'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

door
'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

AA Gent haalde afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen, zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen, van Lyngby. Met een indrukwekkende achtergrond in de jeugdploegen van FC Barcelona en Real Madrid en de bijnaam 'Mini Haaland', wordt er veel van hem verwacht. Zijn debuut was veelbelovend met een vroege goal tegen KV Kortrijk, maar sindsdien heeft hij zijn belofte nog niet ingelost. Na zijn eerste goal volgden zeven doelpuntteloze wedstrijden, wat leidde tot scherpe kritiek

In de wedstrijd tegen Antwerp FC kreeg hij zelfs het publiek over hem heen. Sportief manager Arnar Vidarsson en coach Wouter Vrancken blijven vertrouwen in hem hebben en hopen op een ommekeer. Ze hebben ook geen andere keuze.

LEES OOK: Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

‘Mini Haaland’: a touch of genius

AA Gent trok afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen aan van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Andri Gudjohnsen doorliep de jeugdacademies van FC Barcelona, Espanyol en Real Madrid, waar hij topscorer werd bij Juvenil C (Onder-17). In Madrid kreeg hij de bijnaam ‘Mini Haaland’ dankzij zijn scoringsdrift.

Na een zware blessure in 2020 koos hij ervoor om een stap terug te zetten naar IFK Norrköping en vervolgens naar het Deense Lyngby. Deze keuze pakte uitstekend uit: Andri werd al snel de topscorer van Lyngby met 15 doelpunten in 30 wedstrijden.

“Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, aldus Feyr Alexandersson, huidig trainer van KV Kortrijk, die Andri eerder coachte bij Lyngby. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Om ballen bij te houden was hij zelfs een van de sterkste in Denemarken.

Een echte spits

Andri Gudjohnsen kwam in beeld bij AA Gent dankzij Arnar Vidarsson, de Manager Sports van de club en voormalig bondscoach van IJsland. Vidarsson had Gudjohnsen eerder zijn debuut in het nationale team gegund en speelde een belangrijke rol bij zijn transfer.

Hoewel de spits ook interesse genoot van clubs in de Engelse Championship en in Nederland, gaf de aanwezigheid van zijn landgenoot bij de Buffalo’s de doorslag. Bij Gent koos Gudjohnsen rugnummer 9, het cijfer dat spitsen dragen.

Tijdens zijn introductie op de Gentse Feesten maakte hij meteen indruk door het publiek enthousiast mee te laten doen met de beroemde 'Iceland clap'. Hij verklaarde vastberaden dat hij in Gent niet alleen goals wilde maken, maar ook "veel feestjes wilde bouwen." Zijn eerste doelpunt in het blauw-witte shirt liet niet lang op zich wachten.

Slechts zestig minuten had hij nodig om te scoren in zijn debuutwedstrijd tegen KV Kortrijk. Het was een echte spitsengoal: ondanks het feit dat de Kortrijkse defensie hem lang in toom hield, stond Gudjohnsen op het juiste moment klaar om een perfecte voorzet van Frank Surdez binnen te werken.

Na de wedstrijd zei hij met een brede grijns: “Dat is wat ik doe. Hiervoor heeft de club me ook in huis gehaald. Ik ben de diepe spits en dan wordt er van jou verwacht dat je doelpunten scoort en ik hoop dat dit de eerste van veel treffers is.”

Gudjohnsen wordt een probleem: persona non grata in de Planet Group Arena

Andri Gudjohnsen's sterke start bij AA Gent, met zijn snelle doelpunt eind juli, bleek helaas slechts een kort hoogtepunt. In de daaropvolgende zeven wedstrijden bleef het IJslandse kanon stil, en de kritiek op de jonge spits nam snel toe.

Media zoals Het Laatste Nieuws waren niet mild: de krant stelde dat AA Gent vernuft ontbreekt in de zone van de waarheid én een goede spits.“Gudjohnsen, jongens... Dat wordt stilaan een probleem”, signaleerde de krant onomwonden. Ook Het Nieuwsblad oordeelde hard: "Voorlopig weegt hij te licht."

