Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

door
Anderlecht lonkt naar JPL-parel: transfer in januari?

RSC Anderlecht hoopte deze mercato aanvallend zich gevoelig te versterken, maar dat lukte maar deels met Samuel Edozie. De Brusselaars hadden ook een smaakmaker van KVC Westerlo op de radar staan.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Yow al lang op de Anderlecht-radar

Onze redactie wist je al maanden geleden exclusief te melden dat ploegen als Club Brugge en Anderlecht Griffin Yow op de radar hebben staan. HLN maakt in zijn interview met de Amerikaan ook melding van de interesse van Anderlecht, maar die dateert dus al van vorig seizoen. Bij Club en RSCA was Yow deze zomer echter enkel een concrete piste als Andreas Skov Olsen of Anders Dreyer/Francis Amuzu verkocht werden. Dat gebeurde niet. Volgens onze bronnen waren er contacten, maar meer ook niet.

Vorig jaar liet de Amerikaan een zeer goede indruk achter bij een zwak KVC Westerlo. In moeilijke omstandigheden vormde hij een uitstekende tandem met landgenoot Bryan Reynolds. Met 7 goals en 7 assists in 28 competitiewedstrijden liet Yow zich zien.

Laatste seizoen bij Westerlo

Hij speelde mee op de Olympische Spelen en liet daar ook een goede indruk achter. Yow mocht op de vorige speeldag voor het eerst weer in de basis starten, nadat hij voordien invaller was onder Timmy Simons. Yow is stilaan weer klaar om te schitteren.

 De 21-jarige flankaanvaller, waarvoor er ook buitenlandse en concrete Amerikaanse interesse was, is klaar om zich te tonen in het Lotto Park. Misschien kan hij de club overtuigen om in januari wel een poging te ondernemen?

Yow ligt nog tot medio 2026 onder contract in ’t Kuipje. Het is de verwachting dat dit sowieso zijn laatste seizoen is in de Kempen. Westerlo haalde hem gratis in huis en momenteel zou hij ongeveer 4 miljoen euro waard zijn. Hij zal ongetwijfeld een van de meest succesvolle transfers worden van de afgelopen jaren, sportief en financieel.

CR

Moet RSCA voor Yow gaan in januari?

Meest recent

Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

61
61
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

57
57
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

34
34
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

331
331
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

177
177
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

450
450
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

331
331
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

252
252
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

140
140
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

97
97
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

101
101
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

92
92
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

149
149
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

159
159
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

365
365
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

116
116
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

335
335
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

46
46
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

437
437
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

49
49

Meer sportnieuws