Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

2211
Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

Vincent Kompany heeft een sterke start gemaakt als coach van Bayern München, met drie overwinningen en negen doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden. Zijn spelstijl, gekenmerkt door dominantie en balbezit, doet denken aan zijn mentor Pep Guardiola, hoewel de effectiviteit nog niet optimaal is. De situatie bij Bayern is echter uitdagender dan bij Burnley, met veel interne druk en bestuurlijke chaos.

Ondanks aanvankelijke twijfels en kritiek, heeft Kompany indruk gemaakt met zijn energieke aanpak en positieve relatie met spelers. De sfeer binnen de club lijkt verbeterd, en Kompany krijgt lof voor zijn leiderschap en manier van communiceren.

LEES OOK: 'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Kompany in het hogere segment: betere match dan met Burnley

Drie wedstrijden, drie overwinningen en negen doelpunten: Vincent Kompany is sterk begonnen aan zijn avontuur als coach van Bayern München. De Duitse krant Bild trok zelfs de vergelijking met Pep Guardiola, Kompany’s voormalige trainer en grote voorbeeld.

Kompany werd naar verluidt aanbevolen door Guardiola zelf, die met hem samenwerkte bij Manchester City. Bild stelt dat, net als bij Guardiola, het spel van Kompany wordt gekenmerkt door dominantie, maar dat het nog aan dwingendheid ontbreekt.

Bayern voert zowel het puntenklassement als het balbezit aan, met gemiddeld 65% controle over de bal. Vooral rond de middencirkel wordt de bal vlot rondgespeeld. In pressing en expected goals behoort Bayern onder Kompany tot de beste teams in de Bundesliga.

Toch lukt het nog niet om die dominantie volledig om te zetten in een vloedgolf aan kansen en doelpogingen. Kompany's aanpak wel lijkt beter te passen bij een ploeg met spelers van een hoger kaliber, wat suggereert dat Bayern München wellicht een betere match is voor zijn tactische visie dan zijn vorige club, Burnley.

Kompany kapitein in straaljager met hevige turbulentie

Bayern München staat constant onder druk, zowel intern als extern, en dat 24/7. De club heeft zijn bijnaam "FC Hollywood" dan ook niet voor niets gekregen.

Voor Vincent Kompany is de situatie bij Bayern heel anders dan bij Burnley, waar hij de touwtjes in handen had en controle had over vrijwel elk aspect van het voetbal, inclusief het transferbeleid

In München is de invloed van bovenaf enorm, en de club verkeerde bovendien onlangs in bestuurlijke chaos. Jan-Christian Dreesen nam de rol van CEO over van Oliver Kahn, terwijl Christoph Freund en Max Eberl samen de positie van sportvoorzitter, voorheen ingevuld door Hasan Salihamidzic, delen.

Deze veranderingen hebben gezorgd voor een instabiele bestuursstructuur. Zoals De Morgen opmerkte: "Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie."

Het Laatste Nieuws voegde toe: "De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap."

Kompany charmeert vanaf dag één bij Bayern München

Na een reeks afwijzingen heeft Bayern München vorige zomer Vincent Kompany voor drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. Het was duidelijk dat Kompany niet de eerste keuze was; hij leek eerder een noodoplossing, plan J of K.

De boulevardkrant Bild gaf hem al snel de bijnaam ‘der Abstiegstrainer’, verwijzend naar zijn degradatie met Burnley uit de Premier League, waar hij slechts vijf wedstrijden wist te winnen in een seizoen.

Toch maakte Kompany tijdens zijn eerste dagen bij Bayern al een positieve indruk binnen de club. Hij bezocht de beloften, sprak tien minuten met de coach en hield zelfs een korte speech.

Daarnaast maakte hij ook tijd vrij om met de greenkeepers te praten en zich voor te stellen.

Geen FC Hollywood meer: geen mediaheisa

Tijdens de seizoensstart van Bayern München valt al op hoe sterk de chemie is tussen Vincent Kompany en de aanvoerders in de kleedkamer. “Ik ben werkelijk onder de indruk van Kompany's energie. Hij krijgt nu al veel respect van alle spelers,” aldus Harry Kane.

Ook Lothar Matthäus, een legendarische figuur binnen Bayern en het Duitse voetbal, gaf een positief oordeel over de eerste stappen van de Belgische coach bij de Rekordmeister.

Matthäus merkte op dat er nu een andere sfeer heerst binnen de club. “Je hoort niets meer over de spelers in het openbaar,” legde hij uit bij Sky Sports. “De persconferenties van Thomas Tuchel waren vaak repetitief; hij sprak over de spelers die hij niet meer wilde en noemde de spelers die hij graag had gehad. Dat horen we nu niet meer."

