Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

door
Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

Loïs Openda is een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij worstelt stevig bij de Rode Duivels. Ondanks 31 goals in 48 wedstrijden voor Leipzig, heeft hij in 15 interlands onder bondscoach Domenico Tedesco nog geen doelpunt gescoord. Zelfs als vervanger van de geblesseerde Romelu Lukaku lijkt hij zijn kansen niet te grijpen. In de recente Nations League-wedstrijd tegen Israël miste hij zelfs een penalty en viel hij op door zijn beperkte bijdrage aan het spel.

“Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor Openda”, aldus Het Laatste Nieuws. Tedesco blijft achter Openda staan, maar de spits blijft een enigma. Philippe Albert hoopt dat zijn gebrek aan doelpunten geen blijvend probleem wordt, terwijl analist Stef Wijnants betwijfelt of Openda een geschikt alternatief is voor Lukaku. Volgens De Zondag begint Openda steeds meer “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Openda is de high priority-speler van Tedesco

Loïs Openda heeft zich de afgelopen jaren bewezen als een echte doelpuntenmachine, en de laatste twee seizoenen heeft hij zijn reputatie alleen maar versterkt. Met 31 doelpunten in 48 wedstrijden voor RB Leipzig is hij uitgegroeid tot een van de meest gevreesde spitsen in de Bundesliga.

Zijn prestaties hebben hem een vaste plek opgeleverd in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco, met wie hij een sterke band heeft opgebouwd. “Er is een goede connectie tussen ons. We begrijpen elkaar en ik weet precies wat hij verwacht van een spits,” zei Openda eerder.

Tedesco spreekt vol vertrouwen over Openda en ziet hem als ‘high piority-speler’. “Loïs is een prioriteit voor mij,” bevestigde de bondscoach.

Hoewel Openda steeds nadrukkelijker wordt genoemd als een serieuze concurrent van Romelu Lukaku bij de Rode Duivels, blijft het voorlopig lastig om ‘Big Rom’ van zijn troon te stoten.

15 interlands onder Tedesco: 0 goals

Het huwelijk tussen Loïs Openda en bondscoach Domenico Tedesco lijkt voorlopig niet het succesverhaal te zijn waarop velen hadden gehoopt. Vaak krijgt hij speeltijd wanneer Romelu Lukaku afwezig is, maar in die momenten grijpt hij zijn kans zelden.

Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden. Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels.

In 15 interlands onder Tedesco heeft Openda nog niet één keer het net weten te vinden. In de aanloop naar het EK kreeg Openda opnieuw zijn kans in de basis, toen tegen Montenegro. Helaas toonde hij zich ook toen niet de koelbloedige spits die hij in de Bundesliga is.

"Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie," schreef Het Nieuwsblad. In een poging om zijn droogte te doorbreken, raakte Openda tijdens diezelfde wedstrijd zelfs in een discussie met Jérémy Doku over wie de strafschop mocht nemen voor de 2-0.

Het is inmiddels bijna twee jaar geleden, sinds oktober 2022, dat Openda scoorde voor de nationale ploeg.

Openda lijkt wel vervloekt bij de Rode Duivels

Loïs Openda is momenteel de enige spits in de selectie van de Rode Duivels, nu Romelu Lukaku niet volledig fit is en Michy Batshuayi buiten de selectie valt. Domenico Tedesco heeft daarom zijn hoop gevestigd op Openda voor de cruciale wedstrijden tegen Israël en Frankrijk.

"His time is now," schreef Het Laatste Nieuws. Toch temperde Tedesco de verwachtingen door te benadrukken dat we Openda niet mogen vergelijken met Lukaku – en terecht. Ze zijn verschillende types spitsen en bevinden zich in andere fasen van hun carrière.

Maar ongeacht hun speelstijl worden spitsen vooral beoordeeld op doelpunten, en dat is precies waar het bij Openda aan ontbreekt in het shirt van de Rode Duivels.

Dit werd duidelijk tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Israël vorige week, waarin hij worstelde om zijn positie en timing te vinden, en moeite had om goed samen te spelen met zijn ploeggenoten. Zelfs de kans om te scoren uit een penalty liet hij liggen.

“Ja, Openda was toch wel wat de mislukking van de avond”, zei Marc Degryse op VTM. “Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor de doelpuntenmaker in Openda”, schreef Het Laatste Nieuws. Waarom het bij de Duivels niet lukt, blijft een mysterie.

Openda wordt issue bij Rode Duivels

Loïs Openda wordt door Het Laatste Nieuws omschreven als een enigma: bij RB Leipzig scoort hij moeiteloos, maar in het shirt van de Rode Duivels blijft hij ver onder dat niveau. “Het kan bijna niet anders dan dat hij deel uitmaakt van een eeneiige tweeling”, aldus de krant.

Bij Leipzig scoort hij met de ogen toe, maar in het shirt van de nationale ploeg allesbehalve. Ondanks zijn moeizame prestatie tegen Israël nam bondscoach Domenico Tedesco de spits in bescherming, al gaf hij toe dat hij graag had gezien dat Openda zijn eerste doelpunt onder zijn leiding had gemaakt.

Toch relativeerde Tedesco de situatie: “Maar het is niet nodig om er een drama van te maken.” Toch wekt het zorgen dat Openda in vijftien interlands onder Tedesco nog geen enkele keer heeft gescoord en inmiddels al twee strafschoppen heeft gemist.

In Le Soir sprak Philippe Albert zijn hoop uit dat dit geen groter probleem zal worden, terwijl analist Stef Wijnants kritisch opmerkte dat Openda geen waardig alternatief is voor Romelu Lukaku.

Hij wees niet alleen op het gebrek aan doelpunten en gemiste penalty’s, maar ook op Openda’s balverlies en beperkte betrokkenheid in het spel. Volgens De Zondag begint Openda zelfs “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

Komt het nog goed met Openda bij de Rode Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

22
22
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

149
149
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

49
49
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

178
178
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

206
206
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

168
168
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

180
180
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

38
38
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

71
71
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

172
172
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

133
133
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

46
46
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

106
106
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

168
168
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

122
122
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

170
170
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

234
234
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

233
233
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

778
778
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

179
179
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

98
98
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

149
149
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

61
61
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

368
368
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49

Meer sportnieuws