Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

319 stemmen
Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

Anderlecht wreef zich in de zomer in de handen toen Jan Vertonghen na lang twijfelen besloot om toch nog een extra seizoen aan zijn imposante carrière te breien. Maar veel plezier heeft het daar tot dusver nog niet aan kunnen beleven, want de 37-jarige recordinternational staat al een hele poos geblesseerd aan de kant.

Vertonghen speelde nog mee in de eerste twee competitiewedstrijden, maar bleef sindsdien al vijf weken aan de kant. Beide achillespezen speelden de ervaren verdediger parten. Die blessure blijkt maar zeer moeizaam te genezen.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Vertonghen nog een maand out?

Donderdag kwam het nieuws dat Vertonghen nog steeds niet voluit kan gaan op training en nu stelt Het Laatste Nieuws dat hij al zeker opnieuw zal moeten passen voor de wedstrijd van zaterdag tegen Westerlo. En Anderlecht moet stilaan echt een rampscenario vrezen.

Het is immers maar de vraag wanneer Vertonghen zal kunnen terugkeren. Een ontsteking aan de achillespezen is een blessure waarvan het herstel moeilijk te vorospellen valt. Daardoor zou het kunnen dat hij zelfs nog tot een maand aan de kant zal moeten blijven.

Vrees voor jaar te veel

Het zou dus kunnen dat Brian Riemer nog een tijdje zal moeten behelpen met het duo Simic-Zanka centraal achterin. Veel alternatieven voor hen zijn er niet. Dendoncker kan eventueel depanneren, anders moet hij alweer teruggrijpen naar Leoni of jonkies Lapage en Engwanda.

Ook voor Vertonghen zelf is de blessure uiteraard een domper. Hij sprak meermaals de vrees uit voor het jaar te veel en nu blijkt het lichaam effectief niet mee te willen. Overbelasting van de achillespezen is een ouderdomsblessure. "Bij jonge spelers komt deze problematiek weinig voor, spelers met veel kilometers op de teller hebben er frequenter last van", weet sportarts Chris Goossens.

Zal Vertonghen dit seizoen nog van grote waarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

0
0
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

19
19
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

26
26
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

49
49
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

80
80
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

22
22
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

103
103
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

31
31
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

154
154
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

46
46
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

249
249
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

189
189
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

635
635
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

174
174
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

72
72
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

64
64
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

357
357
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

673
673
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

54
54
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

507
507
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

138
138
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

267
267
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

44
44
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

55
55

Meer sportnieuws