"Op een dag word ik trainer van Club Brugge"

door

Na een negen op negen is de rust bij Club Brugge weer teruggekeerd, maar in de eerste weken van het seizoen was het toch crisis bij de landskampioen. Een mogelijk ontslag van Nicky Hayen werd zelfs geopperd, maar deze keer zwichtte Club niet voor de verleiding van een trainerswissel.

Sinds het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco in januari 2022 bleek het Jan Breydelstadion immers een trainerskerkhof. Alfred Schreuder bleef slechts zes maanden en ging daarna in op een aanbieding van Ajax, waarna een rampjaar volgde waarin maar liefst drie trainers versleten werden.

LEES OOK: 'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

Club durfde het niet aan met De Mil

Carl Hoefkens loodste Club naar de achtste finales van de Champions League, maar werd toch na een halfjaar ontslagen omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. Zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast, waarna toenmalig assistent Rik De Mil het seizoen uitdeed.

De Mil deed het niet onaardig, maar desondanks durfde Club het niet aan om hem hoofdtrainer te maken. Tegenover RTBF geeft hij aan dat hij nochtans gelooft dat hij had kunnen slagen. Club legde uiteindelijk echter zijn lot in handen van Ronny Deila, die het ook geen volledig seizoen uithield en na het einde van de reguliere competitie vervangen werd door Nicky Hayen, die nu wel het vertrouwen krijgt.

De Mil wil nog trainer worden van Blauw-Zwart

De Mil bleef nog enkele maanden bij Club als assistent van Deila, maar sloeg in de loop van vorig seizoen alsnog zijn vleugels uit als hoofdcoach. Na een korte passage bij Westerlo doet hij het nu zeker niet onaardig bij Charleroi, waar hij Felice Mazzu opvolgde na het einde van de reguliere competitie vorig seizoen.

Wanneer hij de vraag krijgt of hij nog op een dag Club zal coachen, antwoordt De Mil echter volmondig ja. "Het blijft de club van mijn hart", zegt hij immers. "Ik woon nog altijd dicht bij het stadion en ik heb er tien jaar gewerkt. Dat laat zijn sporen na."

Zou De Mil een goede coach zijn voor Club Brugge?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

42
42
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

44
44
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

118
118
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

46
46
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

76
76
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

237
237
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

167
167
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

234
234
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

263
263
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

123
123
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

246
246
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

971
971
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

102
102
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

116
116
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

613
613
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

251
251
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

671
671
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

254
254
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

704
704
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

870
870

Meer sportnieuws