Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

217 stemmen
Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

Loïs Openda is een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij worstelt stevig bij de Rode Duivels. Ondanks 31 goals in 48 wedstrijden voor Leipzig, heeft hij in 15 interlands onder bondscoach Domenico Tedesco nog geen doelpunt gescoord. Zelfs als vervanger van de geblesseerde Romelu Lukaku lijkt hij zijn kansen niet te grijpen. In de recente Nations League-wedstrijd tegen Israël miste hij zelfs een penalty en viel hij op door zijn beperkte bijdrage aan het spel.

“Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor Openda”, aldus Het Laatste Nieuws. Tedesco blijft achter Openda staan, maar de spits blijft een enigma. Philippe Albert hoopt dat zijn gebrek aan doelpunten geen blijvend probleem wordt, terwijl analist Stef Wijnants betwijfelt of Openda een geschikt alternatief is voor Lukaku. Volgens De Zondag begint Openda steeds meer “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

LEES OOK: 'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Openda is de high priority-speler van Tedesco

Loïs Openda heeft zich de afgelopen jaren bewezen als een echte doelpuntenmachine, en de laatste twee seizoenen heeft hij zijn reputatie alleen maar versterkt. Met 31 doelpunten in 48 wedstrijden voor RB Leipzig is hij uitgegroeid tot een van de meest gevreesde spitsen in de Bundesliga.

Zijn prestaties hebben hem een vaste plek opgeleverd in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco, met wie hij een sterke band heeft opgebouwd. “Er is een goede connectie tussen ons. We begrijpen elkaar en ik weet precies wat hij verwacht van een spits,” zei Openda eerder.

Tedesco spreekt vol vertrouwen over Openda en ziet hem als ‘high piority-speler’. “Loïs is een prioriteit voor mij,” bevestigde de bondscoach.

Hoewel Openda steeds nadrukkelijker wordt genoemd als een serieuze concurrent van Romelu Lukaku bij de Rode Duivels, blijft het voorlopig lastig om ‘Big Rom’ van zijn troon te stoten.

15 interlands onder Tedesco: 0 goals

Het huwelijk tussen Loïs Openda en bondscoach Domenico Tedesco lijkt voorlopig niet het succesverhaal te zijn waarop velen hadden gehoopt. Vaak krijgt hij speeltijd wanneer Romelu Lukaku afwezig is, maar in die momenten grijpt hij zijn kans zelden.

Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden. Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels.

In 15 interlands onder Tedesco heeft Openda nog niet één keer het net weten te vinden. In de aanloop naar het EK kreeg Openda opnieuw zijn kans in de basis, toen tegen Montenegro. Helaas toonde hij zich ook toen niet de koelbloedige spits die hij in de Bundesliga is.

"Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie," schreef Het Nieuwsblad. In een poging om zijn droogte te doorbreken, raakte Openda tijdens diezelfde wedstrijd zelfs in een discussie met Jérémy Doku over wie de strafschop mocht nemen voor de 2-0.

Het is inmiddels bijna twee jaar geleden, sinds oktober 2022, dat Openda scoorde voor de nationale ploeg.

Openda lijkt wel vervloekt bij de Rode Duivels

Loïs Openda is momenteel de enige spits in de selectie van de Rode Duivels, nu Romelu Lukaku niet volledig fit is en Michy Batshuayi buiten de selectie valt. Domenico Tedesco heeft daarom zijn hoop gevestigd op Openda voor de cruciale wedstrijden tegen Israël en Frankrijk.

"His time is now," schreef Het Laatste Nieuws. Toch temperde Tedesco de verwachtingen door te benadrukken dat we Openda niet mogen vergelijken met Lukaku – en terecht. Ze zijn verschillende types spitsen en bevinden zich in andere fasen van hun carrière.

Maar ongeacht hun speelstijl worden spitsen vooral beoordeeld op doelpunten, en dat is precies waar het bij Openda aan ontbreekt in het shirt van de Rode Duivels.

Dit werd duidelijk tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Israël vorige week, waarin hij worstelde om zijn positie en timing te vinden, en moeite had om goed samen te spelen met zijn ploeggenoten. Zelfs de kans om te scoren uit een penalty liet hij liggen.

“Ja, Openda was toch wel wat de mislukking van de avond”, zei Marc Degryse op VTM. “Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor de doelpuntenmaker in Openda”, schreef Het Laatste Nieuws. Waarom het bij de Duivels niet lukt, blijft een mysterie.

Openda wordt issue bij Rode Duivels

Loïs Openda wordt door Het Laatste Nieuws omschreven als een enigma: bij RB Leipzig scoort hij moeiteloos, maar in het shirt van de Rode Duivels blijft hij ver onder dat niveau. “Het kan bijna niet anders dan dat hij deel uitmaakt van een eeneiige tweeling”, aldus de krant.

Bij Leipzig scoort hij met de ogen toe, maar in het shirt van de nationale ploeg allesbehalve. Ondanks zijn moeizame prestatie tegen Israël nam bondscoach Domenico Tedesco de spits in bescherming, al gaf hij toe dat hij graag had gezien dat Openda zijn eerste doelpunt onder zijn leiding had gemaakt.

Toch relativeerde Tedesco de situatie: “Maar het is niet nodig om er een drama van te maken.” Toch wekt het zorgen dat Openda in vijftien interlands onder Tedesco nog geen enkele keer heeft gescoord en inmiddels al twee strafschoppen heeft gemist.

In Le Soir sprak Philippe Albert zijn hoop uit dat dit geen groter probleem zal worden, terwijl analist Stef Wijnants kritisch opmerkte dat Openda geen waardig alternatief is voor Romelu Lukaku.

Hij wees niet alleen op het gebrek aan doelpunten en gemiste penalty’s, maar ook op Openda’s balverlies en beperkte betrokkenheid in het spel. Volgens De Zondag begint Openda zelfs “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

Komt het nog goed met Openda bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

40
40
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

395
395
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

143
143
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

405
405
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

120
120
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

173
173
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

85
85
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

319
319
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

355
355
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

56
56
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

44
44
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

56
56
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

706
706
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

271
271
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

499
499
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

160
160
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

142
142
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

730
730
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

64
64
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

285
285
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

104
104
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

53
53
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

325
325
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

138
138

Meer sportnieuws