'Jackpot wenkt voor Club Brugge: Rigaux strikt klasbak'

door
'Jackpot wenkt voor Club Brugge: Rigaux strikt klasbak'

In zijn eerste transferperiode als sportieve baas liet Dévy Rigaux er geen gras over groeien. Club Brugge gaf in totaal bijna 30 miljoen uit om een vijftal nieuwkomers vast te leggen. Tot dusver blijkt nog niet iedereen een voltreffer, al lijkt één aanwinst alvast wel al een schot in de roos.

Met drie goals in zeven optredens heeft Christos Tzolis zijn start niet gemist in Jan Breydel. Vooral de voorbije weken bleek de 22-jarige Griek, die dankzij het vertrek van Antonio Nusa volop zijn kans krijgt op de linkerflank, uitstekend op dreef. Die vorm zette hij zopas nog eens in de verf bij zijn nationale elftal. In zijn zestiende interland trof Tzolis tegen Ierland tenslotte voor de derde keer raak als international.

LEES OOK: 'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

Tzolis maakt indruk

Een extra vertrouwensboost dus voor de winger, voor zover hij dat nog nodig had. Aan de tafel van Extra Time klonk het vorige week reeds dat de landskampioen met hem nog maar eens goud in handen heeft. "Hij is heel doelgericht en altijd in beweging richting de goal. Hij probeert ook altijd zonder franjes af te werken, staat stevig op zijn voeten in de duels en draait goed zijn lichaam", aldus Steven Defour.

"Hij is een speler met heel veel energie, die de bal snel doorspeelt en vaak de diepte opzoekt. Hij verstopt zich niet, voelt de ruimtes goed aan, werkt hard en is ook vaardig in de combinatie. Een enorm wapen om chaos te creëren bij de tegenstander", blijkt hij onder de indruk. Een mening die Hein Vanhaezebrouck en Gert Verheyen met hem delen. "Ik vind hem zelfs echt een verademing", vertelt die laatste.

Pluim voor Rigaux

"Een geweldige transfer. Samen met Maxim De Cuyper en Hans Vanaken loopt het fantastisch op die linkerkant", voegt Vanhaezebrouck toe. Club  had al langer een oogje laten vallen op Tzolis, die drie jaar geleden nog voor 11 miljoen naar Norwich verhuisde. Via een omweg bij Fortuna Düsseldorf, waar hij betrokken was bij 34 treffers in 37 matchen, strikte Blauw-Zwart hem nu voor 'slechts' 6,5 miljoen.

En dat terwijl zijn marktwaarde op 10 miljoen wordt geschat. Een koopje, zo lijkt het dus. Afwachten of Tzolis al het goeds van de afgelopen weken kan bevestigen en die lijn ook in de Champions League kan doortrekken. Indien wel hoort men in Jan Breydel, waar met onder andere Andreas Skov Olsen, Raphael Onyedika en De Cuyper nog een heleboel goudhaantjes rondlopen, de kassa andermaal rinkelen.

Wie zal volgens u meer opbrengen?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

19
19
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

72
72
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

246
246
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

262
262
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

191
191
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

248
248
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

157
157
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

294
294
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

209
209
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

406
406
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

462
462
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

326
326
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

439
439
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

301
301
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

326
326
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

349
349
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

293
293
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

213
213
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

375
375
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

306
306
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

609
609

Meer sportnieuws