De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

364 stemmen
De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

In de Jupiler Pro League staat alles na zes speeldagen op een zakdoek, met een kloof van amper vier punten tussen leider Dender en nummer dertien KV Kortrijk. Charleroi is er in geslaagd om zich netjes in het midden van dat pak te positioneren. Met een negen op achttien prijken de Carolo's momenteel op de zevende plaats.

Rik De Mil blijft zo alleraardigst presteren in het Zwarte Land. De trainer kwam vorig seizoen vlak voor de start van de play-offs Felice Mazzu vervangen en wist Charleroi toen op overtuigende wijze door de Relegation Play-Off te loodsen. En ook nu blijft de ploeg progressie maken.

LEES OOK: 'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

De Mil rekent zwaar af met Westerlo

De Mil streek destijds neer op Mambourg nadat hij pas enkele dagen eerder ontslagen was bij Westerlo. Dat gebeurde in de nasleep van een veelbesproken gelijkspel tegen Genk. Achteraf werd er gewag gemaakt van een 'salonremise' en Westerlo zette zijn coach op straat omdat ze niet kon aanvaarden 'dat haar waarden en normen in twijfel zouden worden getrokken'.

Zes maanden later rekent de 42-jarige zwaar af met zijn oude werkgever. "Mijn C4 was een puur voorwendsel. Dat is de enige manier waarop ik kan begrijpen wat er gebeurd is", vertelt hij aan RTBF. "De waarheid is dat het bestuur van Westerlo probeerde om me op te leggen om bepaalde spelers op te stellen."

Directie probeerde tussen te komen in opstelling

Onder meer miljoenenaankoop Matija Frigan zou vaker moeten spelen. "Maar ik heb altijd geweigerd dat ze zich zouden moeien met mijn opstelling. Ik heb mijn beslissingen altijd in eer en geweten genomen en ze ook altijd uitgelegd. Het is ook daarom dat ik een zeer goede band had met alle spelers, ook zij die niet speelden."

Volgens De Mil zocht het bestuur van Westerlo dan ook vooral een reden om hem buiten te werken. "Ze ontslaan me uiteindelijk om zogezegd ethische redenen. Ze waren vooral bang om voor de groene tafel punten te verliezen en te degraderen als ze geen duidelijk signaal naar de buitenwereld stuurden", denkt hij. "Als we dan toch over 'ethiek' praten: hun waarden zijn niet de waarden die ik zelf hanteer."

Was het ontslag van De Mil een te harde beslissing?

Meest recent

Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

16
16
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

21
21
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

26
26
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

132
132
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

63
63
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

43
43
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

134
134
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

135
135
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

32
32
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

50
50
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

63
63
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

328
328
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

172
172
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

52
52
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

239
239
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

150
150
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

148
148
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

95
95
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

443
443
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

342
342
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

137
137
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

145
145
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

107
107
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

35
35

Meer sportnieuws