AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

stemmen
AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

In de Eredivisie zijn dit seizoen de nodige Belgische trainers aan de slag en zij hebben zaterdag een opmerkelijke avond beleefd. Maarten Martens zag zijn AZ brandhout maken van Heerenveen, dat met onwaarschijnlijke 9-1-cijfers verslagen werd. Carl Hoefkens zag dan weer vanuit de tribune zijn NAC Breda op de valreep winnen.

LEES OOK: Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Hoefkens ziet NAC vanuit tribune winnen

De ex-trainer van Club Brugge en Standard had met de promovendus al een degelijke start genomen, met onder meer een stuntzege tegen Ajax. Tegen Fortuna Sittard pakte Hoefkens nu zijn tweede zege van het seizoen na een opmerkelijke slotfase.

Hij werd in het slotkwartier immers naar de tribune gestuurd wegens aanhoudend protest tegen de scheidsrechter. Hij zag hoe zijn assistenten enkele minuten later Kostorz het veld instuurden en de Poolse spits werd de matchwinnaar. Hij kopte op een hoekschop vijf minuten voor tijd de enige goal van de match binnen. Met zes op vijftien draait NAC netjes mee in de middenmoot.

Martens straft Heerenveen af: 9-1

Dan was er in Alkmaar een pak meer spektakel te zien. Tegen het Heerenveen van trainer Robin van Persie gaven de troepen van Martens voetballes. Het feestje werd al na vier minuten ingezet met de openingsgoal van Mijnans, al bracht Brouwers de bezoekers nog langszij.

Lang bleef die gelijke stand echter niet staan, want vier minuten later zorgde Parrott al voor 2-1. Na rust ging het vervolgens snel. Parrott scoorde nog eens drie keer in acht minuten, waardoor het nog voor het uur 5-1 stond. Doelpunten van Sadiq, Meerdink, Belic en Buurmeester maakten de vernedering van Heerenveen nog vol. Met een dertien op vijftien blijft AZ netjes in het spoor van leider PSV, dat twee punten voorsprong telt. 

Zal Martens dit seizoen met AZ voor de titel strijden?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

118
118
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

128
128
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

522
522
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

138
138
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

39
39
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

461
461
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

246
246
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

238
238
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

136
136
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1253
1253
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

325
325
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

250
250
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

216
216
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

513
513
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

913
913
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

710
710
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws