Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

1607 stemmen
Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

Na een teleurstellend EK richt Domenico Tedesco de blik op de Nations League met een verjongde selectie. Ondanks zijn kwetsbare mea culpa na het EK, is het vertrouwen binnen de voetbalbond geschaad en twijfels blijven rijzen over zijn aanpak. Tedesco bewees echter zijn vastberadenheid door de Rode Duivels naar een overtuigende 3-1 overwinning tegen Israël te leiden. De echte test wacht echter maandag in Lyon tegen Frankrijk, dat wraak zal willen nemen na recente nederlagen. Het is nu afwachten of Tedesco zijn belofte om angsthazenvoetbal te vermijden kan waarmaken tegen de Franse sterren.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Tedesco terug naar de basis met de Duivels

Na de teleurstellende prestaties op het EK 2024 richten de Rode Duivels hun blik op het belangrijke tweeluik tegen Israël en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco kiest daarbij voor een verjongde selectie.

In plaats van vertrouwde namen als Romelu Lukaku, Yannick Carrasco, Axel Witsel en Leandro Trossard, zet hij in op opkomend talent zoals Julien Duranville, Koni De Winter en Arne Engels.“Doorselecteren en talenten een kans geven is positief. Maar overdrijft Tedesco niet?” vroeg Marc Degryse zich af.

Tijdens zijn eerste persconferentie na het mislukte EK toonde Tedesco zich opmerkelijk kwetsbaar. Hij sloeg openlijk mea culpa - naar verluidt op vraag van de KBVB - en benadrukte dat hij in de toekomst terug wil naar de basis: focus op voetbal en resultaten, zoals tijdens de succesvolle EK-kwalificatieronde.

Met meer intensiteit, verticaliteit en counterpressing hoopt hij het tij te keren.

Opnieuw twijfels bij de bond: Tedesco in overlevingsmodus

Hoewel Domenico Tedesco punten scoorde door tijdens zijn eerste persconferentie na het EK een mea culpa te slaan, is duidelijk dat het bondscoachschap meer vergt dan enkel populariteit.

Volgens De Standaard geniet hij nog wel de steun van de spelersgroep, maar het vertrouwen binnen de voetbalbond is duidelijk afgenomen. De bond volgt zijn functioneren nu streng en intern waren er weeral twijfels gerezen over zijn keuze om de selectie verder te verjongen.

Het lijkt erop dat Tedesco al in overlevingsmodus staat, omdat hij te veel krediet heeft verloren. Het tweeluik tegen Israël en Frankrijk wordt cruciaal voor zijn toekomst.

Philippe Albert merkte op dat het beter was geweest als Tedesco tijdens het EK al met beide voeten op de grond was gekomen, in plaats van te wachten tot de start van de Nations League. 

“Hij besefte, maar een beetje te laat, dat België een publiek van kenners heeft, en dat de redacties van de Belgische pers, die de toon zetten, niet voor het eerst met een crisis in het nationale team te maken kregen”, aldus Albert in Le Soir.

Geloofwaardigheid Tedesco stond op het spel

Domenico Tedesco beloofde meer vuur na het teleurstellende EK, en die belofte kwam hij na. Hoewel de Rode Duivels in hun eerste Nations League-wedstrijd tegen Israël, het nummer 78 van de FIFA-ranking, niet meteen over hun tegenstander heen walsten, was er vooruitgang zichtbaar.

De eerste helft verliep slordig en Israël wist stand te houden, zonder echt uit verband te worden gespeeld. Maar na het openingsdoelpunt greep België de tegenstander stevig naar de keel met hoge pressing en meer intensiteit.

De tweede helft toonde een veel scherper België: gefocust, gedreven en met meer aanvallende intenties. Met gecontroleerd voetbal wisten de Duivels de wedstrijd professioneel uit te spelen en boekten ze een overtuigende 3-1 overwinning.

“Woorden werden omgezet in daden - België gooide de angst van zich af”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad vast. “Tactisch én verbaal. Zijn geloofwaardigheid stond op het spel, maar Tedesco heeft woord gehouden.”

Voor La Dernière Heure was het “een overwinning in een langzame draf.”

Wat zal Tedesco doen tegen Frankrijk?

“Dit was zo'n match die België eigenlijk niet meer mocht weggeven. Bondscoach Domenico Tedesco kon zich simpelweg geen uitschuiver veroorloven. Dat zou het land niet pikken”, stelde Het Nieuwsblad.

Met de overwinning op zak is de doelstelling voor nu behaald, maar de echte uitdaging wacht maandag in Lyon, waar de Duivels tegen Frankrijk spelen.

Daar zal België zijn spelniveau fors moeten opschroeven, want Les Bleus zullen uit zijn op revanche na hun teleurstellende nederlagen tegen Spanje in de halve finale van het EK en Italië afgelopen vrijdag in Parijs.

Frankrijk speelt echter niet in een laag blok zoals Israël, en het is de vraag of de Rode Duivels in staat zijn dezelfde hoge pressing toe te passen. Domenico Tedesco heeft gezworen geen angsthazenvoetbal meer te spelen zoals op het EK, maar of hij dat ook tegen Frankrijk aandurft, zal interessant zijn om te zien.

Zal Tedesco met open vizier spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

'Anderlecht keert kar: Sibierski dumpt sterkhouder'

In de komende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

11
11
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

50
50
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

184
184
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

84
84
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

67
67
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

244
244
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

28
28
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

375
375
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

71
71
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

253
253
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

455
455
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

59
59
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

196
196
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

325
325
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

520
520
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

425
425
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

175
175
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

86
86
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

424
424
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

509
509
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

142
142
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

352
352

Meer sportnieuws