Oorlog bij Zulte Waregem: ‘Bestuur stuurt icoon naar B-kern’

door
Oorlog bij Zulte Waregem: ‘Bestuur stuurt icoon naar B-kern’

Het rommelt bij Zulte Waregem. Essevee is ambitieus en wil zo snel terugkeren naar de Jupiler Pro League, maar zowel sportief als intern loopt het niet. Zulte staat op een elfde plek in de Challenger Pro League met vier punten uit drie matchen.

En achter de schermen voert het oorlog met Christian Brüls. De 34-jarige aanvallende middenvelder speelt sinds de winter van 2023 bij Essevee en heeft nog een contract tot 2025. De club wilde die verbintenis graag ontbinden, maar daar ging de middenvelder niet met akkoord.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Onverbiddelijk

Journalist Stefan Smet van Het Nieuwsblad geeft een update over de situatie van Brüls bij Zulte Waregem. De middenvelder ging niet in op het voorstel van de club om zijn contract te ontbinden. Het bestuur greep vervolgens onverbiddelijk in en stuurde Brüls naar de B-kern.

Het ziet er naar uit dat hij daar zal verkommeren tot de volgende transferperiode in januari. Brüls speelde in totaal 47 wedstrijden voor Zulte Waregem waarin hij twee keer wist te scoren en vier assists gaf. De ervaren rot mag nu opkrassen bij de Belgische tweedeklasser. 

Icoon en gevestigde naam

Brüls is een iconische en gevestigde naam van het Belgische voetbal en heeft met Standard, STVV, KAA Gent, KAS Eupen, Westerlo en Zulte Waregem een resem Belgische clubs achter zijn naam staan. In het buitenland probeerde hij het bij Stade Rennes, MVV en Pafos FC.

De middenvelder heeft 177 wedstrijden op het hoogste niveau op de teller staan. Daarin kon hij zeventien keer scoren en gaf hij 36 assists. In de Belgische tweede klasse kwam hij ook al 133 keer in actie met achttien doelpunten en veertien assists.

Verdient Christian Brüls meer respect?

Meest recent

Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

24
24
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

28
28
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

62
62
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

432
432
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

189
189
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

84
84
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

86
86
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

75
75
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

225
225
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

111
111
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

162
162
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

80
80
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

271
271
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

239
239
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

285
285
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

392
392
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

325
325
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

151
151
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

190
190
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

208
208
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

452
452
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

276
276

Meer sportnieuws