"Op een dag word ik trainer van Club Brugge"

1537 stemmen

Na een negen op negen is de rust bij Club Brugge weer teruggekeerd, maar in de eerste weken van het seizoen was het toch crisis bij de landskampioen. Een mogelijk ontslag van Nicky Hayen werd zelfs geopperd, maar deze keer zwichtte Club niet voor de verleiding van een trainerswissel.

Sinds het vertrek van Philippe Clement naar AS Monaco in januari 2022 bleek het Jan Breydelstadion immers een trainerskerkhof. Alfred Schreuder bleef slechts zes maanden en ging daarna in op een aanbieding van Ajax, waarna een rampjaar volgde waarin maar liefst drie trainers versleten werden.

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Club durfde het niet aan met De Mil

Carl Hoefkens loodste Club naar de achtste finales van de Champions League, maar werd toch na een halfjaar ontslagen omdat de resultaten in eigen land tegenvielen. Zijn opvolger Scott Parker bleek een complete miscast, waarna toenmalig assistent Rik De Mil het seizoen uitdeed.

De Mil deed het niet onaardig, maar desondanks durfde Club het niet aan om hem hoofdtrainer te maken. Tegenover RTBF geeft hij aan dat hij nochtans gelooft dat hij had kunnen slagen. Club legde uiteindelijk echter zijn lot in handen van Ronny Deila, die het ook geen volledig seizoen uithield en na het einde van de reguliere competitie vervangen werd door Nicky Hayen, die nu wel het vertrouwen krijgt.

De Mil wil nog trainer worden van Blauw-Zwart

De Mil bleef nog enkele maanden bij Club als assistent van Deila, maar sloeg in de loop van vorig seizoen alsnog zijn vleugels uit als hoofdcoach. Na een korte passage bij Westerlo doet hij het nu zeker niet onaardig bij Charleroi, waar hij Felice Mazzu opvolgde na het einde van de reguliere competitie vorig seizoen.

Wanneer hij de vraag krijgt of hij nog op een dag Club zal coachen, antwoordt De Mil echter volmondig ja. "Het blijft de club van mijn hart", zegt hij immers. "Ik woon nog altijd dicht bij het stadion en ik heb er tien jaar gewerkt. Dat laat zijn sporen na."

Zou De Mil een goede coach zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

7
7
'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

54
54
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

109
109
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

24
24
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

157
157
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

149
149
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

26
26
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

30
30
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

128
128
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

216
216
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

59
59
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

194
194
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

192
192
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

271
271
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

593
593
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

152
152
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

235
235
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

317
317
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

302
302
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

591
591
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163

Meer sportnieuws