Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

319
Het jaar te veel voor Vertonghen? Anderlecht krijgt domper

Anderlecht wreef zich in de zomer in de handen toen Jan Vertonghen na lang twijfelen besloot om toch nog een extra seizoen aan zijn imposante carrière te breien. Maar veel plezier heeft het daar tot dusver nog niet aan kunnen beleven, want de 37-jarige recordinternational staat al een hele poos geblesseerd aan de kant.

Vertonghen speelde nog mee in de eerste twee competitiewedstrijden, maar bleef sindsdien al vijf weken aan de kant. Beide achillespezen speelden de ervaren verdediger parten. Die blessure blijkt maar zeer moeizaam te genezen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Vertonghen nog een maand out?

Donderdag kwam het nieuws dat Vertonghen nog steeds niet voluit kan gaan op training en nu stelt Het Laatste Nieuws dat hij al zeker opnieuw zal moeten passen voor de wedstrijd van zaterdag tegen Westerlo. En Anderlecht moet stilaan echt een rampscenario vrezen.

Het is immers maar de vraag wanneer Vertonghen zal kunnen terugkeren. Een ontsteking aan de achillespezen is een blessure waarvan het herstel moeilijk te vorospellen valt. Daardoor zou het kunnen dat hij zelfs nog tot een maand aan de kant zal moeten blijven.

Vrees voor jaar te veel

Het zou dus kunnen dat Brian Riemer nog een tijdje zal moeten behelpen met het duo Simic-Zanka centraal achterin. Veel alternatieven voor hen zijn er niet. Dendoncker kan eventueel depanneren, anders moet hij alweer teruggrijpen naar Leoni of jonkies Lapage en Engwanda.

Ook voor Vertonghen zelf is de blessure uiteraard een domper. Hij sprak meermaals de vrees uit voor het jaar te veel en nu blijkt het lichaam effectief niet mee te willen. Overbelasting van de achillespezen is een ouderdomsblessure. "Bij jonge spelers komt deze problematiek weinig voor, spelers met veel kilometers op de teller hebben er frequenter last van", weet sportarts Chris Goossens.

Zal Vertonghen dit seizoen nog van grote waarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

6
6
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

43
43
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

8
8
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

118
118
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

58
58
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

142
142
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

57
57
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

196
196
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

89
89
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

236
236
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

140
140
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

77
77
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

225
225
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

210
210
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

34
34
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

274
274
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

160
160
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

344
344

Meer sportnieuws