Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

2211
Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

Vincent Kompany heeft een sterke start gemaakt als coach van Bayern München, met drie overwinningen en negen doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden. Zijn spelstijl, gekenmerkt door dominantie en balbezit, doet denken aan zijn mentor Pep Guardiola, hoewel de effectiviteit nog niet optimaal is. De situatie bij Bayern is echter uitdagender dan bij Burnley, met veel interne druk en bestuurlijke chaos.

Ondanks aanvankelijke twijfels en kritiek, heeft Kompany indruk gemaakt met zijn energieke aanpak en positieve relatie met spelers. De sfeer binnen de club lijkt verbeterd, en Kompany krijgt lof voor zijn leiderschap en manier van communiceren.

LEES OOK: Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Kompany in het hogere segment: betere match dan met Burnley

Drie wedstrijden, drie overwinningen en negen doelpunten: Vincent Kompany is sterk begonnen aan zijn avontuur als coach van Bayern München. De Duitse krant Bild trok zelfs de vergelijking met Pep Guardiola, Kompany’s voormalige trainer en grote voorbeeld.

Kompany werd naar verluidt aanbevolen door Guardiola zelf, die met hem samenwerkte bij Manchester City. Bild stelt dat, net als bij Guardiola, het spel van Kompany wordt gekenmerkt door dominantie, maar dat het nog aan dwingendheid ontbreekt.

Bayern voert zowel het puntenklassement als het balbezit aan, met gemiddeld 65% controle over de bal. Vooral rond de middencirkel wordt de bal vlot rondgespeeld. In pressing en expected goals behoort Bayern onder Kompany tot de beste teams in de Bundesliga.

Toch lukt het nog niet om die dominantie volledig om te zetten in een vloedgolf aan kansen en doelpogingen. Kompany's aanpak wel lijkt beter te passen bij een ploeg met spelers van een hoger kaliber, wat suggereert dat Bayern München wellicht een betere match is voor zijn tactische visie dan zijn vorige club, Burnley.

Kompany kapitein in straaljager met hevige turbulentie

Bayern München staat constant onder druk, zowel intern als extern, en dat 24/7. De club heeft zijn bijnaam "FC Hollywood" dan ook niet voor niets gekregen.

Voor Vincent Kompany is de situatie bij Bayern heel anders dan bij Burnley, waar hij de touwtjes in handen had en controle had over vrijwel elk aspect van het voetbal, inclusief het transferbeleid

In München is de invloed van bovenaf enorm, en de club verkeerde bovendien onlangs in bestuurlijke chaos. Jan-Christian Dreesen nam de rol van CEO over van Oliver Kahn, terwijl Christoph Freund en Max Eberl samen de positie van sportvoorzitter, voorheen ingevuld door Hasan Salihamidzic, delen.

Deze veranderingen hebben gezorgd voor een instabiele bestuursstructuur. Zoals De Morgen opmerkte: "Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie."

Het Laatste Nieuws voegde toe: "De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap."

Kompany charmeert vanaf dag één bij Bayern München

Na een reeks afwijzingen heeft Bayern München vorige zomer Vincent Kompany voor drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. Het was duidelijk dat Kompany niet de eerste keuze was; hij leek eerder een noodoplossing, plan J of K.

De boulevardkrant Bild gaf hem al snel de bijnaam ‘der Abstiegstrainer’, verwijzend naar zijn degradatie met Burnley uit de Premier League, waar hij slechts vijf wedstrijden wist te winnen in een seizoen.

Toch maakte Kompany tijdens zijn eerste dagen bij Bayern al een positieve indruk binnen de club. Hij bezocht de beloften, sprak tien minuten met de coach en hield zelfs een korte speech.

Daarnaast maakte hij ook tijd vrij om met de greenkeepers te praten en zich voor te stellen.

Geen FC Hollywood meer: geen mediaheisa

Tijdens de seizoensstart van Bayern München valt al op hoe sterk de chemie is tussen Vincent Kompany en de aanvoerders in de kleedkamer. “Ik ben werkelijk onder de indruk van Kompany's energie. Hij krijgt nu al veel respect van alle spelers,” aldus Harry Kane.

Ook Lothar Matthäus, een legendarische figuur binnen Bayern en het Duitse voetbal, gaf een positief oordeel over de eerste stappen van de Belgische coach bij de Rekordmeister.

Matthäus merkte op dat er nu een andere sfeer heerst binnen de club. “Je hoort niets meer over de spelers in het openbaar,” legde hij uit bij Sky Sports. “De persconferenties van Thomas Tuchel waren vaak repetitief; hij sprak over de spelers die hij niet meer wilde en noemde de spelers die hij graag had gehad. Dat horen we nu niet meer."

"Kompany is blij met zijn spelers en weet hoe hij hen moet managen." Matthäus prees Kompany’s leiderschap en vermogen om zijn spelers te beschermen. "Hij durft zijn mannen te vertellen wat ze niet willen horen, maar doet dat nooit in het openbaar. Intern is hij open en eerlijk, wat de spelers enorm waarderen."

Zal Kompany slagen bij Bayern?

Meest recent

Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

1
1
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

10
10
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

13
13
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

22
22
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

35
35
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

83
83
'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Romelu Lukaku werkte maandag eindelijk voor de eerste keer 90 minuten af bij Fenerbahçe, maar ...

134
134
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

244
244
'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Lionel Messi eindigde deze week nog als vijfde in de verkiezing van de Gouden Bal, vooral dankzij ...

43
43
JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

70
70
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

94
94
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

25
25
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

25
25
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

110
110
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

90
90
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

24
24
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

64
64
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

429
429
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

101
101
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

62
62
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

338
338
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

180
180
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

160
160
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1368
1368
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

88
88

Meer sportnieuws