Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

183 stemmen
Club bibbert maar rondt Kortrijkse klip en is mee leider

Net als de voorbije jaren heeft Club Brugge in Kortrijk geen makkelijke avond beleefd. Maar in tegenstelling tot hun laatste twee tripjes naar het Guldensporenstadion, keert de landskampioen nu wel met drie punten huiswaarts. Ze wonnen na een lastige wedstrijd met 0-3 en komen zo samen met KRC Genk minstens voor even aan de leiding.

Blauw-Zwart begon wel sterk en drukte Kortrijk in de openingsfase helemaal weg. Het beloonde zichzelf na iets minder dan een kwartier ook met het openingsdoelpunt. Vanaken profiteerde optimaal van slap verdedigen bij de thuisploeg.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

KV Kortrijk maakt het Club lastig

Vreemd genoeg kantelde na dat doelpunt de wedstrijd de andere kant op. Kortrijk herstelde het evenwicht, al bleven de kansen voor rust uit. Na rust werden de Kerels wel snel gevaarlijk. Mignolet moest uitpakken met een puike save om Dewaele van de gelijkmaker te houden.

Kortrijk bleef het Club daarna lastig maken en daardoor bleef het spannend tot de slotfase. Tzolis had de match kunnen beslissen, maar zag na een lange ren zijn schot op de deklat vallen. Pas zeven minuten voor tijd kon de jonge invaller Talbi het licht helemaal uitdoen.

Talbi en Vanaken beslissen match

De winger kreeg veel te veel tijd en ruimte en krulde de bal netjes in de verste hoek. Zijn eerste doelpunt deed Club opgelucht ademhalen. In blessuretijd werd het zelfs nog 0-3 toen Vanaken opnieuw laks verdedigen afstrafte. De aanvoerder rondde zo de kaap van 100 doelpunten in de Jupiler Pro League.

Club pronkt zo met een twaalf op twaalf en mag voorlopig met Genk mee aan de leiding. KV Kortrijk blijft dan weer achter met een zeven op 21 en blijft daardoor hangen in de gevarenzone.

Had KV Kortrijk meer verdiend?

Meest recent

Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

1
1
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

3
3
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

33
33
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

9
9
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

239
239
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

107
107
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

27
27
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

26
26
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

21
21
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

81
81
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

178
178
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

465
465
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

57
57
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

304
304
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

70
70
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

224
224
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

674
674
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

359
359
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

438
438
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

614
614
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

278
278
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

394
394
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168

Meer sportnieuws