Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

door
Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

De nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk in de Nations League heeft nog maar eens duidelijk gemaakt waar de problemen liggen bij de Belgen. 25 minuten lang waren we de evenknie van Les Bleus, maar daarna ging het niveau stevig naar beneden. 

Na de verliespartij zocht bondscoach Domenico Tedesco naar een verklaring. De Belgische keuzeheer begon bij Het Laatste Nieuws met een analyse van de tegenstander. "Frankrijk was veel volwassener. Ze hebben veel power op het veld. Als ze de bal heroveren, counteren ze meteen. Elke speler kan tempo-dribbelen."

LEES OOK: De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Ongeduldig

Door het constante hoge niveau van Frankrijk, zakten de Rode Duivels na een sterke beginfase helemaal weg. "Na 25 minuten viel de structuur wat uit elkaar. We werden kwetsbaarder voor counteraanvallen. We moesten ons aanpassen maar we waren te ongeduldig in balbezit. We wilden te veel, te snel."

Maar in die eerste 25 minuten speelden de Belgen goed mee. Héél goed zelfs. We hadden drie grote kansen in de eerste twintig minuten", aldus Tedesco bij Sporza. "We moesten alleen Openda vinden. Als we daarin waren geslaagd, dan kwamen we 1-0 voor en dat is wat je hier nodig hebt."

Aanhoudend probleem

Die effeciëntie voor doel is een probleem dat al langer heerst bij de Rode Duivels. "Geen doelpunten maken is iets dat ons al langer parten speelt. Israël is een goed voorbeeld: we hadden heel veel goede kansen. We schoten 24 keer op doel en maakten 3 doelpunten. Dan is het duidelijk dat het moeilijk wordt."

Tegen Frankrijk wisten de Belgen amper dertien keer richting doel te trappen waarvan vier in het kader. In vergelijking: Frankrijk trapte 34 keer op doel waarvan negen schoten in het kader. 

Kan België ooit winnen tegen de Europese top?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

12
12
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

29
29
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

38
38
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

204
204
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

153
153
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

43
43
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

39
39
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

209
209
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

169
169
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

132
132
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

214
214
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

87
87
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

425
425
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

180
180
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

45
45
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

279
279

Meer sportnieuws