Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

217 stemmen
Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

Loïs Openda is een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij worstelt stevig bij de Rode Duivels. Ondanks 31 goals in 48 wedstrijden voor Leipzig, heeft hij in 15 interlands onder bondscoach Domenico Tedesco nog geen doelpunt gescoord. Zelfs als vervanger van de geblesseerde Romelu Lukaku lijkt hij zijn kansen niet te grijpen. In de recente Nations League-wedstrijd tegen Israël miste hij zelfs een penalty en viel hij op door zijn beperkte bijdrage aan het spel.

“Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor Openda”, aldus Het Laatste Nieuws. Tedesco blijft achter Openda staan, maar de spits blijft een enigma. Philippe Albert hoopt dat zijn gebrek aan doelpunten geen blijvend probleem wordt, terwijl analist Stef Wijnants betwijfelt of Openda een geschikt alternatief is voor Lukaku. Volgens De Zondag begint Openda steeds meer “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

LEES OOK: 'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Openda is de high priority-speler van Tedesco

Loïs Openda heeft zich de afgelopen jaren bewezen als een echte doelpuntenmachine, en de laatste twee seizoenen heeft hij zijn reputatie alleen maar versterkt. Met 31 doelpunten in 48 wedstrijden voor RB Leipzig is hij uitgegroeid tot een van de meest gevreesde spitsen in de Bundesliga.

Zijn prestaties hebben hem een vaste plek opgeleverd in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco, met wie hij een sterke band heeft opgebouwd. “Er is een goede connectie tussen ons. We begrijpen elkaar en ik weet precies wat hij verwacht van een spits,” zei Openda eerder.

Tedesco spreekt vol vertrouwen over Openda en ziet hem als ‘high piority-speler’. “Loïs is een prioriteit voor mij,” bevestigde de bondscoach.

Hoewel Openda steeds nadrukkelijker wordt genoemd als een serieuze concurrent van Romelu Lukaku bij de Rode Duivels, blijft het voorlopig lastig om ‘Big Rom’ van zijn troon te stoten.

15 interlands onder Tedesco: 0 goals

Het huwelijk tussen Loïs Openda en bondscoach Domenico Tedesco lijkt voorlopig niet het succesverhaal te zijn waarop velen hadden gehoopt. Vaak krijgt hij speeltijd wanneer Romelu Lukaku afwezig is, maar in die momenten grijpt hij zijn kans zelden.

Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden. Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels.

In 15 interlands onder Tedesco heeft Openda nog niet één keer het net weten te vinden. In de aanloop naar het EK kreeg Openda opnieuw zijn kans in de basis, toen tegen Montenegro. Helaas toonde hij zich ook toen niet de koelbloedige spits die hij in de Bundesliga is.

"Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie," schreef Het Nieuwsblad. In een poging om zijn droogte te doorbreken, raakte Openda tijdens diezelfde wedstrijd zelfs in een discussie met Jérémy Doku over wie de strafschop mocht nemen voor de 2-0.

Het is inmiddels bijna twee jaar geleden, sinds oktober 2022, dat Openda scoorde voor de nationale ploeg.

Openda lijkt wel vervloekt bij de Rode Duivels

Loïs Openda is momenteel de enige spits in de selectie van de Rode Duivels, nu Romelu Lukaku niet volledig fit is en Michy Batshuayi buiten de selectie valt. Domenico Tedesco heeft daarom zijn hoop gevestigd op Openda voor de cruciale wedstrijden tegen Israël en Frankrijk.

"His time is now," schreef Het Laatste Nieuws. Toch temperde Tedesco de verwachtingen door te benadrukken dat we Openda niet mogen vergelijken met Lukaku – en terecht. Ze zijn verschillende types spitsen en bevinden zich in andere fasen van hun carrière.

Maar ongeacht hun speelstijl worden spitsen vooral beoordeeld op doelpunten, en dat is precies waar het bij Openda aan ontbreekt in het shirt van de Rode Duivels.

Dit werd duidelijk tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Israël vorige week, waarin hij worstelde om zijn positie en timing te vinden, en moeite had om goed samen te spelen met zijn ploeggenoten. Zelfs de kans om te scoren uit een penalty liet hij liggen.

“Ja, Openda was toch wel wat de mislukking van de avond”, zei Marc Degryse op VTM. “Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor de doelpuntenmaker in Openda”, schreef Het Laatste Nieuws. Waarom het bij de Duivels niet lukt, blijft een mysterie.

Openda wordt issue bij Rode Duivels

Loïs Openda wordt door Het Laatste Nieuws omschreven als een enigma: bij RB Leipzig scoort hij moeiteloos, maar in het shirt van de Rode Duivels blijft hij ver onder dat niveau. “Het kan bijna niet anders dan dat hij deel uitmaakt van een eeneiige tweeling”, aldus de krant.

Bij Leipzig scoort hij met de ogen toe, maar in het shirt van de nationale ploeg allesbehalve. Ondanks zijn moeizame prestatie tegen Israël nam bondscoach Domenico Tedesco de spits in bescherming, al gaf hij toe dat hij graag had gezien dat Openda zijn eerste doelpunt onder zijn leiding had gemaakt.

Toch relativeerde Tedesco de situatie: “Maar het is niet nodig om er een drama van te maken.” Toch wekt het zorgen dat Openda in vijftien interlands onder Tedesco nog geen enkele keer heeft gescoord en inmiddels al twee strafschoppen heeft gemist.

In Le Soir sprak Philippe Albert zijn hoop uit dat dit geen groter probleem zal worden, terwijl analist Stef Wijnants kritisch opmerkte dat Openda geen waardig alternatief is voor Romelu Lukaku.

Hij wees niet alleen op het gebrek aan doelpunten en gemiste penalty’s, maar ook op Openda’s balverlies en beperkte betrokkenheid in het spel. Volgens De Zondag begint Openda zelfs “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

Komt het nog goed met Openda bij de Rode Duivels?

Meest recent

'AZ zet alles op alles op Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

4
4
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

29
29
'Tzolis vindt akkoord: monsterdeal voor Club Brugge'

Christos Tzolis gaat Club Brugge deze mercato verlaten. Dat staat in principe voor 99,99% vast. De ...

176
176
Nieuwe Courtois-eis schiet Rode Duivels in verkeerde keelgat

Thibaut Courtois wil tijdens de Nations League rust nemen en daarna opnieuw zijn plaats opeisen. Dat ...

158
158
De Condé spreekt zich uit over ingaande megatransfer van Genk

KRC Genk is van plan nog stevig toe te slaan op de transfermarkt. De Limburgers willen nog een spits ...

105
105
Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

42
42
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

24
24
Anderlecht aan de bak: start deze ploeg tegen Hammarby?

RSC Anderlecht speelt binnen een week tegen Hammarby. Zijn de Brusselaars klaar? Neen, allerminst. ...

200
200
Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Club Brugge investeerde alweer fors in een nieuwe speler. Ze betaalden bijna zeven miljoen euro om ...

112
112
'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

341
341
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

383
383
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

128
128
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

141
141
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

501
501
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

129
129
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

665
665
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

309
309
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

856
856
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

100
100
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

422
422
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

119
119
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

386
386
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

29
29
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

211
211
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

291
291

Meer sportnieuws