TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil monstersom, Genk dicht bij akkoord'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Jupiler Pro League

De voorbije dagen was er sprake dat Raphael Onyedika nog zou kunnen vertrekken bij Club BruggeGalatasaray had zich immers nog gemeld voor de Nigeriaan, die een overgang zelf wel zag zitten. Maar intussen kunnen we wel stellen dat de middenvelder gewoon in Brugge zal blijven. Club hield het been stijf en eiste meer dan 20 miljoen euro en dat was véél meer dan de Turken wouden betalen.

Het geld hebben ze bij Club immers niet nodig nadat ze deze zomer al stevig cashten op Thiago en Nusa. En er zullen nog goudhaantjes voor veel geld kunnen vertrekken. Zo blijkt bijvoorbeeld ook Kyriani Sabbe zeer gegeerd. De 19-jarige rechtsachter kwam dit seizoen door een blessure nog niet in actie, maar zou desondanks al de aandacht van heel wat grote Europese clubs getrokken hebben.

Bij KRC Genk kenden ze een bewogen zomer met de nodige vertrekkers en enkele transfersoaps. Nu lijkt er echter ook goed nieuws in de maak, want een sterkhouder lijkt te gaan blijven. Mujaid Sadick zit in zijn laatste contractjaar, maar volgens Dimitri de Condé staat Genk dicht bij een akkoord om zijn overeenkomst te verlengen.

Anderlecht beleefde een zomermercato met twee gezichten. Het greep immers ook naast enkele belangrijke targets, waaronder een nieuwe doelman. Het had graag Odysseas Vlachodimos willen huren van Newcastle United, maar de Griekse keeper paste voor een overgang om voor zijn plaats bij de Magpies te knokken.

Buitenland

Bij Liverpool moeten ze serieus rekening houden met een vertrek van Mohamed Salah, die einde contract is en al liet uitschijnen dat het zijn laatste jaar op Anfield zou kunnen zijn. De Reds zouden echter al een opvolger bepaald hebben. Mocht de Egyptische vedette vertrekken, dan zou Eberechi Eze (Crystal Palace) hem moeten komen vervangen.

FC Barcelona probeerde de voorbije mercato's al meermaals af te raken van Frenkie de Jong, wiens contract zwaar op de begroting weegt. Het valt af te wachten hoe de toekomst van de Nederlandse middenvelder eruit ziet, want er klinken tegenstrijdige geruchten. Enerzijds wordt er gesproken over een mogelijke contractverlenging, maar andere bronnen stellen dat Barça juist van hem af zou willen. Een ruildeal met PSG waarbij Fabian Ruiz de omgekeerde beweging zou maken wordt genoemd.

Zou meer dan 20 miljoen een juiste prijs zijn voor Onyedika?

Meest recent

Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

2
2
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

10
10
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

32
32
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

139
139
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

195
195
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

124
124
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

104
104
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

30
30
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

156
156
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

57
57
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

38
38
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

107
107
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

81
81
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

68
68
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

570
570
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

163
163
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

199
199

Meer sportnieuws