STVV reageert op forse kritiek: "Is bij élke Belgische club zo"

167 stemmen
STVV reageert op forse kritiek:

STVV stelde vandaag Felice Mazzu voor als de nieuwe trainer. De Kanaries kregen al heel wat kritiek te verwerken, onder meer op het transferbeleid. CEO Takayuki Tateishi en sportief directeur André Pinto zetten de puntjes op de i. Zij gaven hun visie over de mercato van de Limburgers én het ontslag van Christian Lattanzio.

STVV zag heel wat talent vertrekken met jongens als Matte Smets, Jarne Steuckers, Aboubakary Koïta en anderen. Maar de club wist zich ook te versterken met interessante profielen zoals Andres Ferrari, Louis Patris, Bilal Brahimi en anderen. De keuze voor trainer Christian Lattanzio bleek wel een miscast te zijn. Hij werd na zes speeldagen al vervangen door Felice Mazzu.

LEES OOK: 'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

STVV houdt financiële balans in de gaten

Pinto gaf meer inzicht over de transferkeuzes van STVV. "We zijn aan ons zevende seizoen begonnen bij STVV en we willen alleen het beste voor de club. In het voetbal kan je echter niet alles plannen zoals je wil. We hebben ook een budget waar we ons aan houden. Iedere club heeft zijn filosofie. Sommige clubs kiezen voor ervaren spelers om in de Jupiler Pro League te blijven. Anderen kiezen voor jonge spelers om ze nadien met winst door te verkopen. Wij behoren tot die tweede categorie. De eerste intentie is om te presteren op het veld en nadien spelers met winst door te verkopen, zodat we financieel kunnen doorgroeien als club."

STVV kreeg de kritiek dat het te lang wachtte met transfers. "Kwaliteit kost geld. Het is echter nooit onze bedoeling geweest om zo laat toe te slaan. Ik snap dat de fans dat niet leuk vinden, maar wij willen ook niet zomaar een speler halen. We slaan toe als we kunnen én als de speler in onze ogen de juiste lijkt te zijn. Dat was zo het geval met Patris van Anderlecht en Brahimi. We geloven in onze aanpak."

CEO Tateishi trad zijn sportief directeur bij. "Ik zit al 20 jaar in het vak, maar het is voor het eerst dat ik met drie opeenvolgende nederlagen startte. Kijk, wij moeten als STVV zijnde elk jaar bouwen. Een jaar geleden vertrokken er elf spelers. Of het moeilijk is om Belgische spelers te halen? De situatie is zoals in Japan. Lokale spelers zijn zeer gegeerd, ook in België. Kwaliteitsvolle Belgen zijn duur en heel gewild."

"De beste Belgische spelers trekken al snel naar het buitenland, als STVV zijnde moeten we toeslaan bij heel ervaren spelers of heel jonge talenten die hopelijk doorgroeien (zoals Smets, Steuckers etc., nvdr.). Daarom is het belangrijk dat we veel belang blijven hechten aan onze academie, waar we zelf de talentvolle Belgen kunnen opleiden en hen laten doorgroeien. Veel Belgische clubs zitten in onze situatie. We moeten echter ook waakzaam blijven om interessante Belgen zoals Adriano Bertaccini te halen", zei de Japanse CEO.

Meerdere redenen voor ontslag Lattanzio

Die laatste leefde al snel in onmin met Lattanzio. Tateishi gaf ook meer duiding bij het ontslag van de Italiaanse coach. "Ik blijf ervan overtuigd dat hij een goede coach. Ik ga geen interne zaken meedelen, maar er waren meerdere redenen voor het ontslag. De eerste wedstrijden was de ploeg niet compleet, maar vanaf de derde wedstrijd stond de kern er toch grotendeels. We waren van mening dat de vorige trainer wat veel tijd nodig had om de kern te evalueren en bepaalde spelers werden niet op hun beste positie uitgespeeld, zoals bijvoorbeeld Bertaccini. Daarnaast waren er ook de Olympische Spelen, waar toch een aantal jongens actief waren en dat kwam bovenop het feit dat de Belgische competitie wel héél vroeg begon."

"Of er nu een ander systeem komt met Mazzu? Kijk, we spraken ook veel met de vorige coach en uiteraard ook al met Felice. Wij zullen altijd de eindbeslissing van de coach respecteren en nooit zeggen wie moet spelen. De manier van denken van Mazzu en hoe wij het als bestuur zien, liggen volgens mij zeer dicht bij elkaar. Het is een coach met tonnen ervaring die ons weer uit het moeras kan halen."

Claudio Reulens

Goed beleid bij STVV?

Meest recent

Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

36
36
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

135
135
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

136
136
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

291
291
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

430
430
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

346
346
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

33
33
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

222
222
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

633
633
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

61
61
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

257
257
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

335
335
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

224
224
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

209
209
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

226
226
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

625
625
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

120
120
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

282
282
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

339
339
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

363
363
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

614
614
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

432
432
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

165
165
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

206
206
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

455
455

Meer sportnieuws