Toby Alderweireld begint per direct aan nieuwe uitdaging

345
Toby Alderweireld begint per direct aan nieuwe uitdaging

Toby Alderweireld is de rots in de branding bij Royal Antwerp FC, maar begint per direct aan een nieuwe uitdaging. Vanavond zal de voormalige Rode Duivel als analist te zien zijn voor de Nations League-wedstrijd van Frankrijk – België.

De 35-jarige Alderweireld gaat aan de slag als analist in de studio’s van VTM. De centrale verdediger vond het tijd voor een nieuwe uitdaging naast het voetbal en kijkt al verder na zijn carrière als voetbalprof. Vanavond maakt hij zijn debuut voor de clash van de Rode Duivels tegen Frankrijk.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Zenuwachtig

Alderweireld is een koele kikker op het veld en heeft als voetballer al heel wat watertjes doorzwommen. Van een Champions League-finale met Tottenham Hotspur tot het WK met de Rode Duivels. Nu begint de verdediger aan een nieuwe uitdaging.

Een uitdaging waar hij naar eigen zeggen toch nerveus voor is. “Natuurlijk klets ik al heel mijn leven over voetbal, maar dit is toch nog iets anders. Noem het gezonde spanning. (lacht) Mijn doel is vooral om de zaken uit te leggen vanuit het oogpunt van de spelers. Ik denk dat dat wel kan helpen.”

Revanche nemen

De Rode Duivels wonnen op de eerste speeldag van de Nations League met 3-1 van Israël. “Na het vorige toernooi was er natuurlijk wat teleurstelling en dat kan je het best achter je laten door matchen te winnen. Dus ik was best tevreden en hopelijk wordt de lijn vanavond doorgetrokken. Alleen zo kan je het gevoel bij iedereen weer aanwakkeren”, citeert Het Laatste Nieuws.

De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco azen op revanche na de uitschakeling tegen Frankrijk op het afgelopen EK. Alderweireld gelooft er alvast in. “Als je daar kan gaan winnen of op z’n minst goed gaat spelen, creëer je toch weer een soort wij-gevoel. Waarom zouden we ze niet kunnen verrassen? Ik denk dat we daar zeker genoeg kwaliteit voor hebben.”

Denk jij dat Alderweireld een goede analist zal zijn?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

8
8
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

30
30
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

89
89
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

23
23
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

26
26
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

41
41
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

60
60
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

93
93
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

114
114
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

281
281
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

596
596
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

147
147
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

150
150
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

333
333
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

647
647
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

242
242
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

196
196
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

582
582
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws