Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

211
Tedesco haalt twee grote pijnpunten aan: 'Speelt ons al langer parten'

De nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk in de Nations League heeft nog maar eens duidelijk gemaakt waar de problemen liggen bij de Belgen. 25 minuten lang waren we de evenknie van Les Bleus, maar daarna ging het niveau stevig naar beneden. 

Na de verliespartij zocht bondscoach Domenico Tedesco naar een verklaring. De Belgische keuzeheer begon bij Het Laatste Nieuws met een analyse van de tegenstander. "Frankrijk was veel volwassener. Ze hebben veel power op het veld. Als ze de bal heroveren, counteren ze meteen. Elke speler kan tempo-dribbelen."

LEES OOK: ‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

Ongeduldig

Door het constante hoge niveau van Frankrijk, zakten de Rode Duivels na een sterke beginfase helemaal weg. "Na 25 minuten viel de structuur wat uit elkaar. We werden kwetsbaarder voor counteraanvallen. We moesten ons aanpassen maar we waren te ongeduldig in balbezit. We wilden te veel, te snel."

Maar in die eerste 25 minuten speelden de Belgen goed mee. Héél goed zelfs. We hadden drie grote kansen in de eerste twintig minuten", aldus Tedesco bij Sporza. "We moesten alleen Openda vinden. Als we daarin waren geslaagd, dan kwamen we 1-0 voor en dat is wat je hier nodig hebt."

Aanhoudend probleem

Die effeciëntie voor doel is een probleem dat al langer heerst bij de Rode Duivels. "Geen doelpunten maken is iets dat ons al langer parten speelt. Israël is een goed voorbeeld: we hadden heel veel goede kansen. We schoten 24 keer op doel en maakten 3 doelpunten. Dan is het duidelijk dat het moeilijk wordt."

Tegen Frankrijk wisten de Belgen amper dertien keer richting doel te trappen waarvan vier in het kader. In vergelijking: Frankrijk trapte 34 keer op doel waarvan negen schoten in het kader. 

Kan België ooit winnen tegen de Europese top?

Meest recent

"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

6
6
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

32
32
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

220
220
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

385
385
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

137
137
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

350
350
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

337
337
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'In extremis jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

271
271
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

137
137
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

180
180
Stijn Stijnen gaat compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

317
317
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

187
187
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

389
389
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

234
234
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

198
198
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

155
155
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

486
486
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

381
381
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

642
642
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

489
489
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

255
255
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

314
314
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

98
98
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

410
410

Meer sportnieuws