STVV reageert op forse kritiek: "Is bij élke Belgische club zo"

167 stemmen
STVV reageert op forse kritiek:

STVV stelde vandaag Felice Mazzu voor als de nieuwe trainer. De Kanaries kregen al heel wat kritiek te verwerken, onder meer op het transferbeleid. CEO Takayuki Tateishi en sportief directeur André Pinto zetten de puntjes op de i. Zij gaven hun visie over de mercato van de Limburgers én het ontslag van Christian Lattanzio.

STVV zag heel wat talent vertrekken met jongens als Matte Smets, Jarne Steuckers, Aboubakary Koïta en anderen. Maar de club wist zich ook te versterken met interessante profielen zoals Andres Ferrari, Louis Patris, Bilal Brahimi en anderen. De keuze voor trainer Christian Lattanzio bleek wel een miscast te zijn. Hij werd na zes speeldagen al vervangen door Felice Mazzu.

LEES OOK: Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

STVV houdt financiële balans in de gaten

Pinto gaf meer inzicht over de transferkeuzes van STVV. "We zijn aan ons zevende seizoen begonnen bij STVV en we willen alleen het beste voor de club. In het voetbal kan je echter niet alles plannen zoals je wil. We hebben ook een budget waar we ons aan houden. Iedere club heeft zijn filosofie. Sommige clubs kiezen voor ervaren spelers om in de Jupiler Pro League te blijven. Anderen kiezen voor jonge spelers om ze nadien met winst door te verkopen. Wij behoren tot die tweede categorie. De eerste intentie is om te presteren op het veld en nadien spelers met winst door te verkopen, zodat we financieel kunnen doorgroeien als club."

STVV kreeg de kritiek dat het te lang wachtte met transfers. "Kwaliteit kost geld. Het is echter nooit onze bedoeling geweest om zo laat toe te slaan. Ik snap dat de fans dat niet leuk vinden, maar wij willen ook niet zomaar een speler halen. We slaan toe als we kunnen én als de speler in onze ogen de juiste lijkt te zijn. Dat was zo het geval met Patris van Anderlecht en Brahimi. We geloven in onze aanpak."

CEO Tateishi trad zijn sportief directeur bij. "Ik zit al 20 jaar in het vak, maar het is voor het eerst dat ik met drie opeenvolgende nederlagen startte. Kijk, wij moeten als STVV zijnde elk jaar bouwen. Een jaar geleden vertrokken er elf spelers. Of het moeilijk is om Belgische spelers te halen? De situatie is zoals in Japan. Lokale spelers zijn zeer gegeerd, ook in België. Kwaliteitsvolle Belgen zijn duur en heel gewild."

"De beste Belgische spelers trekken al snel naar het buitenland, als STVV zijnde moeten we toeslaan bij heel ervaren spelers of heel jonge talenten die hopelijk doorgroeien (zoals Smets, Steuckers etc., nvdr.). Daarom is het belangrijk dat we veel belang blijven hechten aan onze academie, waar we zelf de talentvolle Belgen kunnen opleiden en hen laten doorgroeien. Veel Belgische clubs zitten in onze situatie. We moeten echter ook waakzaam blijven om interessante Belgen zoals Adriano Bertaccini te halen", zei de Japanse CEO.

Meerdere redenen voor ontslag Lattanzio

Die laatste leefde al snel in onmin met Lattanzio. Tateishi gaf ook meer duiding bij het ontslag van de Italiaanse coach. "Ik blijf ervan overtuigd dat hij een goede coach. Ik ga geen interne zaken meedelen, maar er waren meerdere redenen voor het ontslag. De eerste wedstrijden was de ploeg niet compleet, maar vanaf de derde wedstrijd stond de kern er toch grotendeels. We waren van mening dat de vorige trainer wat veel tijd nodig had om de kern te evalueren en bepaalde spelers werden niet op hun beste positie uitgespeeld, zoals bijvoorbeeld Bertaccini. Daarnaast waren er ook de Olympische Spelen, waar toch een aantal jongens actief waren en dat kwam bovenop het feit dat de Belgische competitie wel héél vroeg begon."

"Of er nu een ander systeem komt met Mazzu? Kijk, we spraken ook veel met de vorige coach en uiteraard ook al met Felice. Wij zullen altijd de eindbeslissing van de coach respecteren en nooit zeggen wie moet spelen. De manier van denken van Mazzu en hoe wij het als bestuur zien, liggen volgens mij zeer dicht bij elkaar. Het is een coach met tonnen ervaring die ons weer uit het moeras kan halen."

Claudio Reulens

Goed beleid bij STVV?

Meest recent

Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

17
17
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

24
24
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

100
100
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

144
144
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

146
146
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

172
172
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

30
30
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

123
123
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

174
174
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

94
94
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

146
146
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

46
46
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

274
274
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

437
437
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

330
330
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

356
356
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

47
47
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

165
165
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

64
64
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

256
256
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

350
350
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

348
348
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

52
52
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

523
523
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

339
339

Meer sportnieuws