Revelatie Club Brugge twijfelt: "Toen hij werd aangekocht…"

door
Revelatie Club Brugge twijfelt:

Bij Club Brugge greep Joaquin Seys de afgelopen weken zijn kans. Het is daarom bizar dat de Bruggelingen Hugo Siquet nog gingen aantrekken. Daardoor is er een overbevolking op de flanken. Nicky Hayen zal knopen moeten doorhakken.

Club Brugge heeft op links Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, op rechts Kyriani Sabbi en Hugo Siquet. Nochtans liep er met Joaquin Seys, die vorig jaar goed presteerde bij Club NXT, een talent van eigen bodem rond. Het siert Nicky Hayen dat hij de jongeling laat staan, ondanks het feit dat het bestuur vreemd genoeg nog eens 3 miljoen euro betaalde voor Hugo Siquet. Nu heeft Club 5 spelers voor 2 posities, wat toch wat van het goede wat te veel is.

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Waarom Siquet gehaald?

"Toen Siquet werd aangekondigd dacht ik wel even ‘fuck, die positie was toch al dubbel bezet?’ Maar ik besefte snel dat op dit niveau zoveel concurrentie noodzakelijk is, het maakt ons alleen maar beter. Ik heb toch al kunnen tonen dat ze op mij kunnen rekenen als ze me nodig hebben”, zei Seys aan De Krant van West-Vlaanderen.

Club Brugge wil meer jeugd in de ploeg brengen. Het had een aantal jaren het (te) ambitieuze plan om tegen 2023 de helft van de ploeg uit eigen jeugdspelers te laten bestaan. Dat is onmogelijk in een opleidingscompetitie als de Jupiler Pro League. Zo zal iemand als De Cuyper volgend jaar wellicht vertrekken.

8 spelers van eigen bodem

Club Brugge heeft momenteel met Joaquin Seys, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele drie jongens van eigen bodem als basisspelers staan. Jorne Spileers is onder Hayen op een zijspoor beland, Kyriani Sabbe keert weldra terug maar zal dan wellicht Seys vervangen, daarnaast zijn Romeo Vermant en Chemsdine Talbi jongens voor de breedte.

Seys denkt dat Club de komende jaren wél die ambitie zal kunnen waarmaken. “Ik ben ervan overtuigd dat de jeugd van Club altijd voldoende kansen zal krijgen, het plan dat de helft van de ploeg ooit uit eigen producten moet bestaan, zie ik echt haalbaar.”

Had Club Siquet niet moeten halen?

Meest recent

UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

9
9
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

51
51
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

127
127
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

74
74
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

140
140
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

336
336
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

38
38
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

375
375
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

228
228
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

67
67
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

77
77
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

172
172
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

162
162
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

121
121
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

484
484
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

193
193
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

331
331
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

56
56
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

312
312
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

328
328
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

164
164
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

284
284

Meer sportnieuws