Joos pronostikeert CL Club Brugge: "Alles meer is straf"

1104
Joos pronostikeert CL Club Brugge:

Na de interlandbreak trekt het clubvoetbal zich de komende dagen weer op gang. Daarbij is het vooral uitkijken naar de start van de Champions League volgende week. In de vernieuwde league phase mag er met Club Brugge één Belgische vertegenwoordiger zijn kunnen tonen.

Blauw-Zwart hoopt ook door de league phase te raken, maar een makkelijke opdracht wordt dat niet. In het nieuwe format spelen de 36 deelnemers elk acht wedstrijden en worden ze in één klassement gegoten. Op het einde van de rit stoot de top acht meteen door naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 een play-off spelen. De twaalf laatste teams vliegen uit Europa.

LEES OOK: Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Meer dan zeven punten wordt moeilijk voor Club

Club weet dus wat het moet doen, maar kreeg al bij al toch een lastig programma voorgeschoteld. Het opent zijn campagne volgende woensdag met een thuiswedstrijd tegen Dortmund en treft daarna nog achtereenvolgens Sturm Graz (uit), AC Milan (uit), Aston Villa (thuis), Celtic (uit), Sporting CP (thuis), Juventus (thuis) en Manchester City (uit).

In MIDMID ziet Filip Joos het niet al te optimistisch in voor Club. Hij vermoedt dat ze vrede zullen moeten nemen met slechts zeven punten uit die acht wedstrijden. "Alles meer is heel straf gespeeld, denk ik", zegt hij. "Ik hoop op meer, maar..."

Pech met uit- en thuiswedstrijden

Joos ziet dat de landskampioen niet echt gediend werd door de loting van de thuis- en uitwedstrijden. "Met Celtic thuis en Sturm Graz thuis zou ik naar tien punten gaan. Maar op Celtic gaan winnen... De laatste keer dat ik daar was, heb ik Hugo Broos drie muren horen kapot roepen. 3-0 na een kwartier... Dat heb ik nooit meegemaakt. Het is ondertussen al lang geleden, maar dat zou ik toch niet te makkelijk inschatten."

Vele fans hopen dat er in de thuismatchen tegen Aston Villa en Sporting punten geraapt kunnen worden. "Dat is niet onmogelijk. Maar Aston Villa is wel een betere ploeg dan Club, daar zijn we het toch over eens? Chapeau als je daar iets tegen haalt. Maar als je realistisch blijft: alles meer dan zeven punten is knap."

Hoe hoog mag Club Brugge mikken in de Champions League?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

46
46
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

198
198
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

21
21
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

251
251
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

107
107
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

154
154
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

374
374
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

133
133
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

133
133
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

598
598
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

157
157
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

131
131
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

333
333
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

45
45
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

61
61
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

238
238
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

243
243

Meer sportnieuws