'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

685 stemmen
'Anderlecht schiet in actie: Riemer hint op ronkende naam'

In aanloop naar de verplaatsing richting Westerlo stelde RSC Anderlecht zopas Leander Dendoncker voor aan de verzamelde pers. Hét pronkstuk van een zomermercato waarin Jesper Fredberg vooral naast een aantal andere grote vissen greep. Of slaat de CEO Sports straks toch nog eens toe?

Fredberg kickt duidelijk op ronkende namen, zeker wanneer ze ook nog eens een Scandinavische connectie hebben. Zo was Christian Eriksen, bij wie de Brusselaars in januari wel nog een nieuwe poging zouden willen wagen, lange tijd tevergeefs dé natte droom in het Lotto Park. Om de defensie te verstevigen haalde de Deen wel nog zijn landgenoot Mathias Zanka Jorgensen erbij.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

RSCA zoekt verdediger

Hoewel ook Jan-Carlo Simic de rangen vervoegde wordt de spoeling in het hart van de defensie door de langdurige afwezigheid van Jan Vertonghen evenwel toch weer erg dun. Vermits de aanvoerder langer in de lappenmand ligt dan voorzien lijkt extra vers bloed dus geen overbodige luxe. Dat gaf Riemer ook expliciet aan tijdens zijn voorbeschouwing op de wedstrijd tegen Westerlo.

"Centraal achterin missen we nog iets. We komen één verdediger tekort", aldus de coach. Aangezien hij liever geen beroep doet op noodoplossingen zoals Dendoncker of Théo Leoni doet Riemer, die wel aangeeft dat hij ook overweegt om een jonkie zoals Amando Lapage over te hevelen van de RSCA Futures, daarom een oproep aan zijn bazen om nog versterking in huis te halen.

Riemer stelt Matip voor

"We kijken naar spelers die momenteel zonder club zitten. Dat zou eventueel een oplossing voor ons probleem kunnen zijn", onthult de coach, om er met een kwinkslag zelfs een suggestie voor Fredberg aan toe te voegen. "Ik zei hem al dat Joel Matip transfervrij is", klinkt het namelijk. De 33-jarige Kameroener kwam in zijn carrière opgeteld 459 keer in actie voor Schalke en Liverpool.

Dergelijke spelers zonder contract kunnen ook na het verstrijken van de deadline nog worden vastgelegd. Mogelijk biedt dat dus nog een laatste strohalm voor Paars-Wit, dat bij voorkeur nu reeds toeslaat in plaats van te wachten tot de wintermercato om alsnog een extra nieuwkomer te strikken. Afwachten of de pijlen daarbij effectief opnieuw op zulk een naam met allure worden gericht.

Matip zou een goede aanwinst zijn voor RSCA

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

3
3
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

13
13
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

34
34
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

51
51
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

31
31
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

237
237
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

246
246
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

73
73
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

237
237
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

231
231
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

216
216
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

425
425
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

169
169
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

89
89
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

227
227
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

151
151
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

264
264
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

648
648
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

261
261
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1062
1062
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws