Straffe mijlpaal Vanaken: "Dat is voor mij belangrijker"

145
Straffe mijlpaal Vanaken:

De voorbije jaren leek er voor Club Brugge een vloek te rusten op de trip naar Kortrijk, want twee seizoenen op een rij gingen ze er verliezen. Maar daarmee werd zaterdag komaf gemaakt, want deze keer werden wel de drie punten gepakt. Club beleefde nochtans weer een lastige avond, maar was efficiënt en wist te overleven.

Daarvoor mocht het vooral Hans Vanaken danken, want de aanvoerder was resultaatbepalend. Hij zorgde voor de vroege voorsprong, gaf de laatste pass voor de 0-2 van invaller Talbi en zette in de blessuretijd nog de kers op de taart met zijn tweede goal en de 0-3.

LEES OOK: Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Vanaken niet onder de indruk van 100ste goal

Met die laatste goal vierde Vanaken bovendien een zeer straf jubileum. Het was immers zijn 100ste doelpunt in de Jupiler Pro League. Maar daar bleek hij niet erg van onder de indruk te zijn.

"Vorig jaar scoorde ik niet in de play-offs en zijn we kampioen geworden. Die honderdste goal in de Jupiler Pro League, dat is allemaal fijn, maar wedstrijden winnen en op het einde van de rit kampioen worden, dat is voor mij belangrijk", reageerde hij immers laconiek bij Sporza.

Met vertrouwen naar Champions League

Waar Vanaken meer belang aan hecht: de Champions League. Club opent woensdag zijn campagne met een thuismatch tegen Dortmund en daarna volgen nog pittige affiches tegen Sturm Graz, AC Milan, Aston Villa, Celtic, Sporting CP, Juventus en Manchester City. Maar Club verkeert wel in goede vorm.

"Dat is een andere beleving, een ander soort wedstrijd tegen een betere tegenstander. Het is moeilijk te vergelijken, maar het vertrouwen moet er zijn na die 12 op 12. Je kan vrij spelen en alles geven, want je hebt niets te verliezen", blikt Vanaken alvast vooruit.

Kan Club Brugge woensdag stunten tegen Dortmund?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

23
23
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

18
18
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

39
39
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

68
68
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

208
208
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

67
67
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

59
59
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

148
148
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

38
38
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

151
151
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

697
697
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

54
54
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

67
67
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

347
347
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

226
226
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

143
143

Meer sportnieuws