"Kompany is blij met zijn spelers en weet hoe hij hen moet managen." Matthäus prees Kompany’s leiderschap en vermogen om zijn spelers te beschermen. "Hij durft zijn mannen te vertellen wat ze niet willen horen, maar doet dat nooit in het openbaar. Intern is hij open en eerlijk, wat de spelers enorm waarderen."

🚀

Zal Kompany slagen bij Bayern?

Meest recent

'Echte reden voor afwezigheid Saliba en Ndiaye bekend'

Anderlecht heeft donderdagavond een geweldige zaak gedaan. Het heeft zich immers al zo goed als ...

9
9
Werk voor Gent: De Mil doet transferuitspraak vlak na Hibernian

AA Gent zal nog vol aan de bak moeten om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. ...

106
106
Europese droomavond STVV: Sebaoui duidelijk over return

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

65
65
'Bommetje bij Anderlecht: Saliba plots op vertrekken'

Voor aanvang van de zomermercato werd Nathan-Dylan Saliba bestempeld als iemand die absoluut niet ...

352
352
UEL/UECL: zorgen om Trossard, Nederlandse eliminatie dreigt

Donderdagavond werden de heenwedstrijden in de laatste voorrondes van de Europa en Conference League ...

135
135
Geen perfecte Belgische avond: AA Gent botst op Schotten

AA Gent heeft als laatste van de drie Belgische ploegen vandaag nagelaten om voor een 'perfecte' ...

117
117
'Arsenal pakt wéér uit: 60 mil voor Engels international'

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

67
67
Europees feest voor STVV: terugwedstrijd wordt thriller

Voor het eerst in 23 jaar mocht STVV zich nog eens opmaken voor Europees voetbal. De Kanaries hadden ...

124
124
Rugnummer al bepaald: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst

Het is een erg succesvolle dag geworden voor RSC Anderlecht. Dankzij een 0-3-zege op Kairat Almaty, ...

494
494
Nieuwe twist in stadiondossier Club: Verhaeghe hard aangepakt

Begin juli kreeg Club Brugge het verlossende nieuws dat de vergunningen voor de bouw van een nieuw ...

1188
1188
Bruno bejubelt uitblinker: "Of hij sensatie kan worden?"

Behoudens een bijzonder onwaarschijnlijk scenario, treedt RSC Anderlecht dit najaar aan in de League ...

391
391
Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Zaterdagavond trekt het Duitse voetbalseizoen zich op gang met de traditionele supercup. Dat levert ...

159
159
'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Anderlecht blijft speuren naar offensieve versterking en ziet plots een opvallende opportuniteit. ...

1109
1109
Barça slaat weer toe: oude bekende tekent tot 2029

FC Barcelona opent aanstaande zondag zijn nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Elche CF. In ...

79
79
Anderlecht-fans smullen van één man: "Volgende Gouden Schoen"

RSC Anderlecht staat met anderhalf been in de League Phase van de Europa League. De Brusselaars ...

337
337
Titelstrijd snel beslist? "Als Club dan 8 punten los staat ..."

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

929
929
Anderlecht op rozen: Europa League lonkt meer dan ooit

De trip richting Kazachstan bleek uiteindelijk veel moeilijker dan de wedstrijd zelf. Een dominant ...

140
140
'Club Brugge shopt in eigen land: onderhandelingen lopen'

Club Brugge maakt momenteel volop werk van de komst van een extra linksback (Matteo Dams?). Maar ...

354
354
'Overmars vindt doorbraak: miljoenensom + bonussen'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

707
707
'D-Day voor Sibierski: topaanwinst RSCA op het spel'

Nadat het achtereenvolgens Hammarby en PAOK uitschakelde, vormt Kairat Almaty de laatste horde voor ...

593
593
'Jackpot wenkt voor KV Mechelen: record aan diggelen?'

KV Mechelen nam vorig seizoen eindelijk voor het eerst deel aan de Champions' Play-Offs. Dat succes ...

233
233
'Anderlecht loopt blauwtje: transferplan valt in duigen'

Marc Coucke en Michael Verschueren pasten voor de verre reis, maar Antoine Sibierski is gewoon van ...

492
492
"Rotzak en leugenaar!" - Stadiondossier Club zorgt voor storm

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

2018
2018
Transferitis in Kazachstan: opstelling Anderlecht bekend

RSC Anderlecht moet tegen Kairat Almaty straks de voorlaatste stap zien te zetten richting de League ...

415
415
'Club Brugge kan cashen: jacht op Tresoldi barst los'

Joel Ordonez zoekt allicht wel nog andere oorden op, maar voorts wenst Club Brugge deze zomer geen ...

666
666

Meer sportnieuws