Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

door
Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

Net als de voorbije jaren heeft Club Brugge in Kortrijk geen makkelijke avond beleefd. Maar in tegenstelling tot hun laatste twee tripjes naar het Guldensporenstadion, keert de landskampioen nu wel met drie punten huiswaarts. Ze wonnen na een lastige wedstrijd met 0-3 en komen zo samen met KRC Genk minstens voor even aan de leiding.

Blauw-Zwart begon wel sterk en drukte Kortrijk in de openingsfase helemaal weg. Het beloonde zichzelf na iets minder dan een kwartier ook met het openingsdoelpunt. Vanaken profiteerde optimaal van slap verdedigen bij de thuisploeg.

LEES OOK: Spektakel bij Dender-Westerlo, KV Kortrijk baalt in CPL

KV Kortrijk maakt het Club lastig

Vreemd genoeg kantelde na dat doelpunt de wedstrijd de andere kant op. Kortrijk herstelde het evenwicht, al bleven de kansen voor rust uit. Na rust werden de Kerels wel snel gevaarlijk. Mignolet moest uitpakken met een puike save om Dewaele van de gelijkmaker te houden.

Kortrijk bleef het Club daarna lastig maken en daardoor bleef het spannend tot de slotfase. Tzolis had de match kunnen beslissen, maar zag na een lange ren zijn schot op de deklat vallen. Pas zeven minuten voor tijd kon de jonge invaller Talbi het licht helemaal uitdoen.

Talbi en Vanaken beslissen match

De winger kreeg veel te veel tijd en ruimte en krulde de bal netjes in de verste hoek. Zijn eerste doelpunt deed Club opgelucht ademhalen. In blessuretijd werd het zelfs nog 0-3 toen Vanaken opnieuw laks verdedigen afstrafte. De aanvoerder rondde zo de kaap van 100 doelpunten in de Jupiler Pro League.

Club pronkt zo met een twaalf op twaalf en mag voorlopig met Genk mee aan de leiding. KV Kortrijk blijft dan weer achter met een zeven op 21 en blijft daardoor hangen in de gevarenzone.

Had KV Kortrijk meer verdiend?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

98
98
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

105
105
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

139
139
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

238
238
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

210
210
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

71
71
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

489
489
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

141
141
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

456
456
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

144
144
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

239
239
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

373
373
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

527
527
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

344
344
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1089
1089
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

489
489
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws