TRANSFERUURTJE: 'Ultiem bod voor De Cuyper, Real verbaast'

door
TRANSFERUURTJE: 'Ultiem bod voor De Cuyper, Real verbaast'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge moeten ze plots nog het vertrek van een smaakmaker vrezen. Er zou immers nog een ultiem bod in de maak zijn voor Maxim De Cuyper, voor wie Fenerbahçe 10 miljoen euro veil zou hebben. De kans lijkt echter onbestaande dat Club in zou gaan op de Turkse aanbieding.

Anderlecht zou nu al een eerste aanwinst voor januari op het oog hebben. Ze zouden namelijk nadrukkelijk Eric Baboué Bocoum in de gaten houden. De 28-jarige Gabonese offensieve middenvelder speelt in Iran voor Gol Gohar. De geruchten over de interesse komen wel uit de entourage van de speler zelf, dus mogelijk moeten ze toch met een korreltje zout genomen worden.

KRC Genk zag in de zomer enkele sterkhouders vertrekken, maar anderen bleven ook verrassend aan boord. Zo leek Mujaid Sadick zijn zinnen gezet te hebben op een terugkeer naar Spanje, maar interesse van Valencia werd nooit concreet. Nu zou er een ommekeer kunnen komen in zijn situatie, want Genk zou gesprekken aanknopen om zijn aflopende contract alsnog te verlengen.

Buitenland

Real Madrid zou weleens kunnen uitpakken met een schokkende transfer, want Spaanse media beweren dat de Koninklijke zijn zinnen gezet zou hebben op niemand minder dan Frenkie de Jong. De Nederlandse middenvelder zou de vervanger moeten worden van Toni Kroos en daarom weggekaapt worden bij aartsrivaal FC Barcelona, waar zijn contract zeer zwaar op het budget blijft wegen.

De Koninklijke denkt ook al aan de verdere toekomst en zou bijvoorbeeld al de markt afspeuren naar mogelijke opvolgers voor Thibaut Courtois. Onze landgenoot is einde contract in 2026 en zal dan ook al 34 jaar oud zijn. Eén van de namen op het lijstje van Real is naar verluidt oud-Anderlecht-doelman Bart Verbruggen, tegenwoordig bij Brighton.

De penibele financiële situatie van Barça zorgde er deze zomer al voor dat Ilkay Gündogan moest vertrekken. De Duitser keerde terug naar Manchester City, waar zijn komst slecht nieuws voor Mateo Kovacic. De Kroaat vreest nu minder aan de bak te komen en zou daarom een vertrek in januari overwegen. Het Saudische Al-Nassr zou alvast een lucratief aanbod klaarmaken.

Wie ze bij City daarentegen absoluut niet willen zien vertrekken, is Erling Haaland. Ze zouden het nog tot 2027 lopende contract van de Noorse doelpuntenmachine daarom nu al willen openbreken en hem daarmee tot best betaalde speler in de Premier League bombarderen. Haaland zou er wel op staan dat er een realistische afkoopsom in zijn contract opgenomen wordt, waarmee hij zijn kansen op een transfer naar Real Madrid in de toekomst gaaf zou willen houden.

Zou De Jong een aanwinst zijn voor Real Madrid?

Meest recent

Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

5
5
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

35
35
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

32
32
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

43
43
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

167
167
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

187
187
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

83
83
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

219
219
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

184
184
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

216
216
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

595
595
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

210
210
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

576
576
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

89
89
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

70
70
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

135
135
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

64
64
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

92
92
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

431
431
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

253
253
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

297
297
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

119
119

Meer sportnieuws