Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

stemmen
Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

Na een teleurstellend EK richt Domenico Tedesco de blik op de Nations League met een verjongde selectie. Ondanks zijn kwetsbare mea culpa na het EK, is het vertrouwen binnen de voetbalbond geschaad en twijfels blijven rijzen over zijn aanpak. Tedesco bewees echter zijn vastberadenheid door de Rode Duivels naar een overtuigende 3-1 overwinning tegen Israël te leiden. De echte test wacht echter maandag in Lyon tegen Frankrijk, dat wraak zal willen nemen na recente nederlagen. Het is nu afwachten of Tedesco zijn belofte om angsthazenvoetbal te vermijden kan waarmaken tegen de Franse sterren.

LEES OOK: Lukaku neemt geen blad voor de mond: 'Hij was ideale bondscoach'

Tedesco terug naar de basis met de Duivels

Na de teleurstellende prestaties op het EK 2024 richten de Rode Duivels hun blik op het belangrijke tweeluik tegen Israël en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco kiest daarbij voor een verjongde selectie.

In plaats van vertrouwde namen als Romelu Lukaku, Yannick Carrasco, Axel Witsel en Leandro Trossard, zet hij in op opkomend talent zoals Julien Duranville, Koni De Winter en Arne Engels.“Doorselecteren en talenten een kans geven is positief. Maar overdrijft Tedesco niet?” vroeg Marc Degryse zich af.

Tijdens zijn eerste persconferentie na het mislukte EK toonde Tedesco zich opmerkelijk kwetsbaar. Hij sloeg openlijk mea culpa - naar verluidt op vraag van de KBVB - en benadrukte dat hij in de toekomst terug wil naar de basis: focus op voetbal en resultaten, zoals tijdens de succesvolle EK-kwalificatieronde.

Met meer intensiteit, verticaliteit en counterpressing hoopt hij het tij te keren.

Opnieuw twijfels bij de bond: Tedesco in overlevingsmodus

Hoewel Domenico Tedesco punten scoorde door tijdens zijn eerste persconferentie na het EK een mea culpa te slaan, is duidelijk dat het bondscoachschap meer vergt dan enkel populariteit.

Volgens De Standaard geniet hij nog wel de steun van de spelersgroep, maar het vertrouwen binnen de voetbalbond is duidelijk afgenomen. De bond volgt zijn functioneren nu streng en intern waren er weeral twijfels gerezen over zijn keuze om de selectie verder te verjongen.

Het lijkt erop dat Tedesco al in overlevingsmodus staat, omdat hij te veel krediet heeft verloren. Het tweeluik tegen Israël en Frankrijk wordt cruciaal voor zijn toekomst.

Philippe Albert merkte op dat het beter was geweest als Tedesco tijdens het EK al met beide voeten op de grond was gekomen, in plaats van te wachten tot de start van de Nations League. 

“Hij besefte, maar een beetje te laat, dat België een publiek van kenners heeft, en dat de redacties van de Belgische pers, die de toon zetten, niet voor het eerst met een crisis in het nationale team te maken kregen”, aldus Albert in Le Soir.

Geloofwaardigheid Tedesco stond op het spel

Domenico Tedesco beloofde meer vuur na het teleurstellende EK, en die belofte kwam hij na. Hoewel de Rode Duivels in hun eerste Nations League-wedstrijd tegen Israël, het nummer 78 van de FIFA-ranking, niet meteen over hun tegenstander heen walsten, was er vooruitgang zichtbaar.

De eerste helft verliep slordig en Israël wist stand te houden, zonder echt uit verband te worden gespeeld. Maar na het openingsdoelpunt greep België de tegenstander stevig naar de keel met hoge pressing en meer intensiteit.

De tweede helft toonde een veel scherper België: gefocust, gedreven en met meer aanvallende intenties. Met gecontroleerd voetbal wisten de Duivels de wedstrijd professioneel uit te spelen en boekten ze een overtuigende 3-1 overwinning.

“Woorden werden omgezet in daden - België gooide de angst van zich af”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad vast. “Tactisch én verbaal. Zijn geloofwaardigheid stond op het spel, maar Tedesco heeft woord gehouden.”

Voor La Dernière Heure was het “een overwinning in een langzame draf.”

Wat zal Tedesco doen tegen Frankrijk?

“Dit was zo'n match die België eigenlijk niet meer mocht weggeven. Bondscoach Domenico Tedesco kon zich simpelweg geen uitschuiver veroorloven. Dat zou het land niet pikken”, stelde Het Nieuwsblad.

Met de overwinning op zak is de doelstelling voor nu behaald, maar de echte uitdaging wacht maandag in Lyon, waar de Duivels tegen Frankrijk spelen.

Daar zal België zijn spelniveau fors moeten opschroeven, want Les Bleus zullen uit zijn op revanche na hun teleurstellende nederlagen tegen Spanje in de halve finale van het EK en Italië afgelopen vrijdag in Parijs.

Frankrijk speelt echter niet in een laag blok zoals Israël, en het is de vraag of de Rode Duivels in staat zijn dezelfde hoge pressing toe te passen. Domenico Tedesco heeft gezworen geen angsthazenvoetbal meer te spelen zoals op het EK, maar of hij dat ook tegen Frankrijk aandurft, zal interessant zijn om te zien.

Zal Tedesco met open vizier spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

8
8
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

307
307
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

57
57
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

362
362
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

23
23
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

327
327
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

192
192
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

209
209
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

107
107
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1125
1125
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

91
91
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

287
287
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

184
184
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

233
233
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

177
177
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

476
476
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

851
851
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

680
680
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

249
249
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

230
230
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

173
173

Meer sportnieuws