Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

900
Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

Antwerp FC zette afgelopen zomer zwaar in op de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Na moeizame onderhandelingen werd een deal van 2,3 miljoen euro gesloten, met een doorverkooppercentage van 10% voor Independiente. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Costa begon veelbelovend met een sterke debuutwedstrijd tegen Charleroi, waar hij zijn veelzijdigheid en passie toonde. Het Laatste Nieuws noemde hem een ontdekking op de linksachter, en Patrick Goots en Marc Degryse waren ook enthousiast. Zijn prestaties werden echter minder stabiel.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Antwerp zo overtuigd: alles gedaan om Costa binnen te halen

Afgelopen zomer werkte Antwerp FC maandenlang aan de transfer van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Volgens Het Nieuwsblad was de club zo overtuigd van zijn talent, dat ze er alles aan deed om hem binnen te halen.

De onderhandelingen verliepen stroef, vooral omdat de vraagprijs van 2,5 miljoen euro stevig was binnen de nieuwe financiële koers van de club. Uiteindelijk bereikte Antwerp een akkoord voor 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook 10% van de meerwaarde bij een toekomstige verkoop veiligstelde.

Deze versterking op de linksbackpositie was dringend nodig, zeker na het pensioen van Ritchie De Laet en de terugkeer van Owen Wijndal naar Ajax. “Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Strategische aanwinst: Argentijnse grinta zoals Avila

Ayrton Costa brengt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC, vooral dankzij zijn veelzijdigheid. De Argentijn kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit.

Dit zou hem een waardevolle schakel maken voor de Great Old. Zijn flexibiliteit op zowel de linkerflank als in het hart van de defensie, net als zijn speelstijl, doet denken aan Gaston Avila, die eerder voor Antwerp speelde en nu bij Ajax onder contract staat.

Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl beloofde Costa ongetwijfeld een frisse, krachtige dynamiek toe te voegen aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op", zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s.

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.”

Zal Costa slagen bij Antwerp?

Meest recent

Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

10
10
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

48
48
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

29
29
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

36
36
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

70
70
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

98
98
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

38
38
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

70
70
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

43
43
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

162
162
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

155
155
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

124
124
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

18
18
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

4
4
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

167
167
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

73
73
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

61
61
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

312
312
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

118
118
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

67
67
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

89
89
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

79
79
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

186
186
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

55
55

Meer sportnieuws