Vertrekker trapt Anderlecht stevig na: “Wanhopig”

349 stemmen
Vertrekker trapt Anderlecht stevig na: “Wanhopig”

RSC Anderlecht zag afgelopen zomer verschillende spelers vertrekken. Ook vond het een oplossing voor Alexis Flips. De Franse spelmaker kreeg geen kansen onder Brian Riemer en trok naar Sporting Charleroi.

Flips leek aanvankelijk bij Anderlecht te blijven want hij werd opgenomen op de Europese lijst, maar toch wilde paars-wit de aanvallende middenvelder uiteindelijk dumpen. Flips deed tegenover Het Nieuwsblad zijn verhaal.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Mislukt

Flips werd zelfs naar de B-kern verwezen bij Anderlecht. “Ik heb twee weken bij de Futures doorgebracht. De club wilde wanhopig dat ik zou vertrekken. Ik heb met veel clubs gesproken voordat Charleroi ineens in de dans sprong. Zowel sportief als privé is deze club ideaal omdat ik niet hoefde te verhuizen. ”

De middenvelder ziet Anderlecht als een gefaald avontuur. “Ik ervaar het als een mislukking. Daar verstop ik me niet voor. Ja, ik kreeg niet genoeg speeltijd bij Anderlecht, maar misschien had ik meer doelpunten moeten maken en beslissender moeten zijn.”

Natrappen

Toch kon Flips het niet nalaten even na te trappen. Hij vond dat hij te weinig kansen heeft gekregen. “Ik had graag wat meer krediet gekregen. Ze betaalden toch vier miljoen euro voor mij. Als de coach me meer wedstrijden had gegeven, had ik meer kunnen bijdragen. Ik ben teleurgesteld dat ik me niet volledig heb kunnen ontplooien voor de club en de fans."

Ondanks dat de Fransman er alles aan deed om zich in de gratie te krijgen bij de hoge piefen bij Anderlecht, besloot paars-wit Flips genadeloos te lozen. “Ik wist dat het niet gemakkelijk zou zijn na mijn uitleenbeurt. Ik zei tegen Brian Riemer en Jesper Fredberg dat ik er alles aan wilde doen om te slagen. Op training verliep alles goed, maar uiteindelijk besloot de club dat ik niet kon blijven.”

Denk jij dat Flips een meerwaarde had kunnen zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

334
334
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

4
4
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

84
84
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

45
45
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

263
263
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

338
338
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

64
64
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

98
98
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

597
597
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

76
76
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

62
62
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

59
59
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

128
128
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

111
111
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

104
104
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

93
93
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

132
132
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

43
43
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

213
213
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

266
266
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

626
626
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

196
196

Meer sportnieuws