Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

183
Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

Net als de voorbije jaren heeft Club Brugge in Kortrijk geen makkelijke avond beleefd. Maar in tegenstelling tot hun laatste twee tripjes naar het Guldensporenstadion, keert de landskampioen nu wel met drie punten huiswaarts. Ze wonnen na een lastige wedstrijd met 0-3 en komen zo samen met KRC Genk minstens voor even aan de leiding.

Blauw-Zwart begon wel sterk en drukte Kortrijk in de openingsfase helemaal weg. Het beloonde zichzelf na iets minder dan een kwartier ook met het openingsdoelpunt. Vanaken profiteerde optimaal van slap verdedigen bij de thuisploeg.

LEES OOK: KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk maakt het Club lastig

Vreemd genoeg kantelde na dat doelpunt de wedstrijd de andere kant op. Kortrijk herstelde het evenwicht, al bleven de kansen voor rust uit. Na rust werden de Kerels wel snel gevaarlijk. Mignolet moest uitpakken met een puike save om Dewaele van de gelijkmaker te houden.

Kortrijk bleef het Club daarna lastig maken en daardoor bleef het spannend tot de slotfase. Tzolis had de match kunnen beslissen, maar zag na een lange ren zijn schot op de deklat vallen. Pas zeven minuten voor tijd kon de jonge invaller Talbi het licht helemaal uitdoen.

Talbi en Vanaken beslissen match

De winger kreeg veel te veel tijd en ruimte en krulde de bal netjes in de verste hoek. Zijn eerste doelpunt deed Club opgelucht ademhalen. In blessuretijd werd het zelfs nog 0-3 toen Vanaken opnieuw laks verdedigen afstrafte. De aanvoerder rondde zo de kaap van 100 doelpunten in de Jupiler Pro League.

Club pronkt zo met een twaalf op twaalf en mag voorlopig met Genk mee aan de leiding. KV Kortrijk blijft dan weer achter met een zeven op 21 en blijft daardoor hangen in de gevarenzone.

Had KV Kortrijk meer verdiend?

Meest recent

Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

10
10
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

44
44
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

222
222
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

75
75
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

104
104
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

139
139
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

381
381
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

400
400
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

173
173
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

545
545
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

159
159
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

758
758
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

190
190
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

110
110
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

152
152
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

357
357

Meer sportnieuws