'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

door
'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

Union moest afgelopen zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer, voor de derde keer in drie jaar tijd al. Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrokken telkens na één goed seizoen op het hoogste niveau en dat deed nu ook Alexander Blessin. De Duitser zwichtte voor de lokroep van de Bundesliga en verkaste naar Sankt Pauli.

Union verraste uiteindelijk vriend en vijand door als opvolger voor Sébastien Pocognoli te kiezen. De 37-jarige ex-Rode Duivel was immers nog nooit hoofdtrainer geweest. Zijn ervaring als coach beperkte zich tot drie jaar als jeugdtrainer bij achtereenvolgens de beloften van Union, de U18 van KRC Genk en de Belgische U18.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Union dacht ook aan Alexandersson

Er lagen echter ook nog andere namen op tafel in het Dudenpark. Zo weet Het Nieuwsblad dat ook Freyr Alexandersson een reële optie was. De IJslander zorgde vorig seizoen voor een mirakel door KV Kortrijk vanuit een verloren positie alsnog in de Jupiler Pro League te houden.

Al ontkent Alexandersson wel dat de interesse van Union echt concreet was. "Ze hebben vooral met mijn makelaar gepraat. En ik ging hen aanhoren uit respect, maar ik zei meteen dat het niet zou gebeuren", verklaart hij immers.

Verkeerde timing

"Union was bereid alles te doen wat nodig was. Ze waren extreem professioneel. Maar de timing zat verkeerd", blikt hij nog terug. "Ik heb beloofd Kortrijk te redden én te stabiliseren. En die tweede belofte ben ik nog niet nagekomen."

In zijn eerste volledige seizoen bij de Kerels zal het voor Alexandersson vooral zaak worden om Kortrijk uit het degradatiegewoel weg te houden. Dat lukt vooralsnog niet echt, want zijn ploeg begon met een zeven op achttien en staat daarmee voorlopig pas dertiende.

Was Alexandersson een goede keuze geweest voor Union?

Meest recent

Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

0
0
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

192
192
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

122
122
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

75
75
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

40
40
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

24
24
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

242
242
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

176
176
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

120
120
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

132
132
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

95
95
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

32
32
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

89
89
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

473
473
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

61
61
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

63
63
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

128
128
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

67
67
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

217
217
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

150
150
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

142
142
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

108
108
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

648
648
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

51
51
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

337
337

Meer sportnieuws