'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

door
'Mannaert stelt zich kandidaat: Belgische topjob is nabij'

Vincent Mannaert en Club Brugge gingen na vele jaren uit elkaar. Velen dachten dat hij in het buitenland aan de slag zou gaan, maar de voormalige CEO van Club Brugge blijft in België. De kans is groot dat hij naar de KBVB zal trekken.

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Mannaert op weg naar de KBVB

Mannaert is gevraagd zich kandidaat te stellen voor de positie van CEO van de KBVB. Mannaert gaat dit volgens Het Nieuwsblad doen en wellicht zal hij dan ook daadwerkelijk de job krijgen. Al zullen er ook nog gesprekken met anderen volgen, maar Mannaert is de topkandidaat. De voormalige sterke man van Club Brugge zal er Piet Vandendriessche moeten opvolgen.

Die werd het leven plots heel snel zuur gemaakt en via tactische lekken werd hij onderuit gehaald in bepaalde media, waardoor de druk zeer groot werd. 'Toevallig' werd er tegelijkertijd aangehaald dat Mannaert zich terugtrok als kandidaat om de sportieve baas te worden bij de KBVB.

Sterke leider nodig

Er worden dus stevige spelletjes gespeeld achter de schermen. Het werd nog maar eens duidelijk wat voor haaienwereld het voetbal is en waar je de 'ongeschreven regels van het spel' moet kennen om mee te draaien in deze speciale wereld. 

Het is wel duidelijk dat de KBVB nood heeft aan een sterke leider, want ze bakken er daar al een aantal jaren zeer weinig van. Misschien is de taak van Mannaert wel om op (welke?) termijn een nieuwe bondscoach te vinden. Domenico Tedesco blijft onder vuur liggen.

Lees ook: 

Zal Mannaert de nieuwe CEO worden?

Meest recent

Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

7
7
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

21
21
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

169
169
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

49
49
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

288
288
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

366
366
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

82
82
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

136
136
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

153
153
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

174
174
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

294
294
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

965
965
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

284
284
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

453
453
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

347
347
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

459
459
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

585
585
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

382
382
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

813
813
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

348
348
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

539
539
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

104
104
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

169
169
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

352
352

Meer sportnieuws