Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

door
Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

RSC Anderlecht hoopte deze mercato aanvallend zich gevoelig te versterken, maar dat lukte maar deels met Samuel Edozie. De Brusselaars hadden ook een smaakmaker van KVC Westerlo op de radar staan.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Yow al lang op de Anderlecht-radar

Onze redactie wist je al maanden geleden exclusief te melden dat ploegen als Club Brugge en Anderlecht Griffin Yow op de radar hebben staan. HLN maakt in zijn interview met de Amerikaan ook melding van de interesse van Anderlecht, maar die dateert dus al van vorig seizoen. Bij Club en RSCA was Yow deze zomer echter enkel een concrete piste als Andreas Skov Olsen of Anders Dreyer/Francis Amuzu verkocht werden. Dat gebeurde niet. Volgens onze bronnen waren er contacten, maar meer ook niet.

Vorig jaar liet de Amerikaan een zeer goede indruk achter bij een zwak KVC Westerlo. In moeilijke omstandigheden vormde hij een uitstekende tandem met landgenoot Bryan Reynolds. Met 7 goals en 7 assists in 28 competitiewedstrijden liet Yow zich zien.

Laatste seizoen bij Westerlo

Hij speelde mee op de Olympische Spelen en liet daar ook een goede indruk achter. Yow mocht op de vorige speeldag voor het eerst weer in de basis starten, nadat hij voordien invaller was onder Timmy Simons. Yow is stilaan weer klaar om te schitteren.

 De 21-jarige flankaanvaller, waarvoor er ook buitenlandse en concrete Amerikaanse interesse was, is klaar om zich te tonen in het Lotto Park. Misschien kan hij de club overtuigen om in januari wel een poging te ondernemen?

Yow ligt nog tot medio 2026 onder contract in ’t Kuipje. Het is de verwachting dat dit sowieso zijn laatste seizoen is in de Kempen. Westerlo haalde hem gratis in huis en momenteel zou hij ongeveer 4 miljoen euro waard zijn. Hij zal ongetwijfeld een van de meest succesvolle transfers worden van de afgelopen jaren, sportief en financieel.

CR

Moet RSCA voor Yow gaan in januari?

Meest recent

Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

2
2
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

10
10
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

70
70
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

88
88
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

103
103
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

265
265
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

368
368
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

51
51
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

98
98
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

278
278
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

119
119
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

191
191
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

210
210
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

384
384
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

390
390
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

255
255
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

193
193
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

74
74
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

72
72
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

652
652
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

224
224
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

334
334
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

270
270
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

414
414
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48

Meer sportnieuws