Sadiki over Union-ploegmaat: "Hij wordt onderschat"

57 stemmen
Sadiki over Union-ploegmaat:

De voorbije jaren zag Union vrijwel elke zomer de nodige sterkhouders vertrekken en dat was deze zomer niet anders. Het verloor met Puertas, Amoura en Nilsson zijn volledige voorhoede, maar wist het daar wel bij te houden. Er waren nochtans nog andere spelers gegeerd.

Noah Sadiki had zich bijvoorbeeld ook in de kijker gespeeld. De 19-jarige polyvalente middenvelder werd in augustus nog het hof gemaakt door Union Berlin en Olympique Lyon, maar bleef uiteindelijk in het Dudenpark. Daar moet hij na een sterk eerste seizoen zien te bevestigen.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Vanhoutte wordt nog steeds onderschat

Dat doet Sadiki voor de defensie doorgaans aan de zijde van Charles Vanhoutte. De 25-jarige Belg werd een jaar geleden voor 1 miljoen euro weggehaald bij Cercle Brugge en groeide eerder geruisloos uit tot een onmisbare pion bij de vice-kampioen.

"Hij is heel slim aan de bal en verliest ‘m bijna nooit. Wanneer we de bal verliezen, staat hij bijna onmiddellijk op exact de juiste plaats om die bal weer te veroveren", steekt Sadiki in Het Nieuwsblad de loftrompet op. "Hij wordt nog steeds wat onderschat? Dat kan je wel zeggen, ja. Dat zijn zaken die het brede publiek wellicht niet opmerkt, vandaar misschien."

Lof van Sadiki én Vanhaezebrouck

Stilaan lijkt Vanhoutte wel alsmaar meer erkenning te krijgen voor het werk dat hij in de schaduw bij Union verricht. Zo kwam bijvoorbeeld ook Hein Vanhaezebrouck onlangs nog in Extra Time met een opvallend pleidooi. "Hij moet naar de Rode Duivels", verklaarde hij toen. "Niemand gaat daarmee akkoord gaan omdat hij geen spectaculaire, technische speler is. Ik meen het: steek hem in de nationale ploeg en volgens mij gaat hij er nooit meer uit."

Intussen zullen ze bij Union vooral blij zijn dat ze Vanhoutte zo goedkoop hebben kunnen strikken én hebben kunnen houden. Sinds zijn komst een dik jaar geleden was hij goed voor één goal en drie assists in 63 wedstrijden en steeg zijn waarde volgens Transfermarkt tot 4,5 miljoen euro.

Is Vanhoutte een onderschatte speler?

Meest recent

'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

2
2
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

19
19
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

28
28
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

90
90
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

19
19
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

104
104
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

213
213
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

274
274
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

266
266
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

53
53
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

101
101
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

185
185
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

292
292
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

117
117
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

288
288
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

360
360

Meer sportnieuws