Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

door
Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

Na een teleurstellend EK richt Domenico Tedesco de blik op de Nations League met een verjongde selectie. Ondanks zijn kwetsbare mea culpa na het EK, is het vertrouwen binnen de voetbalbond geschaad en twijfels blijven rijzen over zijn aanpak. Tedesco bewees echter zijn vastberadenheid door de Rode Duivels naar een overtuigende 3-1 overwinning tegen Israël te leiden. De echte test wacht echter maandag in Lyon tegen Frankrijk, dat wraak zal willen nemen na recente nederlagen. Het is nu afwachten of Tedesco zijn belofte om angsthazenvoetbal te vermijden kan waarmaken tegen de Franse sterren.

LEES OOK: "Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Tedesco terug naar de basis met de Duivels

Na de teleurstellende prestaties op het EK 2024 richten de Rode Duivels hun blik op het belangrijke tweeluik tegen Israël en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco kiest daarbij voor een verjongde selectie.

In plaats van vertrouwde namen als Romelu Lukaku, Yannick Carrasco, Axel Witsel en Leandro Trossard, zet hij in op opkomend talent zoals Julien Duranville, Koni De Winter en Arne Engels.“Doorselecteren en talenten een kans geven is positief. Maar overdrijft Tedesco niet?” vroeg Marc Degryse zich af.

Tijdens zijn eerste persconferentie na het mislukte EK toonde Tedesco zich opmerkelijk kwetsbaar. Hij sloeg openlijk mea culpa - naar verluidt op vraag van de KBVB - en benadrukte dat hij in de toekomst terug wil naar de basis: focus op voetbal en resultaten, zoals tijdens de succesvolle EK-kwalificatieronde.

Met meer intensiteit, verticaliteit en counterpressing hoopt hij het tij te keren.

Opnieuw twijfels bij de bond: Tedesco in overlevingsmodus

Hoewel Domenico Tedesco punten scoorde door tijdens zijn eerste persconferentie na het EK een mea culpa te slaan, is duidelijk dat het bondscoachschap meer vergt dan enkel populariteit.

Volgens De Standaard geniet hij nog wel de steun van de spelersgroep, maar het vertrouwen binnen de voetbalbond is duidelijk afgenomen. De bond volgt zijn functioneren nu streng en intern waren er weeral twijfels gerezen over zijn keuze om de selectie verder te verjongen.

Het lijkt erop dat Tedesco al in overlevingsmodus staat, omdat hij te veel krediet heeft verloren. Het tweeluik tegen Israël en Frankrijk wordt cruciaal voor zijn toekomst.

Philippe Albert merkte op dat het beter was geweest als Tedesco tijdens het EK al met beide voeten op de grond was gekomen, in plaats van te wachten tot de start van de Nations League. 

“Hij besefte, maar een beetje te laat, dat België een publiek van kenners heeft, en dat de redacties van de Belgische pers, die de toon zetten, niet voor het eerst met een crisis in het nationale team te maken kregen”, aldus Albert in Le Soir.

Geloofwaardigheid Tedesco stond op het spel

Domenico Tedesco beloofde meer vuur na het teleurstellende EK, en die belofte kwam hij na. Hoewel de Rode Duivels in hun eerste Nations League-wedstrijd tegen Israël, het nummer 78 van de FIFA-ranking, niet meteen over hun tegenstander heen walsten, was er vooruitgang zichtbaar.

De eerste helft verliep slordig en Israël wist stand te houden, zonder echt uit verband te worden gespeeld. Maar na het openingsdoelpunt greep België de tegenstander stevig naar de keel met hoge pressing en meer intensiteit.

De tweede helft toonde een veel scherper België: gefocust, gedreven en met meer aanvallende intenties. Met gecontroleerd voetbal wisten de Duivels de wedstrijd professioneel uit te spelen en boekten ze een overtuigende 3-1 overwinning.

“Woorden werden omgezet in daden - België gooide de angst van zich af”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad vast. “Tactisch én verbaal. Zijn geloofwaardigheid stond op het spel, maar Tedesco heeft woord gehouden.”

Voor La Dernière Heure was het “een overwinning in een langzame draf.”

Wat zal Tedesco doen tegen Frankrijk?

“Dit was zo'n match die België eigenlijk niet meer mocht weggeven. Bondscoach Domenico Tedesco kon zich simpelweg geen uitschuiver veroorloven. Dat zou het land niet pikken”, stelde Het Nieuwsblad.

Met de overwinning op zak is de doelstelling voor nu behaald, maar de echte uitdaging wacht maandag in Lyon, waar de Duivels tegen Frankrijk spelen.

Daar zal België zijn spelniveau fors moeten opschroeven, want Les Bleus zullen uit zijn op revanche na hun teleurstellende nederlagen tegen Spanje in de halve finale van het EK en Italië afgelopen vrijdag in Parijs.

Frankrijk speelt echter niet in een laag blok zoals Israël, en het is de vraag of de Rode Duivels in staat zijn dezelfde hoge pressing toe te passen. Domenico Tedesco heeft gezworen geen angsthazenvoetbal meer te spelen zoals op het EK, maar of hij dat ook tegen Frankrijk aandurft, zal interessant zijn om te zien.

Zal Tedesco met open vizier spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

3
3
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

39
39
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

10
10
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

9
9
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

58
58
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

14
14
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

37
37
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

36
36
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

75
75
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

35
35
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

148
148
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

106
106
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

102
102
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

47
47
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

668
668
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

60
60
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

87
87
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

198
198
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

110
110
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws