'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

115
'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

Union moest afgelopen zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer, voor de derde keer in drie jaar tijd al. Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrokken telkens na één goed seizoen op het hoogste niveau en dat deed nu ook Alexander Blessin. De Duitser zwichtte voor de lokroep van de Bundesliga en verkaste naar Sankt Pauli.

Union verraste uiteindelijk vriend en vijand door als opvolger voor Sébastien Pocognoli te kiezen. De 37-jarige ex-Rode Duivel was immers nog nooit hoofdtrainer geweest. Zijn ervaring als coach beperkte zich tot drie jaar als jeugdtrainer bij achtereenvolgens de beloften van Union, de U18 van KRC Genk en de Belgische U18.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Union dacht ook aan Alexandersson

Er lagen echter ook nog andere namen op tafel in het Dudenpark. Zo weet Het Nieuwsblad dat ook Freyr Alexandersson een reële optie was. De IJslander zorgde vorig seizoen voor een mirakel door KV Kortrijk vanuit een verloren positie alsnog in de Jupiler Pro League te houden.

Al ontkent Alexandersson wel dat de interesse van Union echt concreet was. "Ze hebben vooral met mijn makelaar gepraat. En ik ging hen aanhoren uit respect, maar ik zei meteen dat het niet zou gebeuren", verklaart hij immers.

Verkeerde timing

"Union was bereid alles te doen wat nodig was. Ze waren extreem professioneel. Maar de timing zat verkeerd", blikt hij nog terug. "Ik heb beloofd Kortrijk te redden én te stabiliseren. En die tweede belofte ben ik nog niet nagekomen."

In zijn eerste volledige seizoen bij de Kerels zal het voor Alexandersson vooral zaak worden om Kortrijk uit het degradatiegewoel weg te houden. Dat lukt vooralsnog niet echt, want zijn ploeg begon met een zeven op achttien en staat daarmee voorlopig pas dertiende.

Was Alexandersson een goede keuze geweest voor Union?

Meest recent

Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

0
0
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

17
17
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

58
58
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

19
19
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

30
30
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

77
77
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

49
49
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

160
160
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

55
55
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

154
154
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

23
23
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

78
78
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

809
809
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

148
148
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

759
759
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

46
46
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

146
146
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

127
127
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

286
286
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

102
102
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

156
156
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

135
135

Meer sportnieuws