'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

door
'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

In aanloop naar de verplaatsing richting Westerlo stelde RSC Anderlecht zopas Leander Dendoncker voor aan de verzamelde pers. Hét pronkstuk van een zomermercato waarin Jesper Fredberg vooral naast een aantal andere grote vissen greep. Of slaat de CEO Sports straks toch nog eens toe?

Fredberg kickt duidelijk op ronkende namen, zeker wanneer ze ook nog eens een Scandinavische connectie hebben. Zo was Christian Eriksen, bij wie de Brusselaars in januari wel nog een nieuwe poging zouden willen wagen, lange tijd tevergeefs dé natte droom in het Lotto Park. Om de defensie te verstevigen haalde de Deen wel nog zijn landgenoot Mathias Zanka Jorgensen erbij.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

RSCA zoekt verdediger

Hoewel ook Jan-Carlo Simic de rangen vervoegde wordt de spoeling in het hart van de defensie door de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen evenwel toch weer erg dun. Vermits de aanvoerder langer in de lappenmand ligt dan voorzien lijkt extra vers bloed dus geen overbodige luxe. Dat gaf Riemer ook expliciet aan tijdens zijn voorbeschouwing op de wedstrijd tegen Westerlo.

"Centraal achterin missen we nog iets. We komen één verdediger tekort", aldus de coach. Aangezien hij liever geen beroep doet op noodoplossingen zoals Dendoncker of Théo Leoni doet Riemer, die wel aangeeft dat hij ook overweegt om een jonkie zoals Amando Lapage over te hevelen van de RSCA Futures, daarom een oproep aan zijn bazen om nog versterking in huis te halen.

Riemer stelt Matip voor

"We kijken naar spelers die momenteel zonder club zitten. Dat zou eventueel een oplossing voor ons probleem kunnen zijn", onthult de coach, om er met een kwinkslag zelfs een suggestie voor Fredberg aan toe te voegen. "Ik zei hem al dat Joel Matip transfervrij is", klinkt het namelijk. De 33-jarige Kameroener kwam in zijn carrière opgeteld 459 keer in actie voor Schalke en Liverpool.

Dergelijke spelers zonder contract kunnen ook na het verstrijken van de deadline nog worden vastgelegd. Mogelijk biedt dat dus nog een laatste strohalm voor Paars-Wit, dat bij voorkeur nu reeds toeslaat in plaats van te wachten tot de wintermercato om alsnog een extra nieuwkomer te strikken. Afwachten of de pijlen daarbij effectief opnieuw op zulk een naam met allure worden gericht.

Matip zou een goede aanwinst zijn voor RSCA

Meest recent

'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

0
0
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

10
10
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

11
11
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

79
79
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

37
37
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

63
63
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

317
317
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

182
182
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

67
67
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

96
96
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

308
308
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

59
59
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

158
158
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

185
185
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

173
173
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

866
866
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

165
165
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

137
137
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

376
376
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

273
273
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

625
625

Meer sportnieuws