Rode Duivel voor Union SG? "Kan het ver schoppen"

door
Rode Duivel voor Union SG?

Bij Union SG verrasten ze vriend en vijand door Sofiane Boufal aan te trekken. Een ervaren speler die vorig jaar amper speelde door een blessure. Een gokje van het bestuur, of alsnog een gouden zet? Sebastien Pocognoli sprak erover bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: "Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Boufal maakt indruk bij Union SG

Boufal kwam gratis naar het Dudenpark. Een buitenkans volgens Pocognoli. “Een transferperiode bereid je op voorhand goed voor, maar soms komen er onderweg mooie opportuniteiten. Boufal is daar een voorbeeld van."

"Na zijn sterk WK trok Boufal naar Qatar, maar het niveau is daar met alle respect niet hetzelfde als hier. Dat beseft hij zelf ook wel. Hij is teruggekeerd naar Europa omdat hij een nieuwe uitdaging wou met sportieve ambities. Dat voel je ook. Hij wil echt nog zo veel mogelijk uit zijn carrière halen. Hij is fysiek klaar om te proeven van het Belgische voetbal, maar zijn aanpassing zal stapsgewijs gebeuren”, verklaarde hij.

Vanhoutte sterk bezig

Charles Vanhoutte werd door Hein Vanhaezebrouck naar de nationale ploeg gepraat, maar dat is toch een brug te ver. De middenvelder is ongetwijfeld een zeer goede speler, maar bij de Rode Duivels lopen daar jongens rond van een hoger niveau die in topcompetities spelen. Pocognoli hoopt wel dat Vanhoutte de ambitie heeft om daar te geraken.

"Natuurlijk hoop ik dat dat zijn ambitie is. Hij werkt elke dag enorm hard en hij kan zeker nog stappen zetten. Hij is een van de beste middenvelders in België, en ik hoop dat ik hem kan helpen om nog sterker te worden. Als hij voortgaat op het elan van vorig jaar, dan kan hij het nog ver schoppen”, zei Pocognoli.

Gaat Boufal een succes worden bij Union?

Meest recent

Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

8
8
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

209
209
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

57
57
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

103
103
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

103
103
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

135
135
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

107
107
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

69
69
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

48
48
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

86
86
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

338
338
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

193
193
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

287
287
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

129
129
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

204
204
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

265
265
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

603
603
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

234
234
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

234
234
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

429
429
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

330
330
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

299
299
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

469
469
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

105
105

Meer sportnieuws