Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

door
Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

De nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk in de Nations League heeft nog maar eens duidelijk gemaakt waar de problemen liggen bij de Belgen. 25 minuten lang waren we de evenknie van Les Bleus, maar daarna ging het niveau stevig naar beneden. 

Na de verliespartij zocht bondscoach Domenico Tedesco naar een verklaring. De Belgische keuzeheer begon bij Het Laatste Nieuws met een analyse van de tegenstander. "Frankrijk was veel volwassener. Ze hebben veel power op het veld. Als ze de bal heroveren, counteren ze meteen. Elke speler kan tempo-dribbelen."

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Ongeduldig

Door het constante hoge niveau van Frankrijk, zakten de Rode Duivels na een sterke beginfase helemaal weg. "Na 25 minuten viel de structuur wat uit elkaar. We werden kwetsbaarder voor counteraanvallen. We moesten ons aanpassen maar we waren te ongeduldig in balbezit. We wilden te veel, te snel."

Maar in die eerste 25 minuten speelden de Belgen goed mee. Héél goed zelfs. We hadden drie grote kansen in de eerste twintig minuten", aldus Tedesco bij Sporza. "We moesten alleen Openda vinden. Als we daarin waren geslaagd, dan kwamen we 1-0 voor en dat is wat je hier nodig hebt."

Aanhoudend probleem

Die effeciëntie voor doel is een probleem dat al langer heerst bij de Rode Duivels. "Geen doelpunten maken is iets dat ons al langer parten speelt. Israël is een goed voorbeeld: we hadden heel veel goede kansen. We schoten 24 keer op doel en maakten 3 doelpunten. Dan is het duidelijk dat het moeilijk wordt."

Tegen Frankrijk wisten de Belgen amper dertien keer richting doel te trappen waarvan vier in het kader. In vergelijking: Frankrijk trapte 34 keer op doel waarvan negen schoten in het kader. 

Kan België ooit winnen tegen de Europese top?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

9
9
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

38
38
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

51
51
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

137
137
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

22
22
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

67
67
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

103
103
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

130
130
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

113
113
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

82
82
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

455
455
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

292
292
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

86
86
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

823
823
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

127
127
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

163
163
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

320
320
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

183
183
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

80
80
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

866
866
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

384
384
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

361
361
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

79
79

Meer sportnieuws