'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

903 stemmen
'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

AA Gent haalde afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen, zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen, van Lyngby. Met een indrukwekkende achtergrond in de jeugdploegen van FC Barcelona en Real Madrid en de bijnaam 'Mini Haaland', wordt er veel van hem verwacht. Zijn debuut was veelbelovend met een vroege goal tegen KV Kortrijk, maar sindsdien heeft hij zijn belofte nog niet ingelost. Na zijn eerste goal volgden zeven doelpuntteloze wedstrijden, wat leidde tot scherpe kritiek

In de wedstrijd tegen Antwerp FC kreeg hij zelfs het publiek over hem heen. Sportief manager Arnar Vidarsson en coach Wouter Vrancken blijven vertrouwen in hem hebben en hopen op een ommekeer. Ze hebben ook geen andere keuze.

LEES OOK: ‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

‘Mini Haaland’: a touch of genius

AA Gent trok afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen aan van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Andri Gudjohnsen doorliep de jeugdacademies van FC Barcelona, Espanyol en Real Madrid, waar hij topscorer werd bij Juvenil C (Onder-17). In Madrid kreeg hij de bijnaam ‘Mini Haaland’ dankzij zijn scoringsdrift.

Na een zware blessure in 2020 koos hij ervoor om een stap terug te zetten naar IFK Norrköping en vervolgens naar het Deense Lyngby. Deze keuze pakte uitstekend uit: Andri werd al snel de topscorer van Lyngby met 15 doelpunten in 30 wedstrijden.

“Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, aldus Feyr Alexandersson, huidig trainer van KV Kortrijk, die Andri eerder coachte bij Lyngby. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Om ballen bij te houden was hij zelfs een van de sterkste in Denemarken.

Een echte spits

Andri Gudjohnsen kwam in beeld bij AA Gent dankzij Arnar Vidarsson, de Manager Sports van de club en voormalig bondscoach van IJsland. Vidarsson had Gudjohnsen eerder zijn debuut in het nationale team gegund en speelde een belangrijke rol bij zijn transfer.

Hoewel de spits ook interesse genoot van clubs in de Engelse Championship en in Nederland, gaf de aanwezigheid van zijn landgenoot bij de Buffalo’s de doorslag. Bij Gent koos Gudjohnsen rugnummer 9, het cijfer dat spitsen dragen.

Tijdens zijn introductie op de Gentse Feesten maakte hij meteen indruk door het publiek enthousiast mee te laten doen met de beroemde 'Iceland clap'. Hij verklaarde vastberaden dat hij in Gent niet alleen goals wilde maken, maar ook "veel feestjes wilde bouwen." Zijn eerste doelpunt in het blauw-witte shirt liet niet lang op zich wachten.

Slechts zestig minuten had hij nodig om te scoren in zijn debuutwedstrijd tegen KV Kortrijk. Het was een echte spitsengoal: ondanks het feit dat de Kortrijkse defensie hem lang in toom hield, stond Gudjohnsen op het juiste moment klaar om een perfecte voorzet van Frank Surdez binnen te werken.

Na de wedstrijd zei hij met een brede grijns: “Dat is wat ik doe. Hiervoor heeft de club me ook in huis gehaald. Ik ben de diepe spits en dan wordt er van jou verwacht dat je doelpunten scoort en ik hoop dat dit de eerste van veel treffers is.”

Gudjohnsen wordt een probleem: persona non grata in de Planet Group Arena

Andri Gudjohnsen's sterke start bij AA Gent, met zijn snelle doelpunt eind juli, bleek helaas slechts een kort hoogtepunt. In de daaropvolgende zeven wedstrijden bleef het IJslandse kanon stil, en de kritiek op de jonge spits nam snel toe.

Media zoals Het Laatste Nieuws waren niet mild: de krant stelde dat AA Gent vernuft ontbreekt in de zone van de waarheid én een goede spits.“Gudjohnsen, jongens... Dat wordt stilaan een probleem”, signaleerde de krant onomwonden. Ook Het Nieuwsblad oordeelde hard: "Voorlopig weegt hij te licht."

