De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

door
De Mil vol in de aanval: wat is er gebeurd bij Westerlo?

In de Jupiler Pro League staat alles na zes speeldagen op een zakdoek, met een kloof van amper vier punten tussen leider Dender en nummer dertien KV Kortrijk. Charleroi is er in geslaagd om zich netjes in het midden van dat pak te positioneren. Met een negen op achttien prijken de Carolo's momenteel op de zevende plaats.

Rik De Mil blijft zo alleraardigst presteren in het Zwarte Land. De trainer kwam vorig seizoen vlak voor de start van de play-offs Felice Mazzu vervangen en wist Charleroi toen op overtuigende wijze door de Relegation Play-Off te loodsen. En ook nu blijft de ploeg progressie maken.

LEES OOK: ‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

De Mil rekent zwaar af met Westerlo

De Mil streek destijds neer op Mambourg nadat hij pas enkele dagen eerder ontslagen was bij Westerlo. Dat gebeurde in de nasleep van een veelbesproken gelijkspel tegen Genk. Achteraf werd er gewag gemaakt van een 'salonremise' en Westerlo zette zijn coach op straat omdat ze niet kon aanvaarden 'dat haar waarden en normen in twijfel zouden worden getrokken'.

Zes maanden later rekent de 42-jarige zwaar af met zijn oude werkgever. "Mijn C4 was een puur voorwendsel. Dat is de enige manier waarop ik kan begrijpen wat er gebeurd is", vertelt hij aan RTBF. "De waarheid is dat het bestuur van Westerlo probeerde om me op te leggen om bepaalde spelers op te stellen."

Directie probeerde tussen te komen in opstelling

Onder meer miljoenenaankoop Matija Frigan zou vaker moeten spelen. "Maar ik heb altijd geweigerd dat ze zich zouden moeien met mijn opstelling. Ik heb mijn beslissingen altijd in eer en geweten genomen en ze ook altijd uitgelegd. Het is ook daarom dat ik een zeer goede band had met alle spelers, ook zij die niet speelden."

Volgens De Mil zocht het bestuur van Westerlo dan ook vooral een reden om hem buiten te werken. "Ze ontslaan me uiteindelijk om zogezegd ethische redenen. Ze waren vooral bang om voor de groene tafel punten te verliezen en te degraderen als ze geen duidelijk signaal naar de buitenwereld stuurden", denkt hij. "Als we dan toch over 'ethiek' praten: hun waarden zijn niet de waarden die ik zelf hanteer."

Was het ontslag van De Mil een te harde beslissing?

Meest recent

'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

56
56
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

45
45
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

55
55
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

59
59
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

94
94
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

261
261
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

77
77
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

52
52
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

342
342
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

160
160
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

116
116
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

146
146
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

267
267
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

307
307
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

280
280
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

192
192
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

368
368
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

149
149
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

288
288
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

327
327
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

419
419
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1743
1743
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

286
286

Meer sportnieuws