Toby Alderweireld begint per direct aan nieuwe uitdaging

345
Toby Alderweireld begint per direct aan nieuwe uitdaging

Toby Alderweireld is de rots in de branding bij Royal Antwerp FC, maar begint per direct aan een nieuwe uitdaging. Vanavond zal de voormalige Rode Duivel als analist te zien zijn voor de Nations League-wedstrijd van Frankrijk – België.

De 35-jarige Alderweireld gaat aan de slag als analist in de studio’s van VTM. De centrale verdediger vond het tijd voor een nieuwe uitdaging naast het voetbal en kijkt al verder na zijn carrière als voetbalprof. Vanavond maakt hij zijn debuut voor de clash van de Rode Duivels tegen Frankrijk.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Zenuwachtig

Alderweireld is een koele kikker op het veld en heeft als voetballer al heel wat watertjes doorzwommen. Van een Champions League-finale met Tottenham Hotspur tot het WK met de Rode Duivels. Nu begint de verdediger aan een nieuwe uitdaging.

Een uitdaging waar hij naar eigen zeggen toch nerveus voor is. “Natuurlijk klets ik al heel mijn leven over voetbal, maar dit is toch nog iets anders. Noem het gezonde spanning. (lacht) Mijn doel is vooral om de zaken uit te leggen vanuit het oogpunt van de spelers. Ik denk dat dat wel kan helpen.”

Revanche nemen

De Rode Duivels wonnen op de eerste speeldag van de Nations League met 3-1 van Israël. “Na het vorige toernooi was er natuurlijk wat teleurstelling en dat kan je het best achter je laten door matchen te winnen. Dus ik was best tevreden en hopelijk wordt de lijn vanavond doorgetrokken. Alleen zo kan je het gevoel bij iedereen weer aanwakkeren”, citeert Het Laatste Nieuws.

De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco azen op revanche na de uitschakeling tegen Frankrijk op het afgelopen EK. Alderweireld gelooft er alvast in. “Als je daar kan gaan winnen of op z’n minst goed gaat spelen, creëer je toch weer een soort wij-gevoel. Waarom zouden we ze niet kunnen verrassen? Ik denk dat we daar zeker genoeg kwaliteit voor hebben.”

Denk jij dat Alderweireld een goede analist zal zijn?

Meest recent

Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

3
3
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

64
64
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

64
64
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

156
156
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

49
49
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

349
349
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

315
315
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

161
161
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

122
122
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

109
109
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

188
188
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

184
184
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1586
1586
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

375
375
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

299
299
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

319
319
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

92
92
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

228
228
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

245
245
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

106
106
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

82
82

Meer sportnieuws