Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

door
Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

De nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk in de Nations League heeft nog maar eens duidelijk gemaakt waar de problemen liggen bij de Belgen. 25 minuten lang waren we de evenknie van Les Bleus, maar daarna ging het niveau stevig naar beneden. 

Na de verliespartij zocht bondscoach Domenico Tedesco naar een verklaring. De Belgische keuzeheer begon bij Het Laatste Nieuws met een analyse van de tegenstander. "Frankrijk was veel volwassener. Ze hebben veel power op het veld. Als ze de bal heroveren, counteren ze meteen. Elke speler kan tempo-dribbelen."

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Ongeduldig

Door het constante hoge niveau van Frankrijk, zakten de Rode Duivels na een sterke beginfase helemaal weg. "Na 25 minuten viel de structuur wat uit elkaar. We werden kwetsbaarder voor counteraanvallen. We moesten ons aanpassen maar we waren te ongeduldig in balbezit. We wilden te veel, te snel."

Maar in die eerste 25 minuten speelden de Belgen goed mee. Héél goed zelfs. We hadden drie grote kansen in de eerste twintig minuten", aldus Tedesco bij Sporza. "We moesten alleen Openda vinden. Als we daarin waren geslaagd, dan kwamen we 1-0 voor en dat is wat je hier nodig hebt."

Aanhoudend probleem

Die effeciëntie voor doel is een probleem dat al langer heerst bij de Rode Duivels. "Geen doelpunten maken is iets dat ons al langer parten speelt. Israël is een goed voorbeeld: we hadden heel veel goede kansen. We schoten 24 keer op doel en maakten 3 doelpunten. Dan is het duidelijk dat het moeilijk wordt."

Tegen Frankrijk wisten de Belgen amper dertien keer richting doel te trappen waarvan vier in het kader. In vergelijking: Frankrijk trapte 34 keer op doel waarvan negen schoten in het kader. 

Kan België ooit winnen tegen de Europese top?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

3
3
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

7
7
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

285
285
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

29
29
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

34
34
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

228
228
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

48
48
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

281
281
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

347
347
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

151
151
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

125
125
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

76
76
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

263
263
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

302
302
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

227
227
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

292
292
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

690
690
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

156
156

Meer sportnieuws