Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

2211
Bayern volledig op zijn kop: Kompany zet drastische stappen

Vincent Kompany heeft een sterke start gemaakt als coach van Bayern München, met drie overwinningen en negen doelpunten in zijn eerste drie wedstrijden. Zijn spelstijl, gekenmerkt door dominantie en balbezit, doet denken aan zijn mentor Pep Guardiola, hoewel de effectiviteit nog niet optimaal is. De situatie bij Bayern is echter uitdagender dan bij Burnley, met veel interne druk en bestuurlijke chaos.

Ondanks aanvankelijke twijfels en kritiek, heeft Kompany indruk gemaakt met zijn energieke aanpak en positieve relatie met spelers. De sfeer binnen de club lijkt verbeterd, en Kompany krijgt lof voor zijn leiderschap en manier van communiceren.

LEES OOK: 'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Kompany in het hogere segment: betere match dan met Burnley

Drie wedstrijden, drie overwinningen en negen doelpunten: Vincent Kompany is sterk begonnen aan zijn avontuur als coach van Bayern München. De Duitse krant Bild trok zelfs de vergelijking met Pep Guardiola, Kompany’s voormalige trainer en grote voorbeeld.

Kompany werd naar verluidt aanbevolen door Guardiola zelf, die met hem samenwerkte bij Manchester City. Bild stelt dat, net als bij Guardiola, het spel van Kompany wordt gekenmerkt door dominantie, maar dat het nog aan dwingendheid ontbreekt.

Bayern voert zowel het puntenklassement als het balbezit aan, met gemiddeld 65% controle over de bal. Vooral rond de middencirkel wordt de bal vlot rondgespeeld. In pressing en expected goals behoort Bayern onder Kompany tot de beste teams in de Bundesliga.

Toch lukt het nog niet om die dominantie volledig om te zetten in een vloedgolf aan kansen en doelpogingen. Kompany's aanpak wel lijkt beter te passen bij een ploeg met spelers van een hoger kaliber, wat suggereert dat Bayern München wellicht een betere match is voor zijn tactische visie dan zijn vorige club, Burnley.

Kompany kapitein in straaljager met hevige turbulentie

Bayern München staat constant onder druk, zowel intern als extern, en dat 24/7. De club heeft zijn bijnaam "FC Hollywood" dan ook niet voor niets gekregen.

Voor Vincent Kompany is de situatie bij Bayern heel anders dan bij Burnley, waar hij de touwtjes in handen had en controle had over vrijwel elk aspect van het voetbal, inclusief het transferbeleid

In München is de invloed van bovenaf enorm, en de club verkeerde bovendien onlangs in bestuurlijke chaos. Jan-Christian Dreesen nam de rol van CEO over van Oliver Kahn, terwijl Christoph Freund en Max Eberl samen de positie van sportvoorzitter, voorheen ingevuld door Hasan Salihamidzic, delen.

Deze veranderingen hebben gezorgd voor een instabiele bestuursstructuur. Zoals De Morgen opmerkte: "Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie."

Het Laatste Nieuws voegde toe: "De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap."

Kompany charmeert vanaf dag één bij Bayern München

Na een reeks afwijzingen heeft Bayern München vorige zomer Vincent Kompany voor drie jaar aangesteld als hoofdtrainer. Het was duidelijk dat Kompany niet de eerste keuze was; hij leek eerder een noodoplossing, plan J of K.

De boulevardkrant Bild gaf hem al snel de bijnaam ‘der Abstiegstrainer’, verwijzend naar zijn degradatie met Burnley uit de Premier League, waar hij slechts vijf wedstrijden wist te winnen in een seizoen.

Toch maakte Kompany tijdens zijn eerste dagen bij Bayern al een positieve indruk binnen de club. Hij bezocht de beloften, sprak tien minuten met de coach en hield zelfs een korte speech.

Daarnaast maakte hij ook tijd vrij om met de greenkeepers te praten en zich voor te stellen.

Geen FC Hollywood meer: geen mediaheisa

Tijdens de seizoensstart van Bayern München valt al op hoe sterk de chemie is tussen Vincent Kompany en de aanvoerders in de kleedkamer. “Ik ben werkelijk onder de indruk van Kompany's energie. Hij krijgt nu al veel respect van alle spelers,” aldus Harry Kane.

Ook Lothar Matthäus, een legendarische figuur binnen Bayern en het Duitse voetbal, gaf een positief oordeel over de eerste stappen van de Belgische coach bij de Rekordmeister.

Matthäus merkte op dat er nu een andere sfeer heerst binnen de club. “Je hoort niets meer over de spelers in het openbaar,” legde hij uit bij Sky Sports. “De persconferenties van Thomas Tuchel waren vaak repetitief; hij sprak over de spelers die hij niet meer wilde en noemde de spelers die hij graag had gehad. Dat horen we nu niet meer."

"Kompany is blij met zijn spelers en weet hoe hij hen moet managen." Matthäus prees Kompany’s leiderschap en vermogen om zijn spelers te beschermen. "Hij durft zijn mannen te vertellen wat ze niet willen horen, maar doet dat nooit in het openbaar. Intern is hij open en eerlijk, wat de spelers enorm waarderen."

🚀 FC Bayern München-fans lezen nu:

'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'
636

Zal Kompany slagen bij Bayern?

Meest recent

IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

9
9
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

4
4
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

117
117
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

32
32
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

201
201
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

65
65
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

69
69
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

55
55
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

45
45
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

45
45
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

44
44
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

144
144
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

48
48
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

108
108
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

347
347
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

279
279
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

184
184
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

502
502
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

257
257
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

754
754
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

61
61
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

152
152
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

636
636

Meer sportnieuws