RSCA Futures geven eerste zege nog weg, RWDM wint vlot

100
RSCA Futures geven eerste zege nog weg, RWDM wint vlot

In de Challenger Pro League is RSCA Futures er zaterdagavond in geslaagd de nul weg te vegen. Al zullen de jonkies van Anderlecht daarmee niet echt tevreden zijn, want ze gaven in de slotseconden nog een zege uit handen. In de andere wedstrijden van zaterdag wonnen RWDM en Lommel vlot.

RSCA Futures geven zege tegen tien man weg

De Futures gaven in Luik wel blijk van mentale weerbaarheid. Twee keer kwamen ze immers op achterstand, maar twee keer keerden ze nog terug. Mouhli had Club Luik na een halfuur op voorsprong gebracht, maar Goto maakte snel gelijk. Amper een minuut later zorgde Bustin echter voor de 2-1.

Vlak na rust bracht Degreef de Futures echter opnieuw langszij. In het slotkwartier leek de match helemaal in hun voordeel te kantelen: Goto zorgde met zijn tweede voor 2-3 en enkele minuten later viel Luik met tien na rood voor Atteri. Diep in blessuretijd liep het echter nog fout: Engwanda werkte een voorzet knullig in eigen doel.

Vlotte zeges RWDM en Lommel

RWDM zorgde er echter voor dat er zaterdagavond toch een Brusselse zege te noteren viel. Zij hadden geen enkel probleem met Lierse, dat vlak voor rust met tien verder moest na een tweede gele kaart voor De Schrijver. In de tweede helft buitte RWDM zijn overtal netjes uit met doelpunten van Parzyszek, Ziani en Sousa. 3-0 was zo het verdict.

Eerder op de dag had Lommel ook al gewonnen van Francs Borains. De Limburgers hadden na een dik halfuur de klus al geklaard, want dankzij goals van Diego Rosa, Schoofs en Salah stonden ze dan al op 0-3. Prunier kon in de tweede helft nog de eer redden, maar daar bleef het bij.

Zal RSCA Futures dit seizoen voor het behoud moeten knokken?

Meest recent

‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

16
16
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

22
22
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

32
32
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

154
154
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

58
58
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

57
57
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

60
60
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

222
222
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

991
991
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

174
174
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1003
1003
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51

Meer sportnieuws