STVV reageert op forse kritiek: "Is bij élke Belgische club zo"

167 stemmen
STVV reageert op forse kritiek:

STVV stelde vandaag Felice Mazzu voor als de nieuwe trainer. De Kanaries kregen al heel wat kritiek te verwerken, onder meer op het transferbeleid. CEO Takayuki Tateishi en sportief directeur André Pinto zetten de puntjes op de i. Zij gaven hun visie over de mercato van de Limburgers én het ontslag van Christian Lattanzio.

STVV zag heel wat talent vertrekken met jongens als Matte Smets, Jarne Steuckers, Aboubakary Koïta en anderen. Maar de club wist zich ook te versterken met interessante profielen zoals Andres Ferrari, Louis Patris, Bilal Brahimi en anderen. De keuze voor trainer Christian Lattanzio bleek wel een miscast te zijn. Hij werd na zes speeldagen al vervangen door Felice Mazzu.

LEES OOK: Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV houdt financiële balans in de gaten

Pinto gaf meer inzicht over de transferkeuzes van STVV. "We zijn aan ons zevende seizoen begonnen bij STVV en we willen alleen het beste voor de club. In het voetbal kan je echter niet alles plannen zoals je wil. We hebben ook een budget waar we ons aan houden. Iedere club heeft zijn filosofie. Sommige clubs kiezen voor ervaren spelers om in de Jupiler Pro League te blijven. Anderen kiezen voor jonge spelers om ze nadien met winst door te verkopen. Wij behoren tot die tweede categorie. De eerste intentie is om te presteren op het veld en nadien spelers met winst door te verkopen, zodat we financieel kunnen doorgroeien als club."

STVV kreeg de kritiek dat het te lang wachtte met transfers. "Kwaliteit kost geld. Het is echter nooit onze bedoeling geweest om zo laat toe te slaan. Ik snap dat de fans dat niet leuk vinden, maar wij willen ook niet zomaar een speler halen. We slaan toe als we kunnen én als de speler in onze ogen de juiste lijkt te zijn. Dat was zo het geval met Patris van Anderlecht en Brahimi. We geloven in onze aanpak."

CEO Tateishi trad zijn sportief directeur bij. "Ik zit al 20 jaar in het vak, maar het is voor het eerst dat ik met drie opeenvolgende nederlagen startte. Kijk, wij moeten als STVV zijnde elk jaar bouwen. Een jaar geleden vertrokken er elf spelers. Of het moeilijk is om Belgische spelers te halen? De situatie is zoals in Japan. Lokale spelers zijn zeer gegeerd, ook in België. Kwaliteitsvolle Belgen zijn duur en heel gewild."

"De beste Belgische spelers trekken al snel naar het buitenland, als STVV zijnde moeten we toeslaan bij heel ervaren spelers of heel jonge talenten die hopelijk doorgroeien (zoals Smets, Steuckers etc., nvdr.). Daarom is het belangrijk dat we veel belang blijven hechten aan onze academie, waar we zelf de talentvolle Belgen kunnen opleiden en hen laten doorgroeien. Veel Belgische clubs zitten in onze situatie. We moeten echter ook waakzaam blijven om interessante Belgen zoals Adriano Bertaccini te halen", zei de Japanse CEO.

Meerdere redenen voor ontslag Lattanzio

Die laatste leefde al snel in onmin met Lattanzio. Tateishi gaf ook meer duiding bij het ontslag van de Italiaanse coach. "Ik blijf ervan overtuigd dat hij een goede coach. Ik ga geen interne zaken meedelen, maar er waren meerdere redenen voor het ontslag. De eerste wedstrijden was de ploeg niet compleet, maar vanaf de derde wedstrijd stond de kern er toch grotendeels. We waren van mening dat de vorige trainer wat veel tijd nodig had om de kern te evalueren en bepaalde spelers werden niet op hun beste positie uitgespeeld, zoals bijvoorbeeld Bertaccini. Daarnaast waren er ook de Olympische Spelen, waar toch een aantal jongens actief waren en dat kwam bovenop het feit dat de Belgische competitie wel héél vroeg begon."

"Of er nu een ander systeem komt met Mazzu? Kijk, we spraken ook veel met de vorige coach en uiteraard ook al met Felice. Wij zullen altijd de eindbeslissing van de coach respecteren en nooit zeggen wie moet spelen. De manier van denken van Mazzu en hoe wij het als bestuur zien, liggen volgens mij zeer dicht bij elkaar. Het is een coach met tonnen ervaring die ons weer uit het moeras kan halen."

Claudio Reulens

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?
65

Goed beleid bij STVV?

Meest recent

Joos en Vandenbempt vellen oordeel over WK-kansen België

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

27
27
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

59
59
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

147
147
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

69
69
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

78
78
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

366
366
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

531
531
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

65
65
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

162
162
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

161
161
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

46
46
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

500
500
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

117
117
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

178
178
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

234
234
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

165
165
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

221
221
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

75
75
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

401
401
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

149
149
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

793
793
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

86
86
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

324
324
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

356
356
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

674
674

Meer sportnieuws