TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

Jupiler Pro League

De voorbije dagen was er sprake dat Raphael Onyedika nog zou kunnen vertrekken bij Club BruggeGalatasaray had zich immers nog gemeld voor de Nigeriaan, die een overgang zelf wel zag zitten. Maar intussen kunnen we wel stellen dat de middenvelder gewoon in Brugge zal blijven. Club hield het been stijf en eiste meer dan 20 miljoen euro en dat was véél meer dan de Turken wouden betalen.

Het geld hebben ze bij Club immers niet nodig nadat ze deze zomer al stevig cashten op Thiago en Nusa. En er zullen nog goudhaantjes voor veel geld kunnen vertrekken. Zo blijkt bijvoorbeeld ook Kyriani Sabbe zeer gegeerd. De 19-jarige rechtsachter kwam dit seizoen door een blessure nog niet in actie, maar zou desondanks al de aandacht van heel wat grote Europese clubs getrokken hebben.

Bij KRC Genk kenden ze een bewogen zomer met de nodige vertrekkers en enkele transfersoaps. Nu lijkt er echter ook goed nieuws in de maak, want een sterkhouder lijkt te gaan blijven. Mujaid Sadick zit in zijn laatste contractjaar, maar volgens Dimitri de Condé staat Genk dicht bij een akkoord om zijn overeenkomst te verlengen.

Anderlecht beleefde een zomermercato met twee gezichten. Het greep immers ook naast enkele belangrijke targets, waaronder een nieuwe doelman. Het had graag Odysseas Vlachodimos willen huren van Newcastle United, maar de Griekse keeper paste voor een overgang om voor zijn plaats bij de Magpies te knokken.

Buitenland

Bij Liverpool moeten ze serieus rekening houden met een vertrek van Mohamed Salah, die einde contract is en al liet uitschijnen dat het zijn laatste jaar op Anfield zou kunnen zijn. De Reds zouden echter al een opvolger bepaald hebben. Mocht de Egyptische vedette vertrekken, dan zou Eberechi Eze (Crystal Palace) hem moeten komen vervangen.

FC Barcelona probeerde de voorbije mercato's al meermaals af te raken van Frenkie de Jong, wiens contract zwaar op de begroting weegt. Het valt af te wachten hoe de toekomst van de Nederlandse middenvelder eruit ziet, want er klinken tegenstrijdige geruchten. Enerzijds wordt er gesproken over een mogelijke contractverlenging, maar andere bronnen stellen dat Barça juist van hem af zou willen. Een ruildeal met PSG waarbij Fabian Ruiz de omgekeerde beweging zou maken wordt genoemd.

Zou meer dan 20 miljoen een juiste prijs zijn voor Onyedika?

Meest recent

Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

14
14
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

34
34
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

134
134
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

310
310
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

170
170
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

180
180
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1317
1317
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

93
93
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

308
308
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

287
287
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

211
211
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

175
175
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

216
216
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

212
212
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

85
85
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

86
86
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

62
62
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

220
220
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

467
467
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

570
570
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

45
45
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

514
514
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

114
114

Meer sportnieuws