'Verbanning' van twee Rode Duivels: "Gedurfd van Tedesco"

842
'Verbanning' van twee Rode Duivels:

Domenico Tedesco zal de komende interlands het vertrouwen van de Belgische fans en media moeten winnen. Nadat hij op het EK plots alle pedalen kwijt was, is de druk zeer hoog. Jelle Schelstraete, ex-operational director football bij de KBVB, sprak bij De Zondag over de coach.

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Defensieve coach op het EK

Tedesco speelde met angst op het EK. Voor Schelstraete was dat geen verrassing. “Ik was op elke training en op elke bespreking, ik zag het aankomen. De hele tijd pressen was en is zijn ding, maar de tegenstanders waren van een ander niveau, hè. En met een spits als Lukaku werkt het ook anders dan met Openda, de pressing van vrijdag is daar volgens mij ook een verklaring voor. Uiteraard is daar tijdens het EK met Vercauteren veel over gepraat, maar echte twijfels over de aanpak van Domenico waren er niet. Franky gaf wel zijn mening, maar uiteindelijk stond iedereen achter de aanpak van de bondscoach."

Tedesco zal ook meer moeten gaan tonen in balbezit. Het gaat toch allemaal net iets té vaak over pressing, intensiteit en die zaken. Het voetballende aspect wordt wat minder benadrukt. Het is ‘modern’ om doorlopend over intensiteit en dergelijke te praten.

Carrasco en Trossard

Schelstraete kreeg ook de vraag of de ‘verbanning’ van Carrasco en Trossard niet wat vroeg kwam. Zij zijn respectievelijk 31 en 29 jaar.  "Na de switch van Roberto naar Domenico werd toch verjonging verwacht? Domenico zet dat nu in de praktijk om. Leandro en Yannick niet selecteren, was misschien gedurfd, maar ik denk niet dat Domenico die nu helemaal opzij heeft geschoven. En als je Duranville, nog maar 18, vrijdag zag invallen, kan je toch niet zeggen dat die gasten niet meekunnen? Het lijkt me niet onlogisch dat de bondscoach zulke jongens eens wil uittesten."

Alleen is het niet serieus te nemen dat spelers als Vermeeren en Duranville Rode Duivel zijn als ze amper tot niet spelen bij hun club. Zeker als er genoeg opties zijn op die posities. Bij de Rode Duivels telt het ‘nu’ en het is geen clubvoetbal waar je de toekomst moet voorbereiden met soms het oog op een doorverkoop wat belangrijk is voor de clubkassa.

Gaat Tedesco iedereen de mond snoeren de komende interlands?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

48
48
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

76
76
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

44
44
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

96
96
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

56
56
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

390
390
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

80
80
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

159
159
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

293
293
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

335
335
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

157
157
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws