Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

43 stemmen
Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

Er werd zaterdagavond ook nog gevoetbald in de Europese topcompetities. Real Madrid pakte in La Liga zijn derde zege van het seizoen, al had het daar tegen Real Sociedad wel twee strafschoppen voor nodig. Chelsea boekte dan weer een nipte overwinning in Bournemouth, mede met dank aan debutant Sancho.

De flankaanvaller maakte in het absolute slot van de zomermercato nog de veelbesproken overstap van Manchester United, waar hij niet meer voorkwam in de plannen van Erik ten Hag. De Engelsman zag aanvankelijk vanaf de bank hoe zijn nieuwe ploeg een lastige avond beleefde tegen het nog ongeslagen Bournemouth.

LEES OOK: Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Chelsea ontsnapt in Bournemouth

Dat was nog ongeslagen en kreeg vlak voor rust dé kans om op voorsprong te komen. Na een te korte terugspeelbal van Fofana maaide doelman Sanchez Evanilson onderuit, waardoor de bal op de stip ging. Evanilson mocht ook zelf aanleggen, maar zag Sanchez de goede hoek kiezen en zijn poging keren.

Bij de rust mocht Sancho dan invallen en in de slotfase toonde hij zich meteen mee bepalend. Hij speelde de eveneens ingevallen Nkunku aan en die wist de bal alsnog tegen de netten te werken. Daardoor verliest Bournemouth alsnog zijn ongeslagen status, Chelsea heeft zeven op twaalf.

Doelhout en strafschoppen redden Real

In La Liga was Real Madrid eveneens aan zet, met een lastige trip naar het Baskenland. In een spectaculaire wedstrijd werd Thibaut Courtois maar liefst drie keer gered door het doelkader. Sucic trof twee keer de pal, terwijl Becker zijn doelpunt op de onderkant van de lat zag stranden.

Dat brak Sociedad zuur op, want net voor het uur kreeg Real een penalty. Vinicius zette die ook om. Een kwartier later ging de bal opnieuw op de stip, maar deze keer liet de Braziliaan Mbappé trappen. De zomeraanwinst trapte zijn derde goal in La Liga binnen. Opmerkelijk: Real heeft al vier strafschoppen in vijf wedstrijden gekregen. Het blijft met elf op vijftien wel op afstand van leider Barça.

🚀

Zal Sancho bij Chelsea weer ontploffen?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

81
81
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

44
44
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

100
100
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

114
114
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

45
45
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

266
266
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

154
154
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

41
41
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

207
207
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

136
136
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

423
423
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

332
332
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

134
134
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

33
33
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

198
198
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws