Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

319 stemmen
Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

Anderlecht wreef zich in de zomer in de handen toen Jan Vertonghen na lang twijfelen besloot om toch nog een extra seizoen aan zijn imposante carrière te breien. Maar veel plezier heeft het daar tot dusver nog niet aan kunnen beleven, want de 37-jarige recordinternational staat al een hele poos geblesseerd aan de kant.

Vertonghen speelde nog mee in de eerste twee competitiewedstrijden, maar bleef sindsdien al vijf weken aan de kant. Beide achillespezen speelden de ervaren verdediger parten. Die blessure blijkt maar zeer moeizaam te genezen.

LEES OOK: Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

Vertonghen nog een maand out?

Donderdag kwam het nieuws dat Vertonghen nog steeds niet voluit kan gaan op training en nu stelt Het Laatste Nieuws dat hij al zeker opnieuw zal moeten passen voor de wedstrijd van zaterdag tegen Westerlo. En Anderlecht moet stilaan echt een rampscenario vrezen.

Het is immers maar de vraag wanneer Vertonghen zal kunnen terugkeren. Een ontsteking aan de achillespezen is een blessure waarvan het herstel moeilijk te vorospellen valt. Daardoor zou het kunnen dat hij zelfs nog tot een maand aan de kant zal moeten blijven.

Vrees voor jaar te veel

Het zou dus kunnen dat Brian Riemer nog een tijdje zal moeten behelpen met het duo Simic-Zanka centraal achterin. Veel alternatieven voor hen zijn er niet. Dendoncker kan eventueel depanneren, anders moet hij alweer teruggrijpen naar Leoni of jonkies Lapage en Engwanda.

Ook voor Vertonghen zelf is de blessure uiteraard een domper. Hij sprak meermaals de vrees uit voor het jaar te veel en nu blijkt het lichaam effectief niet mee te willen. Overbelasting van de achillespezen is een ouderdomsblessure. "Bij jonge spelers komt deze problematiek weinig voor, spelers met veel kilometers op de teller hebben er frequenter last van", weet sportarts Chris Goossens.

Zal Vertonghen dit seizoen nog van grote waarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

25
25
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

12
12
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

370
370
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

25
25
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

47
47
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

66
66
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

295
295
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

61
61
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

356
356
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

174
174
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

83
83
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

180
180
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

492
492
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

142
142
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

71
71
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

220
220
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

477
477
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

231
231
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

101
101
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

86
86
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

97
97
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

270
270
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

271
271
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

362
362

Meer sportnieuws