PSG moet dit absurde bedrag nog betalen aan Mbappé

door
PSG moet dit absurde bedrag nog betalen aan Mbappé

Er kwam deze zomer een einde aan het sprookjeshuwelijk tussen Paris Saint-Germain en Kylian Mbappé. De Franse vedette moest de club van zijn geboortestad naar het winnen van de Champions League leiden, maar slaagde daar in zeven jaar uiteindelijk nooit in. Uiteindelijk namen beide partijen deze zomer afscheid van elkaar en dat werd toch een vechtscheiding.

Die werd een jaar geleden al ingezet met het nieuws dat Mbappé geen gebruik zou maken van de clausule om zijn aflopende contract bij PSG te verlengen. Sindsdien stond het in de sterren geschreven dat hij deze zomer transfervrij zou overstappen naar Real Madrid, al deden ze er in Parijs nog alles aan om dat scenario te vermijden.

LEES OOK: Pocognoli jubelt na enorme stunt: Pogba boven water

Mbappé eiste 55 miljoen euro van PSG

Mbappé werd zelfs een tijdje naar de B-kern verbannen om hem onder druk te zetten om onmiddellijk te vertrekken, zodat PSG nog een transfersom zou kunnen incasseren. Maar de aanvaller plooide niet en werd uiteindelijk toch weer in de armen gesloten. Al werd het toch nog een bitter afscheid.

De voorbije weken rees immers een nieuw conflict tussen Mbappé en PSG. De 25-jarige eiste immers nog een gigantische som van zijn oude club. Hij meende nog recht te hebben op maar liefst 55 miljoen euro. Het zou gaan om een deel van zijn teken- en getrouwheidpremies en drie maanden aan achterstallig salaris.

PSG moet dokken

Mbappé diende daarom klacht in bij de Franse profliga LFP. Zij stelde aanvankelijk voor om te bemiddelen, maar dat weigerde de speler resoluut. De LFP moest daarom oordelen en volgens AFP hebben ze uiteindelijk Mbappé in het gelijk gesteld. Dat betekent dat PSG dus de volledige 55 miljoen zal moeten ophoesten.

Voor de Franse kampioen is dat een fikse tegenvaller. Ze probeerden nog onder de betaling uit te raken door te stellen dat ze een mondeling akkoord hadden met Mbappé om afstand te doen van die centen als hij gratis zou vertrekken, maar naar dat argument had de LFP geen oren. PSG liet echter al weten dat het niet van plan is om te betalen, waardoor de zaak wellicht voor de rechtbank zal belanden.

Vind je het logisch dat PSG moet betalen?

Meest recent

Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

6
6
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

101
101
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

37
37
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

94
94
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

94
94
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

87
87
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

253
253
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

101
101
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

474
474
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

160
160
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

165
165
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

191
191
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

122
122
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

273
273
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

194
194
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

352
352
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

249
249
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

422
422
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

176
176
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

188
188
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

114
114
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

252
252
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

920
920

Meer sportnieuws