Als targetman slaagt hij er niet in om de bal vast te houden, en zijn druk op de tegenstander blijft beperkt. Hoewel Gudjohnsen bekendstaat als een killer voor het doel, blijkt dat zonder de juiste aanvoer het moeilijk is voor hem om te schitteren.

“Gudjohnsen kwam - vooral dankzij zijn naam - met de nodige verwachtingen naar Gent. Hij kan ze voorlopig niet inlossen. Heeft hij nog wat tijd nodig?” vraagt HLN zich af.

Het dieptepunt kwam in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waar Gudjohnsen een zwak getrapte strafschop miste, wat hem niet alleen kritiek van de fans opleverde, maar ook de vraag deed rijzen of hij wel het juiste uithangbord is voor de Gentse aanval.

Het Nieuwsblad omschreef de situatie als "netelig," en stelde dat Gudjohnsen met slechts één doelpunt in negen wedstrijden niet sterk genoeg is om het gewicht van de aanval te dragen. Hoewel zijn technische kwaliteiten onmiskenbaar zijn, blijkt hij nog te kort te schieten in cruciale aspecten zoals het kaatsen en zich positioneren.

De druk groeit, en Het Laatste Nieuws concludeerde: “Andri Gudjohnsen is stilaan persona non grata in de Planet Group Arena.”

Wachten op de vonk: AA Gent gebruikt Gudjohnsen verkeerd

Andri Gudjohnsen bevindt zich in een moeilijke situatie bij AA Gent, mede omdat het team zijn speelstijl niet volledig benut. Hij blinkt soms uit met zijn subtiele deviaties en techniek, en beschikt over snelheid en persoonlijkheid.

Maar zijn achtergrond bij dominante teams zoals FC Barcelona en Real Madrid, waar hij gewend was in en rond de zestienmeter te spelen, werkt in zijn nadeel wanneer Gent niet in staat is om de controle over de wedstrijd te houden of balbezit te behouden.

Gudjohnsen heeft nooit hoeven leren hoe hij moet spelen in de omschakeling of in een onderliggende ploeg. Dit maakt zijn aanpassing aan het spel in de Jupiler Pro League moeilijker. Volgens Feyr Alexandersson, die Gudjohnsen eerder coachte, komt hij het beste tot zijn recht met een tweede spits naast zich en meer beweging rondom hem.

Het is een formatie waarin hij zijn kwaliteiten beter kan tonen. Arnar Vidarsson, sportief manager bij AA Gent en landgenoot van Gudjohnsen, verdedigt de spits en benadrukt dat hij er volledig van overtuigd is dat Andri kan slagen bij de club.

“Wat men niet altijd ziet, is dat Andri een hardwerkende spits is. Hij heeft aanvoer nodig in de zestienmeter en die heeft hij nog onvoldoende gekregen”, zei Vidarsson aan Het Laatste Nieuws. Ook coach Wouter Vrancken steunt Gudjohnsen volledig.

Vorige zomer vroeg hij immers geen andere spits, wat aangeeft dat hij vertrouwen heeft in Andri’s capaciteiten. “Soms hebben ze maar een kleine vonk nodig,” zegt Vrancken. “Laat ons hopen dat die er snel komt, want het is een topkerel.” Het vertrouwen binnen de club is er zeker nog, van de sportieve staf tot de trainer. Ze hebben ook weinig keuze.

Zal Gudjohnsen nog knallen bij AA Gent?

Meest recent

Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

41
41
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

53
53
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

61
61
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

339
339
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

124
124
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

426
426
Basisploeg Duivels op helling: drie slachtoffers na Senegal?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

553
553
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

626
626
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

60
60
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

149
149
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

129
129
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

713
713
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

311
311
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

216
216
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

169
169
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

169
169
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

255
255
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

161
161
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

509
509
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

88
88
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

152
152
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

42
42
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

634
634
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

137
137
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1697
1697

Meer sportnieuws