Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

217
Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

Loïs Openda is een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij worstelt stevig bij de Rode Duivels. Ondanks 31 goals in 48 wedstrijden voor Leipzig, heeft hij in 15 interlands onder bondscoach Domenico Tedesco nog geen doelpunt gescoord. Zelfs als vervanger van de geblesseerde Romelu Lukaku lijkt hij zijn kansen niet te grijpen. In de recente Nations League-wedstrijd tegen Israël miste hij zelfs een penalty en viel hij op door zijn beperkte bijdrage aan het spel.

“Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor Openda”, aldus Het Laatste Nieuws. Tedesco blijft achter Openda staan, maar de spits blijft een enigma. Philippe Albert hoopt dat zijn gebrek aan doelpunten geen blijvend probleem wordt, terwijl analist Stef Wijnants betwijfelt of Openda een geschikt alternatief is voor Lukaku. Volgens De Zondag begint Openda steeds meer “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Openda is de high priority-speler van Tedesco

Loïs Openda heeft zich de afgelopen jaren bewezen als een echte doelpuntenmachine, en de laatste twee seizoenen heeft hij zijn reputatie alleen maar versterkt. Met 31 doelpunten in 48 wedstrijden voor RB Leipzig is hij uitgegroeid tot een van de meest gevreesde spitsen in de Bundesliga.

Zijn prestaties hebben hem een vaste plek opgeleverd in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco, met wie hij een sterke band heeft opgebouwd. “Er is een goede connectie tussen ons. We begrijpen elkaar en ik weet precies wat hij verwacht van een spits,” zei Openda eerder.

Tedesco spreekt vol vertrouwen over Openda en ziet hem als ‘high piority-speler’. “Loïs is een prioriteit voor mij,” bevestigde de bondscoach.

Hoewel Openda steeds nadrukkelijker wordt genoemd als een serieuze concurrent van Romelu Lukaku bij de Rode Duivels, blijft het voorlopig lastig om ‘Big Rom’ van zijn troon te stoten.

15 interlands onder Tedesco: 0 goals

Het huwelijk tussen Loïs Openda en bondscoach Domenico Tedesco lijkt voorlopig niet het succesverhaal te zijn waarop velen hadden gehoopt. Vaak krijgt hij speeltijd wanneer Romelu Lukaku afwezig is, maar in die momenten grijpt hij zijn kans zelden.

Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden. Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels.

In 15 interlands onder Tedesco heeft Openda nog niet één keer het net weten te vinden. In de aanloop naar het EK kreeg Openda opnieuw zijn kans in de basis, toen tegen Montenegro. Helaas toonde hij zich ook toen niet de koelbloedige spits die hij in de Bundesliga is.

"Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie," schreef Het Nieuwsblad. In een poging om zijn droogte te doorbreken, raakte Openda tijdens diezelfde wedstrijd zelfs in een discussie met Jérémy Doku over wie de strafschop mocht nemen voor de 2-0.

Het is inmiddels bijna twee jaar geleden, sinds oktober 2022, dat Openda scoorde voor de nationale ploeg.

Openda lijkt wel vervloekt bij de Rode Duivels

Loïs Openda is momenteel de enige spits in de selectie van de Rode Duivels, nu Romelu Lukaku niet volledig fit is en Michy Batshuayi buiten de selectie valt. Domenico Tedesco heeft daarom zijn hoop gevestigd op Openda voor de cruciale wedstrijden tegen Israël en Frankrijk.

"His time is now," schreef Het Laatste Nieuws. Toch temperde Tedesco de verwachtingen door te benadrukken dat we Openda niet mogen vergelijken met Lukaku – en terecht. Ze zijn verschillende types spitsen en bevinden zich in andere fasen van hun carrière.

Maar ongeacht hun speelstijl worden spitsen vooral beoordeeld op doelpunten, en dat is precies waar het bij Openda aan ontbreekt in het shirt van de Rode Duivels.

Dit werd duidelijk tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Israël vorige week, waarin hij worstelde om zijn positie en timing te vinden, en moeite had om goed samen te spelen met zijn ploeggenoten. Zelfs de kans om te scoren uit een penalty liet hij liggen.

“Ja, Openda was toch wel wat de mislukking van de avond”, zei Marc Degryse op VTM. “Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor de doelpuntenmaker in Openda”, schreef Het Laatste Nieuws. Waarom het bij de Duivels niet lukt, blijft een mysterie.

Openda wordt issue bij Rode Duivels

Loïs Openda wordt door Het Laatste Nieuws omschreven als een enigma: bij RB Leipzig scoort hij moeiteloos, maar in het shirt van de Rode Duivels blijft hij ver onder dat niveau. “Het kan bijna niet anders dan dat hij deel uitmaakt van een eeneiige tweeling”, aldus de krant.

Bij Leipzig scoort hij met de ogen toe, maar in het shirt van de nationale ploeg allesbehalve. Ondanks zijn moeizame prestatie tegen Israël nam bondscoach Domenico Tedesco de spits in bescherming, al gaf hij toe dat hij graag had gezien dat Openda zijn eerste doelpunt onder zijn leiding had gemaakt.

Toch relativeerde Tedesco de situatie: “Maar het is niet nodig om er een drama van te maken.” Toch wekt het zorgen dat Openda in vijftien interlands onder Tedesco nog geen enkele keer heeft gescoord en inmiddels al twee strafschoppen heeft gemist.

In Le Soir sprak Philippe Albert zijn hoop uit dat dit geen groter probleem zal worden, terwijl analist Stef Wijnants kritisch opmerkte dat Openda geen waardig alternatief is voor Romelu Lukaku.

Hij wees niet alleen op het gebrek aan doelpunten en gemiste penalty’s, maar ook op Openda’s balverlies en beperkte betrokkenheid in het spel. Volgens De Zondag begint Openda zelfs “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

Komt het nog goed met Openda bij de Rode Duivels?

Meest recent

Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

7
7
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

97
97
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

103
103
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

161
161
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

347
347
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

36
36
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

82
82
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

229
229
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

563
563
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

321
321
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

198
198
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

41
41
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

510
510
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

266
266
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

279
279
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

299
299
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

196
196
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

957
957
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

1227
1227
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

449
449
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

191
191
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

879
879
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

73
73
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

324
324

Meer sportnieuws