Oorlog bij Zulte Waregem: ‘Bestuur stuurt icoon naar B-kern’

987 stemmen
Oorlog bij Zulte Waregem: ‘Bestuur stuurt icoon naar B-kern’

Het rommelt bij Zulte Waregem. Essevee is ambitieus en wil zo snel terugkeren naar de Jupiler Pro League, maar zowel sportief als intern loopt het niet. Zulte staat op een elfde plek in de Challenger Pro League met vier punten uit drie matchen.

En achter de schermen voert het oorlog met Christian Brüls. De 34-jarige aanvallende middenvelder speelt sinds de winter van 2023 bij Essevee en heeft nog een contract tot 2025. De club wilde die verbintenis graag ontbinden, maar daar ging de middenvelder niet met akkoord.

LEES OOK: Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Onverbiddelijk

Journalist Stefan Smet van Het Nieuwsblad geeft een update over de situatie van Brüls bij Zulte Waregem. De middenvelder ging niet in op het voorstel van de club om zijn contract te ontbinden. Het bestuur greep vervolgens onverbiddelijk in en stuurde Brüls naar de B-kern.

Het ziet er naar uit dat hij daar zal verkommeren tot de volgende transferperiode in januari. Brüls speelde in totaal 47 wedstrijden voor Zulte Waregem waarin hij twee keer wist te scoren en vier assists gaf. De ervaren rot mag nu opkrassen bij de Belgische tweedeklasser. 

Icoon en gevestigde naam

Brüls is een iconische en gevestigde naam van het Belgische voetbal en heeft met Standard, STVV, KAA Gent, KAS Eupen, Westerlo en Zulte Waregem een resem Belgische clubs achter zijn naam staan. In het buitenland probeerde hij het bij Stade Rennes, MVV en Pafos FC.

De middenvelder heeft 177 wedstrijden op het hoogste niveau op de teller staan. Daarin kon hij zeventien keer scoren en gaf hij 36 assists. In de Belgische tweede klasse kwam hij ook al 133 keer in actie met achttien doelpunten en veertien assists.

Verdient Christian Brüls meer respect?

Meest recent

KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer.

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

7
7
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

85
85
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

55
55
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

33
33
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

72
72
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

131
131
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

93
93
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

234
234
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

455
455
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

544
544
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

256
256
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

254
254
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

368
368
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

45
45
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

136
136
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

65
65
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

131
131
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

329
329
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

284
284
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

63
63
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

248
248
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

208
208
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1412
1412
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

126
126
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

259
259

Meer sportnieuws