'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

door
'Toptransfer uitgespuwd: persona non grata bij AA Gent'

AA Gent haalde afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen, zoon van de legendarische Eidur Gudjohnsen, van Lyngby. Met een indrukwekkende achtergrond in de jeugdploegen van FC Barcelona en Real Madrid en de bijnaam 'Mini Haaland', wordt er veel van hem verwacht. Zijn debuut was veelbelovend met een vroege goal tegen KV Kortrijk, maar sindsdien heeft hij zijn belofte nog niet ingelost. Na zijn eerste goal volgden zeven doelpuntteloze wedstrijden, wat leidde tot scherpe kritiek

In de wedstrijd tegen Antwerp FC kreeg hij zelfs het publiek over hem heen. Sportief manager Arnar Vidarsson en coach Wouter Vrancken blijven vertrouwen in hem hebben en hopen op een ommekeer. Ze hebben ook geen andere keuze.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

‘Mini Haaland’: a touch of genius

AA Gent trok afgelopen zomer de 22-jarige Andri Gudjohnsen aan van Lyngby. Andri is de zoon van dan Eidur Gudjohnsen, de legendarische spits die zijn stempel drukte bij clubs als Chelsea en FC Barcelona, en ook nog zijn kunsten vertoonde bij Club Brugge en Cercle Brugge aan het einde van zijn indrukwekkende carrière.

Bovendien is Andri de kleinzoon van Arnor Gudjohnsen, die zijn voetsporen naliet bij Lokeren en Anderlecht. Andri Gudjohnsen doorliep de jeugdacademies van FC Barcelona, Espanyol en Real Madrid, waar hij topscorer werd bij Juvenil C (Onder-17). In Madrid kreeg hij de bijnaam ‘Mini Haaland’ dankzij zijn scoringsdrift.

Na een zware blessure in 2020 koos hij ervoor om een stap terug te zetten naar IFK Norrköping en vervolgens naar het Deense Lyngby. Deze keuze pakte uitstekend uit: Andri werd al snel de topscorer van Lyngby met 15 doelpunten in 30 wedstrijden.

“Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, aldus Feyr Alexandersson, huidig trainer van KV Kortrijk, die Andri eerder coachte bij Lyngby. Een aantal van zijn doelpunten kwam voort uit zijn vermogen om centrale verdedigers van zich af te schudden.

Zijn voorkeur voor direct afwerken getuigt van zijn bekwaamheid met de bal aan zijn voeten, terwijl hij ook uitblinkt in luchtduels. Hij wordt beschouwd als een complete en intelligente spits, die niet aarzelt om diep terug te zakken om de bal te ontvangen en zijn teamgenoten te ondersteunen.

Om ballen bij te houden was hij zelfs een van de sterkste in Denemarken.

Een echte spits

Andri Gudjohnsen kwam in beeld bij AA Gent dankzij Arnar Vidarsson, de Manager Sports van de club en voormalig bondscoach van IJsland. Vidarsson had Gudjohnsen eerder zijn debuut in het nationale team gegund en speelde een belangrijke rol bij zijn transfer.

Hoewel de spits ook interesse genoot van clubs in de Engelse Championship en in Nederland, gaf de aanwezigheid van zijn landgenoot bij de Buffalo’s de doorslag. Bij Gent koos Gudjohnsen rugnummer 9, het cijfer dat spitsen dragen.

Tijdens zijn introductie op de Gentse Feesten maakte hij meteen indruk door het publiek enthousiast mee te laten doen met de beroemde 'Iceland clap'. Hij verklaarde vastberaden dat hij in Gent niet alleen goals wilde maken, maar ook "veel feestjes wilde bouwen." Zijn eerste doelpunt in het blauw-witte shirt liet niet lang op zich wachten.

Slechts zestig minuten had hij nodig om te scoren in zijn debuutwedstrijd tegen KV Kortrijk. Het was een echte spitsengoal: ondanks het feit dat de Kortrijkse defensie hem lang in toom hield, stond Gudjohnsen op het juiste moment klaar om een perfecte voorzet van Frank Surdez binnen te werken.

Na de wedstrijd zei hij met een brede grijns: “Dat is wat ik doe. Hiervoor heeft de club me ook in huis gehaald. Ik ben de diepe spits en dan wordt er van jou verwacht dat je doelpunten scoort en ik hoop dat dit de eerste van veel treffers is.”

