‘Teamfoto Club Brugge onthult nog drie vertrekkers’

535 stemmen
‘Teamfoto Club Brugge onthult nog drie vertrekkers’

De zomertransferperiode zit er op voor de Belgische clubs, maar er wordt al naar de volgende mercato gekeken. Club Brugge probeerde nog verschillende zware contracten te lozen, maar dat liep niet volledig zoals gepland.

Op de nieuwe teamfoto van Club Brugge zijn er drie opvallende afwezigen: Faitout Maouassa, Kamal Sowah én Dedryck Boyata. Het is duidelijk dat er geen toekomst is voor het trio bij de landskampioen. Vooral Rode Duivel Boyata is één van de grootverdieners.

LEES OOK: ‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Neergang Rode Duivel

Boyata was een tijdje een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger kende een neerwaartse spiraal. Ook bij Club Brugge kon Boyata uiteindelijk geen potten breken. De 33-jarige verdediger heeft nog een contract tot 2025 in het Jan Breydelstadion.

Ook Sowah en Maouassa mogen de club nog verlaten. Beide spelers werden voor flink wat miljoenen binnengehaald. Maouassa kostte vier miljoen euro en voor Sowah legde Club Brugge maar liefst negen miljoen euro op tafel. Het duo heeft nog een contract tot 2025.

Miljoenenverlies slikken

Club Brugge deed enkele goede zaken op de transfermarkt. Kijk maar naar de recorddeal van Igor Thiago naar Brentford, maar nu moet het toch een flink miljoenenverlies slikken. Als er in de winter geen oplossing kan worden gevonden dreigen Boyata, Sowah en Maouassa gratis de deur uit te lopen.

Vind jij Boyata een goede verdediger?

Meest recent

'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

47
47
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

152
152
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

24
24
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

103
103
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

331
331
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

499
499
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

46
46
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

78
78
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

98
98
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

261
261
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

48
48
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

15
15
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

42
42
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

120
120
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

579
579
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

481
481
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

180
180
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

92
92
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

99
99
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

220
220
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

136
136

Meer sportnieuws