STVV reageert op forse kritiek: "Is bij élke Belgische club zo"

167
STVV reageert op forse kritiek:

STVV stelde vandaag Felice Mazzu voor als de nieuwe trainer. De Kanaries kregen al heel wat kritiek te verwerken, onder meer op het transferbeleid. CEO Takayuki Tateishi en sportief directeur André Pinto zetten de puntjes op de i. Zij gaven hun visie over de mercato van de Limburgers én het ontslag van Christian Lattanzio.

STVV zag heel wat talent vertrekken met jongens als Matte Smets, Jarne Steuckers, Aboubakary Koïta en anderen. Maar de club wist zich ook te versterken met interessante profielen zoals Andres Ferrari, Louis Patris, Bilal Brahimi en anderen. De keuze voor trainer Christian Lattanzio bleek wel een miscast te zijn. Hij werd na zes speeldagen al vervangen door Felice Mazzu.

LEES OOK: ‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

STVV houdt financiële balans in de gaten

Pinto gaf meer inzicht over de transferkeuzes van STVV. "We zijn aan ons zevende seizoen begonnen bij STVV en we willen alleen het beste voor de club. In het voetbal kan je echter niet alles plannen zoals je wil. We hebben ook een budget waar we ons aan houden. Iedere club heeft zijn filosofie. Sommige clubs kiezen voor ervaren spelers om in de Jupiler Pro League te blijven. Anderen kiezen voor jonge spelers om ze nadien met winst door te verkopen. Wij behoren tot die tweede categorie. De eerste intentie is om te presteren op het veld en nadien spelers met winst door te verkopen, zodat we financieel kunnen doorgroeien als club."

STVV kreeg de kritiek dat het te lang wachtte met transfers. "Kwaliteit kost geld. Het is echter nooit onze bedoeling geweest om zo laat toe te slaan. Ik snap dat de fans dat niet leuk vinden, maar wij willen ook niet zomaar een speler halen. We slaan toe als we kunnen én als de speler in onze ogen de juiste lijkt te zijn. Dat was zo het geval met Patris van Anderlecht en Brahimi. We geloven in onze aanpak."

CEO Tateishi trad zijn sportief directeur bij. "Ik zit al 20 jaar in het vak, maar het is voor het eerst dat ik met drie opeenvolgende nederlagen startte. Kijk, wij moeten als STVV zijnde elk jaar bouwen. Een jaar geleden vertrokken er elf spelers. Of het moeilijk is om Belgische spelers te halen? De situatie is zoals in Japan. Lokale spelers zijn zeer gegeerd, ook in België. Kwaliteitsvolle Belgen zijn duur en heel gewild."

"De beste Belgische spelers trekken al snel naar het buitenland, als STVV zijnde moeten we toeslaan bij heel ervaren spelers of heel jonge talenten die hopelijk doorgroeien (zoals Smets, Steuckers etc., nvdr.). Daarom is het belangrijk dat we veel belang blijven hechten aan onze academie, waar we zelf de talentvolle Belgen kunnen opleiden en hen laten doorgroeien. Veel Belgische clubs zitten in onze situatie. We moeten echter ook waakzaam blijven om interessante Belgen zoals Adriano Bertaccini te halen", zei de Japanse CEO.

Meerdere redenen voor ontslag Lattanzio

Die laatste leefde al snel in onmin met Lattanzio. Tateishi gaf ook meer duiding bij het ontslag van de Italiaanse coach. "Ik blijf ervan overtuigd dat hij een goede coach. Ik ga geen interne zaken meedelen, maar er waren meerdere redenen voor het ontslag. De eerste wedstrijden was de ploeg niet compleet, maar vanaf de derde wedstrijd stond de kern er toch grotendeels. We waren van mening dat de vorige trainer wat veel tijd nodig had om de kern te evalueren en bepaalde spelers werden niet op hun beste positie uitgespeeld, zoals bijvoorbeeld Bertaccini. Daarnaast waren er ook de Olympische Spelen, waar toch een aantal jongens actief waren en dat kwam bovenop het feit dat de Belgische competitie wel héél vroeg begon."

"Of er nu een ander systeem komt met Mazzu? Kijk, we spraken ook veel met de vorige coach en uiteraard ook al met Felice. Wij zullen altijd de eindbeslissing van de coach respecteren en nooit zeggen wie moet spelen. De manier van denken van Mazzu en hoe wij het als bestuur zien, liggen volgens mij zeer dicht bij elkaar. Het is een coach met tonnen ervaring die ons weer uit het moeras kan halen."

Claudio Reulens

Goed beleid bij STVV?

Meest recent

‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

20
20
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

12
12
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

104
104
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

174
174
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

226
226
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

119
119
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

50
50
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

138
138
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

112
112
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

315
315
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

116
116
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

36
36
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

194
194
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

97
97
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

415
415
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

132
132
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

879
879
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

881
881
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

625
625
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

168
168
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

294
294
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

614
614
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

564
564
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

665
665

Meer sportnieuws