'Verbanning' van twee Rode Duivels: "Gedurfd van Tedesco"

door
'Verbanning' van twee Rode Duivels:

Domenico Tedesco zal de komende interlands het vertrouwen van de Belgische fans en media moeten winnen. Nadat hij op het EK plots alle pedalen kwijt was, is de druk zeer hoog. Jelle Schelstraete, ex-operational director football bij de KBVB, sprak bij De Zondag over de coach.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Defensieve coach op het EK

Tedesco speelde met angst op het EK. Voor Schelstraete was dat geen verrassing. “Ik was op elke training en op elke bespreking, ik zag het aankomen. De hele tijd pressen was en is zijn ding, maar de tegenstanders waren van een ander niveau, hè. En met een spits als Lukaku werkt het ook anders dan met Openda, de pressing van vrijdag is daar volgens mij ook een verklaring voor. Uiteraard is daar tijdens het EK met Vercauteren veel over gepraat, maar echte twijfels over de aanpak van Domenico waren er niet. Franky gaf wel zijn mening, maar uiteindelijk stond iedereen achter de aanpak van de bondscoach."

Tedesco zal ook meer moeten gaan tonen in balbezit. Het gaat toch allemaal net iets té vaak over pressing, intensiteit en die zaken. Het voetballende aspect wordt wat minder benadrukt. Het is ‘modern’ om doorlopend over intensiteit en dergelijke te praten.

Carrasco en Trossard

Schelstraete kreeg ook de vraag of de ‘verbanning’ van Carrasco en Trossard niet wat vroeg kwam. Zij zijn respectievelijk 31 en 29 jaar.  "Na de switch van Roberto naar Domenico werd toch verjonging verwacht? Domenico zet dat nu in de praktijk om. Leandro en Yannick niet selecteren, was misschien gedurfd, maar ik denk niet dat Domenico die nu helemaal opzij heeft geschoven. En als je Duranville, nog maar 18, vrijdag zag invallen, kan je toch niet zeggen dat die gasten niet meekunnen? Het lijkt me niet onlogisch dat de bondscoach zulke jongens eens wil uittesten."

Alleen is het niet serieus te nemen dat spelers als Vermeeren en Duranville Rode Duivel zijn als ze amper tot niet spelen bij hun club. Zeker als er genoeg opties zijn op die posities. Bij de Rode Duivels telt het ‘nu’ en het is geen clubvoetbal waar je de toekomst moet voorbereiden met soms het oog op een doorverkoop wat belangrijk is voor de clubkassa.

Gaat Tedesco iedereen de mond snoeren de komende interlands?

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

5
5
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

24
24
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

74
74
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

89
89
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

246
246
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

166
166
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

174
174
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

221
221
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

314
314
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

224
224
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

83
83
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

618
618
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

157
157
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

509
509
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

155
155
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

279
279
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

390
390
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

575
575
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

724
724
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

356
356

Meer sportnieuws