'Anderlecht alsnog de markt op: twee spelers zéér interessant'

door
'Anderlecht alsnog de markt op: twee spelers zéér interessant'

Brian Riemer liet op zijn persbabbel vallen dat RSC Anderlecht mogelijk nog eens gaat kijken op de transfermarkt voor een extra centrale verdediger nu blijkt dat Jan Vertonghen minstens een maand aan de kant staat en mogelijk nog langer. Welke spelers zijn er vrij? We gingen eens een kijkje nemen.

LEES OOK: Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

Kjaer en Matip

Als er één speler is die volledig past binnen de kraam van Anderlecht, dan is het Simon Kjaer. De 35-jarige centrale verdediger is transfervrij en de Deen kent Anders Dreyer, Kasper Dolberg en Mathias Jorgensen maar al te goed. Hij heeft automatismen met Jorgensen bij de nationale ploeg, waardoor Brian Riemer daar zeker tijd zou kopen. Kjaer, die bij AC Milan ook samenwerkte met Jan-Carlo-Simic, zou weinig aanpassingsperiode nodig hebben. Daarnaast speelde hij vorig jaar nog 25 matchen voor AC Milan. Een topkandidaat om een jaar te depanneren.

Joel Matip (33) is ook nog steeds vrij. Vorig jaar kwam hij nog aan 14 matchen voor Liverpool. Riemer liet diens naam al lachend vallen op zijn perbabbel.

Bokadi en Kouyaté

Sergio Ramos (38) is ook een optie, maar dat zal geen speler zijn waar Anderlecht aan denkt. Alexander Hack (28) kan dat wel zijn. Hij heeft 133 matchen in de Bundesliga op de teller bij FSV Mainz. Hij maakte nadien de overstap naar Saudi-Arabië en is sinds drie weken een vrije speler. Pape Abou Cisse (28), Koffi Djidji (31), Konstantinos Manolas (33), Timo Baumgartl (28) en Nikola Maksimovic (32) zijn ook jongens die vrij zijn en veel ervaring hebben.

Anderlecht kan ook misschien ook polsen bij Merveille Bokadi. Die speelde jarenlang voor Standard, maar de 28-jarige speler is nog steeds een vrije speler. Hij heeft het voordeel dat hij de Belgische competitie kent. Filip Benkovic (27, ex-OHL) is ook zo een type. Anderlecht kan mogelijk ook eens informatie inwinnen bij Cheikhou Kouyaté. Die was in het verleden nog verdediger bij Anderlecht, maar maakte nadien vooral carrière als verdedigende middenvelder. De 34-jarige speler is ook vrij.

Voor wie moet RSCA gaan?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: 'Raman terug naar AA Gent?'

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

6
6
Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

24
24
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

225
225
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

178
178
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

93
93
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

26
26
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

121
121
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

132
132
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

430
430
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

99
99
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

189
189
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

143
143
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

140
140
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

93
93
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

387
387
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

167
167
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

344
344
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

475
475
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

152
152

Meer sportnieuws