'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

door
'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

In aanloop naar de verplaatsing richting Westerlo stelde RSC Anderlecht zopas Leander Dendoncker voor aan de verzamelde pers. Hét pronkstuk van een zomermercato waarin Jesper Fredberg vooral naast een aantal andere grote vissen greep. Of slaat de CEO Sports straks toch nog eens toe?

Fredberg kickt duidelijk op ronkende namen, zeker wanneer ze ook nog eens een Scandinavische connectie hebben. Zo was Christian Eriksen, bij wie de Brusselaars in januari wel nog een nieuwe poging zouden willen wagen, lange tijd tevergeefs dé natte droom in het Lotto Park. Om de defensie te verstevigen haalde de Deen wel nog zijn landgenoot Mathias Zanka Jorgensen erbij.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSCA zoekt verdediger

Hoewel ook Jan-Carlo Simic de rangen vervoegde wordt de spoeling in het hart van de defensie door de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen evenwel toch weer erg dun. Vermits de aanvoerder langer in de lappenmand ligt dan voorzien lijkt extra vers bloed dus geen overbodige luxe. Dat gaf Riemer ook expliciet aan tijdens zijn voorbeschouwing op de wedstrijd tegen Westerlo.

"Centraal achterin missen we nog iets. We komen één verdediger tekort", aldus de coach. Aangezien hij liever geen beroep doet op noodoplossingen zoals Dendoncker of Théo Leoni doet Riemer, die wel aangeeft dat hij ook overweegt om een jonkie zoals Amando Lapage over te hevelen van de RSCA Futures, daarom een oproep aan zijn bazen om nog versterking in huis te halen.

Riemer stelt Matip voor

"We kijken naar spelers die momenteel zonder club zitten. Dat zou eventueel een oplossing voor ons probleem kunnen zijn", onthult de coach, om er met een kwinkslag zelfs een suggestie voor Fredberg aan toe te voegen. "Ik zei hem al dat Joel Matip transfervrij is", klinkt het namelijk. De 33-jarige Kameroener kwam in zijn carrière opgeteld 459 keer in actie voor Schalke en Liverpool.

Dergelijke spelers zonder contract kunnen ook na het verstrijken van de deadline nog worden vastgelegd. Mogelijk biedt dat dus nog een laatste strohalm voor Paars-Wit, dat bij voorkeur nu reeds toeslaat in plaats van te wachten tot de wintermercato om alsnog een extra nieuwkomer te strikken. Afwachten of de pijlen daarbij effectief opnieuw op zulk een naam met allure worden gericht.

Matip zou een goede aanwinst zijn voor RSCA

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

50
50
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

9
9
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

76
76
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

39
39
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

56
56
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

104
104
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

218
218
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

137
137
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

182
182
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

378
378
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

204
204
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

276
276
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

546
546
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

104
104
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

206
206
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

141
141
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

149
149
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

620
620
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

311
311
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

271
271

Meer sportnieuws