Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

559
Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

De voorbije jaren bleek de linksachter een probleempositie bij de Rode Duivels. Dezer dagen lijkt Maxim De Cuyper af te stevenen op een basisplaats nadat het eerder behelpen was met Arthur Theate en Olivier Deman. Daarvoor zette Roberto Martinez veelal een winger als linkervleugelback, terwijl Marc Wilmots het met Jan Vertonghen deed.

In die periode leek Jordan Lukaku de toekomst op de linksachter te zullen worden. De jongere broer van Romelu verzamelde tussen 2015 en 2017 acht caps, maar de voorbije jaren belandde zijn carrière in het slot. Tegenwoordig speelt hij op zijn 30ste in de Turkse tweede klasse bij Adanaspor.

Knieblessures nekten Jordan Lukaku

In een interview met So Foot komt de jongste Lukaku terug op de oorzaken voor de steile neergang van zijn carrière de voorbije jaren. Hij wijst naar de knieblessures die hem tijdens zijn periode bij Lazio begonnen te teisteren. Hij moest aan beide knieën geopereerd worden en haalde daarna eigenlijk nooit meer zijn beste niveau.

Die blessures kostten hem ook enkele fraaie transfers. "Na mijn eerste seizoen bij Lazio nam Monaco contact op met Romelu omdat ze mij wilden halen. Ze boden 30 miljoen euro, vijf dagen voor het einde van de wintermercato, maar de sportief directeur van Lazio weigerde. Ik was geënerveerd, maar ik had voor vier jaar getekend en kon dus weinig eisen", blijkt hij terug.

Gemiste transfers naar Monaco en Newcastle

In de winter van 2019 ging een transfer naar Newcastle dan weer in rook op. "Newcastle wou 21 miljoen betalen. Maar vlak voor mijn medische keuring in Engeland herviel ik tegen Napoli in mijn knieblessure. Ik wist dat ik niet zou slagen, maar ik ben toch gegaan om Lazio te tonen dat het niet voorbij was voor mij. Benitez wou me graag en ik ging zelfs op de foto, maar nogmaals hielden blessures me tegen."

Uiteindelijk zou Lukaku na die blessure helemaal uit beeld verdwijnen bij Lazio. Er volgden uitleenbeurten aan Antwerp (2020-21) en de Italiaanse tweedeklasser Vicenza (begin 2022). In de zomer van 2022 trok hij dan maar transfervrij naar Ponferradina in de Spaanse tweede klasse, maar daar hield hij het slechts een halfjaar vol. Daarna zat hij zes maanden zonder club alvorens in Turkije te belanden.

Had Lukaku een grotere carrière kunnen maken?

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

2
2
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

15
15
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

55
55
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

33
33
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

40
40
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

37
37
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

92
92
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

199
199
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

81
81
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

260
260
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

110
110
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

34
34
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

75
75
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

178
178
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

72
72
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

65
65

Meer sportnieuws