Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

door
Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

Volgende week gaat de league phase van de Champions League van start. Club Brugge is de enige Belgische club die aan de bak mag, maar er zullen nog heel wat landgenoten hun opwachting maken op het kampioenenbal. Lille kreeg deze zomer bijvoorbeeld een stevige Belgische influx.

Maar liefst drie landgenoten streken deze zomer neer in Noord-Frankrijk. Rode Duivel Thomas Meunier werd transfervrij opgehaald bij Trabzonspor, terwijl Lille ook voor de neus van Club Ngal'ayel Mukau bij KV Mechelen wist weg te halen. In het absolute slot van de mercato plutken ze ook nog Matias Fernandez-Pardo op bij AA Gent.

LEES OOK: ‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

Fernandez-Pardo kan debuteren bij Lille

Ze telden maar liefst 10 miljoen euro neer voor de 19-jarige aanvaller, die furore gemaakt had in de play-offs vorig seizoen. De jeugdinternational kan vrijdagavond debuteren voor zijn nieuwe club. Lille neemt het dan in de Ligue 1 op tegen Saint-Etienne. Op dinsdag kunnen dan weer zijn eerste Champions League-minuten volgen in en tegen Sporting CP.

In Rijsel koesteren ze hun nieuwste aanwinst alvast. Op een persconferentie liet voorzitter Olivier Létang alvast weten dat Lille heel wat concurrentie moest aftroeven om Fernandez-Pardo binnen te halen.

Heel wat interesse uit Duitsland, Italië en Engeland

"Er waren heel wat clubs geïnteresseerd. Hoffenheim was daarbij, maar zij waren niet alleen", tekende La Dernière Heure op. "Er waren ook meer prestigieuze Duitse clubs, Italiaanse en Engelse clubs gecharmeerd door zijn profiel. Gent had akkoorden met meerdere clubs, maar de speler wou absoluut terug naar Lille."

Fernandez-Pardo was van 2014 tot 2020 immers al aan de slag geweest in de jeugdopleiding van de Franse club, alvorens naar AA Gent over te stappen. Vier jaar later keert hij dus door de grote poort terug bij de club waar hij het grootste deel van zijn jeugd doorbracht.

Zal hij snel doorbreken bij Lille?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

18
18
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

292
292
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

453
453
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

151
151
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

63
63
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

73
73
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

308
308
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

137
137
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

225
225
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

88
88
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

241
241
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

428
428
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

528
528
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

256
256
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

153
153
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

116
116
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws