TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Jupiler Pro League

De voorbije dagen was er sprake dat Raphael Onyedika nog zou kunnen vertrekken bij Club BruggeGalatasaray had zich immers nog gemeld voor de Nigeriaan, die een overgang zelf wel zag zitten. Maar intussen kunnen we wel stellen dat de middenvelder gewoon in Brugge zal blijven. Club hield het been stijf en eiste meer dan 20 miljoen euro en dat was véél meer dan de Turken wouden betalen.

Het geld hebben ze bij Club immers niet nodig nadat ze deze zomer al stevig cashten op Thiago en Nusa. En er zullen nog goudhaantjes voor veel geld kunnen vertrekken. Zo blijkt bijvoorbeeld ook Kyriani Sabbe zeer gegeerd. De 19-jarige rechtsachter kwam dit seizoen door een blessure nog niet in actie, maar zou desondanks al de aandacht van heel wat grote Europese clubs getrokken hebben.

Bij KRC Genk kenden ze een bewogen zomer met de nodige vertrekkers en enkele transfersoaps. Nu lijkt er echter ook goed nieuws in de maak, want een sterkhouder lijkt te gaan blijven. Mujaid Sadick zit in zijn laatste contractjaar, maar volgens Dimitri de Condé staat Genk dicht bij een akkoord om zijn overeenkomst te verlengen.

Anderlecht beleefde een zomermercato met twee gezichten. Het greep immers ook naast enkele belangrijke targets, waaronder een nieuwe doelman. Het had graag Odysseas Vlachodimos willen huren van Newcastle United, maar de Griekse keeper paste voor een overgang om voor zijn plaats bij de Magpies te knokken.

Buitenland

Bij Liverpool moeten ze serieus rekening houden met een vertrek van Mohamed Salah, die einde contract is en al liet uitschijnen dat het zijn laatste jaar op Anfield zou kunnen zijn. De Reds zouden echter al een opvolger bepaald hebben. Mocht de Egyptische vedette vertrekken, dan zou Eberechi Eze (Crystal Palace) hem moeten komen vervangen.

FC Barcelona probeerde de voorbije mercato's al meermaals af te raken van Frenkie de Jong, wiens contract zwaar op de begroting weegt. Het valt af te wachten hoe de toekomst van de Nederlandse middenvelder eruit ziet, want er klinken tegenstrijdige geruchten. Enerzijds wordt er gesproken over een mogelijke contractverlenging, maar andere bronnen stellen dat Barça juist van hem af zou willen. Een ruildeal met PSG waarbij Fabian Ruiz de omgekeerde beweging zou maken wordt genoemd.

Zou meer dan 20 miljoen een juiste prijs zijn voor Onyedika?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

8
8
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

311
311
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

26
26
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

15
15
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

131
131
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

124
124
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

98
98
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

42
42
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

163
163
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

34
34
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

127
127
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

538
538
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

308
308
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

283
283
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

253
253
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

49
49
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

247
247
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

78
78
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

466
466
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

301
301
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

109
109
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

101
101
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

141
141
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

434
434

Meer sportnieuws