Sadiki over Union-ploegmaat: "Hij wordt onderschat"

57
Sadiki over Union-ploegmaat:

De voorbije jaren zag Union vrijwel elke zomer de nodige sterkhouders vertrekken en dat was deze zomer niet anders. Het verloor met Puertas, Amoura en Nilsson zijn volledige voorhoede, maar wist het daar wel bij te houden. Er waren nochtans nog andere spelers gegeerd.

Noah Sadiki had zich bijvoorbeeld ook in de kijker gespeeld. De 19-jarige polyvalente middenvelder werd in augustus nog het hof gemaakt door Union Berlin en Olympique Lyon, maar bleef uiteindelijk in het Dudenpark. Daar moet hij na een sterk eerste seizoen zien te bevestigen.

LEES OOK: Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Vanhoutte wordt nog steeds onderschat

Dat doet Sadiki voor de defensie doorgaans aan de zijde van Charles Vanhoutte. De 25-jarige Belg werd een jaar geleden voor 1 miljoen euro weggehaald bij Cercle Brugge en groeide eerder geruisloos uit tot een onmisbare pion bij de vice-kampioen.

"Hij is heel slim aan de bal en verliest ‘m bijna nooit. Wanneer we de bal verliezen, staat hij bijna onmiddellijk op exact de juiste plaats om die bal weer te veroveren", steekt Sadiki in Het Nieuwsblad de loftrompet op. "Hij wordt nog steeds wat onderschat? Dat kan je wel zeggen, ja. Dat zijn zaken die het brede publiek wellicht niet opmerkt, vandaar misschien."

Lof van Sadiki én Vanhaezebrouck

Stilaan lijkt Vanhoutte wel alsmaar meer erkenning te krijgen voor het werk dat hij in de schaduw bij Union verricht. Zo kwam bijvoorbeeld ook Hein Vanhaezebrouck onlangs nog in Extra Time met een opvallend pleidooi. "Hij moet naar de Rode Duivels", verklaarde hij toen. "Niemand gaat daarmee akkoord gaan omdat hij geen spectaculaire, technische speler is. Ik meen het: steek hem in de nationale ploeg en volgens mij gaat hij er nooit meer uit."

Intussen zullen ze bij Union vooral blij zijn dat ze Vanhoutte zo goedkoop hebben kunnen strikken én hebben kunnen houden. Sinds zijn komst een dik jaar geleden was hij goed voor één goal en drie assists in 63 wedstrijden en steeg zijn waarde volgens Transfermarkt tot 4,5 miljoen euro.

Is Vanhoutte een onderschatte speler?

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

57
57
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

24
24
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

45
45
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

32
32
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

88
88
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

65
65
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

169
169
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

86
86
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

77
77
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

712
712
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

136
136
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

85
85
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

35
35
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

368
368
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

397
397
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

203
203
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

384
384
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

374
374
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

84
84
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

351
351
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

118
118
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws