AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

138 stemmen
AZ van Martens scoort 9(!) keer, Hoefkens heeft konijnenpoot

In de Eredivisie zijn dit seizoen de nodige Belgische trainers aan de slag en zij hebben zaterdag een opmerkelijke avond beleefd. Maarten Martens zag zijn AZ brandhout maken van Heerenveen, dat met onwaarschijnlijke 9-1-cijfers verslagen werd. Carl Hoefkens zag dan weer vanuit de tribune zijn NAC Breda op de valreep winnen.

Hoefkens ziet NAC vanuit tribune winnen

De ex-trainer van Club Brugge en Standard had met de promovendus al een degelijke start genomen, met onder meer een stuntzege tegen Ajax. Tegen Fortuna Sittard pakte Hoefkens nu zijn tweede zege van het seizoen na een opmerkelijke slotfase.

Hij werd in het slotkwartier immers naar de tribune gestuurd wegens aanhoudend protest tegen de scheidsrechter. Hij zag hoe zijn assistenten enkele minuten later Kostorz het veld instuurden en de Poolse spits werd de matchwinnaar. Hij kopte op een hoekschop vijf minuten voor tijd de enige goal van de match binnen. Met zes op vijftien draait NAC netjes mee in de middenmoot.

Martens straft Heerenveen af: 9-1

Dan was er in Alkmaar een pak meer spektakel te zien. Tegen het Heerenveen van trainer Robin van Persie gaven de troepen van Martens voetballes. Het feestje werd al na vier minuten ingezet met de openingsgoal van Mijnans, al bracht Brouwers de bezoekers nog langszij.

Lang bleef die gelijke stand echter niet staan, want vier minuten later zorgde Parrott al voor 2-1. Na rust ging het vervolgens snel. Parrott scoorde nog eens drie keer in acht minuten, waardoor het nog voor het uur 5-1 stond. Doelpunten van Sadiq, Meerdink, Belic en Buurmeester maakten de vernedering van Heerenveen nog vol. Met een dertien op vijftien blijft AZ netjes in het spoor van leider PSV, dat twee punten voorsprong telt. 

Zal Martens dit seizoen met AZ voor de titel strijden?

Meest recent

Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

4
4
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

32
32
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

10
10
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

76
76
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

109
109
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

409
409
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

129
129
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

82
82
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

52
52
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

308
308
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

288
288
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

718
718
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

142
142
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

21
21
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

469
469
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

134
134
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

157
157
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

692
692
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

806
806
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

359
359
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

419
419
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

106
106
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

179
179
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

250
250
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96

Meer sportnieuws