TRANSFERUURTJE: 'Ultiem bod voor De Cuyper, Real verbaast'

512
TRANSFERUURTJE: 'Ultiem bod voor De Cuyper, Real verbaast'

De zomerse transferperiode is inmiddels ook in België gesloten, maar er circuleren nog heel wat details over de laatste deals. Bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge moeten ze plots nog het vertrek van een smaakmaker vrezen. Er zou immers nog een ultiem bod in de maak zijn voor Maxim De Cuyper, voor wie Fenerbahçe 10 miljoen euro veil zou hebben. De kans lijkt echter onbestaande dat Club in zou gaan op de Turkse aanbieding.

Anderlecht zou nu al een eerste aanwinst voor januari op het oog hebben. Ze zouden namelijk nadrukkelijk Eric Baboué Bocoum in de gaten houden. De 28-jarige Gabonese offensieve middenvelder speelt in Iran voor Gol Gohar. De geruchten over de interesse komen wel uit de entourage van de speler zelf, dus mogelijk moeten ze toch met een korreltje zout genomen worden.

KRC Genk zag in de zomer enkele sterkhouders vertrekken, maar anderen bleven ook verrassend aan boord. Zo leek Mujaid Sadick zijn zinnen gezet te hebben op een terugkeer naar Spanje, maar interesse van Valencia werd nooit concreet. Nu zou er een ommekeer kunnen komen in zijn situatie, want Genk zou gesprekken aanknopen om zijn aflopende contract alsnog te verlengen.

Buitenland

Real Madrid zou weleens kunnen uitpakken met een schokkende transfer, want Spaanse media beweren dat de Koninklijke zijn zinnen gezet zou hebben op niemand minder dan Frenkie de Jong. De Nederlandse middenvelder zou de vervanger moeten worden van Toni Kroos en daarom weggekaapt worden bij aartsrivaal FC Barcelona, waar zijn contract zeer zwaar op het budget blijft wegen.

De Koninklijke denkt ook al aan de verdere toekomst en zou bijvoorbeeld al de markt afspeuren naar mogelijke opvolgers voor Thibaut Courtois. Onze landgenoot is einde contract in 2026 en zal dan ook al 34 jaar oud zijn. Eén van de namen op het lijstje van Real is naar verluidt oud-Anderlecht-doelman Bart Verbruggen, tegenwoordig bij Brighton.

De penibele financiële situatie van Barça zorgde er deze zomer al voor dat Ilkay Gündogan moest vertrekken. De Duitser keerde terug naar Manchester City, waar zijn komst slecht nieuws voor Mateo Kovacic. De Kroaat vreest nu minder aan de bak te komen en zou daarom een vertrek in januari overwegen. Het Saudische Al-Nassr zou alvast een lucratief aanbod klaarmaken.

Wie ze bij City daarentegen absoluut niet willen zien vertrekken, is Erling Haaland. Ze zouden het nog tot 2027 lopende contract van de Noorse doelpuntenmachine daarom nu al willen openbreken en hem daarmee tot best betaalde speler in de Premier League bombarderen. Haaland zou er wel op staan dat er een realistische afkoopsom in zijn contract opgenomen wordt, waarmee hij zijn kansen op een transfer naar Real Madrid in de toekomst gaaf zou willen houden.

Zou De Jong een aanwinst zijn voor Real Madrid?

Meest recent

Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

7
7
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

3
3
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

39
39
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

61
61
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

37
37
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

19
19
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

76
76
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

107
107
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

297
297
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

287
287
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

217
217
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

157
157
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

44
44
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

30
30
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

25
25
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

46
46
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

92
92
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

155
155
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

96
96
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

96
96
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

190
190
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

50
50
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

48
48
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

175
175

Meer sportnieuws