"Op een dag word ik trainer van Club Brugge"

door

Na een negen op negen is de rust bij Club Brugge weer teruggekeerd, maar in de eerste weken van het seizoen was het toch crisis bij de landskampioen. Een mogelijk ontslag van Nicky Hayen werd zelfs geopperd, maar deze keer zwichtte Club niet voor de verleiding van een trainerswissel.

Sinds het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco in januari 2022 bleek het Jan Breydelstadion immers een trainerskerkhof. Alfred Schreuder bleef slechts zes maanden en ging daarna in op een aanbieding van Ajax, waarna een rampjaar volgde waarin maar liefst drie trainers versleten werden.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Club durfde het niet aan met De Mil

Carl Hoefkens loodste Club naar de achtste finales van de Champions League, maar werd toch na een halfjaar ontslagen omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. Zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast, waarna toenmalig assistent Rik De Mil het seizoen uitdeed.

De Mil deed het niet onaardig, maar desondanks durfde Club het niet aan om hem hoofdtrainer te maken. Tegenover RTBF geeft hij aan dat hij nochtans gelooft dat hij had kunnen slagen. Club legde uiteindelijk echter zijn lot in handen van Ronny Deila, die het ook geen volledig seizoen uithield en na het einde van de reguliere competitie vervangen werd door Nicky Hayen, die nu wel het vertrouwen krijgt.

De Mil wil nog trainer worden van Blauw-Zwart

De Mil bleef nog enkele maanden bij Club als assistent van Deila, maar sloeg in de loop van vorig seizoen alsnog zijn vleugels uit als hoofdcoach. Na een korte passage bij Westerlo doet hij het nu zeker niet onaardig bij Charleroi, waar hij Felice Mazzu opvolgde na het einde van de reguliere competitie vorig seizoen.

Wanneer hij de vraag krijgt of hij nog op een dag Club zal coachen, antwoordt De Mil echter volmondig ja. "Het blijft de club van mijn hart", zegt hij immers. "Ik woon nog altijd dicht bij het stadion en ik heb er tien jaar gewerkt. Dat laat zijn sporen na."

Zou De Mil een goede coach zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

41
41
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

128
128
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

31
31
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

153
153
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

214
214
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

189
189
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

163
163
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

24
24
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

331
331
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

344
344
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

78
78
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

189
189
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

44
44
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

90
90
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

333
333
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

796
796
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

350
350
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

943
943
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

99
99
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

313
313
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

462
462
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

70
70
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

289
289
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51

Meer sportnieuws