Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

2211
Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

Vincent Kompany heeft een sterke start gemaakt als coach van Bayern München, met drie overwinningen en negen doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden. Zijn spelstijl, gekenmerkt door dominantie en balbezit, doet denken aan zijn mentor Pep Guardiola, hoewel de effectiviteit nog niet optimaal is. De situatie bij Bayern is echter uitdagender dan bij Burnley, met veel interne druk en bestuurlijke chaos.

Ondanks aanvankelijke twijfels en kritiek, heeft Kompany indruk gemaakt met zijn energieke aanpak en positieve relatie met spelers. De sfeer binnen de club lijkt verbeterd, en Kompany krijgt lof voor zijn leiderschap en manier van communiceren.

LEES OOK: Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Kompany in het hogere segment: betere match dan met Burnley

Drie wedstrijden, drie overwinningen en negen doelpunten: Vincent Kompany is sterk begonnen aan zijn avontuur als coach van Bayern München. De Duitse krant Bild trok zelfs de vergelijking met Pep Guardiola, Kompany’s voormalige trainer en grote voorbeeld.

Kompany werd naar verluidt aanbevolen door Guardiola zelf, die met hem samenwerkte bij Manchester City. Bild stelt dat, net als bij Guardiola, het spel van Kompany wordt gekenmerkt door dominantie, maar dat het nog aan dwingendheid ontbreekt.

Bayern voert zowel het puntenklassement als het balbezit aan, met gemiddeld 65% controle over de bal. Vooral rond de middencirkel wordt de bal vlot rondgespeeld. In pressing en expected goals behoort Bayern onder Kompany tot de beste teams in de Bundesliga.

Toch lukt het nog niet om die dominantie volledig om te zetten in een vloedgolf aan kansen en doelpogingen. Kompany's aanpak wel lijkt beter te passen bij een ploeg met spelers van een hoger kaliber, wat suggereert dat Bayern München wellicht een betere match is voor zijn tactische visie dan zijn vorige club, Burnley.

Kompany kapitein in straaljager met hevige turbulentie

Bayern München staat constant onder druk, zowel intern als extern, en dat 24/7. De club heeft zijn bijnaam "FC Hollywood" dan ook niet voor niets gekregen.

Voor Vincent Kompany is de situatie bij Bayern heel anders dan bij Burnley, waar hij de touwtjes in handen had en controle had over vrijwel elk aspect van het voetbal, inclusief het transferbeleid

In München is de invloed van bovenaf enorm, en de club verkeerde bovendien onlangs in bestuurlijke chaos. Jan-Christian Dreesen nam de rol van CEO over van Oliver Kahn, terwijl Christoph Freund en Max Eberl samen de positie van sportvoorzitter, voorheen ingevuld door Hasan Salihamidzic, delen.

Deze veranderingen hebben gezorgd voor een instabiele bestuursstructuur. Zoals De Morgen opmerkte: "Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie."

Het Laatste Nieuws voegde toe: "De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap."

Kompany charmeert vanaf dag één bij Bayern München

Na een reeks afwijzingen heeft Bayern München vorige zomer Vincent Kompany voor drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. Het was duidelijk dat Kompany niet de eerste keuze was; hij leek eerder een noodoplossing, plan J of K.

De boulevardkrant Bild gaf hem al snel de bijnaam ‘der Abstiegstrainer’, verwijzend naar zijn degradatie met Burnley uit de Premier League, waar hij slechts vijf wedstrijden wist te winnen in een seizoen.

Toch maakte Kompany tijdens zijn eerste dagen bij Bayern al een positieve indruk binnen de club. Hij bezocht de beloften, sprak tien minuten met de coach en hield zelfs een korte speech.

Daarnaast maakte hij ook tijd vrij om met de greenkeepers te praten en zich voor te stellen.

Geen FC Hollywood meer: geen mediaheisa

Tijdens de seizoensstart van Bayern München valt al op hoe sterk de chemie is tussen Vincent Kompany en de aanvoerders in de kleedkamer. “Ik ben werkelijk onder de indruk van Kompany's energie. Hij krijgt nu al veel respect van alle spelers,” aldus Harry Kane.

Ook Lothar Matthäus, een legendarische figuur binnen Bayern en het Duitse voetbal, gaf een positief oordeel over de eerste stappen van de Belgische coach bij de Rekordmeister.

Matthäus merkte op dat er nu een andere sfeer heerst binnen de club. “Je hoort niets meer over de spelers in het openbaar,” legde hij uit bij Sky Sports. “De persconferenties van Thomas Tuchel waren vaak repetitief; hij sprak over de spelers die hij niet meer wilde en noemde de spelers die hij graag had gehad. Dat horen we nu niet meer."

"Kompany is blij met zijn spelers en weet hoe hij hen moet managen." Matthäus prees Kompany’s leiderschap en vermogen om zijn spelers te beschermen. "Hij durft zijn mannen te vertellen wat ze niet willen horen, maar doet dat nooit in het openbaar. Intern is hij open en eerlijk, wat de spelers enorm waarderen."

Zal Kompany slagen bij Bayern?

Meest recent

Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

0
0
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

19
19
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

58
58
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

91
91
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

119
119
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

213
213
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

241
241
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

141
141
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

281
281
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

462
462
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

518
518
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

614
614
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

87
87
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

453
453
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

64
64
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

43
43
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

206
206
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

341
341
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

72
72
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

71
71
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

220
220
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

251
251
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

251
251
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1371
1371
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

144
144

Meer sportnieuws