Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

366
Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

Volgende week gaat de league phase van de Champions League van start. Club Brugge is de enige Belgische club die aan de bak mag, maar er zullen nog heel wat landgenoten hun opwachting maken op het kampioenenbal. Lille kreeg deze zomer bijvoorbeeld een stevige Belgische influx.

Maar liefst drie landgenoten streken deze zomer neer in Noord-Frankrijk. Rode Duivel Thomas Meunier werd transfervrij opgehaald bij Trabzonspor, terwijl Lille ook voor de neus van Club Ngal'ayel Mukau bij KV Mechelen wist weg te halen. In het absolute slot van de mercato plutken ze ook nog Matias Fernandez-Pardo op bij AA Gent.

Fernandez-Pardo kan debuteren bij Lille

Ze telden maar liefst 10 miljoen euro neer voor de 19-jarige aanvaller, die furore gemaakt had in de play-offs vorig seizoen. De jeugdinternational kan vrijdagavond debuteren voor zijn nieuwe club. Lille neemt het dan in de Ligue 1 op tegen Saint-Etienne. Op dinsdag kunnen dan weer zijn eerste Champions League-minuten volgen in en tegen Sporting CP.

In Rijsel koesteren ze hun nieuwste aanwinst alvast. Op een persconferentie liet voorzitter Olivier Létang alvast weten dat Lille heel wat concurrentie moest aftroeven om Fernandez-Pardo binnen te halen.

Heel wat interesse uit Duitsland, Italië en Engeland

"Er waren heel wat clubs geïnteresseerd. Hoffenheim was daarbij, maar zij waren niet alleen", tekende La Dernière Heure op. "Er waren ook meer prestigieuze Duitse clubs, Italiaanse en Engelse clubs gecharmeerd door zijn profiel. Gent had akkoorden met meerdere clubs, maar de speler wou absoluut terug naar Lille."

Fernandez-Pardo was van 2014 tot 2020 immers al aan de slag geweest in de jeugdopleiding van de Franse club, alvorens naar AA Gent over te stappen. Vier jaar later keert hij dus door de grote poort terug bij de club waar hij het grootste deel van zijn jeugd doorbracht.

Zal hij snel doorbreken bij Lille?

Meest recent

Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

14
14
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

60
60
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

62
62
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

110
110
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

120
120
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1078
1078
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

264
264
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

233
233
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

239
239
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

78
78
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

202
202
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

214
214
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

92
92
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

75
75
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

31
31
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

122
122
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

315
315
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

197
197
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

452
452
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

376
376
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

154
154
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

176
176
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

268
268
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

246
246

Meer sportnieuws