Joos pronostikeert CL Club Brugge: "Alles meer is straf"

door
Joos pronostikeert CL Club Brugge:

Na de interlandbreak trekt het clubvoetbal zich de komende dagen weer op gang. Daarbij is het vooral uitkijken naar de start van de Champions League volgende week. In de vernieuwde league phase mag er met Club Brugge één Belgische vertegenwoordiger zijn kunnen tonen.

Blauw-Zwart hoopt ook door de league phase te raken, maar een makkelijke opdracht wordt dat niet. In het nieuwe format spelen de 36 deelnemers elk acht wedstrijden en worden ze in één klassement gegoten. Op het einde van de rit stoot de top acht meteen door naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 een play-off spelen. De twaalf laatste teams vliegen uit Europa.

LEES OOK: 'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Meer dan zeven punten wordt moeilijk voor Club

Club weet dus wat het moet doen, maar kreeg al bij al toch een lastig programma voorgeschoteld. Het opent zijn campagne volgende woensdag met een thuiswedstrijd tegen Dortmund en treft daarna nog achtereenvolgens Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

In MIDMID ziet Filip Joos het niet al te optimistisch in voor Club. Hij vermoedt dat ze vrede zullen moeten nemen met slechts zeven punten uit die acht wedstrijden. "Alles meer is heel straf gespeeld, denk ik", zegt hij. "Ik hoop op meer, maar..."

Pech met uit- en thuiswedstrijden

Joos ziet dat de landskampioen niet echt gediend werd door de loting van de thuis- en uitwedstrijden. "Met Celtic thuis en Sturm Graz thuis zou ik naar tien punten gaan. Maar op Celtic gaan winnen... De laatste keer dat ik daar was, heb ik Hugo Broos drie muren horen kapot roepen. 3-0 na een kwartier... Dat heb ik nooit meegemaakt. Het is ondertussen al lang geleden, maar dat zou ik toch niet te makkelijk inschatten."

Vele fans hopen dat er in de thuismatchen tegen Aston Villa en Sporting punten geraapt kunnen worden. "Dat is niet onmogelijk. Maar Aston Villa is wel een betere ploeg dan Club, daar zijn we het toch over eens? Chapeau als je daar iets tegen haalt. Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap."

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

14
14
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

143
143
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

168
168
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

190
190
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

85
85
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

69
69
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

74
74
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

56
56
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

51
51
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

64
64
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

183
183
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

195
195
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

199
199
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

46
46
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

175
175
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

90
90
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

53
53
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

185
185

Meer sportnieuws