Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

door
Jordan Lukaku doet boekje open over neergang van carrière

De voorbije jaren bleek de linksachter een probleempositie bij de Rode Duivels. Dezer dagen lijkt Maxim De Cuyper af te stevenen op een basisplaats nadat het eerder behelpen was met Arthur Theate en Olivier Deman. Daarvoor zette Roberto Martinez veelal een winger als linkervleugelback, terwijl Marc Wilmots het met Jan Vertonghen deed.

In die periode leek Jordan Lukaku de toekomst op de linksachter te zullen worden. De jongere broer van Romelu verzamelde tussen 2015 en 2017 acht caps, maar de voorbije jaren belandde zijn carrière in het slot. Tegenwoordig speelt hij op zijn 30ste in de Turkse tweede klasse bij Adanaspor.

Knieblessures nekten Jordan Lukaku

In een interview met So Foot komt de jongste Lukaku terug op de oorzaken voor de steile neergang van zijn carrière de voorbije jaren. Hij wijst naar de knieblessures die hem tijdens zijn periode bij Lazio begonnen te teisteren. Hij moest aan beide knieën geopereerd worden en haalde daarna eigenlijk nooit meer zijn beste niveau.

Die blessures kostten hem ook enkele fraaie transfers. "Na mijn eerste seizoen bij Lazio nam Monaco contact op met Romelu omdat ze mij wilden halen. Ze boden 30 miljoen euro, vijf dagen voor het einde van de wintermercato, maar de sportief directeur van Lazio weigerde. Ik was geënerveerd, maar ik had voor vier jaar getekend en kon dus weinig eisen", blijkt hij terug.

Gemiste transfers naar Monaco en Newcastle

In de winter van 2019 ging een transfer naar Newcastle dan weer in rook op. "Newcastle wou 21 miljoen betalen. Maar vlak voor mijn medische keuring in Engeland herviel ik tegen Napoli in mijn knieblessure. Ik wist dat ik niet zou slagen, maar ik ben toch gegaan om Lazio te tonen dat het niet voorbij was voor mij. Benitez wou me graag en ik ging zelfs op de foto, maar nogmaals hielden blessures me tegen."

Uiteindelijk zou Lukaku na die blessure helemaal uit beeld verdwijnen bij Lazio. Er volgden uitleenbeurten aan Antwerp (2020-21) en de Italiaanse tweedeklasser Vicenza (begin 2022). In de zomer van 2022 trok hij dan maar transfervrij naar Ponferradina in de Spaanse tweede klasse, maar daar hield hij het slechts een halfjaar vol. Daarna zat hij zes maanden zonder club alvorens in Turkije te belanden.

Had Lukaku een grotere carrière kunnen maken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

16
16
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

89
89
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

34
34
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

40
40
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

262
262
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

84
84
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

137
137
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

122
122
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

517
517
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

375
375
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

523
523
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

240
240
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

224
224
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

227
227
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

232
232
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

670
670
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

510
510
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

300
300
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

508
508
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

744
744
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

442
442
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

447
447

Meer sportnieuws