Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

366 stemmen
Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

Volgende week gaat de league phase van de Champions League van start. Club Brugge is de enige Belgische club die aan de bak mag, maar er zullen nog heel wat landgenoten hun opwachting maken op het kampioenenbal. Lille kreeg deze zomer bijvoorbeeld een stevige Belgische influx.

Maar liefst drie landgenoten streken deze zomer neer in Noord-Frankrijk. Rode Duivel Thomas Meunier werd transfervrij opgehaald bij Trabzonspor, terwijl Lille ook voor de neus van Club Ngal'ayel Mukau bij KV Mechelen wist weg te halen. In het absolute slot van de mercato plutken ze ook nog Matias Fernandez-Pardo op bij AA Gent.

Fernandez-Pardo kan debuteren bij Lille

Ze telden maar liefst 10 miljoen euro neer voor de 19-jarige aanvaller, die furore gemaakt had in de play-offs vorig seizoen. De jeugdinternational kan vrijdagavond debuteren voor zijn nieuwe club. Lille neemt het dan in de Ligue 1 op tegen Saint-Etienne. Op dinsdag kunnen dan weer zijn eerste Champions League-minuten volgen in en tegen Sporting CP.

In Rijsel koesteren ze hun nieuwste aanwinst alvast. Op een persconferentie liet voorzitter Olivier Létang alvast weten dat Lille heel wat concurrentie moest aftroeven om Fernandez-Pardo binnen te halen.

Heel wat interesse uit Duitsland, Italië en Engeland

"Er waren heel wat clubs geïnteresseerd. Hoffenheim was daarbij, maar zij waren niet alleen", tekende La Dernière Heure op. "Er waren ook meer prestigieuze Duitse clubs, Italiaanse en Engelse clubs gecharmeerd door zijn profiel. Gent had akkoorden met meerdere clubs, maar de speler wou absoluut terug naar Lille."

Fernandez-Pardo was van 2014 tot 2020 immers al aan de slag geweest in de jeugdopleiding van de Franse club, alvorens naar AA Gent over te stappen. Vier jaar later keert hij dus door de grote poort terug bij de club waar hij het grootste deel van zijn jeugd doorbracht.

Zal hij snel doorbreken bij Lille?

Meest recent

Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

24
24
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

57
57
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

14
14
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

37
37
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

64
64
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

160
160
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

162
162
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

59
59
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

115
115
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

207
207
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

235
235
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

421
421
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

220
220
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

417
417
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

140
140
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

53
53
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

234
234
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

256
256
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

555
555
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

301
301
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

461
461
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

322
322
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

316
316
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

284
284

Meer sportnieuws