Vertrekker trapt Anderlecht stevig na: “Wanhopig”

door
Vertrekker trapt Anderlecht stevig na: “Wanhopig”

RSC Anderlecht zag afgelopen zomer verschillende spelers vertrekken. Ook vond het een oplossing voor Alexis Flips. De Franse spelmaker kreeg geen kansen onder Brian Riemer en trok naar Sporting Charleroi.

Flips leek aanvankelijk bij Anderlecht te blijven want hij werd opgenomen op de Europese lijst, maar toch wilde paars-wit de aanvallende middenvelder uiteindelijk dumpen. Flips deed tegenover Het Nieuwsblad zijn verhaal.

LEES OOK: Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Mislukt

Flips werd zelfs naar de B-kern verwezen bij Anderlecht. “Ik heb twee weken bij de Futures doorgebracht. De club wilde wanhopig dat ik zou vertrekken. Ik heb met veel clubs gesproken voordat Charleroi ineens in de dans sprong. Zowel sportief als privé is deze club ideaal omdat ik niet hoefde te verhuizen. ”

De middenvelder ziet Anderlecht als een gefaald avontuur. “Ik ervaar het als een mislukking. Daar verstop ik me niet voor. Ja, ik kreeg niet genoeg speeltijd bij Anderlecht, maar misschien had ik meer doelpunten moeten maken en beslissender moeten zijn.”

Natrappen

Toch kon Flips het niet nalaten even na te trappen. Hij vond dat hij te weinig kansen heeft gekregen. “Ik had graag wat meer krediet gekregen. Ze betaalden toch vier miljoen euro voor mij. Als de coach me meer wedstrijden had gegeven, had ik meer kunnen bijdragen. Ik ben teleurgesteld dat ik me niet volledig heb kunnen ontplooien voor de club en de fans."

Ondanks dat de Fransman er alles aan deed om zich in de gratie te krijgen bij de hoge piefen bij Anderlecht, besloot paars-wit Flips genadeloos te lozen. “Ik wist dat het niet gemakkelijk zou zijn na mijn uitleenbeurt. Ik zei tegen Brian Riemer en Jesper Fredberg dat ik er alles aan wilde doen om te slagen. Op training verliep alles goed, maar uiteindelijk besloot de club dat ik niet kon blijven.”

Denk jij dat Flips een meerwaarde had kunnen zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

10
10
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

16
16
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

38
38
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

21
21
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

381
381
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

34
34
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

269
269
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

115
115
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

334
334
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

104
104
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

159
159
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

64
64
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

250
250
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

204
204
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

148
148
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

743
743
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

331
331
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

359
359
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

908
908
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

665
665
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

432
432
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

321
321
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

931
931
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

228
228

Meer sportnieuws