Joos pronostikeert CL Club Brugge: "Alles meer is straf"

door
Joos pronostikeert CL Club Brugge:

Na de interlandbreak trekt het clubvoetbal zich de komende dagen weer op gang. Daarbij is het vooral uitkijken naar de start van de Champions League volgende week. In de vernieuwde league phase mag er met Club Brugge één Belgische vertegenwoordiger zijn kunnen tonen.

Blauw-Zwart hoopt ook door de league phase te raken, maar een makkelijke opdracht wordt dat niet. In het nieuwe format spelen de 36 deelnemers elk acht wedstrijden en worden ze in één klassement gegoten. Op het einde van de rit stoot de top acht meteen door naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 een play-off spelen. De twaalf laatste teams vliegen uit Europa.

LEES OOK: Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Meer dan zeven punten wordt moeilijk voor Club

Club weet dus wat het moet doen, maar kreeg al bij al toch een lastig programma voorgeschoteld. Het opent zijn campagne volgende woensdag met een thuiswedstrijd tegen Dortmund en treft daarna nog achtereenvolgens Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

In MIDMID ziet Filip Joos het niet al te optimistisch in voor Club. Hij vermoedt dat ze vrede zullen moeten nemen met slechts zeven punten uit die acht wedstrijden. "Alles meer is heel straf gespeeld, denk ik", zegt hij. "Ik hoop op meer, maar..."

Pech met uit- en thuiswedstrijden

Joos ziet dat de landskampioen niet echt gediend werd door de loting van de thuis- en uitwedstrijden. "Met Celtic thuis en Sturm Graz thuis zou ik naar tien punten gaan. Maar op Celtic gaan winnen... De laatste keer dat ik daar was, heb ik Hugo Broos drie muren horen kapot roepen. 3-0 na een kwartier... Dat heb ik nooit meegemaakt. Het is ondertussen al lang geleden, maar dat zou ik toch niet te makkelijk inschatten."

Vele fans hopen dat er in de thuismatchen tegen Aston Villa en Sporting punten geraapt kunnen worden. "Dat is niet onmogelijk. Maar Aston Villa is wel een betere ploeg dan Club, daar zijn we het toch over eens? Chapeau als je daar iets tegen haalt. Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap."

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

67
67
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

72
72
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

21
21
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

228
228
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

78
78
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

44
44
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

122
122
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

107
107
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

58
58
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

333
333
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

719
719
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

557
557
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

412
412
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

368
368
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

260
260
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

632
632
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

269
269
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

90
90
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

327
327
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

89
89
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

458
458
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

216
216
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

77
77
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

49
49
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

77
77

Meer sportnieuws