'Verbanning' van twee Rode Duivels: "Gedurfd van Tedesco"

door
'Verbanning' van twee Rode Duivels:

Domenico Tedesco zal de komende interlands het vertrouwen van de Belgische fans en media moeten winnen. Nadat hij op het EK plots alle pedalen kwijt was, is de druk zeer hoog. Jelle Schelstraete, ex-operational director football bij de KBVB, sprak bij De Zondag over de coach.

LEES OOK: Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Defensieve coach op het EK

Tedesco speelde met angst op het EK. Voor Schelstraete was dat geen verrassing. “Ik was op elke training en op elke bespreking, ik zag het aankomen. De hele tijd pressen was en is zijn ding, maar de tegenstanders waren van een ander niveau, hè. En met een spits als Lukaku werkt het ook anders dan met Openda, de pressing van vrijdag is daar volgens mij ook een verklaring voor. Uiteraard is daar tijdens het EK met Vercauteren veel over gepraat, maar echte twijfels over de aanpak van Domenico waren er niet. Franky gaf wel zijn mening, maar uiteindelijk stond iedereen achter de aanpak van de bondscoach."

Tedesco zal ook meer moeten gaan tonen in balbezit. Het gaat toch allemaal net iets té vaak over pressing, intensiteit en die zaken. Het voetballende aspect wordt wat minder benadrukt. Het is ‘modern’ om doorlopend over intensiteit en dergelijke te praten.

Carrasco en Trossard

Schelstraete kreeg ook de vraag of de ‘verbanning’ van Carrasco en Trossard niet wat vroeg kwam. Zij zijn respectievelijk 31 en 29 jaar.  "Na de switch van Roberto naar Domenico werd toch verjonging verwacht? Domenico zet dat nu in de praktijk om. Leandro en Yannick niet selecteren, was misschien gedurfd, maar ik denk niet dat Domenico die nu helemaal opzij heeft geschoven. En als je Duranville, nog maar 18, vrijdag zag invallen, kan je toch niet zeggen dat die gasten niet meekunnen? Het lijkt me niet onlogisch dat de bondscoach zulke jongens eens wil uittesten."

Alleen is het niet serieus te nemen dat spelers als Vermeeren en Duranville Rode Duivel zijn als ze amper tot niet spelen bij hun club. Zeker als er genoeg opties zijn op die posities. Bij de Rode Duivels telt het ‘nu’ en het is geen clubvoetbal waar je de toekomst moet voorbereiden met soms het oog op een doorverkoop wat belangrijk is voor de clubkassa.

Gaat Tedesco iedereen de mond snoeren de komende interlands?

Meest recent

Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

6
6
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander podium

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

1
1
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

8
8
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

61
61
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

107
107
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

49
49
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

202
202
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

72
72
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

57
57
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

87
87
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

153
153
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

320
320
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

74
74
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

64
64
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

141
141
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

410
410
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

335
335
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

544
544
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

454
454
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

443
443

Meer sportnieuws