AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

138 stemmen
AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

In de Eredivisie zijn dit seizoen de nodige Belgische trainers aan de slag en zij hebben zaterdag een opmerkelijke avond beleefd. Maarten Martens zag zijn AZ brandhout maken van Heerenveen, dat met onwaarschijnlijke 9-1-cijfers verslagen werd. Carl Hoefkens zag dan weer vanuit de tribune zijn NAC Breda op de valreep winnen.

LEES OOK: 'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Hoefkens ziet NAC vanuit tribune winnen

De ex-trainer van Club Brugge en Standard had met de promovendus al een degelijke start genomen, met onder meer een stuntzege tegen Ajax. Tegen Fortuna Sittard pakte Hoefkens nu zijn tweede zege van het seizoen na een opmerkelijke slotfase.

Hij werd in het slotkwartier immers naar de tribune gestuurd wegens aanhoudend protest tegen de scheidsrechter. Hij zag hoe zijn assistenten enkele minuten later Kostorz het veld instuurden en de Poolse spits werd de matchwinnaar. Hij kopte op een hoekschop vijf minuten voor tijd de enige goal van de match binnen. Met zes op vijftien draait NAC netjes mee in de middenmoot.

Martens straft Heerenveen af: 9-1

Dan was er in Alkmaar een pak meer spektakel te zien. Tegen het Heerenveen van trainer Robin van Persie gaven de troepen van Martens voetballes. Het feestje werd al na vier minuten ingezet met de openingsgoal van Mijnans, al bracht Brouwers de bezoekers nog langszij.

Lang bleef die gelijke stand echter niet staan, want vier minuten later zorgde Parrott al voor 2-1. Na rust ging het vervolgens snel. Parrott scoorde nog eens drie keer in acht minuten, waardoor het nog voor het uur 5-1 stond. Doelpunten van Sadiq, Meerdink, Belic en Buurmeester maakten de vernedering van Heerenveen nog vol. Met een dertien op vijftien blijft AZ netjes in het spoor van leider PSV, dat twee punten voorsprong telt. 

Zal Martens dit seizoen met AZ voor de titel strijden?

Meest recent

Vanaken definitief basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

22
22
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

171
171
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

141
141
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

45
45
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

209
209
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

123
123
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

75
75
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

430
430
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

63
63
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

526
526
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

758
758
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

307
307
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

910
910
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

562
562
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

146
146
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

964
964
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

346
346
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

206
206
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

73
73
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

172
172

Meer sportnieuws