Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

door
Gent-transfer is kunststukje: ‘Méérdere akkoorden’

Volgende week gaat de league phase van de Champions League van start. Club Brugge is de enige Belgische club die aan de bak mag, maar er zullen nog heel wat landgenoten hun opwachting maken op het kampioenenbal. Lille kreeg deze zomer bijvoorbeeld een stevige Belgische influx.

Maar liefst drie landgenoten streken deze zomer neer in Noord-Frankrijk. Rode Duivel Thomas Meunier werd transfervrij opgehaald bij Trabzonspor, terwijl Lille ook voor de neus van Club Ngal'ayel Mukau bij KV Mechelen wist weg te halen. In het absolute slot van de mercato plutken ze ook nog Matias Fernandez-Pardo op bij AA Gent.

Fernandez-Pardo kan debuteren bij Lille

Ze telden maar liefst 10 miljoen euro neer voor de 19-jarige aanvaller, die furore gemaakt had in de play-offs vorig seizoen. De jeugdinternational kan vrijdagavond debuteren voor zijn nieuwe club. Lille neemt het dan in de Ligue 1 op tegen Saint-Etienne. Op dinsdag kunnen dan weer zijn eerste Champions League-minuten volgen in en tegen Sporting CP.

In Rijsel koesteren ze hun nieuwste aanwinst alvast. Op een persconferentie liet voorzitter Olivier Létang alvast weten dat Lille heel wat concurrentie moest aftroeven om Fernandez-Pardo binnen te halen.

Heel wat interesse uit Duitsland, Italië en Engeland

"Er waren heel wat clubs geïnteresseerd. Hoffenheim was daarbij, maar zij waren niet alleen", tekende La Dernière Heure op. "Er waren ook meer prestigieuze Duitse clubs, Italiaanse en Engelse clubs gecharmeerd door zijn profiel. Gent had akkoorden met meerdere clubs, maar de speler wou absoluut terug naar Lille."

Fernandez-Pardo was van 2014 tot 2020 immers al aan de slag geweest in de jeugdopleiding van de Franse club, alvorens naar AA Gent over te stappen. Vier jaar later keert hij dus door de grote poort terug bij de club waar hij het grootste deel van zijn jeugd doorbracht.

Zal hij snel doorbreken bij Lille?

Meest recent

'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

5
5
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

9
9
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

79
79
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

210
210
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

33
33
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

120
120
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

296
296
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

79
79
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

76
76
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

327
327
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

56
56
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

179
179
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

493
493
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

120
120
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

316
316
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

406
406
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

440
440
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

208
208
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

303
303
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

313
313
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

263
263
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

587
587
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

111
111
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

670
670
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1179
1179

Meer sportnieuws