"Op een dag word ik trainer van Club Brugge"

door

Na een negen op negen is de rust bij Club Brugge weer teruggekeerd, maar in de eerste weken van het seizoen was het toch crisis bij de landskampioen. Een mogelijk ontslag van Nicky Hayen werd zelfs geopperd, maar deze keer zwichtte Club niet voor de verleiding van een trainerswissel.

Sinds het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco in januari 2022 bleek het Jan Breydelstadion immers een trainerskerkhof. Alfred Schreuder bleef slechts zes maanden en ging daarna in op een aanbieding van Ajax, waarna een rampjaar volgde waarin maar liefst drie trainers versleten werden.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Club durfde het niet aan met De Mil

Carl Hoefkens loodste Club naar de achtste finales van de Champions League, maar werd toch na een halfjaar ontslagen omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. Zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast, waarna toenmalig assistent Rik De Mil het seizoen uitdeed.

De Mil deed het niet onaardig, maar desondanks durfde Club het niet aan om hem hoofdtrainer te maken. Tegenover RTBF geeft hij aan dat hij nochtans gelooft dat hij had kunnen slagen. Club legde uiteindelijk echter zijn lot in handen van Ronny Deila, die het ook geen volledig seizoen uithield en na het einde van de reguliere competitie vervangen werd door Nicky Hayen, die nu wel het vertrouwen krijgt.

De Mil wil nog trainer worden van Blauw-Zwart

De Mil bleef nog enkele maanden bij Club als assistent van Deila, maar sloeg in de loop van vorig seizoen alsnog zijn vleugels uit als hoofdcoach. Na een korte passage bij Westerlo doet hij het nu zeker niet onaardig bij Charleroi, waar hij Felice Mazzu opvolgde na het einde van de reguliere competitie vorig seizoen.

Wanneer hij de vraag krijgt of hij nog op een dag Club zal coachen, antwoordt De Mil echter volmondig ja. "Het blijft de club van mijn hart", zegt hij immers. "Ik woon nog altijd dicht bij het stadion en ik heb er tien jaar gewerkt. Dat laat zijn sporen na."

Zou De Mil een goede coach zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

28
28
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

37
37
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

114
114
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

169
169
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

54
54
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

334
334
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

88
88
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

368
368
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

166
166
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

297
297
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

478
478
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

210
210
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

147
147
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

257
257
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

389
389
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

65
65
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

373
373
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

182
182
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

200
200
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

110
110
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

269
269
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

211
211

Meer sportnieuws