'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

door
'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

Vincent Mannaert en Club Brugge gingen na vele jaren uit elkaar. Velen dachten dat hij in het buitenland aan de slag zou gaan, maar de voormalige CEO van Club Brugge blijft in België. De kans is groot dat hij naar de KBVB zal trekken.

LEES OOK: Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

Mannaert op weg naar de KBVB

Mannaert is gevraagd zich kandidaat te stellen voor de positie van CEO van de KBVB. Mannaert gaat dit volgens Het Nieuwsblad doen en wellicht zal hij dan ook daadwerkelijk de job krijgen. Al zullen er ook nog gesprekken met anderen volgen, maar Mannaert is de topkandidaat. De voormalige sterke man van Club Brugge zal er Piet Vandendriessche moeten opvolgen.

Die werd het leven plots heel snel zuur gemaakt en via tactische lekken werd hij onderuit gehaald in bepaalde media, waardoor de druk zeer groot werd. 'Toevallig' werd er tegelijkertijd aangehaald dat Mannaert zich terugtrok als kandidaat om de sportieve baas te worden bij de KBVB.

Sterke leider nodig

Er worden dus stevige spelletjes gespeeld achter de schermen. Het werd nog maar eens duidelijk wat voor haaienwereld het voetbal is en waar je de 'ongeschreven regels van het spel' moet kennen om mee te draaien in deze speciale wereld. 

Het is wel duidelijk dat de KBVB nood heeft aan een sterke leider, want ze bakken er daar al een aantal jaren zeer weinig van. Misschien is de taak van Mannaert wel om op (welke?) termijn een nieuwe bondscoach te vinden. Domenico Tedesco blijft onder vuur liggen.

Lees ook: 

Zal Mannaert de nieuwe CEO worden?

Meest recent

Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

183
183
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

4
4
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

39
39
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

36
36
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

290
290
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

267
267
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

105
105
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

32
32
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

79
79
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

87
87
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

308
308
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

202
202
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

309
309
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

426
426
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

47
47
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

55
55
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

228
228
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

310
310
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

46
46
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

127
127
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

71
71
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

137
137
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

80
80
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

382
382
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

575
575

Meer sportnieuws