Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

door
Conflict barst los: Tedesco grijpt voetbalbond naar de keel

Na een teleurstellend EK richt Domenico Tedesco de blik op de Nations League met een verjongde selectie. Ondanks zijn kwetsbare mea culpa na het EK, is het vertrouwen binnen de voetbalbond geschaad en twijfels blijven rijzen over zijn aanpak. Tedesco bewees echter zijn vastberadenheid door de Rode Duivels naar een overtuigende 3-1 overwinning tegen Israël te leiden. De echte test wacht echter maandag in Lyon tegen Frankrijk, dat wraak zal willen nemen na recente nederlagen. Het is nu afwachten of Tedesco zijn belofte om angsthazenvoetbal te vermijden kan waarmaken tegen de Franse sterren.

LEES OOK: Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Tedesco terug naar de basis met de Duivels

Na de teleurstellende prestaties op het EK 2024 richten de Rode Duivels hun blik op het belangrijke tweeluik tegen Israël en Frankrijk. Bondscoach Domenico Tedesco kiest daarbij voor een verjongde selectie.

In plaats van vertrouwde namen als Romelu Lukaku, Yannick Carrasco, Axel Witsel en Leandro Trossard, zet hij in op opkomend talent zoals Julien Duranville, Koni De Winter en Arne Engels.“Doorselecteren en talenten een kans geven is positief. Maar overdrijft Tedesco niet?” vroeg Marc Degryse zich af.

Tijdens zijn eerste persconferentie na het mislukte EK toonde Tedesco zich opmerkelijk kwetsbaar. Hij sloeg openlijk mea culpa - naar verluidt op vraag van de KBVB - en benadrukte dat hij in de toekomst terug wil naar de basis: focus op voetbal en resultaten, zoals tijdens de succesvolle EK-kwalificatieronde.

Met meer intensiteit, verticaliteit en counterpressing hoopt hij het tij te keren.

Opnieuw twijfels bij de bond: Tedesco in overlevingsmodus

Hoewel Domenico Tedesco punten scoorde door tijdens zijn eerste persconferentie na het EK een mea culpa te slaan, is duidelijk dat het bondscoachschap meer vergt dan enkel populariteit.

Volgens De Standaard geniet hij nog wel de steun van de spelersgroep, maar het vertrouwen binnen de voetbalbond is duidelijk afgenomen. De bond volgt zijn functioneren nu streng en intern waren er weeral twijfels gerezen over zijn keuze om de selectie verder te verjongen.

Het lijkt erop dat Tedesco al in overlevingsmodus staat, omdat hij te veel krediet heeft verloren. Het tweeluik tegen Israël en Frankrijk wordt cruciaal voor zijn toekomst.

Philippe Albert merkte op dat het beter was geweest als Tedesco tijdens het EK al met beide voeten op de grond was gekomen, in plaats van te wachten tot de start van de Nations League. 

“Hij besefte, maar een beetje te laat, dat België een publiek van kenners heeft, en dat de redacties van de Belgische pers, die de toon zetten, niet voor het eerst met een crisis in het nationale team te maken kregen”, aldus Albert in Le Soir.

Geloofwaardigheid Tedesco stond op het spel

Domenico Tedesco beloofde meer vuur na het teleurstellende EK, en die belofte kwam hij na. Hoewel de Rode Duivels in hun eerste Nations League-wedstrijd tegen Israël, het nummer 78 van de FIFA-ranking, niet meteen over hun tegenstander heen walsten, was er vooruitgang zichtbaar.

De eerste helft verliep slordig en Israël wist stand te houden, zonder echt uit verband te worden gespeeld. Maar na het openingsdoelpunt greep België de tegenstander stevig naar de keel met hoge pressing en meer intensiteit.

De tweede helft toonde een veel scherper België: gefocust, gedreven en met meer aanvallende intenties. Met gecontroleerd voetbal wisten de Duivels de wedstrijd professioneel uit te spelen en boekten ze een overtuigende 3-1 overwinning.

“Woorden werden omgezet in daden - België gooide de angst van zich af”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad vast. “Tactisch én verbaal. Zijn geloofwaardigheid stond op het spel, maar Tedesco heeft woord gehouden.”

Voor La Dernière Heure was het “een overwinning in een langzame draf.”

Wat zal Tedesco doen tegen Frankrijk?

“Dit was zo'n match die België eigenlijk niet meer mocht weggeven. Bondscoach Domenico Tedesco kon zich simpelweg geen uitschuiver veroorloven. Dat zou het land niet pikken”, stelde Het Nieuwsblad.

Met de overwinning op zak is de doelstelling voor nu behaald, maar de echte uitdaging wacht maandag in Lyon, waar de Duivels tegen Frankrijk spelen.

Daar zal België zijn spelniveau fors moeten opschroeven, want Les Bleus zullen uit zijn op revanche na hun teleurstellende nederlagen tegen Spanje in de halve finale van het EK en Italië afgelopen vrijdag in Parijs.

Frankrijk speelt echter niet in een laag blok zoals Israël, en het is de vraag of de Rode Duivels in staat zijn dezelfde hoge pressing toe te passen. Domenico Tedesco heeft gezworen geen angsthazenvoetbal meer te spelen zoals op het EK, maar of hij dat ook tegen Frankrijk aandurft, zal interessant zijn om te zien.

Zal Tedesco met open vizier spelen tegen Frankrijk?

Meest recent

Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

29
29
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

68
68
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

78
78
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

102
102
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

11
11
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

52
52
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

247
247
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

329
329
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

73
73
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

86
86
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

723
723
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

278
278
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

40
40
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

121
121
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

146
146
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

112
112
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1271
1271
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

294
294
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

805
805
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

223
223
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

70
70
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

217
217
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

440
440

Meer sportnieuws