Lucas Stassin haalt hard uit naar Anderlecht-bestuur

door
Lucas Stassin haalt hard uit naar Anderlecht-bestuur

Lucas Stassin leverde RSC Anderlecht in totaal 3,2 miljoen euro op. Dat is niet onaardig, maar dat had meer kunnen zijn. De afgelopen jaren maakte hij furore bij de Futures en KVC Westerlo. Bij Saint-Etienne wil hij het ook waarmaken op een hoger niveau. De spits was wel scherp voor de top van Anderlecht.

LEES OOK: "Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

Sadiki & co

Stassin is van mening dat RSCA de talenten van eigen bodem te vaak ‘vergeet’. “Ik ben geen geïsoleerd geval. El Khannouss is ook een talent die via de achterdeur is vertrokken en je hebt ook jongens als Michez (voor 2,5 miljoen euro naar Slavia Praag, nvdr.) en Camara (naar Standard, nvdr.). En dan praat ik nog niet over Sadiki die Union SG nog veel geld gaat opleveren. Anderlecht heeft een nieuwe transferpolitiek, maar ze mogen de academie niet vergeten. De club moet nog een goed evenwicht vinden".

De woorden van Stassin kloppen maar deels. Paars-Wit brak de afgelopen maanden 18! jeugdcontracten open en iemand als Dennis Praet werd net niet gehaald om jongens als Mario Stroeykens en Théo Leoni niet te blokkeren. Daarnaast maakt RSCA de weg ook vrij voor talenten als Tristan Degreef, Nathan De Cat en Nunzio Engwanda.

Moet RSCA gaan uitlenen?

El Khannouss is bovendien een speler die voor de komst van Hemmersam, Riemer en Fredberg uit Brussel vertrok. Hij vertrok in 2019 naar Racing Genk, net voor de komst van Kompany. Spelers als Stassin en Sadiki zijn wel fouten van de huidige leiding, maar gasten als Michez en Camara hadden beiden baat bij een stap terug. Zij waren pakweg twee jaar geleden nog niet klaar voor de A-kern van Anderlecht.

RSCA moet wel misschien meer gaan inzetten op het openbreken van contracten van dergelijke jongens en ze dan op huurbasis stallen bij eersteklassers. Dan kan het gevallen zoals Sadiki en Stassin voorkomen, al moeten de spelers dat natuurlijk ook zelf willen.

Doet RSCA het goed met de Neerpede-talenten?

Meest recent

Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

2
2
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

21
21
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

57
57
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

64
64
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

26
26
'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

128
128
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

53
53
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

93
93
Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

106
106
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

254
254
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

344
344
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

219
219
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

483
483
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

206
206
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

496
496
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

141
141
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

38
38
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

811
811
Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. De troepen van Vincent Kompany wonnen de ...

155
155
STVV heeft succesformule gevonden: “Ons daar op focussen"

STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto ...

64
64
'Mourinho zorgt voor trainersbom vlak na UCL-afgang'

De eerste speelavond van de Champions League heeft enkele opvallende resultaten opgeleverd. Naast de ...

100
100
Club of Monaco? Clement plakt percentage op Brugse kansen

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

312
312
Rode Duivel grote verliezer na eerste Champions League-avond

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

170
170
Union-held scoort 9 op 10: "Eindhoven was van hem"

Slechts enkele maanden na het behalen van de landstitel, heeft Union SG opnieuw een straf stukje ...

226
226

Meer sportnieuws