STVV reageert op forse kritiek: "Is bij élke Belgische club zo"

167
STVV reageert op forse kritiek:

STVV stelde vandaag Felice Mazzu voor als de nieuwe trainer. De Kanaries kregen al heel wat kritiek te verwerken, onder meer op het transferbeleid. CEO Takayuki Tateishi en sportief directeur André Pinto zetten de puntjes op de i. Zij gaven hun visie over de mercato van de Limburgers én het ontslag van Christian Lattanzio.

STVV zag heel wat talent vertrekken met jongens als Matte Smets, Jarne Steuckers, Aboubakary Koïta en anderen. Maar de club wist zich ook te versterken met interessante profielen zoals Andres Ferrari, Louis Patris, Bilal Brahimi en anderen. De keuze voor trainer Christian Lattanzio bleek wel een miscast te zijn. Hij werd na zes speeldagen al vervangen door Felice Mazzu.

LEES OOK: STVV maakt zich klaar voor historische avond

STVV houdt financiële balans in de gaten

Pinto gaf meer inzicht over de transferkeuzes van STVV. "We zijn aan ons zevende seizoen begonnen bij STVV en we willen alleen het beste voor de club. In het voetbal kan je echter niet alles plannen zoals je wil. We hebben ook een budget waar we ons aan houden. Iedere club heeft zijn filosofie. Sommige clubs kiezen voor ervaren spelers om in de Jupiler Pro League te blijven. Anderen kiezen voor jonge spelers om ze nadien met winst door te verkopen. Wij behoren tot die tweede categorie. De eerste intentie is om te presteren op het veld en nadien spelers met winst door te verkopen, zodat we financieel kunnen doorgroeien als club."

STVV kreeg de kritiek dat het te lang wachtte met transfers. "Kwaliteit kost geld. Het is echter nooit onze bedoeling geweest om zo laat toe te slaan. Ik snap dat de fans dat niet leuk vinden, maar wij willen ook niet zomaar een speler halen. We slaan toe als we kunnen én als de speler in onze ogen de juiste lijkt te zijn. Dat was zo het geval met Patris van Anderlecht en Brahimi. We geloven in onze aanpak."

CEO Tateishi trad zijn sportief directeur bij. "Ik zit al 20 jaar in het vak, maar het is voor het eerst dat ik met drie opeenvolgende nederlagen startte. Kijk, wij moeten als STVV zijnde elk jaar bouwen. Een jaar geleden vertrokken er elf spelers. Of het moeilijk is om Belgische spelers te halen? De situatie is zoals in Japan. Lokale spelers zijn zeer gegeerd, ook in België. Kwaliteitsvolle Belgen zijn duur en heel gewild."

"De beste Belgische spelers trekken al snel naar het buitenland, als STVV zijnde moeten we toeslaan bij heel ervaren spelers of heel jonge talenten die hopelijk doorgroeien (zoals Smets, Steuckers etc., nvdr.). Daarom is het belangrijk dat we veel belang blijven hechten aan onze academie, waar we zelf de talentvolle Belgen kunnen opleiden en hen laten doorgroeien. Veel Belgische clubs zitten in onze situatie. We moeten echter ook waakzaam blijven om interessante Belgen zoals Adriano Bertaccini te halen", zei de Japanse CEO.

Meerdere redenen voor ontslag Lattanzio

Die laatste leefde al snel in onmin met Lattanzio. Tateishi gaf ook meer duiding bij het ontslag van de Italiaanse coach. "Ik blijf ervan overtuigd dat hij een goede coach. Ik ga geen interne zaken meedelen, maar er waren meerdere redenen voor het ontslag. De eerste wedstrijden was de ploeg niet compleet, maar vanaf de derde wedstrijd stond de kern er toch grotendeels. We waren van mening dat de vorige trainer wat veel tijd nodig had om de kern te evalueren en bepaalde spelers werden niet op hun beste positie uitgespeeld, zoals bijvoorbeeld Bertaccini. Daarnaast waren er ook de Olympische Spelen, waar toch een aantal jongens actief waren en dat kwam bovenop het feit dat de Belgische competitie wel héél vroeg begon."

"Of er nu een ander systeem komt met Mazzu? Kijk, we spraken ook veel met de vorige coach en uiteraard ook al met Felice. Wij zullen altijd de eindbeslissing van de coach respecteren en nooit zeggen wie moet spelen. De manier van denken van Mazzu en hoe wij het als bestuur zien, liggen volgens mij zeer dicht bij elkaar. Het is een coach met tonnen ervaring die ons weer uit het moeras kan halen."

Claudio Reulens

Goed beleid bij STVV?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

83
83
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

40
40
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

49
49
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

32
32
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

70
70
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

170
170
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

43
43
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

139
139
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

49
49
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

286
286
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

235
235
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

172
172
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

434
434
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

321
321
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

342
342
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

433
433
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

218
218
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

388
388
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

402
402
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

386
386
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

232
232
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

706
706

Meer sportnieuws