Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

door
Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

Er werd zaterdagavond ook nog gevoetbald in de Europese topcompetities. Real Madrid pakte in La Liga zijn derde zege van het seizoen, al had het daar tegen Real Sociedad wel twee strafschoppen voor nodig. Chelsea boekte dan weer een nipte overwinning in Bournemouth, mede met dank aan debutant Sancho.

De flankaanvaller maakte in het absolute slot van de zomermercato nog de veelbesproken overstap van Manchester United, waar hij niet meer voorkwam in de plannen van Erik ten Hag. De Engelsman zag aanvankelijk vanaf de bank hoe zijn nieuwe ploeg een lastige avond beleefde tegen het nog ongeslagen Bournemouth.

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Chelsea ontsnapt in Bournemouth

Dat was nog ongeslagen en kreeg vlak voor rust dé kans om op voorsprong te komen. Na een te korte terugspeelbal van Fofana maaide doelman Sanchez Evanilson onderuit, waardoor de bal op de stip ging. Evanilson mocht ook zelf aanleggen, maar zag Sanchez de goede hoek kiezen en zijn poging keren.

Bij de rust mocht Sancho dan invallen en in de slotfase toonde hij zich meteen mee bepalend. Hij speelde de eveneens ingevallen Nkunku aan en die wist de bal alsnog tegen de netten te werken. Daardoor verliest Bournemouth alsnog zijn ongeslagen status, Chelsea heeft zeven op twaalf.

Doelhout en strafschoppen redden Real

In La Liga was Real Madrid eveneens aan zet, met een lastige trip naar het Baskenland. In een spectaculaire wedstrijd werd Thibaut Courtois maar liefst drie keer gered door het doelkader. Sucic trof twee keer de pal, terwijl Becker zijn doelpunt op de onderkant van de lat zag stranden.

Dat brak Sociedad zuur op, want net voor het uur kreeg Real een penalty. Vinicius zette die ook om. Een kwartier later ging de bal opnieuw op de stip, maar deze keer liet de Braziliaan Mbappé trappen. De zomeraanwinst trapte zijn derde goal in La Liga binnen. Opmerkelijk: Real heeft al vier strafschoppen in vijf wedstrijden gekregen. Het blijft met elf op vijftien wel op afstand van leider Barça.

Zal Sancho bij Chelsea weer ontploffen?

Meest recent

Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

10
10
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

4
4
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

19
19
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

131
131
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

157
157
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

128
128
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

155
155
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

132
132
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

54
54
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

142
142
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

98
98
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

199
199
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

240
240
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

134
134
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

430
430
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

64
64
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

346
346
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

247
247
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96

Meer sportnieuws