Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

1424
Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

Anderlecht heeft dit seizoen pas vijf competitiewedstrijden gespeeld, maar de roep om het vertrek van Brian Riemer heeft al twee keer luid geklonken onder de supporters. Het team speelt te statisch, met te weinig creativiteit en aanvallend vermogen, iets wat de fans van een club als Anderlecht onwaardig vinden. Maar Riemer is niet de enige die verantwoordelijkheid draagt voor de teleurstellende prestaties. Ook zijn landgenoot Jesper Fredberg moet zichzelf kritisch onder de loep nemen. Zijn transferbeleid en gebrek aan offensieve versterkingen dragen bij aan de huidige problemen van de club.

LEES OOK: Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

Waar is de agressie? Oude spelers en huurtransfers

Jesper Fredberg had voor de afgelopen transferperiode een agressieve en offensieve aanpak aangekondigd, maar de CEO Sports richtte zich vooral op defensieve versterkingen.

Zeno Debast werd vervangen door Jan-Carlo Simic (19), de enige nieuwkomer waarvoor een transfersom werd betaald, en de ervaren Mathias ‘Zanka’ Jorgensen (34). Daarnaast keerde Thomas Foket (29) terug bij Anderlecht, samen met Leander Dendoncker (29), die werd gehuurd.

“Vanaf het begin was het onze ambitie om een ​​stabiele centrale verdediging op te bouwen waarop we kunnen vertrouwen”, stelde Fredberg op Mauve TV. Hoewel Simic potentie heeft, is hij nog niet klaar voor een vaste plek in het A-elftal.

Zanka daarentegen biedt weinig zekerheid, met zijn gebrek aan snelheid en dynamiek. Foket heeft sinds zijn komst slechts één wedstrijd gestart. De hoop rust nu op Dendoncker, die de redding van het team moet worden, maar hij speelde de afgelopen twee seizoenen slechts veertien wedstrijden.

De transferperiode stond of viel met de komst van Eriksen

Jesper Fredberg leek het grootste deel van het transferbudget te hebben gereserveerd voor een offensieve en creatieve "deadline deal."

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” waarschuwde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, enkele dagen voor het einde van de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen”, zei Vandewalle. “Als hij er niet in slaagt Eriksen te transfereren, zal zijn transferperiode een mislukking zijn”, bevestigde La Dernière Heure.

Sporting had drie maanden vastgehouden aan de grote droom van Eriksen, en Fredberg had zoveel energie gestoken in deze transfer dat het als een enorme teleurstelling werd gezien als hij niet zou komen.

Anderlecht komt niet versterkt uit de zomermercato

Niet Christian Eriksen, maar de 21-jarige vleugelaanvaller Samuel Edozie, gehuurd van Southampton, werd uiteindelijk de laatste zomeraanwinst van Anderlecht. “De komst van een wereldtopper als Christian Eriksen is nooit meer dan wishful thinking geweest”, schreef Het Laatste Nieuws.

Voor een geslaagde mercato was een creatieve middenvelder noodzakelijk, maar die is er simpelweg niet gekomen.

“We zijn erin geslaagd de kern van vorig jaar intact te houden, waardoor deze sterker wordt voor dit nieuwe seizoen”, legde Fredberg uit op Mauve TV. Het Laatste Nieuws was echter kritisch en stelde dat, ondanks de terugkeer van verloren zoon Leander Dendoncker, Anderlecht niet versterkt uit de zomermercato is gekomen.

“CEO Sports Jesper Fredberg heeft trainer Brian Riemer in elk geval geen dienst bewezen.”

Afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde: “Geen toekomstvisie”

Naast het uitblijven van een creatieve en offensieve spelmaker werd de zomerse transferperiode van Anderlecht ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan een toekomstgerichte visie.

Het was de zuinigste transferzomer voor de club sinds 2010, waarbij acht andere Belgische ploegen, zoals Oud-Heverlee Leuven en KVC Westerlo, meer uitgaven.

Jesper Fredberg verklaarde dat hij niemand kon vinden die een echte meerwaarde aan het team kon toevoegen, een aanpak die werd goedgekeurd door Marc Coucke. De hoofdaandeelhouder van Anderlecht prees het feit dat de club niet zomaar geld uitgaf zonder doordachte reden.

Dennis Praet was een optie, maar de club wilde de jonge Mario Stroeykens niet blokkeren. Daarom koos Anderlecht voor een mix van huurspelers en oudere, ervaren krachten. Trudo Dejonghe, sporteconoom, merkte in HUMO kritisch op dat Anderlecht goed maar afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde aantrok:

“Er steekt geen toekomstvisie achter.”

Zal Riemer op nog zijn vel kunnen redden?

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

7
7
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

57
57
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

97
97
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

321
321
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

203
203
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

81
81
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

213
213
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

339
339
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

145
145

Meer sportnieuws