Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

559
Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

De voorbije jaren bleek de linksachter een probleempositie bij de Rode Duivels. Dezer dagen lijkt Maxim De Cuyper af te stevenen op een basisplaats nadat het eerder behelpen was met Arthur Theate en Olivier Deman. Daarvoor zette Roberto Martinez veelal een winger als linkervleugelback, terwijl Marc Wilmots het met Jan Vertonghen deed.

In die periode leek Jordan Lukaku de toekomst op de linksachter te zullen worden. De jongere broer van Romelu verzamelde tussen 2015 en 2017 acht caps, maar de voorbije jaren belandde zijn carrière in het slot. Tegenwoordig speelt hij op zijn 30ste in de Turkse tweede klasse bij Adanaspor.

Knieblessures nekten Jordan Lukaku

In een interview met So Foot komt de jongste Lukaku terug op de oorzaken voor de steile neergang van zijn carrière de voorbije jaren. Hij wijst naar de knieblessures die hem tijdens zijn periode bij Lazio begonnen te teisteren. Hij moest aan beide knieën geopereerd worden en haalde daarna eigenlijk nooit meer zijn beste niveau.

Die blessures kostten hem ook enkele fraaie transfers. "Na mijn eerste seizoen bij Lazio nam Monaco contact op met Romelu omdat ze mij wilden halen. Ze boden 30 miljoen euro, vijf dagen voor het einde van de wintermercato, maar de sportief directeur van Lazio weigerde. Ik was geënerveerd, maar ik had voor vier jaar getekend en kon dus weinig eisen", blijkt hij terug.

Gemiste transfers naar Monaco en Newcastle

In de winter van 2019 ging een transfer naar Newcastle dan weer in rook op. "Newcastle wou 21 miljoen betalen. Maar vlak voor mijn medische keuring in Engeland herviel ik tegen Napoli in mijn knieblessure. Ik wist dat ik niet zou slagen, maar ik ben toch gegaan om Lazio te tonen dat het niet voorbij was voor mij. Benitez wou me graag en ik ging zelfs op de foto, maar nogmaals hielden blessures me tegen."

Uiteindelijk zou Lukaku na die blessure helemaal uit beeld verdwijnen bij Lazio. Er volgden uitleenbeurten aan Antwerp (2020-21) en de Italiaanse tweedeklasser Vicenza (begin 2022). In de zomer van 2022 trok hij dan maar transfervrij naar Ponferradina in de Spaanse tweede klasse, maar daar hield hij het slechts een halfjaar vol. Daarna zat hij zes maanden zonder club alvorens in Turkije te belanden.

Had Lukaku een grotere carrière kunnen maken?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

2
2
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

43
43
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

10
10
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

59
59
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

35
35
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

109
109
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

92
92
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

151
151
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

52
52
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

42
42
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

319
319
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

14
14
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

71
71
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

45
45
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

154
154
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

76
76
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

80
80
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

175
175
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

341
341
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

118
118
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

360
360

Meer sportnieuws