De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

364 stemmen
De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

In de Jupiler Pro League staat alles na zes speeldagen op een zakdoek, met een kloof van amper vier punten tussen leider Dender en nummer dertien KV Kortrijk. Charleroi is er in geslaagd om zich netjes in het midden van dat pak te positioneren. Met een negen op achttien prijken de Carolo's momenteel op de zevende plaats.

Rik De Mil blijft zo alleraardigst presteren in het Zwarte Land. De trainer kwam vorig seizoen vlak voor de start van de play-offs Felice Mazzu vervangen en wist Charleroi toen op overtuigende wijze door de Relegation Play-Off te loodsen. En ook nu blijft de ploeg progressie maken.

LEES OOK: Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

De Mil rekent zwaar af met Westerlo

De Mil streek destijds neer op Mambourg nadat hij pas enkele dagen eerder ontslagen was bij Westerlo. Dat gebeurde in de nasleep van een veelbesproken gelijkspel tegen Genk. Achteraf werd er gewag gemaakt van een 'salonremise' en Westerlo zette zijn coach op straat omdat ze niet kon aanvaarden 'dat haar waarden en normen in twijfel zouden worden getrokken'.

Zes maanden later rekent de 42-jarige zwaar af met zijn oude werkgever. "Mijn C4 was een puur voorwendsel. Dat is de enige manier waarop ik kan begrijpen wat er gebeurd is", vertelt hij aan RTBF. "De waarheid is dat het bestuur van Westerlo probeerde om me op te leggen om bepaalde spelers op te stellen."

Directie probeerde tussen te komen in opstelling

Onder meer miljoenenaankoop Matija Frigan zou vaker moeten spelen. "Maar ik heb altijd geweigerd dat ze zich zouden moeien met mijn opstelling. Ik heb mijn beslissingen altijd in eer en geweten genomen en ze ook altijd uitgelegd. Het is ook daarom dat ik een zeer goede band had met alle spelers, ook zij die niet speelden."

Volgens De Mil zocht het bestuur van Westerlo dan ook vooral een reden om hem buiten te werken. "Ze ontslaan me uiteindelijk om zogezegd ethische redenen. Ze waren vooral bang om voor de groene tafel punten te verliezen en te degraderen als ze geen duidelijk signaal naar de buitenwereld stuurden", denkt hij. "Als we dan toch over 'ethiek' praten: hun waarden zijn niet de waarden die ik zelf hanteer."

Was het ontslag van De Mil een te harde beslissing?

Meest recent

Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

4
4
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

209
209
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

68
68
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

26
26
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

90
90
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

62
62
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

84
84
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

160
160
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

116
116
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

214
214
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

99
99
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

465
465
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

127
127
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

276
276
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

792
792
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

567
567
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

126
126
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

274
274
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

888
888
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

136
136
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

239
239
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

596
596
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

631
631

Meer sportnieuws