Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

1424
Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

Anderlecht heeft dit seizoen pas vijf competitiewedstrijden gespeeld, maar de roep om het vertrek van Brian Riemer heeft al twee keer luid geklonken onder de supporters. Het team speelt te statisch, met te weinig creativiteit en aanvallend vermogen, iets wat de fans van een club als Anderlecht onwaardig vinden. Maar Riemer is niet de enige die verantwoordelijkheid draagt voor de teleurstellende prestaties. Ook zijn landgenoot Jesper Fredberg moet zichzelf kritisch onder de loep nemen. Zijn transferbeleid en gebrek aan offensieve versterkingen dragen bij aan de huidige problemen van de club.

LEES OOK: Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Waar is de agressie? Oude spelers en huurtransfers

Jesper Fredberg had voor de afgelopen transferperiode een agressieve en offensieve aanpak aangekondigd, maar de CEO Sports richtte zich vooral op defensieve versterkingen.

Zeno Debast werd vervangen door Jan-Carlo Simic (19), de enige nieuwkomer waarvoor een transfersom werd betaald, en de ervaren Mathias ‘Zanka’ Jorgensen (34). Daarnaast keerde Thomas Foket (29) terug bij Anderlecht, samen met Leander Dendoncker (29), die werd gehuurd.

“Vanaf het begin was het onze ambitie om een ​​stabiele centrale verdediging op te bouwen waarop we kunnen vertrouwen”, stelde Fredberg op Mauve TV. Hoewel Simic potentie heeft, is hij nog niet klaar voor een vaste plek in het A-elftal.

Zanka daarentegen biedt weinig zekerheid, met zijn gebrek aan snelheid en dynamiek. Foket heeft sinds zijn komst slechts één wedstrijd gestart. De hoop rust nu op Dendoncker, die de redding van het team moet worden, maar hij speelde de afgelopen twee seizoenen slechts veertien wedstrijden.

De transferperiode stond of viel met de komst van Eriksen

Jesper Fredberg leek het grootste deel van het transferbudget te hebben gereserveerd voor een offensieve en creatieve "deadline deal."

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” waarschuwde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, enkele dagen voor het einde van de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen”, zei Vandewalle. “Als hij er niet in slaagt Eriksen te transfereren, zal zijn transferperiode een mislukking zijn”, bevestigde La Dernière Heure.

Sporting had drie maanden vastgehouden aan de grote droom van Eriksen, en Fredberg had zoveel energie gestoken in deze transfer dat het als een enorme teleurstelling werd gezien als hij niet zou komen.

Anderlecht komt niet versterkt uit de zomermercato

Niet Christian Eriksen, maar de 21-jarige vleugelaanvaller Samuel Edozie, gehuurd van Southampton, werd uiteindelijk de laatste zomeraanwinst van Anderlecht. “De komst van een wereldtopper als Christian Eriksen is nooit meer dan wishful thinking geweest”, schreef Het Laatste Nieuws.

Voor een geslaagde mercato was een creatieve middenvelder noodzakelijk, maar die is er simpelweg niet gekomen.

“We zijn erin geslaagd de kern van vorig jaar intact te houden, waardoor deze sterker wordt voor dit nieuwe seizoen”, legde Fredberg uit op Mauve TV. Het Laatste Nieuws was echter kritisch en stelde dat, ondanks de terugkeer van verloren zoon Leander Dendoncker, Anderlecht niet versterkt uit de zomermercato is gekomen.

“CEO Sports Jesper Fredberg heeft trainer Brian Riemer in elk geval geen dienst bewezen.”

Afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde: “Geen toekomstvisie”

Naast het uitblijven van een creatieve en offensieve spelmaker werd de zomerse transferperiode van Anderlecht ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan een toekomstgerichte visie.

Het was de zuinigste transferzomer voor de club sinds 2010, waarbij acht andere Belgische ploegen, zoals Oud-Heverlee Leuven en KVC Westerlo, meer uitgaven.

Jesper Fredberg verklaarde dat hij niemand kon vinden die een echte meerwaarde aan het team kon toevoegen, een aanpak die werd goedgekeurd door Marc Coucke. De hoofdaandeelhouder van Anderlecht prees het feit dat de club niet zomaar geld uitgaf zonder doordachte reden.

Dennis Praet was een optie, maar de club wilde de jonge Mario Stroeykens niet blokkeren. Daarom koos Anderlecht voor een mix van huurspelers en oudere, ervaren krachten. Trudo Dejonghe, sporteconoom, merkte in HUMO kritisch op dat Anderlecht goed maar afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde aantrok:

“Er steekt geen toekomstvisie achter.”

Zal Riemer op nog zijn vel kunnen redden?

Meest recent

Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

3
3
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

24
24
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

103
103
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

190
190
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

66
66
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

72
72
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

93
93
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

191
191
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

62
62
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

41
41
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

205
205
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

660
660
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

388
388
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

168
168
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

93
93
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

118
118
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

179
179
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

63
63
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

136
136
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

91
91
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

92
92
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

295
295
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

270
270

Meer sportnieuws