Keert Patris nog terug naar Anderlecht? "Geen revanchegevoelens"

door
Keert Patris nog terug naar Anderlecht?

Anderlecht heeft deze zomer weer de nodige wijzigingen doorgevoerd in zijn spelerskern. Daarbij streken uiteindelijk zes nieuwe spelers neer en daar zaten ook enkele opmerkelijke namen bij. Eén van de meer verrassende moves was de komst van Thomas Foket.

De 29-jarige (ex-)Rode Duivel werd gratis weggekaapt bij Stade Reims en moet op de rechtsachter concurrentie bieden aan Killian Sardella. Zijn komst zorgde ervoor dat er geen plaats meer was voor Louis Patris, die nochtans pas een jaar geleden voor 3,5 miljoen euro weggehaald was bij OH Leuven.

LEES OOK: ‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Patris verkoos STVV boven NEC

Patris kon echter geen basisplaats afdwingen en werd dus alweer doorgestuurd. Hij belandde uiteindelijk in Sint-Truiden, dat hem dit seizoen huurt. Ook NEC toonde interesse, maar de speler verkoos Stayen.

"Nijmegen was ook een mooie optie. Maar ik voelde meer voor de Belgische competitie", verklaart hij in Het Belang van Limburg zijn keuze. "En ik wist dat STVV een familiale club is waar ik me snel zou thuis voelen. Een beetje vergelijkbaar met OHL, mijn ex-ploeg. De keuze was dus vlug gemaakt. Ik wilde naar STVV."

Geen revanchegevoelens tegenover Anderlecht

STVV wist ook een aankoopoptie te bedingen. Desondanks lijkt Patris een terugkeer naar Anderlecht niet uit te sluiten. Hij blikt ook niet ontevreden terug op zijn passage in het Lotto Park.

"Ik heb geen revanchegevoelens tegenover Anderlecht, hoor. Dit zijn momenten die je meemaakt in je voetbalcarrière. Vorig jaar liep het wel. Ik speelde 16 matchen, waarvan 10 in de basis. Ik heb er overigens nog een contract tot 2028", merkt hij immers op.

Heeft Patris een eerlijke kans gekregen bij Anderlecht?

Meest recent

Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

24
24
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

247
247
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

158
158
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

134
134
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

56
56
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

157
157
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

53
53
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

143
143
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

107
107
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

111
111
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

259
259
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

267
267
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

450
450
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

192
192
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

267
267
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

214
214
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

147
147
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

130
130
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

399
399
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

455
455
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

397
397
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

91
91
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

442
442
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

286
286

Meer sportnieuws