'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

door
'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

Vincent Mannaert en Club Brugge gingen na vele jaren uit elkaar. Velen dachten dat hij in het buitenland aan de slag zou gaan, maar de voormalige CEO van Club Brugge blijft in België. De kans is groot dat hij naar de KBVB zal trekken.

LEES OOK: ‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Mannaert op weg naar de KBVB

Mannaert is gevraagd zich kandidaat te stellen voor de positie van CEO van de KBVB. Mannaert gaat dit volgens Het Nieuwsblad doen en wellicht zal hij dan ook daadwerkelijk de job krijgen. Al zullen er ook nog gesprekken met anderen volgen, maar Mannaert is de topkandidaat. De voormalige sterke man van Club Brugge zal er Piet Vandendriessche moeten opvolgen.

Die werd het leven plots heel snel zuur gemaakt en via tactische lekken werd hij onderuit gehaald in bepaalde media, waardoor de druk zeer groot werd. 'Toevallig' werd er tegelijkertijd aangehaald dat Mannaert zich terugtrok als kandidaat om de sportieve baas te worden bij de KBVB.

Sterke leider nodig

Er worden dus stevige spelletjes gespeeld achter de schermen. Het werd nog maar eens duidelijk wat voor haaienwereld het voetbal is en waar je de 'ongeschreven regels van het spel' moet kennen om mee te draaien in deze speciale wereld. 

Het is wel duidelijk dat de KBVB nood heeft aan een sterke leider, want ze bakken er daar al een aantal jaren zeer weinig van. Misschien is de taak van Mannaert wel om op (welke?) termijn een nieuwe bondscoach te vinden. Domenico Tedesco blijft onder vuur liggen.

Lees ook: 

Zal Mannaert de nieuwe CEO worden?

Meest recent

Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

46
46
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

20
20
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

222
222
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

117
117
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

328
328
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

127
127
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

336
336
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

263
263
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

63
63
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

477
477
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

92
92
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

771
771
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

532
532
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

597
597
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

713
713
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

498
498
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

370
370
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

211
211
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

556
556
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

763
763
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

175
175
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

521
521
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

512
512

Meer sportnieuws