Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

1424
Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

Anderlecht heeft dit seizoen pas vijf competitiewedstrijden gespeeld, maar de roep om het vertrek van Brian Riemer heeft al twee keer luid geklonken onder de supporters. Het team speelt te statisch, met te weinig creativiteit en aanvallend vermogen, iets wat de fans van een club als Anderlecht onwaardig vinden. Maar Riemer is niet de enige die verantwoordelijkheid draagt voor de teleurstellende prestaties. Ook zijn landgenoot Jesper Fredberg moet zichzelf kritisch onder de loep nemen. Zijn transferbeleid en gebrek aan offensieve versterkingen dragen bij aan de huidige problemen van de club.

LEES OOK: Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

Waar is de agressie? Oude spelers en huurtransfers

Jesper Fredberg had voor de afgelopen transferperiode een agressieve en offensieve aanpak aangekondigd, maar de CEO Sports richtte zich vooral op defensieve versterkingen.

Zeno Debast werd vervangen door Jan-Carlo Simic (19), de enige nieuwkomer waarvoor een transfersom werd betaald, en de ervaren Mathias ‘Zanka’ Jorgensen (34). Daarnaast keerde Thomas Foket (29) terug bij Anderlecht, samen met Leander Dendoncker (29), die werd gehuurd.

“Vanaf het begin was het onze ambitie om een ​​stabiele centrale verdediging op te bouwen waarop we kunnen vertrouwen”, stelde Fredberg op Mauve TV. Hoewel Simic potentie heeft, is hij nog niet klaar voor een vaste plek in het A-elftal.

Zanka daarentegen biedt weinig zekerheid, met zijn gebrek aan snelheid en dynamiek. Foket heeft sinds zijn komst slechts één wedstrijd gestart. De hoop rust nu op Dendoncker, die de redding van het team moet worden, maar hij speelde de afgelopen twee seizoenen slechts veertien wedstrijden.

De transferperiode stond of viel met de komst van Eriksen

Jesper Fredberg leek het grootste deel van het transferbudget te hebben gereserveerd voor een offensieve en creatieve "deadline deal."

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” waarschuwde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, enkele dagen voor het einde van de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen”, zei Vandewalle. “Als hij er niet in slaagt Eriksen te transfereren, zal zijn transferperiode een mislukking zijn”, bevestigde La Dernière Heure.

Sporting had drie maanden vastgehouden aan de grote droom van Eriksen, en Fredberg had zoveel energie gestoken in deze transfer dat het als een enorme teleurstelling werd gezien als hij niet zou komen.

Anderlecht komt niet versterkt uit de zomermercato

Niet Christian Eriksen, maar de 21-jarige vleugelaanvaller Samuel Edozie, gehuurd van Southampton, werd uiteindelijk de laatste zomeraanwinst van Anderlecht. “De komst van een wereldtopper als Christian Eriksen is nooit meer dan wishful thinking geweest”, schreef Het Laatste Nieuws.

Voor een geslaagde mercato was een creatieve middenvelder noodzakelijk, maar die is er simpelweg niet gekomen.

“We zijn erin geslaagd de kern van vorig jaar intact te houden, waardoor deze sterker wordt voor dit nieuwe seizoen”, legde Fredberg uit op Mauve TV. Het Laatste Nieuws was echter kritisch en stelde dat, ondanks de terugkeer van verloren zoon Leander Dendoncker, Anderlecht niet versterkt uit de zomermercato is gekomen.

“CEO Sports Jesper Fredberg heeft trainer Brian Riemer in elk geval geen dienst bewezen.”

Afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde: “Geen toekomstvisie”

Naast het uitblijven van een creatieve en offensieve spelmaker werd de zomerse transferperiode van Anderlecht ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan een toekomstgerichte visie.

Het was de zuinigste transferzomer voor de club sinds 2010, waarbij acht andere Belgische ploegen, zoals Oud-Heverlee Leuven en KVC Westerlo, meer uitgaven.

Jesper Fredberg verklaarde dat hij niemand kon vinden die een echte meerwaarde aan het team kon toevoegen, een aanpak die werd goedgekeurd door Marc Coucke. De hoofdaandeelhouder van Anderlecht prees het feit dat de club niet zomaar geld uitgaf zonder doordachte reden.

Dennis Praet was een optie, maar de club wilde de jonge Mario Stroeykens niet blokkeren. Daarom koos Anderlecht voor een mix van huurspelers en oudere, ervaren krachten. Trudo Dejonghe, sporteconoom, merkte in HUMO kritisch op dat Anderlecht goed maar afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde aantrok:

“Er steekt geen toekomstvisie achter.”

Zal Riemer op nog zijn vel kunnen redden?

Meest recent

Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

2
2
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

65
65
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

89
89
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

32
32
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

92
92
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

183
183
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

22
22
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

98
98
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

172
172
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

112
112
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

145
145
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

97
97
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

530
530
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

55
55
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

135
135
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

143
143
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

388
388
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

222
222
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

530
530
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

50
50
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

328
328
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

105
105
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

84
84
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

625
625
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

120
120

Meer sportnieuws