Rode Duivel voor Union SG? "Kan het ver schoppen"

110 stemmen
Rode Duivel voor Union SG?

Bij Union SG verrasten ze vriend en vijand door Sofiane Boufal aan te trekken. Een ervaren speler die vorig jaar amper speelde door een blessure. Een gokje van het bestuur, of alsnog een gouden zet? Sebastien Pocognoli sprak erover bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Boufal maakt indruk bij Union SG

Boufal kwam gratis naar het Dudenpark. Een buitenkans volgens Pocognoli. “Een transferperiode bereid je op voorhand goed voor, maar soms komen er onderweg mooie opportuniteiten. Boufal is daar een voorbeeld van."

"Na zijn sterk WK trok Boufal naar Qatar, maar het niveau is daar met alle respect niet hetzelfde als hier. Dat beseft hij zelf ook wel. Hij is teruggekeerd naar Europa omdat hij een nieuwe uitdaging wou met sportieve ambities. Dat voel je ook. Hij wil echt nog zo veel mogelijk uit zijn carrière halen. Hij is fysiek klaar om te proeven van het Belgische voetbal, maar zijn aanpassing zal stapsgewijs gebeuren”, verklaarde hij.

Vanhoutte sterk bezig

Charles Vanhoutte werd door Hein Vanhaezebrouck naar de nationale ploeg gepraat, maar dat is toch een brug te ver. De middenvelder is ongetwijfeld een zeer goede speler, maar bij de Rode Duivels lopen daar jongens rond van een hoger niveau die in topcompetities spelen. Pocognoli hoopt wel dat Vanhoutte de ambitie heeft om daar te geraken.

"Natuurlijk hoop ik dat dat zijn ambitie is. Hij werkt elke dag enorm hard en hij kan zeker nog stappen zetten. Hij is een van de beste middenvelders in België, en ik hoop dat ik hem kan helpen om nog sterker te worden. Als hij voortgaat op het elan van vorig jaar, dan kan hij het nog ver schoppen”, zei Pocognoli.

Gaat Boufal een succes worden bij Union?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

0
0
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

18
18
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

20
20
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

111
111
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

107
107
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

104
104
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

211
211
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

364
364
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

55
55
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

186
186
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

125
125
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

238
238
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

129
129
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

395
395
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

174
174
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

149
149
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

297
297
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

249
249
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

727
727
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

147
147
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

751
751
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

722
722
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

207
207

Meer sportnieuws