Als targetman slaagt hij er niet in om de bal vast te houden, en zijn druk op de tegenstander blijft beperkt. Hoewel Gudjohnsen bekendstaat als een killer voor het doel, blijkt dat zonder de juiste aanvoer het moeilijk is voor hem om te schitteren.

“Gudjohnsen kwam - vooral dankzij zijn naam - met de nodige verwachtingen naar Gent. Hij kan ze voorlopig niet inlossen. Heeft hij nog wat tijd nodig?” vraagt HLN zich af.

Het dieptepunt kwam in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waar Gudjohnsen een zwak getrapte strafschop miste, wat hem niet alleen kritiek van de fans opleverde, maar ook de vraag deed rijzen of hij wel het juiste uithangbord is voor de Gentse aanval.

Het Nieuwsblad omschreef de situatie als "netelig," en stelde dat Gudjohnsen met slechts één doelpunt in negen wedstrijden niet sterk genoeg is om het gewicht van de aanval te dragen. Hoewel zijn technische kwaliteiten onmiskenbaar zijn, blijkt hij nog te kort te schieten in cruciale aspecten zoals het kaatsen en zich positioneren.

De druk groeit, en Het Laatste Nieuws concludeerde: “Andri Gudjohnsen is stilaan persona non grata in de Planet Group Arena.”

Wachten op de vonk: AA Gent gebruikt Gudjohnsen verkeerd

Andri Gudjohnsen bevindt zich in een moeilijke situatie bij AA Gent, mede omdat het team zijn speelstijl niet volledig benut. Hij blinkt soms uit met zijn subtiele deviaties en techniek, en beschikt over snelheid en persoonlijkheid.

Maar zijn achtergrond bij dominante teams zoals FC Barcelona en Real Madrid, waar hij gewend was in en rond de zestienmeter te spelen, werkt in zijn nadeel wanneer Gent niet in staat is om de controle over de wedstrijd te houden of balbezit te behouden.

Gudjohnsen heeft nooit hoeven leren hoe hij moet spelen in de omschakeling of in een onderliggende ploeg. Dit maakt zijn aanpassing aan het spel in de Jupiler Pro League moeilijker. Volgens Feyr Alexandersson, die Gudjohnsen eerder coachte, komt hij het beste tot zijn recht met een tweede spits naast zich en meer beweging rondom hem.

Het is een formatie waarin hij zijn kwaliteiten beter kan tonen. Arnar Vidarsson, sportief manager bij AA Gent en landgenoot van Gudjohnsen, verdedigt de spits en benadrukt dat hij er volledig van overtuigd is dat Andri kan slagen bij de club.

“Wat men niet altijd ziet, is dat Andri een hardwerkende spits is. Hij heeft aanvoer nodig in de zestienmeter en die heeft hij nog onvoldoende gekregen”, zei Vidarsson aan Het Laatste Nieuws. Ook coach Wouter Vrancken steunt Gudjohnsen volledig.

Vorige zomer vroeg hij immers geen andere spits, wat aangeeft dat hij vertrouwen heeft in Andri’s capaciteiten. “Soms hebben ze maar een kleine vonk nodig,” zegt Vrancken. “Laat ons hopen dat die er snel komt, want het is een topkerel.” Het vertrouwen binnen de club is er zeker nog, van de sportieve staf tot de trainer. Ze hebben ook weinig keuze.

Zal Gudjohnsen nog knallen bij AA Gent?

Meest recent

Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

5
5
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

13
13
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

28
28
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

36
36
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

177
177
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

49
49
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

22
22
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

189
189
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

302
302
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

590
590
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

67
67
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

21
21
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

117
117
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

115
115
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

703
703
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

362
362
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

380
380
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

171
171
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

429
429
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

282
282
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1227
1227
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

130
130
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

164
164
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

299
299
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

106
106

Meer sportnieuws