Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

door
Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

RSC Anderlecht hoopte deze mercato aanvallend zich gevoelig te versterken, maar dat lukte maar deels met Samuel Edozie. De Brusselaars hadden ook een smaakmaker van KVC Westerlo op de radar staan.

LEES OOK: Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Yow al lang op de Anderlecht-radar

Onze redactie wist je al maanden geleden exclusief te melden dat ploegen als Club Brugge en Anderlecht Griffin Yow op de radar hebben staan. HLN maakt in zijn interview met de Amerikaan ook melding van de interesse van Anderlecht, maar die dateert dus al van vorig seizoen. Bij Club en RSCA was Yow deze zomer echter enkel een concrete piste als Andreas Skov Olsen of Anders Dreyer/Francis Amuzu verkocht werden. Dat gebeurde niet. Volgens onze bronnen waren er contacten, maar meer ook niet.

Vorig jaar liet de Amerikaan een zeer goede indruk achter bij een zwak KVC Westerlo. In moeilijke omstandigheden vormde hij een uitstekende tandem met landgenoot Bryan Reynolds. Met 7 goals en 7 assists in 28 competitiewedstrijden liet Yow zich zien.

Laatste seizoen bij Westerlo

Hij speelde mee op de Olympische Spelen en liet daar ook een goede indruk achter. Yow mocht op de vorige speeldag voor het eerst weer in de basis starten, nadat hij voordien invaller was onder Timmy Simons. Yow is stilaan weer klaar om te schitteren.

 De 21-jarige flankaanvaller, waarvoor er ook buitenlandse en concrete Amerikaanse interesse was, is klaar om zich te tonen in het Lotto Park. Misschien kan hij de club overtuigen om in januari wel een poging te ondernemen?

Yow ligt nog tot medio 2026 onder contract in ’t Kuipje. Het is de verwachting dat dit sowieso zijn laatste seizoen is in de Kempen. Westerlo haalde hem gratis in huis en momenteel zou hij ongeveer 4 miljoen euro waard zijn. Hij zal ongetwijfeld een van de meest succesvolle transfers worden van de afgelopen jaren, sportief en financieel.

CR

Moet RSCA voor Yow gaan in januari?

Meest recent

'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

23
23
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

11
11
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

36
36
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

43
43
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

40
40
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

26
26
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

67
67
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

162
162
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

31
31
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

232
232
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

134
134
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

168
168
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

89
89
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

119
119
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

71
71
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

127
127
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

224
224
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

68
68
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

475
475
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

95
95
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

308
308
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

106
106
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

133
133

Meer sportnieuws