Gudjohnsen wordt een probleem: persona non grata in de Planet Group Arena

Andri Gudjohnsen's sterke start bij AA Gent, met zijn snelle doelpunt eind juli, bleek helaas slechts een kort hoogtepunt. In de daaropvolgende zeven wedstrijden bleef het IJslandse kanon stil, en de kritiek op de jonge spits nam snel toe.

Media zoals Het Laatste Nieuws waren niet mild: de krant stelde dat AA Gent vernuft ontbreekt in de zone van de waarheid én een goede spits.“Gudjohnsen, jongens... Dat wordt stilaan een probleem”, signaleerde de krant onomwonden. Ook Het Nieuwsblad oordeelde hard: "Voorlopig weegt hij te licht."

Als targetman slaagt hij er niet in om de bal vast te houden, en zijn druk op de tegenstander blijft beperkt. Hoewel Gudjohnsen bekendstaat als een killer voor het doel, blijkt dat zonder de juiste aanvoer het moeilijk is voor hem om te schitteren.

“Gudjohnsen kwam - vooral dankzij zijn naam - met de nodige verwachtingen naar Gent. Hij kan ze voorlopig niet inlossen. Heeft hij nog wat tijd nodig?” vraagt HLN zich af.

Het dieptepunt kwam in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waar Gudjohnsen een zwak getrapte strafschop miste, wat hem niet alleen kritiek van de fans opleverde, maar ook de vraag deed rijzen of hij wel het juiste uithangbord is voor de Gentse aanval.

Het Nieuwsblad omschreef de situatie als "netelig," en stelde dat Gudjohnsen met slechts één doelpunt in negen wedstrijden niet sterk genoeg is om het gewicht van de aanval te dragen. Hoewel zijn technische kwaliteiten onmiskenbaar zijn, blijkt hij nog te kort te schieten in cruciale aspecten zoals het kaatsen en zich positioneren.

De druk groeit, en Het Laatste Nieuws concludeerde: “Andri Gudjohnsen is stilaan persona non grata in de Planet Group Arena.”

Wachten op de vonk: AA Gent gebruikt Gudjohnsen verkeerd

Andri Gudjohnsen bevindt zich in een moeilijke situatie bij AA Gent, mede omdat het team zijn speelstijl niet volledig benut. Hij blinkt soms uit met zijn subtiele deviaties en techniek, en beschikt over snelheid en persoonlijkheid.

Maar zijn achtergrond bij dominante teams zoals FC Barcelona en Real Madrid, waar hij gewend was in en rond de zestienmeter te spelen, werkt in zijn nadeel wanneer Gent niet in staat is om de controle over de wedstrijd te houden of balbezit te behouden.

Gudjohnsen heeft nooit hoeven leren hoe hij moet spelen in de omschakeling of in een onderliggende ploeg. Dit maakt zijn aanpassing aan het spel in de Jupiler Pro League moeilijker. Volgens Feyr Alexandersson, die Gudjohnsen eerder coachte, komt hij het beste tot zijn recht met een tweede spits naast zich en meer beweging rondom hem.

Het is een formatie waarin hij zijn kwaliteiten beter kan tonen. Arnar Vidarsson, sportief manager bij AA Gent en landgenoot van Gudjohnsen, verdedigt de spits en benadrukt dat hij er volledig van overtuigd is dat Andri kan slagen bij de club.

“Wat men niet altijd ziet, is dat Andri een hardwerkende spits is. Hij heeft aanvoer nodig in de zestienmeter en die heeft hij nog onvoldoende gekregen”, zei Vidarsson aan Het Laatste Nieuws. Ook coach Wouter Vrancken steunt Gudjohnsen volledig.

Vorige zomer vroeg hij immers geen andere spits, wat aangeeft dat hij vertrouwen heeft in Andri’s capaciteiten. “Soms hebben ze maar een kleine vonk nodig,” zegt Vrancken. “Laat ons hopen dat die er snel komt, want het is een topkerel.” Het vertrouwen binnen de club is er zeker nog, van de sportieve staf tot de trainer. Ze hebben ook weinig keuze.

Zal Gudjohnsen nog knallen bij AA Gent?

Meest recent

'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

0
0
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

206
206
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij goudhaantje'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

53
53
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

391
391
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

225
225
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

585
585
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

459
459
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

153
153
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

94
94
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

417
417
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

63
63
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

185
185
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

354
354
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

241
241
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

214
214
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

251
251
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

432
432
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

233
233
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

67
67
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

109
109
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

620
620
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

86
86
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

925
925
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

672
672

Meer sportnieuws