Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

1424
Fredberg laat Riemer vallen: exit onvermijdelijk?

Anderlecht heeft dit seizoen pas vijf competitiewedstrijden gespeeld, maar de roep om het vertrek van Brian Riemer heeft al twee keer luid geklonken onder de supporters. Het team speelt te statisch, met te weinig creativiteit en aanvallend vermogen, iets wat de fans van een club als Anderlecht onwaardig vinden. Maar Riemer is niet de enige die verantwoordelijkheid draagt voor de teleurstellende prestaties. Ook zijn landgenoot Jesper Fredberg moet zichzelf kritisch onder de loep nemen. Zijn transferbeleid en gebrek aan offensieve versterkingen dragen bij aan de huidige problemen van de club.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Waar is de agressie? Oude spelers en huurtransfers

Jesper Fredberg had voor de afgelopen transferperiode een agressieve en offensieve aanpak aangekondigd, maar de CEO Sports richtte zich vooral op defensieve versterkingen.

Zeno Debast werd vervangen door Jan-Carlo Simic (19), de enige nieuwkomer waarvoor een transfersom werd betaald, en de ervaren Mathias ‘Zanka’ Jorgensen (34). Daarnaast keerde Thomas Foket (29) terug bij Anderlecht, samen met Leander Dendoncker (29), die werd gehuurd.

“Vanaf het begin was het onze ambitie om een ​​stabiele centrale verdediging op te bouwen waarop we kunnen vertrouwen”, stelde Fredberg op Mauve TV. Hoewel Simic potentie heeft, is hij nog niet klaar voor een vaste plek in het A-elftal.

Zanka daarentegen biedt weinig zekerheid, met zijn gebrek aan snelheid en dynamiek. Foket heeft sinds zijn komst slechts één wedstrijd gestart. De hoop rust nu op Dendoncker, die de redding van het team moet worden, maar hij speelde de afgelopen twee seizoenen slechts veertien wedstrijden.

De transferperiode stond of viel met de komst van Eriksen

Jesper Fredberg leek het grootste deel van het transferbudget te hebben gereserveerd voor een offensieve en creatieve "deadline deal."

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” waarschuwde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, enkele dagen voor het einde van de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen”, zei Vandewalle. “Als hij er niet in slaagt Eriksen te transfereren, zal zijn transferperiode een mislukking zijn”, bevestigde La Dernière Heure.

Sporting had drie maanden vastgehouden aan de grote droom van Eriksen, en Fredberg had zoveel energie gestoken in deze transfer dat het als een enorme teleurstelling werd gezien als hij niet zou komen.

Anderlecht komt niet versterkt uit de zomermercato

Niet Christian Eriksen, maar de 21-jarige vleugelaanvaller Samuel Edozie, gehuurd van Southampton, werd uiteindelijk de laatste zomeraanwinst van Anderlecht. “De komst van een wereldtopper als Christian Eriksen is nooit meer dan wishful thinking geweest”, schreef Het Laatste Nieuws.

Voor een geslaagde mercato was een creatieve middenvelder noodzakelijk, maar die is er simpelweg niet gekomen.

“We zijn erin geslaagd de kern van vorig jaar intact te houden, waardoor deze sterker wordt voor dit nieuwe seizoen”, legde Fredberg uit op Mauve TV. Het Laatste Nieuws was echter kritisch en stelde dat, ondanks de terugkeer van verloren zoon Leander Dendoncker, Anderlecht niet versterkt uit de zomermercato is gekomen.

“CEO Sports Jesper Fredberg heeft trainer Brian Riemer in elk geval geen dienst bewezen.”

Afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde: “Geen toekomstvisie”

Naast het uitblijven van een creatieve en offensieve spelmaker werd de zomerse transferperiode van Anderlecht ook bekritiseerd vanwege het gebrek aan een toekomstgerichte visie.

Het was de zuinigste transferzomer voor de club sinds 2010, waarbij acht andere Belgische ploegen, zoals Oud-Heverlee Leuven en KVC Westerlo, meer uitgaven.

Jesper Fredberg verklaarde dat hij niemand kon vinden die een echte meerwaarde aan het team kon toevoegen, een aanpak die werd goedgekeurd door Marc Coucke. De hoofdaandeelhouder van Anderlecht prees het feit dat de club niet zomaar geld uitgaf zonder doordachte reden.

Dennis Praet was een optie, maar de club wilde de jonge Mario Stroeykens niet blokkeren. Daarom koos Anderlecht voor een mix van huurspelers en oudere, ervaren krachten. Trudo Dejonghe, sporteconoom, merkte in HUMO kritisch op dat Anderlecht goed maar afgedankte spelers zonder doorverkoopwaarde aantrok:

“Er steekt geen toekomstvisie achter.”

Zal Riemer op nog zijn vel kunnen redden?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

19
19
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

33
33
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

5
5
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

85
85
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

39
39
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

338
338
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

81
81
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

143
143
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

272
272
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

316
316
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

145
145
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws