"Op een dag word ik trainer van Club Brugge"

door

Na een negen op negen is de rust bij Club Brugge weer teruggekeerd, maar in de eerste weken van het seizoen was het toch crisis bij de landskampioen. Een mogelijk ontslag van Nicky Hayen werd zelfs geopperd, maar deze keer zwichtte Club niet voor de verleiding van een trainerswissel.

Sinds het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco in januari 2022 bleek het Jan Breydelstadion immers een trainerskerkhof. Alfred Schreuder bleef slechts zes maanden en ging daarna in op een aanbieding van Ajax, waarna een rampjaar volgde waarin maar liefst drie trainers versleten werden.

LEES OOK: 'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club durfde het niet aan met De Mil

Carl Hoefkens loodste Club naar de achtste finales van de Champions League, maar werd toch na een halfjaar ontslagen omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. Zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast, waarna toenmalig assistent Rik De Mil het seizoen uitdeed.

De Mil deed het niet onaardig, maar desondanks durfde Club het niet aan om hem hoofdtrainer te maken. Tegenover RTBF geeft hij aan dat hij nochtans gelooft dat hij had kunnen slagen. Club legde uiteindelijk echter zijn lot in handen van Ronny Deila, die het ook geen volledig seizoen uithield en na het einde van de reguliere competitie vervangen werd door Nicky Hayen, die nu wel het vertrouwen krijgt.

De Mil wil nog trainer worden van Blauw-Zwart

De Mil bleef nog enkele maanden bij Club als assistent van Deila, maar sloeg in de loop van vorig seizoen alsnog zijn vleugels uit als hoofdcoach. Na een korte passage bij Westerlo doet hij het nu zeker niet onaardig bij Charleroi, waar hij Felice Mazzu opvolgde na het einde van de reguliere competitie vorig seizoen.

Wanneer hij de vraag krijgt of hij nog op een dag Club zal coachen, antwoordt De Mil echter volmondig ja. "Het blijft de club van mijn hart", zegt hij immers. "Ik woon nog altijd dicht bij het stadion en ik heb er tien jaar gewerkt. Dat laat zijn sporen na."

Zou De Mil een goede coach zijn voor Club Brugge?

Meest recent

'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

52
52
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

13
13
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

207
207
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

77
77
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

39
39
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

268
268
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

76
76
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

215
215
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

216
216
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

680
680
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

91
91
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

176
176
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

406
406
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

54
54
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

296
296
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

315
315
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

120
120
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

630
630
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

103
103
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

203
203
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

830
830
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

107
107
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

397
397

Meer sportnieuws