Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

900
Antwerp betaalt cash voor dure transfer: ‘geen vijfje waard’

Antwerp FC zette afgelopen zomer zwaar in op de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Na moeizame onderhandelingen werd een deal van 2,3 miljoen euro gesloten, met een doorverkooppercentage van 10% voor Independiente. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Costa begon veelbelovend met een sterke debuutwedstrijd tegen Charleroi, waar hij zijn veelzijdigheid en passie toonde. Het Laatste Nieuws noemde hem een ontdekking op de linksachter, en Patrick Goots en Marc Degryse waren ook enthousiast. Zijn prestaties werden echter minder stabiel.

LEES OOK: 'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

Antwerp zo overtuigd: alles gedaan om Costa binnen te halen

Afgelopen zomer werkte Antwerp FC maandenlang aan de transfer van de 24-jarige Argentijn Ayrton Costa van CA Independiente. Volgens Het Nieuwsblad was de club zo overtuigd van zijn talent, dat ze er alles aan deed om hem binnen te halen.

De onderhandelingen verliepen stroef, vooral omdat de vraagprijs van 2,5 miljoen euro stevig was binnen de nieuwe financiële koers van de club. Uiteindelijk bereikte Antwerp een akkoord voor 2,3 miljoen euro, waarbij CA Independiente ook 10% van de meerwaarde bij een toekomstige verkoop veiligstelde.

Deze versterking op de linksbackpositie was dringend nodig, zeker na het pensioen van Ritchie De Laet en de terugkeer van Owen Wijndal naar Ajax. “Broodnodig. Over het gebrek aan opties op de linksbackpositie klaag ik al jaren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

In de afgelopen jaren bleek de linksback een knelpuntpositie, waarbij spelers als Simen Juklerod, Jordan Lukaku, Sam Vines en Gaston Avila niet volledig konden overtuigen. Naast Rosen Bozhinov (500.000 euro) was hij bovendien de enige zomertransfer waarvoor Antwerp FC een transfersom betaalde.

Strategische aanwinst: Argentijnse grinta zoals Avila

Ayrton Costa brengt een broodnodige versterking voor de defensie van Antwerp FC, vooral dankzij zijn veelzijdigheid. De Argentijn kan zowel als linksback als centraal in de verdediging uit de voeten, wat hem een strategische aanwinst maakt.

Bekend om zijn vurige temperament en sterke één-tegen-één duels, belichaamt Costa de typische Argentijnse grinta: passie, doorzettingsvermogen en een onverzettelijke winnaarsmentaliteit.

Dit zou hem een waardevolle schakel maken voor de Great Old. Zijn flexibiliteit op zowel de linkerflank als in het hart van de defensie, net als zijn speelstijl, doet denken aan Gaston Avila, die eerder voor Antwerp speelde en nu bij Ajax onder contract staat.

Met zijn gedrevenheid en agressieve speelstijl beloofde Costa ongetwijfeld een frisse, krachtige dynamiek toe te voegen aan de achterlinie van Antwerp.

In Marc Degryse’s Gouden Schoen ploeg

In zijn debuutwedstrijd voor The Great Old tegen Charleroi maakte Ayrton Costa direct indruk met zijn scherpe defensieve spel, maar toonde ook dat hij meer in zijn mars heeft dan enkel verdedigen.

De Argentijn speelde zonder zenuwen en straalde rust uit. “Costa was een ontdekking op de linksachter,” schreef Het Laatste Nieuws. Ook clubicoon Patrick Goots was lovend over Costa’s eerste minuten in het rood-witte shirt:

“Costa liet meteen een heel goeie indruk. Hij is verdedigend sterk, staat in de lucht zijn mannetje en heeft goeie voeten. Bovendien rukt hij ook goed en veelvuldig mee op", zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Marc Degryse was eveneens onder de indruk en nam Costa zelfs op in zijn droomelftal voor de Gouden Schoen ploeg van Het Laatste Nieuws.

In de fout tegen Anderlecht én AA Gent

Na zijn veelbelovende start bij Antwerp FC begon Ayrton Costa minder overtuigend te presteren. Tegen Anderlecht had hij een ongelukkige rol in beide tegendoelpunten, waarbij Killian Sardella hem twee keer te slim af was.

“Costa liet zich makkelijk wegzetten en stapte dan nog eens te snel uit,” analyseerde Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Een dure fout, die cash betaald werd.

Ook in de wedstrijd tegen AA Gent werd Costa bij momenten overklast, vooral door Noah Fadiga. Aanvallend kon hij weinig bijdragen, en verdedigend ging hij in de fout door te laat in te grijpen op Fadiga, wat resulteerde in een strafschop voor de Buffalo’s.

Gazet van Antwerpen was kritisch en beoordeelde hem streng: “Verdedigend geen vijfje waard, zeker niet na zijn vermijdbare penaltyfout.”

Zal Costa slagen bij Antwerp?

Meest recent

STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

8
8
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

22
22
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

14
14
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

121
121
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

66
66
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

498
498
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

97
97
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

90
90
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

62
62
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

45
45
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

182
182
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

66
66
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

84
84
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

216
216
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

636
636
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

283
283
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

126
126
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

38
38
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

122
122
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

412
412
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

95
95
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

207
207
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

592
592
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

603
603

Meer sportnieuws