Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

door
Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

De nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk in de Nations League heeft nog maar eens duidelijk gemaakt waar de problemen liggen bij de Belgen. 25 minuten lang waren we de evenknie van Les Bleus, maar daarna ging het niveau stevig naar beneden. 

Na de verliespartij zocht bondscoach Domenico Tedesco naar een verklaring. De Belgische keuzeheer begon bij Het Laatste Nieuws met een analyse van de tegenstander. "Frankrijk was veel volwassener. Ze hebben veel power op het veld. Als ze de bal heroveren, counteren ze meteen. Elke speler kan tempo-dribbelen."

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Ongeduldig

Door het constante hoge niveau van Frankrijk, zakten de Rode Duivels na een sterke beginfase helemaal weg. "Na 25 minuten viel de structuur wat uit elkaar. We werden kwetsbaarder voor counteraanvallen. We moesten ons aanpassen maar we waren te ongeduldig in balbezit. We wilden te veel, te snel."

Maar in die eerste 25 minuten speelden de Belgen goed mee. Héél goed zelfs. We hadden drie grote kansen in de eerste twintig minuten", aldus Tedesco bij Sporza. "We moesten alleen Openda vinden. Als we daarin waren geslaagd, dan kwamen we 1-0 voor en dat is wat je hier nodig hebt."

Aanhoudend probleem

Die effeciëntie voor doel is een probleem dat al langer heerst bij de Rode Duivels. "Geen doelpunten maken is iets dat ons al langer parten speelt. Israël is een goed voorbeeld: we hadden heel veel goede kansen. We schoten 24 keer op doel en maakten 3 doelpunten. Dan is het duidelijk dat het moeilijk wordt."

Tegen Frankrijk wisten de Belgen amper dertien keer richting doel te trappen waarvan vier in het kader. In vergelijking: Frankrijk trapte 34 keer op doel waarvan negen schoten in het kader. 

Kan België ooit winnen tegen de Europese top?

Meest recent

Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

24
24
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

26
26
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

32
32
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

514
514
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

111
111
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

220
220
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

87
87
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

82
82
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

317
317
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

125
125
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

173
173
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

515
515
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

30
30
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

58
58
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

221
221
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

179
179
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

95
95
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

192
192
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

431
431
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

154
154
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

239
239
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

893
893

Meer sportnieuws