'Anderlecht alsnog de markt op: twee spelers zéér interessant'

1057 stemmen
'Anderlecht alsnog de markt op: twee spelers zéér interessant'

Brian Riemer liet op zijn persbabbel vallen dat RSC Anderlecht mogelijk nog eens gaat kijken op de transfermarkt voor een extra centrale verdediger nu blijkt dat Jan Vertonghen minstens een maand aan de kant staat en mogelijk nog langer. Welke spelers zijn er vrij? We gingen eens een kijkje nemen.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Kjaer en Matip

Als er één speler is die volledig past binnen de kraam van Anderlecht, dan is het Simon Kjaer. De 35-jarige centrale verdediger is transfervrij en de Deen kent Anders Dreyer, Kasper Dolberg en Mathias Jorgensen maar al te goed. Hij heeft automatismen met Jorgensen bij de nationale ploeg, waardoor Brian Riemer daar zeker tijd zou kopen. Kjaer, die bij AC Milan ook samenwerkte met Jan-Carlo-Simic, zou weinig aanpassingsperiode nodig hebben. Daarnaast speelde hij vorig jaar nog 25 matchen voor AC Milan. Een topkandidaat om een jaar te depanneren.

Joel Matip (33) is ook nog steeds vrij. Vorig jaar kwam hij nog aan 14 matchen voor Liverpool. Riemer liet diens naam al lachend vallen op zijn perbabbel.

Bokadi en Kouyaté

Sergio Ramos (38) is ook een optie, maar dat zal geen speler zijn waar Anderlecht aan denkt. Alexander Hack (28) kan dat wel zijn. Hij heeft 133 matchen in de Bundesliga op de teller bij FSV Mainz. Hij maakte nadien de overstap naar Saudi-Arabië en is sinds drie weken een vrije speler. Pape Abou Cisse (28), Koffi Djidji (31), Konstantinos Manolas (33), Timo Baumgartl (28) en Nikola Maksimovic (32) zijn ook jongens die vrij zijn en veel ervaring hebben.

Anderlecht kan ook misschien ook polsen bij Merveille Bokadi. Die speelde jarenlang voor Standard, maar de 28-jarige speler is nog steeds een vrije speler. Hij heeft het voordeel dat hij de Belgische competitie kent. Filip Benkovic (27, ex-OHL) is ook zo een type. Anderlecht kan mogelijk ook eens informatie inwinnen bij Cheikhou Kouyaté. Die was in het verleden nog verdediger bij Anderlecht, maar maakte nadien vooral carrière als verdedigende middenvelder. De 34-jarige speler is ook vrij.

Voor wie moet RSCA gaan?

Meest recent

WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

0
0
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2392
2392
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

23
23
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

37
37
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

116
116
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

42
42
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

124
124
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

41
41
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

15
15
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

143
143
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

159
159
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

155
155
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

94
94
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

31
31
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

106
106
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

113
113
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

107
107
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

228
228
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

45
45
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

167
167
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

351
351
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

403
403
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

385
385
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

71
71

Meer sportnieuws