'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

door
'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

Union moest afgelopen zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer, voor de derde keer in drie jaar tijd al. Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrokken telkens na één goed seizoen op het hoogste niveau en dat deed nu ook Alexander Blessin. De Duitser zwichtte voor de lokroep van de Bundesliga en verkaste naar Sankt Pauli.

Union verraste uiteindelijk vriend en vijand door als opvolger voor Sébastien Pocognoli te kiezen. De 37-jarige ex-Rode Duivel was immers nog nooit hoofdtrainer geweest. Zijn ervaring als coach beperkte zich tot drie jaar als jeugdtrainer bij achtereenvolgens de beloften van Union, de U18 van KRC Genk en de Belgische U18.

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Union dacht ook aan Alexandersson

Er lagen echter ook nog andere namen op tafel in het Dudenpark. Zo weet Het Nieuwsblad dat ook Freyr Alexandersson een reële optie was. De IJslander zorgde vorig seizoen voor een mirakel door KV Kortrijk vanuit een verloren positie alsnog in de Jupiler Pro League te houden.

Al ontkent Alexandersson wel dat de interesse van Union echt concreet was. "Ze hebben vooral met mijn makelaar gepraat. En ik ging hen aanhoren uit respect, maar ik zei meteen dat het niet zou gebeuren", verklaart hij immers.

Verkeerde timing

"Union was bereid alles te doen wat nodig was. Ze waren extreem professioneel. Maar de timing zat verkeerd", blikt hij nog terug. "Ik heb beloofd Kortrijk te redden én te stabiliseren. En die tweede belofte ben ik nog niet nagekomen."

In zijn eerste volledige seizoen bij de Kerels zal het voor Alexandersson vooral zaak worden om Kortrijk uit het degradatiegewoel weg te houden. Dat lukt vooralsnog niet echt, want zijn ploeg begon met een zeven op achttien en staat daarmee voorlopig pas dertiende.

Was Alexandersson een goede keuze geweest voor Union?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

38
38
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

90
90
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

69
69
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

19
19
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

176
176
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

76
76
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

71
71
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

148
148
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

241
241
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

238
238
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

255
255
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

596
596
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

90
90
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

307
307
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

446
446
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

98
98
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

347
347
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

241
241
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

587
587
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

314
314
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

439
439
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

401
401
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

325
325
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

65
65

Meer sportnieuws