Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

183 stemmen
Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

Net als de voorbije jaren heeft Club Brugge in Kortrijk geen makkelijke avond beleefd. Maar in tegenstelling tot hun laatste twee tripjes naar het Guldensporenstadion, keert de landskampioen nu wel met drie punten huiswaarts. Ze wonnen na een lastige wedstrijd met 0-3 en komen zo samen met KRC Genk minstens voor even aan de leiding.

Blauw-Zwart begon wel sterk en drukte Kortrijk in de openingsfase helemaal weg. Het beloonde zichzelf na iets minder dan een kwartier ook met het openingsdoelpunt. Vanaken profiteerde optimaal van slap verdedigen bij de thuisploeg.

LEES OOK: KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

KV Kortrijk maakt het Club lastig

Vreemd genoeg kantelde na dat doelpunt de wedstrijd de andere kant op. Kortrijk herstelde het evenwicht, al bleven de kansen voor rust uit. Na rust werden de Kerels wel snel gevaarlijk. Mignolet moest uitpakken met een puike save om Dewaele van de gelijkmaker te houden.

Kortrijk bleef het Club daarna lastig maken en daardoor bleef het spannend tot de slotfase. Tzolis had de match kunnen beslissen, maar zag na een lange ren zijn schot op de deklat vallen. Pas zeven minuten voor tijd kon de jonge invaller Talbi het licht helemaal uitdoen.

Talbi en Vanaken beslissen match

De winger kreeg veel te veel tijd en ruimte en krulde de bal netjes in de verste hoek. Zijn eerste doelpunt deed Club opgelucht ademhalen. In blessuretijd werd het zelfs nog 0-3 toen Vanaken opnieuw laks verdedigen afstrafte. De aanvoerder rondde zo de kaap van 100 doelpunten in de Jupiler Pro League.

Club pronkt zo met een twaalf op twaalf en mag voorlopig met Genk mee aan de leiding. KV Kortrijk blijft dan weer achter met een zeven op 21 en blijft daardoor hangen in de gevarenzone.

Had KV Kortrijk meer verdiend?

Meest recent

Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

7
7
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

32
32
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

27
27
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

49
49
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

461
461
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

109
109
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

322
322
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

162
162
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

259
259
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

198
198
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1094
1094
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

83
83
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

442
442
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

283
283
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

674
674
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

782
782
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

85
85
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

172
172
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

822
822
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

97
97
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

74
74
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

71
71
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

44
44
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

176
176

Meer sportnieuws