Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

217 stemmen
Rode Duivels in crisis: deze speler is een enorm issue

Loïs Openda is een doelpuntenmachine bij RB Leipzig, maar hij worstelt stevig bij de Rode Duivels. Ondanks 31 goals in 48 wedstrijden voor Leipzig, heeft hij in 15 interlands onder bondscoach Domenico Tedesco nog geen doelpunt gescoord. Zelfs als vervanger van de geblesseerde Romelu Lukaku lijkt hij zijn kansen niet te grijpen. In de recente Nations League-wedstrijd tegen Israël miste hij zelfs een penalty en viel hij op door zijn beperkte bijdrage aan het spel.

“Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor Openda”, aldus Het Laatste Nieuws. Tedesco blijft achter Openda staan, maar de spits blijft een enigma. Philippe Albert hoopt dat zijn gebrek aan doelpunten geen blijvend probleem wordt, terwijl analist Stef Wijnants betwijfelt of Openda een geschikt alternatief is voor Lukaku. Volgens De Zondag begint Openda steeds meer “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Openda is de high priority-speler van Tedesco

Loïs Openda heeft zich de afgelopen jaren bewezen als een echte doelpuntenmachine, en de laatste twee seizoenen heeft hij zijn reputatie alleen maar versterkt. Met 31 doelpunten in 48 wedstrijden voor RB Leipzig is hij uitgegroeid tot een van de meest gevreesde spitsen in de Bundesliga.

Zijn prestaties hebben hem een vaste plek opgeleverd in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco, met wie hij een sterke band heeft opgebouwd. “Er is een goede connectie tussen ons. We begrijpen elkaar en ik weet precies wat hij verwacht van een spits,” zei Openda eerder.

Tedesco spreekt vol vertrouwen over Openda en ziet hem als ‘high piority-speler’. “Loïs is een prioriteit voor mij,” bevestigde de bondscoach.

Hoewel Openda steeds nadrukkelijker wordt genoemd als een serieuze concurrent van Romelu Lukaku bij de Rode Duivels, blijft het voorlopig lastig om ‘Big Rom’ van zijn troon te stoten.

15 interlands onder Tedesco: 0 goals

Het huwelijk tussen Loïs Openda en bondscoach Domenico Tedesco lijkt voorlopig niet het succesverhaal te zijn waarop velen hadden gehoopt. Vaak krijgt hij speeltijd wanneer Romelu Lukaku afwezig is, maar in die momenten grijpt hij zijn kans zelden.

Over het algemeen is Openda vaak weinig betrokken bij het spel en het komt voor dat hij niet opvalt tijdens wedstrijden. Bij Leipzig compenseert hij dit door doelpunten te maken, maar dat blijkt juist het struikelblok te zijn bij de Rode Duivels.

In 15 interlands onder Tedesco heeft Openda nog niet één keer het net weten te vinden. In de aanloop naar het EK kreeg Openda opnieuw zijn kans in de basis, toen tegen Montenegro. Helaas toonde hij zich ook toen niet de koelbloedige spits die hij in de Bundesliga is.

"Lukaku heeft voorlopig geen greintje concurrentie," schreef Het Nieuwsblad. In een poging om zijn droogte te doorbreken, raakte Openda tijdens diezelfde wedstrijd zelfs in een discussie met Jérémy Doku over wie de strafschop mocht nemen voor de 2-0.

Het is inmiddels bijna twee jaar geleden, sinds oktober 2022, dat Openda scoorde voor de nationale ploeg.

Openda lijkt wel vervloekt bij de Rode Duivels

Loïs Openda is momenteel de enige spits in de selectie van de Rode Duivels, nu Romelu Lukaku niet volledig fit is en Michy Batshuayi buiten de selectie valt. Domenico Tedesco heeft daarom zijn hoop gevestigd op Openda voor de cruciale wedstrijden tegen Israël en Frankrijk.

"His time is now," schreef Het Laatste Nieuws. Toch temperde Tedesco de verwachtingen door te benadrukken dat we Openda niet mogen vergelijken met Lukaku – en terecht. Ze zijn verschillende types spitsen en bevinden zich in andere fasen van hun carrière.

Maar ongeacht hun speelstijl worden spitsen vooral beoordeeld op doelpunten, en dat is precies waar het bij Openda aan ontbreekt in het shirt van de Rode Duivels.

Dit werd duidelijk tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Israël vorige week, waarin hij worstelde om zijn positie en timing te vinden, en moeite had om goed samen te spelen met zijn ploeggenoten. Zelfs de kans om te scoren uit een penalty liet hij liggen.

“Ja, Openda was toch wel wat de mislukking van de avond”, zei Marc Degryse op VTM. “Het shirt van de Rode Duivels lijkt wel vervloekt voor de doelpuntenmaker in Openda”, schreef Het Laatste Nieuws. Waarom het bij de Duivels niet lukt, blijft een mysterie.

Openda wordt issue bij Rode Duivels

Loïs Openda wordt door Het Laatste Nieuws omschreven als een enigma: bij RB Leipzig scoort hij moeiteloos, maar in het shirt van de Rode Duivels blijft hij ver onder dat niveau. “Het kan bijna niet anders dan dat hij deel uitmaakt van een eeneiige tweeling”, aldus de krant.

Bij Leipzig scoort hij met de ogen toe, maar in het shirt van de nationale ploeg allesbehalve. Ondanks zijn moeizame prestatie tegen Israël nam bondscoach Domenico Tedesco de spits in bescherming, al gaf hij toe dat hij graag had gezien dat Openda zijn eerste doelpunt onder zijn leiding had gemaakt.

Toch relativeerde Tedesco de situatie: “Maar het is niet nodig om er een drama van te maken.” Toch wekt het zorgen dat Openda in vijftien interlands onder Tedesco nog geen enkele keer heeft gescoord en inmiddels al twee strafschoppen heeft gemist.

In Le Soir sprak Philippe Albert zijn hoop uit dat dit geen groter probleem zal worden, terwijl analist Stef Wijnants kritisch opmerkte dat Openda geen waardig alternatief is voor Romelu Lukaku.

Hij wees niet alleen op het gebrek aan doelpunten en gemiste penalty’s, maar ook op Openda’s balverlies en beperkte betrokkenheid in het spel. Volgens De Zondag begint Openda zelfs “een issue” te worden voor de nationale ploeg.

Komt het nog goed met Openda bij de Rode Duivels?

Meest recent

Opmerkelijke naam solliciteerde tevergeefs bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

1
1
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

36
36
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

37
37
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

84
84
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

94
94
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

107
107
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

372
372
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

124
124
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

99
99
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

313
313
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

233
233
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

77
77
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

549
549
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

204
204
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

160
160
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

476
476
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

223
223
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

337
337
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

434
434
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

816
816
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3816
3816
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

98
98
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156

Meer sportnieuws