Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

door
Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

Vincent Kompany heeft een sterke start gemaakt als coach van Bayern München, met drie overwinningen en negen doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden. Zijn spelstijl, gekenmerkt door dominantie en balbezit, doet denken aan zijn mentor Pep Guardiola, hoewel de effectiviteit nog niet optimaal is. De situatie bij Bayern is echter uitdagender dan bij Burnley, met veel interne druk en bestuurlijke chaos.

Ondanks aanvankelijke twijfels en kritiek, heeft Kompany indruk gemaakt met zijn energieke aanpak en positieve relatie met spelers. De sfeer binnen de club lijkt verbeterd, en Kompany krijgt lof voor zijn leiderschap en manier van communiceren.

LEES OOK: 'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Kompany in het hogere segment: betere match dan met Burnley

Drie wedstrijden, drie overwinningen en negen doelpunten: Vincent Kompany is sterk begonnen aan zijn avontuur als coach van Bayern München. De Duitse krant Bild trok zelfs de vergelijking met Pep Guardiola, Kompany’s voormalige trainer en grote voorbeeld.

Kompany werd naar verluidt aanbevolen door Guardiola zelf, die met hem samenwerkte bij Manchester City. Bild stelt dat, net als bij Guardiola, het spel van Kompany wordt gekenmerkt door dominantie, maar dat het nog aan dwingendheid ontbreekt.

Bayern voert zowel het puntenklassement als het balbezit aan, met gemiddeld 65% controle over de bal. Vooral rond de middencirkel wordt de bal vlot rondgespeeld. In pressing en expected goals behoort Bayern onder Kompany tot de beste teams in de Bundesliga.

Toch lukt het nog niet om die dominantie volledig om te zetten in een vloedgolf aan kansen en doelpogingen. Kompany's aanpak wel lijkt beter te passen bij een ploeg met spelers van een hoger kaliber, wat suggereert dat Bayern München wellicht een betere match is voor zijn tactische visie dan zijn vorige club, Burnley.

Kompany kapitein in straaljager met hevige turbulentie

Bayern München staat constant onder druk, zowel intern als extern, en dat 24/7. De club heeft zijn bijnaam "FC Hollywood" dan ook niet voor niets gekregen.

Voor Vincent Kompany is de situatie bij Bayern heel anders dan bij Burnley, waar hij de touwtjes in handen had en controle had over vrijwel elk aspect van het voetbal, inclusief het transferbeleid

In München is de invloed van bovenaf enorm, en de club verkeerde bovendien onlangs in bestuurlijke chaos. Jan-Christian Dreesen nam de rol van CEO over van Oliver Kahn, terwijl Christoph Freund en Max Eberl samen de positie van sportvoorzitter, voorheen ingevuld door Hasan Salihamidzic, delen.

Deze veranderingen hebben gezorgd voor een instabiele bestuursstructuur. Zoals De Morgen opmerkte: "Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie."

Het Laatste Nieuws voegde toe: "De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap."

Kompany charmeert vanaf dag één bij Bayern München

Na een reeks afwijzingen heeft Bayern München vorige zomer Vincent Kompany voor drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. Het was duidelijk dat Kompany niet de eerste keuze was; hij leek eerder een noodoplossing, plan J of K.

De boulevardkrant Bild gaf hem al snel de bijnaam ‘der Abstiegstrainer’, verwijzend naar zijn degradatie met Burnley uit de Premier League, waar hij slechts vijf wedstrijden wist te winnen in een seizoen.

Toch maakte Kompany tijdens zijn eerste dagen bij Bayern al een positieve indruk binnen de club. Hij bezocht de beloften, sprak tien minuten met de coach en hield zelfs een korte speech.

Daarnaast maakte hij ook tijd vrij om met de greenkeepers te praten en zich voor te stellen.

Geen FC Hollywood meer: geen mediaheisa

Tijdens de seizoensstart van Bayern München valt al op hoe sterk de chemie is tussen Vincent Kompany en de aanvoerders in de kleedkamer. “Ik ben werkelijk onder de indruk van Kompany's energie. Hij krijgt nu al veel respect van alle spelers,” aldus Harry Kane.

Ook Lothar Matthäus, een legendarische figuur binnen Bayern en het Duitse voetbal, gaf een positief oordeel over de eerste stappen van de Belgische coach bij de Rekordmeister.

Matthäus merkte op dat er nu een andere sfeer heerst binnen de club. “Je hoort niets meer over de spelers in het openbaar,” legde hij uit bij Sky Sports. “De persconferenties van Thomas Tuchel waren vaak repetitief; hij sprak over de spelers die hij niet meer wilde en noemde de spelers die hij graag had gehad. Dat horen we nu niet meer."

"Kompany is blij met zijn spelers en weet hoe hij hen moet managen." Matthäus prees Kompany’s leiderschap en vermogen om zijn spelers te beschermen. "Hij durft zijn mannen te vertellen wat ze niet willen horen, maar doet dat nooit in het openbaar. Intern is hij open en eerlijk, wat de spelers enorm waarderen."

Zal Kompany slagen bij Bayern?

Meest recent

Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

14
14
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

72
72
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

64
64
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

183
183
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

65
65
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

247
247
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

270
270
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

320
320
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

157
157
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

250
250
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

50
50
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

277
277
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

222
222
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

492
492
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

96
96
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

654
654
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1129
1129
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

462
462
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

330
330
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

368
368
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

489
489
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

510
510
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

231
231
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

455
455
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

103
103

Meer sportnieuws