Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

door
Real pakt zege vanop stip, Sancho direct bepalend bij Chelsea

Er werd zaterdagavond ook nog gevoetbald in de Europese topcompetities. Real Madrid pakte in La Liga zijn derde zege van het seizoen, al had het daar tegen Real Sociedad wel twee strafschoppen voor nodig. Chelsea boekte dan weer een nipte overwinning in Bournemouth, mede met dank aan debutant Sancho.

De flankaanvaller maakte in het absolute slot van de zomermercato nog de veelbesproken overstap van Manchester United, waar hij niet meer voorkwam in de plannen van Erik ten Hag. De Engelsman zag aanvankelijk vanaf de bank hoe zijn nieuwe ploeg een lastige avond beleefde tegen het nog ongeslagen Bournemouth.

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Chelsea ontsnapt in Bournemouth

Dat was nog ongeslagen en kreeg vlak voor rust dé kans om op voorsprong te komen. Na een te korte terugspeelbal van Fofana maaide doelman Sanchez Evanilson onderuit, waardoor de bal op de stip ging. Evanilson mocht ook zelf aanleggen, maar zag Sanchez de goede hoek kiezen en zijn poging keren.

Bij de rust mocht Sancho dan invallen en in de slotfase toonde hij zich meteen mee bepalend. Hij speelde de eveneens ingevallen Nkunku aan en die wist de bal alsnog tegen de netten te werken. Daardoor verliest Bournemouth alsnog zijn ongeslagen status, Chelsea heeft zeven op twaalf.

Doelhout en strafschoppen redden Real

In La Liga was Real Madrid eveneens aan zet, met een lastige trip naar het Baskenland. In een spectaculaire wedstrijd werd Thibaut Courtois maar liefst drie keer gered door het doelkader. Sucic trof twee keer de pal, terwijl Becker zijn doelpunt op de onderkant van de lat zag stranden.

Dat brak Sociedad zuur op, want net voor het uur kreeg Real een penalty. Vinicius zette die ook om. Een kwartier later ging de bal opnieuw op de stip, maar deze keer liet de Braziliaan Mbappé trappen. De zomeraanwinst trapte zijn derde goal in La Liga binnen. Opmerkelijk: Real heeft al vier strafschoppen in vijf wedstrijden gekregen. Het blijft met elf op vijftien wel op afstand van leider Barça.

🚀

Zal Sancho bij Chelsea weer ontploffen?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

13
13
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

61
61
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

44
44
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

66
66
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

17
17
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

93
93
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

43
43
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

177
177
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

74
74
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

167
167
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

76
76
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

80
80
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

340
340
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

392
392
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

358
358
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

256
256

Meer sportnieuws