anderlecht-bestuur

Lucas Stassin leverde RSC Anderlecht in totaal 3,2 miljoen euro op. Dat is niet onaardig, maar dat had meer kunnen zijn. De afgelopen jaren maakte hij furore bij de Futures en KVC Westerlo. Bij Saint-Etienne wil hij het ook waarmaken op een hoger niveau. De spits was wel scherp voor de top van Anderlecht.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sadiki & co

Stassin is van mening dat RSCA de talenten van eigen bodem te vaak ‘vergeet’. “Ik ben geen geïsoleerd geval. El Khannouss is ook een talent die via de achterdeur is vertrokken en je hebt ook jongens als Michez (voor 2,5 miljoen euro naar Slavia Praag, nvdr.) en Camara (naar Standard, nvdr.). En dan praat ik nog niet over Sadiki die Union SG nog veel geld gaat opleveren. Anderlecht heeft een nieuwe transferpolitiek, maar ze mogen de academie niet vergeten. De club moet nog een goed evenwicht vinden".

De woorden van Stassin kloppen maar deels. Paars-Wit brak de afgelopen maanden 18! jeugdcontracten open en iemand als Dennis Praet werd net niet gehaald om jongens als Mario Stroeykens en Théo Leoni niet te blokkeren. Daarnaast maakt RSCA de weg ook vrij voor talenten als Tristan Degreef, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda.

Moet RSCA gaan uitlenen?

El Khannouss is bovendien een speler die voor de komst van Hemmersam, Riemer en Fredberg uit Brussel vertrok. Hij vertrok in 2019 naar Racing Genk, net voor de komst van Kompany. Spelers als Stassin en Sadiki zijn wel fouten van de huidige leiding, maar gasten als Michez en Camara hadden beiden baat bij een stap terug. Zij waren pakweg twee jaar geleden nog niet klaar voor de A-kern van Anderlecht.

RSCA moet wel misschien meer gaan inzetten op het openbreken van contracten van dergelijke jongens en ze dan op huurbasis stallen bij eersteklassers. Dan kan het gevallen zoals Sadiki en Stassin voorkomen, al moeten de spelers dat natuurlijk ook zelf willen.

Doet RSCA het goed met de Neerpede-talenten?

Meest recent

'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

59
59
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

265
265
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

275
275
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

330
330
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

598
598
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

75
75
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

180
180
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

108
108
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

205
205
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

504
504
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

373
373
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

753
753
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1092
1092
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

64
64
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

186
186
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

279
279
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

458
458
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

241
241
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

254
254
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

754
754
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

462
462

Meer sportnieuws