'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

door
'JPL-mirakelcoach' ontglipt Union door slechte timing

Union moest afgelopen zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer, voor de derde keer in drie jaar tijd al. Felice Mazzu en Karel Geraerts vertrokken telkens na één goed seizoen op het hoogste niveau en dat deed nu ook Alexander Blessin. De Duitser zwichtte voor de lokroep van de Bundesliga en verkaste naar Sankt Pauli.

Union verraste uiteindelijk vriend en vijand door als opvolger voor Sébastien Pocognoli te kiezen. De 37-jarige ex-Rode Duivel was immers nog nooit hoofdtrainer geweest. Zijn ervaring als coach beperkte zich tot drie jaar als jeugdtrainer bij achtereenvolgens de beloften van Union, de U18 van KRC Genk en de Belgische U18.

LEES OOK: Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union dacht ook aan Alexandersson

Er lagen echter ook nog andere namen op tafel in het Dudenpark. Zo weet Het Nieuwsblad dat ook Freyr Alexandersson een reële optie was. De IJslander zorgde vorig seizoen voor een mirakel door KV Kortrijk vanuit een verloren positie alsnog in de Jupiler Pro League te houden.

Al ontkent Alexandersson wel dat de interesse van Union echt concreet was. "Ze hebben vooral met mijn makelaar gepraat. En ik ging hen aanhoren uit respect, maar ik zei meteen dat het niet zou gebeuren", verklaart hij immers.

Verkeerde timing

"Union was bereid alles te doen wat nodig was. Ze waren extreem professioneel. Maar de timing zat verkeerd", blikt hij nog terug. "Ik heb beloofd Kortrijk te redden én te stabiliseren. En die tweede belofte ben ik nog niet nagekomen."

In zijn eerste volledige seizoen bij de Kerels zal het voor Alexandersson vooral zaak worden om Kortrijk uit het degradatiegewoel weg te houden. Dat lukt vooralsnog niet echt, want zijn ploeg begon met een zeven op achttien en staat daarmee voorlopig pas dertiende.

Was Alexandersson een goede keuze geweest voor Union?

Meest recent

'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

2
2
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

56
56
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

30
30
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

116
116
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

114
114
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

317
317
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

202
202
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

371
371
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

170
170
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

359
359
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

90
90
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

73
73
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

534
534
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

759
759
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

99
99
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

87
87
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

155
155
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1627
1627
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

172
172
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

235
235
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

58
58
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1530
1530
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

524
524

Meer sportnieuws