Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

900
Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

Antwerp FC zette afgelopen zomer zwaar in op de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Na moeizame onderhandelingen werd een deal van 2,3 miljoen euro gesloten, met een doorverkooppercentage van 10% voor Independiente. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Costa begon veelbelovend met een sterke debuutwedstrijd tegen Charleroi, waar hij zijn veelzijdigheid en passie toonde. Het Laatste Nieuws noemde hem een ontdekking op de linksachter, en Patrick Goots en Marc Degryse waren ook enthousiast. Zijn prestaties werden echter minder stabiel.

Antwerp zo overtuigd: alles gedaan om Costa binnen te halen

Afgelopen zomer werkte Antwerp FC maandenlang aan de transfer van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Volgens Het Nieuwsblad was de club zo overtuigd van zijn talent, dat ze er alles aan deed om hem binnen te halen.

De onderhandelingen verliepen stroef, vooral omdat de vraagprijs van 2,5 miljoen euro stevig was binnen de nieuwe financiële koers van de club. Uiteindelijk bereikte Antwerp een akkoord voor 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook 10% van de meerwaarde bij een toekomstige verkoop veiligstelde.

Deze versterking op de linksbackpositie was dringend nodig, zeker na het pensioen van Ritchie De Laet en de terugkeer van Owen Wijndal naar Ajax. “Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Strategische aanwinst: Argentijnse grinta zoals Avila

Ayrton Costa brengt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC, vooral dankzij zijn veelzijdigheid. De Argentijn kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit.

Dit zou hem een waardevolle schakel maken voor de Great Old. Zijn flexibiliteit op zowel de linkerflank als in het hart van de defensie, net als zijn speelstijl, doet denken aan Gaston Avila, die eerder voor Antwerp speelde en nu bij Ajax onder contract staat.

Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl beloofde Costa ongetwijfeld een frisse, krachtige dynamiek toe te voegen aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op", zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s.

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.”

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60
49

Zal Costa slagen bij Antwerp?

Meest recent

'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

14
14
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

24
24
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

49
49
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

57
57
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

156
156
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

355
355
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

102
102
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

164
164
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

64
64
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

72
72
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

42
42
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

35
35
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

58
58
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

83
83
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

29
29
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

193
193
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

83
83
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

284
284
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

109
109
Waalse komiek kleineert Vanaken: “Mobiliteit van parkeermeter”

De Rode Duivels gingen roemloos onderuit tegen Frankrijk in de Nations League. Dodi Lukebakio zette ...

327
327
Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

163
163
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

285
285
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

139
139
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

210
210
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

53
53

Meer sportnieuws