De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

door
De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

In de Jupiler Pro League staat alles na zes speeldagen op een zakdoek, met een kloof van amper vier punten tussen leider Dender en nummer dertien KV Kortrijk. Charleroi is er in geslaagd om zich netjes in het midden van dat pak te positioneren. Met een negen op achttien prijken de Carolo's momenteel op de zevende plaats.

Rik De Mil blijft zo alleraardigst presteren in het Zwarte Land. De trainer kwam vorig seizoen vlak voor de start van de play-offs Felice Mazzu vervangen en wist Charleroi toen op overtuigende wijze door de Relegation Play-Off te loodsen. En ook nu blijft de ploeg progressie maken.

LEES OOK: Westerlo moet vrezen: Charai weet waar het schoentje knelt

De Mil rekent zwaar af met Westerlo

De Mil streek destijds neer op Mambourg nadat hij pas enkele dagen eerder ontslagen was bij Westerlo. Dat gebeurde in de nasleep van een veelbesproken gelijkspel tegen Genk. Achteraf werd er gewag gemaakt van een 'salonremise' en Westerlo zette zijn coach op straat omdat ze niet kon aanvaarden 'dat haar waarden en normen in twijfel zouden worden getrokken'.

Zes maanden later rekent de 42-jarige zwaar af met zijn oude werkgever. "Mijn C4 was een puur voorwendsel. Dat is de enige manier waarop ik kan begrijpen wat er gebeurd is", vertelt hij aan RTBF. "De waarheid is dat het bestuur van Westerlo probeerde om me op te leggen om bepaalde spelers op te stellen."

Directie probeerde tussen te komen in opstelling

Onder meer miljoenenaankoop Matija Frigan zou vaker moeten spelen. "Maar ik heb altijd geweigerd dat ze zich zouden moeien met mijn opstelling. Ik heb mijn beslissingen altijd in eer en geweten genomen en ze ook altijd uitgelegd. Het is ook daarom dat ik een zeer goede band had met alle spelers, ook zij die niet speelden."

Volgens De Mil zocht het bestuur van Westerlo dan ook vooral een reden om hem buiten te werken. "Ze ontslaan me uiteindelijk om zogezegd ethische redenen. Ze waren vooral bang om voor de groene tafel punten te verliezen en te degraderen als ze geen duidelijk signaal naar de buitenwereld stuurden", denkt hij. "Als we dan toch over 'ethiek' praten: hun waarden zijn niet de waarden die ik zelf hanteer."

Was het ontslag van De Mil een te harde beslissing?

Meest recent

Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

13
13
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

35
35
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

164
164
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

111
111
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

158
158
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

149
149
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

111
111
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

105
105
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

335
335
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

377
377
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

343
343
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

83
83
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

381
381
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

230
230
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

318
318
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

106
106
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

668
668
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

362
362
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

376
376
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

581
581
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

322
322
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

540
540
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

805
805

Meer sportnieuws