TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

482 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

Jupiler Pro League

De voorbije dagen was er sprake dat Raphael Onyedika nog zou kunnen vertrekken bij Club BruggeGalatasaray had zich immers nog gemeld voor de Nigeriaan, die een overgang zelf wel zag zitten. Maar intussen kunnen we wel stellen dat de middenvelder gewoon in Brugge zal blijven. Club hield het been stijf en eiste meer dan 20 miljoen euro en dat was véél meer dan de Turken wouden betalen.

Het geld hebben ze bij Club immers niet nodig nadat ze deze zomer al stevig cashten op Thiago en Nusa. En er zullen nog goudhaantjes voor veel geld kunnen vertrekken. Zo blijkt bijvoorbeeld ook Kyriani Sabbe zeer gegeerd. De 19-jarige rechtsachter kwam dit seizoen door een blessure nog niet in actie, maar zou desondanks al de aandacht van heel wat grote Europese clubs getrokken hebben.

Bij KRC Genk kenden ze een bewogen zomer met de nodige vertrekkers en enkele transfersoaps. Nu lijkt er echter ook goed nieuws in de maak, want een sterkhouder lijkt te gaan blijven. Mujaid Sadick zit in zijn laatste contractjaar, maar volgens Dimitri de Condé staat Genk dicht bij een akkoord om zijn overeenkomst te verlengen.

Anderlecht beleefde een zomermercato met twee gezichten. Het greep immers ook naast enkele belangrijke targets, waaronder een nieuwe doelman. Het had graag Odysseas Vlachodimos willen huren van Newcastle United, maar de Griekse keeper paste voor een overgang om voor zijn plaats bij de Magpies te knokken.

Buitenland

Bij Liverpool moeten ze serieus rekening houden met een vertrek van Mohamed Salah, die einde contract is en al liet uitschijnen dat het zijn laatste jaar op Anfield zou kunnen zijn. De Reds zouden echter al een opvolger bepaald hebben. Mocht de Egyptische vedette vertrekken, dan zou Eberechi Eze (Crystal Palace) hem moeten komen vervangen.

FC Barcelona probeerde de voorbije mercato's al meermaals af te raken van Frenkie de Jong, wiens contract zwaar op de begroting weegt. Het valt af te wachten hoe de toekomst van de Nederlandse middenvelder eruit ziet, want er klinken tegenstrijdige geruchten. Enerzijds wordt er gesproken over een mogelijke contractverlenging, maar andere bronnen stellen dat Barça juist van hem af zou willen. Een ruildeal met PSG waarbij Fabian Ruiz de omgekeerde beweging zou maken wordt genoemd.

Zou meer dan 20 miljoen een juiste prijs zijn voor Onyedika?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

76
76
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

82
82
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

96
96
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

533
533
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

279
279
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

138
138
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

133
133
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

72
72
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

192
192
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

512
512
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

608
608
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

564
564
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

645
645
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

698
698

Meer sportnieuws